Šta je novo?

Najbolja opcija za kreiranje i hosting besplatnog sajta za podršku?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Pravim igricu i hoću da napravim neki prateći sajt za podršku. Dakle, predstavljanje igrice, o čemu se radi, kako se igra i, ono najvažnije, da posetioci mogu da ostave poruke/pitanja u vezi bilo kakvog problema. Ništa specijalno. Znam da ima dosta takvih sajtova, ali nisam u toku šta bi bilo najbolje za pomenuti scenario (podrška za proizvod). Treba da bude nešto provereno, da se zna da radi i da firma neće sutra sve ga ugasi. Da je što jednostavnije i da svako može na neki način da "pokrene temu", ne samo da doda komentar na neku moju poruku.

Imam već nalog na Blogspot (Blogger), ali ne vidim kako bih to mogao da iskoristim, odnosno ne vidim da posetioci mogu da kreiraju nove poruke, samo komentare. Ili mi je nešto promaklo? WordPress nisam probao, kažu da može da se napravi sajt za firmu, ali svi primeri sajtova na WordPress-u koje sam ja video bili su isto klasični blogovi, kao i Blogger Ako nema ničeg pametnog, možda bih mogao da se nekako organizujem tako da ja objavim post "Za problem sa instalacijom", "Za problem sa igranjem" (ili "Android" i "Windows Phone"), itd, pa ljudi da ostavljaju komentare na to. Ipak, plašim se da će biti nepregledno ako bude puno komentara, a možda postoje i neka ograničenja. Ne očekujem da korisnici imaju bezbroj problema, ali ne bih da mi se cela stvar raspadne oko nekog trivijalnog detalja koji može već sada da se predvidi.

Inače, imam i YouTube nalog, kao i G+, ali ne vidim da i oni mogu da se koriste na potreban način.
Poželjno je da postoji mogućnost prilagođavanja, tako da postavim za pozadinu recimo slike iz igrice, da postoji vizuelna identifikacija. I, naravno, neko osnovno praćenje dešavanja tipa broja posetilaca i poruka/komentara. U tom smislu, Blogger nudi daleko više od potrebnog.

Predlozi?
 
To što ti tražiš se, na tvoju žalost, plaća.
 
Pogledaj wordpress.com, squarespace ili wix. Mozda nadjes nesto sto ce ti posluziti lepo dok ne napravis nesto custom. Uservoice je extra stvar za predloge. Ne znam da li postoji free verzija.
Ne pada mi nista drugo na pamet.
 
Groups.google.com, za takve stvari se i koristi.
Kucaj na google androidlost forum, pa vidi kako izgleda na tom primeru.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Hvala na predlozima. Bitno mi je da u moru opcija proberem proverene, da ne gubim vreme. U međuvremenu sam našao i Boardhost koji omogućava kreiranje celog sajta u okviru kog postoji i forum, bar ako je suditi po njihovom primeru. Tako bih imao osnovne informacije o igrici, pa onda poseban deo za support, što je idealno.

@cyBerManIA Imaš li primer nekog WordPress sajta koji omogućava da posetioci pokrenu temu, a ne samo da dodaju novi komentar na moj članak (kao na klasičnom blogu)? Mislim da bi organizacija na blogu bila veliki problem. Mada ću razmisliti, jer blog može imati i hijerarhiju komentara (kad odgovorim na nečiji komentar, to ide baš uz komentar, ne kao paralelna poruka), što je prednost u odnosu na forum gde neko ko prijavi problem ili postavi pitanje ne bi ni znao da sam mu odgovorio, jer bi poruka bila možda skroz na drugoj strani i samo po citatu bi se znalo da je odgovor na njegovo pitanje. Hm, još jedna tema za razmišljanje.

Btw, koliko vidim, squarespace se plaća.
 
Sorry za SquareSpace. Ne znam odakle mi da je free, a nisam proveravao. Evo sad izguglao userreport.com. Pise da je free, nisam testirao, baci pogled.
Jel' si probao google grupe po preporuci @nightshadow?
 
Odmah sam pregledao Gugl grupe, jer mi nije ni palo na pamet da mogu tako da se koriste. Ipak, na prvi pogled, mislim da mi ne bi odgovaralo. Fokus je drugačiji od onoga što je meni potrebno, odnosno na globalnim razgovorima u okviru istog interfejsa. Više kao socijalna mreža. Možda grešim. Ili sam "zastareo". Da li tema koju započnem može da bude potpuno izolovana, sa sopstvenim dizajnom/interfejsom i da u okviru teme imam više podtema, sa sopstvenim dizajnom? Ne mogu da pogledam nijedan primer, jer kada kliknem na "Sve kategorije", pa izaberem "Računari" i "Igre" (ili samo "Računari"), kaže da "Nije pronađen nijedan rezultat". Kad mi ne ide pregled postojećih, kako bi tek išlo kreiranje sopstvenih? Uz to, ima primera da su Gugl grupe, baš zbog svoje globalnosti, bile blokirane u nekim zemljama, što može da onemogući neke korisnike da postave pitanje, kompliment ili se požale na problem.
 
Nazad
Vrh Dno