Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

@review
Nista ja lose nisam rekao za 1080, cak sam nekoliko puta ponovio da su 1070/80 odlicno I kompletna proizvodi(imali problem as latencijama, koji je koliko vidim sredjen), a sto se ne slazemo u slucaju 1060, to je druga prica.
Jos sam I rekao da je 1060 trenutno bolji proizvod of 480, stvarno be znam sta bi ti vise.
Tvoja objektivnost je opste poznata, cak se I kolega zajebani smejao na taj racun, ako se dobro secam.

Edit:
Dzaba ti radis testove na 980ti, koji ne pati od tih decijih bolesti, tako da tvoj test nije objektivan.
 
Poslednja izmena:
Smejao se, pa se posle 'pokajao' ......:D :beat:

Ma, ne treba da se pravdas,( pa da onda 'udaras' nisko :trust: ), vidis da se i ja salim na svoj racun, i da nisam bas ozbiljan sto posto. I to je jedna strana price, druga je, sto ja dajem testove, i svoje i sa raznih sajtova, i lepo argumentujem i obrazlozim, i ne vidim da je neko dao neki protiv argument. To je sustina stvari.
 
Ja sam prezadovoljan sa ovom grafickom. Ne razumijem zasto bi iko uzeo ista jace od ove grafike a ima 1080p monitor? Sve sto sam probao do sada od igara ide preko 60fps u ultra detaljima u 1080p, a hladjenje je gotovo besumno, uzivanje.
 
Valjda zato sto za 2-3 godine nece moci sve 60fps na ultra 1080p.
 
Lepo sam reko' da ne cackas mecku...;) :D

Prvo, odlicno sto si postavio ovaj video, samo ne znam, da li gledamo isti test..:trust:

Sto se tice fps-a, vidi se da 480 ima prednost u Deus Ex: Mankind Divided ingame benchmarku. Ali, u samom gameplayu, kartice su skoro izjednacene, :eyebrows: mozda neku malu prednost ima 480. ali, se opet vidi da ima problem sa minimalnim frejmovima....:rtfm:

Da su kartice tu negde po avrg. fps-u, se dobro vidi i iz ovog testa.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_deus_ex_mankind_divided_premiera_bez_directx_12?page=0,12
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_deus_ex_mankind_divided_premiera_bez_directx_12?page=0,13

U jednom delu igre, 1060 i 480 prakticno izjednacene, u drugom delu igre, 480 ima malu prednost. Nista nepoznato, kada se testiraju grafike. Recimo, u ingame benchmarku neke igre, karte su jednake, .....medjutim, u samom gameplay-u, jedna kartica ima prednost u odnocu na drugu.
Takodje, ovo se desava i u mnogim drugim igrama, da u jednom delu neke igre, jedna kartica pokazuje bolje rezultate, a nekom sasvim drugom delu igre, sada , ova druga kartica je bolja od one prve itd.....

Kada se sve sabere i oduzme, moze se reci da 480 ima neku malu prednost u odnosu na 1060, nista narocito, sto ne moze da se stigne nekim drajverom i prestigne overklokom....:D

Posle cemo da pricamo i o frame time merenjima...
 
Poslednja izmena:
Kad Nv ima prednost 1fps to je wauu, kad AMD ima 10fps-a to je skoro izjednaceno :d
 
Pa imas i frametime merenja, nikakav stuttering i ostalo ... Ne vredi, ja sam to ostavio za druge, da se ne bi zbunili :) Odlicno rade obe karte, to je poenta.
 
Ne znam, da li gledamo isti video test..:trust:

Kada se gledaju, samo frame time merenja, vidi se kod 480 karte, losije merenje.

D1.jpg D2.jpg
D3.jpg D4.jpg
D5.jpg

U svim ovim zabelezenim situacijama na grafikonu, vidi se i micro stuttrering. ,)
 
Poslednja izmena:
Bolje se ponasa 480 u ovoj igri posteno:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mora da imam neki super vid..... ,)

Ajd pogledaj ovde :

https://www.youtube.com/watch?v=1mHrGi9CfN8

D6.jpg D7.jpg

U oba slucaja, dolazi do naglog pada minimalnog fps-a. i takodje se moze videti , dosta izrazeniji micro stuttering. ( ako ovo ne vidis, moras da ides kod ocnog lekara....;) )..
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde vidis los frametime kad je kod obe karte identican. Sto se tice poredjenja, 480 definitivno ima prednost ali ima i padova kad krene akcija gde verovatno CPU ima vise uticaja. Takodje, na tom screenshotu gore se vidi da CPU usage uopste nije isti, daleko je manji kod AMD-a, verovatno ogranicenost drajverima ili nesto levo kod tog lika u sistemu...
 
