Šta je novo?

Šta kupiti do 150€

AphexTwin

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.06.2016
Poruke
144
Poena
19
Imao sam Nokia Lumia 520, spor je..10ka radi sporo na njemu.
Da li ostati na Windows platformi ili kupiti fon do 150€ sa Android-om?

Može neka preporuka šta uzeti od telefona u tom cenovnom rangu?
 
Sto se tice Windows platforme za te pare mozes da uzmes L640, na kojoj desetka radi solidno.. reci ce ti korisnici tog telefona. Mozda i L650 ako negde uleti.
Za ostale platforme ne znam, mada ne verujem da mozes nesto ljudski da uzmes za taj novac.
 
Mislio sam na polovno,ali u extra stanju sa full pack.
Hvala svima na hintovima.
Navikao sam na Windows platformu,ali me nerviraju update-ovi, svaki dan nešto popravljaju.Pored toga Cortana ne radi , tj. nije radila, na 'Hey Cortana' poziv.
 
Za 170-180e po oglasima imas polovne Z2 i to cesto primerke iz mts-a koji su otkljucani i imaju jos xx meseci preostale garancije koju "pokriva" CT servis koji se pokazao iznenadjujuce dobro u poslednje 2 godine.
Z2 jeste android koji je sada vec mator kao model ali je hardverski i dalje odlican i najkompletniji u tom cenovnom rangu a i softverski je sam vrh ponude van Nexus serije.
To je dosta bolji fon od M4 aqua, P8 lite a u odnosu na L640 i sve ostale Lumie (osim 950 koja je i dalje skupa) stvarno je drasticno bolji.
E sad ko hoce neki noviji fon tu su Xiaomi, Huawei i ostala ekipa iz Kine do 200e, npr P9 lite i Xiaomi N3 dosta hvale ovde, nisam probao ta dva uredjaja jos uvek ali bih svakako pre kupio neki od ta dva nego bilo koju Lumiu do 200e jer su bolji i hardverski a Android je kao OS daleko ispred w10m.
Kad vec pricamo o probijanju budzeta na 180-200e tu treba pomenuti i polovan Nexus 5x koji je vrhunski android za te pare.

Sent from my D6503
 
Upravo gledam, upoređujem cenovne proporcije.
Navikao sam na WP, imao sam Lumiu ranije, istina da nisam zadovoljan učestalim ispravljanjem i update-ovanjem, ali mi je Ok da sve bude umreženo i u sync-u, kako na PC-u,na laptop-u, tako i na tablet-u.

Merkam nov uređaj MICROSOFT LUMIA 650 LTE SS na mts:-u uz Mix M paket na 24 meseca. Telefon me za keš košta 14.100dinara, plus 24 meseca , uz ugovornu obavezu za Miks M paket,tako da uredjaj ,nakon 24 meseca , košta 47.676dinara.

Da li izabrati tu opciju, ili uzeti neki drugi telefon [polovan], koji herdverski ima bolje performanse od Lumia 650LTE ?
 
Batali Lumije i predji na Android. Ima gomila telefona u tom rangu koji rade mnogo bolje od tih Lumija.
Ako mozes da se protegnes do 180-200 onda uzmi Nexus 5x (vrhunska kamera, odlican fingerprint, veoma fluidan rad). Ako ne mozes onda je tu Z2 (brutalna baterija, odlicna izrada, stereo zvucnici, odlican softver, solidna kamera). Oba telefona su znatno bolja od navedenih Lumija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trazio si savet da li da ostanes na win platformi (to znaci prelazak na w10m a taj OS i dalje "peglaju", ne bas uspesno) i koji je smartfon uopste najbolji za 150e.

Ako si win fan onda kupi Lumiu po izboru i to je to mada ocekuj nestabilniji i bagovitiji os od WP 8.1 koji u isto vreme ima i malo vise mogucnosti.

Ali ako trazis savet za sto bolji uredjaj onda poslusaj neki od ovih saveta, prosiri budzet za 30-50e i kupi neki od predlozenih androida, jednostavno su bolji u svakom smislu od bilo koje Lumie, posebno do 200e.

Od polovnih androida prednost dajem Nexusu 5x 32Gb, Z2/Z3 ili htc M8 a od novih eto moze Huawei P9 lite mada bih pre kupio neki od navedenih, malo starijih flagship 'droida.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Uz duzno postovanje, ali covek je korisnik Windowsa i zna sta moze da ocekuje od platforme i ta nagovaranja "ovaj je sistem bolji", mislim da nece uticati na njegovu odluku. Trazio je predloge do odredjene sume i dobio je odgovore, a vi mu pricate da doda jos 100e da uzme Nexus 5x i jos neke modele. Taj telefon je ubedljivo najbolja kupovina trenutno, medju svim platformama po meni.. ali covek trazi telefon do 150e.
 
