Šta je novo?

Tesla Smartphone 9

Ako ga bude nudio neki operater, verovatno će i moći onda da se nađe na oglasima po boljoj ceni.
 
i ako se xiaomi moze kupiti u gigatronu i tehnomaniji i mozda jos nekim radnjama, zvanicno predstavnistvo ne postoji, a verujem ni servis, mada neki servis mora da ih servisira cim se kupuju u radnjama

Pa ne mora da ima predstavnistvo, nema ga ni meizu, bitno je da proizvod moze da se prodaje u zvanicnim radnjama i kod operatera(vip), znaci da je legalno uvezen i da je drzava odobrila legalnu distribuciju, pod dvogodisnjom garancijom i da ima ozvanicen servis, a prema garantnom listu to je BG elektronik.
 
Hocu da ti kazem da nije moguce da je telefon legalno uvezen, ako firma koja proizvodi taj telefon kaze da on nije dostupan u ovoj zemlji i da ga nikada nisu plasirali na to trziste niti da to imaju u planu. Zato su ti lazni predstavnici verovatno tu, da ispadne da je sve ok.
 
Moguce je naravno.
Ne mora telefon da bude kupljen direktno od proizvodjaca.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Momci, imam samo jedno da kazem - telefon je prelep... Apsolutno predivan, dizajn i izrada za cistu 10ku.

Stay tuned...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997 using Tapatalk
 
Mene su zbog ovog telefona blokirali na zvaničnoj Tesla Info fb stranici jer sam ih isprozivao i postavio linkove sa dokazima da su samo rebrendirali Kineza, kao i za ostale modele. :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Hahah, pa iskusno... :D

Salu na stranu, nije los telefon. Clean stock Android, dobar ekran i kul dizajn (iako se ocigledno "ugledao" na pojedine modele) su utisci za sad. Videcemo gde ce se kretati cene na oglasima, mozda bude solidna kupovina...
 
Hahah, pa iskusno... :D

Salu na stranu, nije los telefon. Clean stock Android, dobar ekran i kul dizajn (iako se ocigledno "ugledao" na pojedine modele) su utisci za sad. Videcemo gde ce se kretati cene na oglasima, mozda bude solidna kupovina...
I baterija od 2300mAh, ajde, budite ozbiljni malo :D

SM-A9000
 
@djurkash
Cekaj covece, i HTC Desire 816 recimo ima bateriju od 2600 mAh na 5.5 ekran, pa ima dobro trajanje. Tako mozda i ova bude ok.

Naglasio bih - ok. Sampion trajanja sigurno nece biti, ali za sad mi deluje da ce biti solidna, tu negde prosecna.

Sent from my Tesla_SP9 using Tapatalk
 
Okaci neki video ako mozes.
 
Ne bih smeo, bice zvanicni, samo necu licno ucestvovati u snimanju, posto cu biti na odmoru.
 
Hocu da ti kazem da nije moguce da je telefon legalno uvezen, ako firma koja proizvodi taj telefon kaze da on nije dostupan u ovoj zemlji i da ga nikada nisu plasirali na to trziste niti da to imaju u planu. Zato su ti lazni predstavnici verovatno tu, da ispadne da je sve ok.

Ako dobijes fiskalni i 2 godine garancije, onda je sve legalno i nema potrebe da se siri "panika".
Ako imas sve prethodno navedeno, znaci da iza tog proizvoda stoji uvoznik-neka firma sa PIB-om, koja je duzna da obezbedi ovlasceni servis za iste.
XY firma moze biti uvoznik, ali da ne se ne vodi kao ovlasceno/zvanicno predstavnistvo odredjenog brenda, i da sve bude legalno.
Ako se ne varam, ne postoji zvanicno ni Canon srbija, za nasu regiju je zaduzena Slovenija, nego ima par uvoznika foto aparata, pa su opet svi ti uredjaji potpuno legalni.
 
@djurkash
Cekaj covece, i HTC Desire 816 recimo ima bateriju od 2600 mAh na 5.5 ekran, pa ima dobro trajanje. Tako mozda i ova bude ok.

Naglasio bih - ok. Sampion trajanja sigurno nece biti, ali za sad mi deluje da ce biti solidna, tu negde prosecna.