Pa, govorimo o micro stutteringu, znaci, nije konstantan i masivan stuttering i slicno, kao recimo kod SLI i CF konfiguracija.
http://www.guru3d.com/articles-pages/radeon-rx-480-vs-gtx-1060-fcat-frametime-analysis-review,2.html

To sto kazes, mozda je problem do procesora kada krene akcija, pa 480 ima dropove u minimalnom i average fps ( sto se i vidi u video testu ), ali, potpuno je nebitno zbog cega nastaje stuttering. Razumes, on postoji, ako ne moze da se izbori jedan I7 6800K procesor sa ovom grafom, kako ce onda neki I5 proc. ili neki FX procesor da 'pokrene' amd 480 u cpu intezivnim i scenama koje imaju akciju.

I, ipak, iako cpu usage nije isti, ipak je gpu load kod obe grafe na 100%, sto znaci da nije problem do procesora ( jer kada pada cpu usage, onda pada i gpu load, sto dovodi do pada fps-a ). Dakle, problem je u necemu drugom,( grafa sljaka na 100% load ), zbog cega nastaje micro stuttering kod 480 kartice.

Imao sam 7970 kartricu i ona je takodje patila od loseg minimalnog fps-a i micro stutteringa. To je bio i jedan od razloga zasto sam presao na gtx780 kartu. Tako da, nije to neka nepoznata stvar za AMD grafe, postojao je problem i izgleda da jos postoji.....

Ali, moram da kazem, da AMD ipak radi na ispravljanju ovih 'boljki' svojih karti kroz drajvere, ( sto se vidi u onom testu koji sam postavio ), tako da ce verovatno biti bolja situacija.
 
Poslednja izmena:
Aha, tek sad vidim na onoj D4 slici koju si okacio iz DF testa. Ima, ali ja mislim da je to jedna od redjih situacija, opet verovatno affektovana AMD drajver draw calls problemom. Interesantno je da kad zaista krene akcija nema takvih problema sem mozda u retkim situacijama.
Inace kad vec spominjes 7970, imao sam 7950 i karta je odlicno radila i bila mi je jedna od najboljih kupovina ikad. A sto se tice tog frametime problema koji se spominje, on moze da se desi nekad ali iz mog iskustva to su bas retke situacije ili se to posle kraceg vremena ispegla drajverima, patchovanjem igre itd. U sustini, ne secam se da mi je neka igra ostala u secanju da je imala taj problem mikrotrzanja i da sam je takvu igrao.
 
Da, dobro si primetio, kada krene akcija nema uocljivog ,) micro stutteringa, ali, je manji fps ( kod 480 nego u drugim gameplay situacijama ), i 1060 i 480 su jednake ( osim u par situacija, recimo, ono kada explodira bomba, ali, veoma je kratak vremenski period testiranja frame time-a, moralo bi da se uzme veci vremenski period testiranja u samom gameplayu igre, i to retko ko radi, na guru3d rade testove od 30s. :trust: ), dok se kod, kako da kazem, statickih scena, javlja micro stutter u odredjenim intervalima...

Dobro, za 7970 i 7950 je bilo problema, pricalo se tada o tome nasiroko,.... da bi 7970 imala visi fps od 680 karte, morali su da zrtvuju nesto losiji frame time i losiji gameplay. I AMD je kako da kazem 'priznao' da postoji problem sa minimalnim fps i situacija se popravljala sa novim drajverima itd....
 
Poslednja izmena:
Karta rastura, ali iskljucivo u 1080p i u 80% trenutno najzahtevnijih igara sije RX 480 u toj rezoluciji. Stucanja zbog nedostatka vram-a gotovo i da nema (mozda zbof odlicne kompresije) ili su na nivou RX 470/480 4GB (u 1080p).

[YOUTUBE]y1RWItff0eQ[/YOUTUBE]

Moze da ima i 512MB, ali to me uopste ne zanima ako za novac dobijam performanse koje ocekujem. :)
 
Poslednja izmena:
Kompresija utiče na protok, tj. dovoljna joj je 192-bit magistrala za ove rezultate. Količina memorije je bitna kod većih rezolucija i kvaliteta. Kad vidim ovu kartu, ne mogu a da se ne setim ranijih situacija, kada su izlazile iste karte sa manje memorije i kako su se ponašale posle godinu, dve u odnosu na konkurente sa više VRAM-a (GTX 750 Ti 1GB, HD 7850 1GB, 770 2GB, 780 (Ti) 3GB, R9 285).
 
Prosto neverovatno da se bolje ponasa od RX 470/480 4GB. :D
 
Kome nije bitno kakav ce monitor posle koristiti, 1060 svakako jeste bolji proizvod.
 
Karta rastura, ali iskljucivo u 1080p i u 80% trenutno najzahtevnijih igara sije RX 480 u toj rezoluciji. Stucanja zbog nedostatka vram-a gotovo i da nema (mozda zbof odlicne kompresije) ili su na nivou RX 470/480 4GB (u 1080p).