Poslednja izmena:
xiaomi mi4 lte,imas i jare i pare tj i android i win plus ti ostane kesa plus nov fon.i dalje je jako kompetentan hardver,jos kad bi te poterala sreca i iskocio 3gb ram model (jos crni,ali tesko :) ),sreci nikad kraja.
 
Ljudi, nema potrebe za fajtanjem, flame-om i sl.
Svi govorite ispravno, apsolutno ste u pravu.
Imao sam WP10 na Lumii na kojoj je 8.1 default..i 10ka se vukla, sve se razvlačilo kao creva, svaki čas neke zakrpe, update-ovi..
Čitav dan pregledavam i čitam po Net-u, slazem se i sa hsv.stoned i sa DeLarge, treba dodati još 100€ i uzeti LG Nexus 5X.
Doduše, cena za 5X od 32GB je 260

Na mts-u je trenutno neka akcija postpaid tarifa ,na ugovor od 12/24meseca, po ceni od 700dinara.
Kad sve saberem, ispod 40.000dinara ne mogu da prodjem.

xiaomi mi4 lte,imas i jare i pare tj i android i win plus ti ostane kesa plus nov fon.i dalje je jako kompetentan hardver,jos kad bi te poterala sreca i iskocio 3gb ram model (jos crni,ali tesko :) ),sreci nikad kraja.

Cena za nov uredjaj 400€ ?
Vidim da postoje i kopije za 170€.
 
Poslednja izmena:
Imao si Lumia telefon za koji zvanicno nije izasao Windows 10 tako da zato se vuklo. Ako te bas zanima da ostanes na Windows platformi dodaj jos malo novca i uzmi Lumia 930 ili Xiaomi Mi4 telefone, na njima 10 leti, sve slabije je ipak znatno inferiornije iskustvo.
 
To nije tacno. Ako vec govoris o W10, vredi reci da se L830 moze naci za 180e nov, ako naleti na neki oglas, i na njemu desetka radi odlicno. Posedujem ga i mogu to da tvrdim. Neko jednostavno nije spreman veci novac odvoji za telefon i da uzima jace modele.
 
To nije tacno. Ako vec govoris o W10, vredi reci da se L830 moze naci za 180e nov, ako naleti na neki oglas, i na njemu desetka radi odlicno. Posedujem ga i mogu to da tvrdim. Neko jednostavno nije spreman veci novac odvoji za telefon i da uzima jace modele.

Odlicno ne radi sigurno. Lumia 640 i Lumia 830 imaju isti hardver ispod haube, a vidi u temi za Lumia 640 kakvi su utisci ljudi. Ipak je Lumia 930 dosta jaca.
 
Imao si Lumia telefon za koji zvanicno nije izasao Windows 10 tako da zato se vuklo. Ako te bas zanima da ostanes na Windows platformi dodaj jos malo novca i uzmi Lumia 930 ili Xiaomi Mi4 telefone, na njima 10 leti, sve slabije je ipak znatno inferiornije iskustvo.
Xiaomi Mi4 je 400€,nov.
Na MobilnomSvetu sam našao za 170€,kao nov, ali vidim da se i komentarima govori o kopijama.
Nisam pristalica neproverenih polovnih kupovina.

I ja bih izbegao WP...
Sad videh, neko na KP prodaje 15 dana star Huawei Honor 5X iz Telenora za 150e, nije loša kupovina ako ti odgovara 5,5"...
Šta mislite o tom Huawie Hoton 5x ?
To bi mi se extra uklopilo u planirani budžet.
5.5' je Ok.
Jedino se plasim da nije kopija.
Istina, on nudi neku garanciju, pisani list iz Telenora-a, koliko je to validno?

edit:
Evo, već mi odgovorio:

Čovek je telefon uz'o u Telenoru.
:/
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    33.1 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Pomozi mi presvetli, jer ja ne umem da procitam specifikacije sa papira i pokazi mi kako radi MOJ telefon.

Pa ocigledno ne znas. Nemoguce je da tebi jedinom dobro radi a da svim ljudima koji postuju u temi za taj telefon ne radi lepo.
 
Nazad
Vrh Dno