Sent from my Tesla_SP9 using Tapatalk

Čekaj ti čoveče, pričamo o kršu od telefona u tom cenovnom rangu. Alo, 300 eur, ej, to što ti sada imaš interes da ga malo više hvališ, to mene ne interesuje, bi li dao svojih 300 eur za ovo?
Razumem da će ljudi ovo kupovati zato što mogu plaćati na rate itd, ali isto tako mogu uzeti keš krediti kupiti mnogo bolji telefon...

SM-A9000
 
Imam interes da ga hvalim..?

Nikoga ja necu nagovarati ovo da uzme, niti ISTA imam od bilo koga, trudim se da budem pozitivan, i da nemam hejterski stav prema svemu sto vidim, i pre nego sto mi prodje kroz ruke.

Ako za par dana budem mislio da je Tesla SP9 smece, nesto tako, samo lepse receno, ce i pisati u testu. Ponavljam, AKO. A ti misli sta hoces. Od starta sve sto ti se ne svidja proglasi za gowno.

Sent from my Tesla_SP9 using Tapatalk
 
sto bi imao interes da ga hvalis? jel si poceo da radis za ct ili si dobio telefon na poklon?

inace, meni je zao sto verovatno necu imati telefon na testu pa da pokazem onako seljacki video po video kako sve radi bez preskakanja ucitavanja, otvaranja i zatvaranja

nisam dobio ni 3.1 na test pa verujem da necu ni ovaj, jer oni ljudi sa kojima sam ja imao kontakt sada rade nesto drugo

greota je da za 3.1 na youtube ne postoji ni jedan video osim benchmarkovog, koji je jako lep i dobro uradjen video, ali je samo najava i reklama telefona, posto ne pokazuje realan rad, tako da je kupovina tih uredjaja izgleda postala apsolutna kocka, a koliko mi se cini nece ih biti ni za tesla 9

ja nikada nisam kupio uredjaj za koji nije postojala bar jedna recenzija, osim tesla 785 tableta jer je bio jeftin

ali ako cemo iskreno, da sam kupac, nikada ne bih prihvatio onaj mtk procesor u telefonu od 300e
isto tako nisam podrzavao ni onaj mtk procesor u prvoj iteraciji tesla 6 telefona iz prosle godine, za taj novac

sada se snapdragoni guraju skoro svuda, pa cak i u budzetske telefone, a ovo je ipak skuplje od budzetskog telefona
 
Poslednja izmena:
Ne radim za CT, nego pisem testove za Bench. Generalno mi je stav pri pisanju testova pozitivan, u smislu da ne krecem od toga da je telefon uzasan, pa me mozda ubedi da jeste, nego krecem od toga da je ok, pa se nadam da me nece ubediti u suprotno. Nadam se da je prosla recenica imalo razumljiva. :)

Inace, posle prvog ciklusa potrosnje, baterija se, ocekivano, nije pokazala sjajno. No, vise o tome u testu...
 
ajde pliz uradite video test telefona, posto za 3.1 nije bilo ama bas nista, a imali ste ga na testu
ne bi bilo lepo da nema za 9, ipak je telefon skup i ne bi bilo fer da neko ostane ostecen i kupovina se ispostavi kao pogresna samo zato sto pre toga nije mogli nigde da se proveri kako radi telefon

ja verujem da necu vise nista dobijati posto me je 3.1 zaobisao
 
Ja jeste da pljujem CT i Teslu, ali ne zbog toga kakvi su telefoni već zbog njihovog marketinga i načina na koji predstavljaju telefone kao svoj proizvod. O samim telefonima ne mogu da sudim osim to što su sve neki neprovereni proizvođači. :)

Svakako čekam review i mislim da će mironiko biti mnogo objektivniji nego što bih ja bio. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Bicu objektivan koliko mogu, sad ukoliko neko misli da sam strani placenik ili sta vec - sta da mu radim... :D

Salu na stranu, drzim se telefona i utisaka o njemu, a ne price o njegovom poreklu, marketingu i ostalom.

Bice za nekoliko dana, ide i pre njega jos stosta... :)

Sent from my Tesla_SP9 using Tapatalk
 
Ja jeste da pljujem CT i Teslu, ali ne zbog toga kakvi su telefoni već zbog njihovog marketinga i načina na koji predstavljaju telefone kao svoj proizvod. O samim telefonima ne mogu da sudim osim to što su sve neki neprovereni proizvođači. :)

Svakako čekam review i mislim da će mironiko biti mnogo objektivniji nego što bih ja bio. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk


ja jos uvek nisam nasao domacu firmu koja zna sta je marketing i koja koristi ono sto marketing treba da bude, a ne ovu ljusturu i imitaciju zbog koje se gebels prevrce u grobu
veruj mi da kod drugih firmi ima mnogo gorih slucajeva od toga sto si pomenuo
 
Imam interes da ga hvalim..?

Nikoga ja necu nagovarati ovo da uzme, niti ISTA imam od bilo koga, trudim se da budem pozitivan, i da nemam hejterski stav prema svemu sto vidim, i pre nego sto mi prodje kroz ruke.

Ako za par dana budem mislio da je Tesla SP9 smece, nesto tako, samo lepse receno, ce i pisati u testu. Ponavljam, AKO. A ti misli sta hoces. Od starta sve sto ti se ne svidja proglasi za gowno.

Sent from my Tesla_SP9 using Tapatalk

Ok, pogrešno sam se izrazio, htedoh reći da možda postoji interes "odozgo" :D
Ali, nismo od juče na forumu, niti se bavimo telefonima od prekjučise, ovo je prilično loša ponuda za odnos uloženo/dobijeno, i zašto bih se ja tu nešto uvijeno izražavao. Nisam hejter, ali nazovimo stvari pravim imenom...

SM-A9000
 
Aham, ok... :D Sto se interesa iznad tice, ne znam, s tim da, iskreno, meni niko nije rekao "pisi test ovako ili onako".

A sto se tice odnosa dobijeno/ulozeno... Kada u testu pisem o tome, moj stav kao "novinara" (ne volim to da kazem za sebe, jer se ipak (jos) tako ne osecam; isto mrzim i da kazem da sam bokser, jer to nisam, iako treniram boks) mora da bude vezan za cene telefona u zvanicnoj prodaji - svih, naravno. I kada gledamo cene iskljucivo u radnjama kao sto su Handy, Gigatron, Tehnomanija i ostalima, ovaj telefon ima korektan odnos ulozeno/dobijeno. Korektan, ne abnormalno fenomenalan, da se razumemo. :D A kad se pojavi na oglasima, moci cemo i o toj ceni da polemisemo, u svetlu poredjenja sa cenama drugih telefona na oglasima.

Samo hocu da kazem da (posto ovaj telefon kosta ~300e) ako neko kaze "pa za 300e moz' se uzme svasta bolje" to nije legitimna izjava sa mog stanovista. To ispadne poredjenje baba i zaba... Razumes me. Pritom, koliko god po specifikacijama Tesla SP9 nije najveca azdaja svih vremena, ima i nekih drugih prednosti - prva i najveca koju bih izdvojio je stock Android. Ali bas, cist stock Android, sa jedinom izmenom u vidu promenjenih ikonica pojedinih aplikacija. Nekima je i to big deal. Ne kazem da odjednom dize vrednost ovog telefona za 50%, ali nije ni beznacajna informacija.

A i nekako mi je logicno da sacekam kraj testiranja, pa da onda uzmem da ga poredim sa drugim telefonima i iznosim zakljucke da li je promasaj ili nije. :)
 
Aham, ok... :D Sto se interesa iznad tice, ne znam, s tim da, iskreno, meni niko nije rekao "pisi test ovako ili onako".

A sto se tice odnosa dobijeno/ulozeno... Kada u testu pisem o tome, moj stav kao "novinara" (ne volim to da kazem za sebe, jer se ipak (jos) tako ne osecam; isto mrzim i da kazem da sam bokser, jer to nisam, iako treniram boks) mora da bude vezan za cene telefona u zvanicnoj prodaji - svih, naravno. I kada gledamo cene iskljucivo u radnjama kao sto su Handy, Gigatron, Tehnomanija i ostalima, ovaj telefon ima korektan odnos ulozeno/dobijeno. Korektan, ne abnormalno fenomenalan, da se razumemo. :D A kad se pojavi na oglasima, moci cemo i o toj ceni da polemisemo, u svetlu poredjenja sa cenama drugih telefona na oglasima.

Samo hocu da kazem da (posto ovaj telefon kosta ~300e) ako neko kaze "pa za 300e moz' se uzme svasta bolje" to nije legitimna izjava sa mog stanovista. To ispadne poredjenje baba i zaba... Razumes me. Pritom, koliko god po specifikacijama Tesla SP9 nije najveca azdaja svih vremena, ima i nekih drugih prednosti - prva i najveca koju bih izdvojio je stock Android. Ali bas, cist stock Android, sa jedinom izmenom u vidu promenjenih ikonica pojedinih aplikacija. Nekima je i to big deal. Ne kazem da odjednom dize vrednost ovog telefona za 50%, ali nije ni beznacajna informacija.

A i nekako mi je logicno da sacekam kraj testiranja, pa da onda uzmem da ga poredim sa drugim telefonima i iznosim zakljucke da li je promasaj ili nije. :)
Ma, sve je to ok, ali i to što navodiš kao prednost, džaba mu stock android koji je 5.1, kada bi maltene trebao imati 7.0 ...

SM-A9000
 
Znas i sam da su estetske i funkcionalne razlike izmedju 5.1 i 6.0 dosta male. Jedino Doze bi mu bas legao, istina...

A i meni je malo stariji stock svakako bolji od najnovijeg zestoko skinovanog ROM-a. Mada, u pravu si, malo kasne na tom planu, i bice pomenuto u review-u da iako je stock, verzija je trebala biti kasnija. Ako je to vec nesto za oprostiti na entry-level uredjajima, na telefonima od 300ak evra je mana.

Inace, bas me zanima kako ce ga mt:s pozicionirati i kako ce se prodavati preko provajdera, generalno.
 
Može on da ima deset stock Androida i "Google recommended" pečat i da bude od legure unobtaniuma, džaba mu. U pitanju je Ramos, jbt. Who the fuck is Ramos?! Misliš da će dobiti novije verzije Androida? 'Oće morgen, k'o i ostali Tesla telefoni. Imaš poverenja u Ramosa/Comtrade da će biti ažuran sa zakrpama i podrškom? Ja nemam. Imaš poverenja u kvalitet izrade i servisa? Ja nemam. Eto ti mase komentara po netu o nekvalitetu hardvera, crkavanjima i kvarovima Tesla telefona.

I na kraju krajeva, šta mene kao kupca briga za cene u Gigatronu kad, na primer, ovaj moj Huawei P9 Lite mogu da uzmem sa ugovorom za 15000 ili na oglasima bez ugovora za 220e, sa ništa manje validnom garancijom no što je ima Tesla? Tražiću tamo gde je jeftinije, je li, šta me briga za Gigatron i Handy. Ako se Ramos na oglasima pokaže dovo5no jeftinim u odnosu na proverene telefone, onda može da se priča o odnosu uloženo/dobijeno. Ovako, traže 300e za no name Kineza sa Comtrade nalepnicom. Neka hvala, radije ću uzeti malkice slabiji (na papiru) telefon proverene marke, ako treba. A ovce neka šišaju.
 
Ne bih ulazio u raspravu ovog tipa, posebno jer si ti nastupio kao da ja prodajem ovaj telefon i zdusno ga branim, a nija bas tako - imas u prethodnim postovima i nekoliko mojih komentara koji isticu negativne strane ovog telefona, dok odnos ulozeno/dobijeno ne bih jos komentarisao, dok ga ne bude kod provajdera i na oglasima.

Dakle, licno sam neutralan trenutno, samo generalno nemam naviku da nastupim "napadacki" i izrazito kriticno prema necemu, bez obzira na poreklo, dok se zaista ne pokaze da tu kritiku i zasluzuje. Mozda ti se zato cini da ja "branim" SP9, ali nije bas tako. A ti vec misli sta hoces. :)
 
Nazad
Vrh Dno