Šta je novo?

Inside

I ja sinoc zavrsio, odusevljen! Igra je tehnicki odradjena vrhunski, umetnost.

O kraju:
u startu sam bio uzasno racoran krajem, cekao da se jos nesto desi dok je ono cudo lezalo pored vode. Onako razocaran otisao na net i poceo sam da kopam sta je pisac hteo da kaze. Vec posle citanja mi se misljenje malo promenilo, ovi iz Playdead-a su ludi, fenomenalan koncept. U sustini i decak je zombi, vrsta eksperimenta, koga vi kontrolisete i u stvari navodite da dodje do takozvanog Blob-a s akraja i da ga izvuce iz postrojenja. Postoji verzija price da decaka u stvari kontrolise taj Blob, i na kraju ga uvuce. Sto se tice alternativnog kraja, odgedao sam ga na YT i u njemu je dokaz da je i decak zombi. Uglavnom Playdead nas je ostavio da sami odgonetnemo sta se desavam, a to najvise mrzim. :D JA volim kada mi se na kraju sve lepo objasni da znam sta sam igrao, a ne ovako da me ostave na kraju da ponavljam "what a fuck, i ovo je kraj?" 16 puta. :D
 
Sto se tice igre, grafika je stvarno lepo odradjena, efekat kad upadne u vodu pa se stvore gomila mehurica, sitne cestice kad osvetlis lampom pod vodom, zvuk takodje... Fizika, kako se lik krece, i realno ponasa kad padne, ili kad preskace ogradu(ono u kukuruzu :) ) Ti neki sitni detalji me odusevljavaju. Ima tu jos gomila stvari. To ti je kad ljudi znaju svoj posao. Svaka preporuka za igru.
 
Igra je u izvođačkom delu more user frendly, ali to nije uvek plus. Generalno meni se više dopada kako je Limbo zaokružen u celini gledano. O ovoj igri ne znam prosto šta da mislim, pa zato sada nećnu reći ništa dalje od ovoga. Očekivao sam više svakako, naoričito po pitanju zapleta i raspleta...
 
Ko nije :) al sta je tu je, moguce je da ni oni sami nisu znali sta ce na kraju pa su onako zavrsili :)

Ne znam dal sam ovo trebao u spojler da metem


Sent from my Siemens SX1 using Tapatalk
 
ako u nečemu skandinavci nikad nisu izneverili to je priča, sjajna igra baš sam uživao
 
Zavrsio sam igru i
ostavila je isti utisak na mene kao sto je i Pe11e rekao gore. Morao sam da potrazim tudja misljenja o desavanju. Sa Limbom je moja prica koju sam joj pridao imala neki dodir sa "realnoscu" u igri odmah nakon kraja, a ovde sam se ceskao po glavi zbunjen. Mada, s obzirom na to da postoji verovatnoca da je Inside u svari prequel Limbou, i ta moja "prica" u Limbo propada u vodu. :D

Dualshock 4 + bluetooth + InputMapper, sve radi.
Problem je bio do Windows update-a, resili su sa najnovijim 14393.105.
 
The boy thinks he is in control, because he can control the zombies.
The hive mind thinks it is in control, because it can control the boy.
The scientists think they are in control, because they can control the hive mind.
You think you are in control, because you can control the game.

I najbolji, po meni, koji objasnjava dosta stvari:
https://youtu.be/P2NXvDuz520

giphy.gif
 
Poslednja izmena:
Odlična igra. Nimalo mi nije zao 20e.
 
Playdead's Inside

Jel igrao neko ovu igru? Nedavno sam slučajno nabasao na neki video i mogu reći da igra, barem meni, izgleda fantstično. Na Steamu trenutnno košta 19.99 evra, ali kontam da na nekim drugim prodavnicama može da se nabavi jeftinije iako i ova cena deluje povoljno. Čim uskoro uzmem novi računar planiram da kupim i ovu igru. Igricu hvale na sve strane pa rekoh da proverim i ovde zna li neko nešto i kakvi su vam utisci. Inače ova kompanija je napravila i Limbo.

GENRE: ACTION - ADVENTURE - HOROR - PUZZLE - INDIE
SYSTEM REQUIREMENTS:
MINIMUM:
OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Processor: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz, AMD FX 8120 @ 3.1 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GT 630 / 650m, AMD Radeon HD6570 or equivalent
DirectX: Version 9.0c
Storage: 3 GB available space
Sound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound card

RECOMMENDED:
OS: Windows 8/10 (64-bit OS required)
Processor: Intel i7 920 @ 2.7 GHz, AMD Phenom II 945 @ 3.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 660, Radeon R9-270
DirectX: Version 11
Storage: 3 GB available space
Sound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound card

 
odlicna igra, ista ekipa je radila Limbo.
 
Nazad
Vrh Dno