Moze da ima i 512MB, ali to me uopste ne zanima ako za novac dobijam performanse koje ocekujem. :)

Jovy, veruj mi da je 3GB jednostavno malo za nekoliko trenutnih naslova a sta ce biti sa nadolazecim kojih ce biti sve vise i vise. Naravno, kad se vec daju tolike pare, ovde mislim na postavljanje detalja na najvise postavke, pogotovo nekih stvari koje toliko ne uticu na gpu koliok na vram, kao sto su recimo texture. Stucanja ce sigurno da ima kao i pada performansi kad se memory buffer prepuni i ovo govorim iz iskustva, a ima i primer na klipu kada odvrnu very high textures u ROTR na mestima gde nije pecina ili neki ogranicen prostor, jednostavno performanse se samo sruse.

Moje licno misljenje je da ako se vec daju tolike pare na kartu i ne zeli da se menja za neki naredni period onda je 4GB neki minimum na koij treba da se ide, 3GB je jednostavno premalo za neki futureproofing.
 
A je li, kakva bi situacija bila kada bi se u nVidia control panel stavilo sve za texure (ili koje vec opcije, zaboravio sam) na performance umesto quality? :D
 
Nek pokrenu GTA V sve na max pa nek nam snime video a ne ove placenicke video podesi podesavanja da bude zauzece ispod 3GB logicno je da tad i GTX 1060 3Gb odlicno radi i bolje i od Rx 470 i 480 jer je jaci gpu-u unutra.
 
Jovy, veruj mi da je 3GB jednostavno malo za nekoliko trenutnih naslova a sta ce biti sa nadolazecim kojih ce biti sve vise i vise. Naravno, kad se vec daju tolike pare, ovde mislim na postavljanje detalja na najvise postavke, pogotovo nekih stvari koje toliko ne uticu na gpu koliok na vram, kao sto su recimo texture. Stucanja ce sigurno da ima kao i pada performansi kad se memory buffer prepuni i ovo govorim iz iskustva, a ima i primer na klipu kada odvrnu very high textures u ROTR na mestima gde nije pecina ili neki ogranicen prostor, jednostavno performanse se samo sruse.

Moje licno misljenje je da ako se vec daju tolike pare na kartu i ne zeli da se menja za neki naredni period onda je 4GB neki minimum na koij treba da se ide, 3GB je jednostavno premalo za neki futureproofing.

Slazem se i svestan sam da je futureproofing potencijal 3GB modela ~0. Planiram da krajem sledece godine predjem na 1440p. Do tada nece mi biti problem da u svakoj drugoj igri spustim teksture za jedan stepenik i olabavim AA i igram se u 60+ frejmova u 1080p. Mnogima to jeste problem i logicno je da ce da idu na 6GB model ili nove Radeone.

Vidim da se karta vec moze kupiti za 240 evra.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info . Nego da uzimas kartu za sebe sta bi izabrao MSI 1060 gaming X ili Asus 1060 strix ?

Samo info za MSI 1060 GamingX 6g...
Kartica se klokuje na 2100/9400 bez ikakvih drugih pomeranja osim power limit na 108%

Temperatura, ne prelazi 60c, ventilatir radi na 36-40% max.
 
A je li, kakva bi situacija bila kada bi se u nVidia control panel stavilo sve za texure (ili koje vec opcije, zaboravio sam) na performance umesto quality? :D

Ako mislis na texture filtering to je samo filtiranje textura i nema nikakve veze sa njihovom velicinom. :) To ni na najslabijim gpu-ovima nema razloga da se drzi ispod x8.

Slazem se i svestan sam da je futureproofing potencijal 3GB modela ~0. Planiram da krajem sledece godine predjem na 1440p. Do tada nece mi biti problem da u svakoj drugoj igri spustim teksture za jedan stepenik i olabavim AA i igram se u 60+ frejmova u 1080p. Mnogima to jeste problem i logicno je da ce da idu na 6GB model ili nove Radeone.

Vidim da se karta vec moze kupiti za 240 evra.

U tom slucaju mozes ali opet ne pomisljaj na MSAA jer i sa njim VRAM usage skace, vec gledaj da uvek ides na neki postprocessing filter uz manji sharpening (ako nema iz igre onda neki sweetfx ili whatever). Sve ovo opet zavisi od igre, a moja prica je uglavnom o zahtevnijim naslovima iz ove a i prosle godine.
 
Hvala za info . Nego da uzimas kartu za sebe sta bi izabrao MSI 1060 gaming X ili Asus 1060 strix ?

Uzeo sam ovaj MSI 1060 za sebe, a sto se tice izbora izmedju Asusa strix (06G) i ove, ako bi birao zbog dizajna, opet bi uzeo MSI, a sto se tice clocka, ne znam koliko Asus moze da izgura, nisam imao prilike da testiram.

Prvo sam uzeo RX470, ali otvorila mi se prilika za jacu kartu, a generalno moj i5 je stare generacije pa sam ovom kartom nadoknadio to sto nisam mogao da ostvarim sa RX470.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno