Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Ja ne znam kako samo ja i 2 ortaka nemamo nikakvih problema sa tim GTX 1060 i RX 470 4GB kartama, ja i5 3350p i gtx 1060, jedan ortak i5 6600K i gtx 1060 a treci i5 6500+RX 470 4GB(XFX Black edition):d
Nista da svi prelazim na konzole, tamo nema nikakvog stutteringa, osim sto igra radi na 30fps i ispod, ali to je nebitno:type:
 
Ajd nisam imao odavno neku amd grafiku, poslednja je 7970, ...ali, koliko sam ispratio, postoji problem kod dosta 470 i 480 grafi, sa gpu load, gde varira izmedju 0 - 100%. Ovde kod ove 470, je taj Gpu Activity je problem. takodje se i kod tebe vidi taj los gpu usage.
0.png

Problem je sto se kod takvog gpu load-a, javlja i taj neki micro - stuttering. E, sad, neki su probali razne verzije drajvera, pa su imali nesto bolji gpu load.
Zasto se desava, ne znaju ni ljudi sa ovim grafama. Recimo, nije bas izrazen ovaj problem u svim igrama. Licno sam pisao o tom problemu i bile su 'zesce' rasprave natu temu. U nekim testovima je gpu load bio 100%, ali, opet postoji taj micro stuttering i seckanje itd....Zasad nisam video da je neko resio skroz taj problem utd....
 
Nekim ljudima udje taj microstutering u glavu a kad udje tamo nije dobro po zdravlje :d
 
Pa, vidis da decku pravi problem, lose ponasanje grafe, gpu usage varira od 0 - 100% i pravi 'seckanje' u igrama. Ajd da je neki izolovan slucaj, ali, moze se reci da je ipak, vise pravilo, nego izuzetak.....
Kao vrsni 'strucnjak' za hardver :beat: :d, pisao sam, ( odmah kad je kartica izasla ), da 480 grafika, moze imati problema sa frame time merenjima ( na osnovu guru3d testa ) i potencijalnim stutterom.Cak i kod koriscenja freesync monitora, ne eliminise se skroz ovaj problem...
AMD je kroz drajvere, popravio frame time, pa je mozda dobro, probati razne drajvere i naci neki koji najvise odgovara. Recimo, kod nekih korisnika, je postajao gpu load problem, ( velika varijacija ), ali, ipak nisu imali izrazen stuttering.

Nije AMD imun na ovu stvar sa stutterom i losim minimalnim frame rate-om, tako da, treba obratiti paznju pri kupovini i na ovu stvar kod kartica ( naravno, ako nekoga ova stvar i interesuje )...
 
Poslednja izmena:
Problem su krs ne optimizovane igre, a ne AMD hardwer i softver, i sto se sabotira npr, pravi se nvidija naslov ucini sve da lose radi na AMD-u i tako obrnuto dvije kompanije koje sve cine da jedna drugo na neki nacin porazi, a najmanje se gleda krajni korisnik.

Postoje takodjer i izolovani slucajevi razne kominacije sistem/driver koje u odredjenim slucajevima prave problem. Opce je poznato da za AMD hardver treba jaci procesor, mada vidim i da je pascal u istoj situaciji... tako da sve se cini da korisnici sve cesce i cesce mjenjaju svoju platformu pa ce tako doci ili dolazi vrjeme da i3 vise nije dovoljan da neki stari quad procesori pocnu praviti ovakve problema los gpu usage itd itd.

Ali kod kolege treba poci prvo od softverske strane pa dalje traziti uzrok. Prvi savjet ako karta ima dual bios switch prebacit na drugi bios pa oprobat, jucer se desio slican problem tako da oprobat nista ne kosta.
 
Hteo bih da izvrtim koji benchmark za kartu. Sta da skinem od programa?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Standardno - 3DMark, Unigine Heaven i Valey, mozes i ovaj novi TimeSpy, to je to od sintetike...
 
Gpu z ne prikazuje dobro gpu load u nekim igrama as simple as that, kao sto je vec pominjano kad se koristi unified gpu usage vidi se stvarno stanje ali NE u gpuz nego u afterburneru.

Osim problema sa ventovima (vise o time u driver temi) karta radi savrseno nikakav stuttering i slicne gluposti :/
 
@Grunt, u pravu si, sad sam ponovo testirao u Battlefield 4 koristeci MSI Afterburner i GPU load/usage je normalan, graficka ipak radi bez problema :)
 
Eto sad novog problema znaci nema microstuteringa, sta ce sad ovi sto im je microstuter usao u glavu :p
 
Ja ne znam kako samo ja i 2 ortaka nemamo nikakvih problema sa tim GTX 1060 i RX 470 4GB kartama, ja i5 3350p i gtx 1060, jedan ortak i5 6600K i gtx 1060 a treci i5 6500+RX 470 4GB(XFX Black edition):d
Nista da svi prelazim na konzole, tamo nema nikakvog stutteringa, osim sto igra radi na 30fps i ispod, ali to je nebitno:type:

Ja 2 meseca imam 470 nitro+, nijedan problem nisam imao. Koristim zvanične drajvere, nisam ništa overklokovao ni čačkao.
 
Tačno posle nedelju dana, posle gomile bagova i problema, ne mogu opisati koliko sam razočaran sa performansama u igrama koje ja igram. Znao sam da je CPU overhead velik, ali ovo je brutala. Posle konsultacija i čitanja relevatnih sajtova i testova, i5 3470 mi generalno ne bi puno pomogao. U suštini bi trebao da dodatno puknem nekih 400 € za i5 6600K, novu ploču i DDR4 memoriju. Nema šanse, a još igram u 768p.

Imam do petka rok od 14 dana da odustanem od ugovora za kupovinu na daljinu. Ostaje samo da rešim da li da pređem na GTX 950, GTX 1060 3G ili da čekam famozni GTX 1050. Završio sa Radeonima.

Sva poređenja sa HD 7750 koja je u sintetici preko 400% slabija, a realno sigruno 250-300%. Uvek uključen FRTC na 60 fps (ako ne radi onda Vsync).

Dota 2 (sve max kao na 7750 sem senki na medium)
-nod3d9ex – skoro nikakva razlika! Kartica ne može da održi konstantnih 60 fps. Totalno ludilo. Podizanje rezolucije na 1080p ne pomaže.
-gl – katastrofa, al' to se zna.
-vulkan – na nivou DX11, bolje nego na 7750 zbog VRAM-a. Jedina igra koja drži GPU load na 100% celo vreme, al' uzalud kad su performanse truba.
-dx11 (to je standardna Dota 2 Reborn) – kao Vulkan, nekih 30% lošije od DX9.

Team Fortress 2
- možda 10% brži, jedino što sad mogu igrati sa very high teksturama.

Left 4 Dead 2
- možda 10% brži, jedino što sad mogu igrati sa very high teksturama.

Counter-Strike: Global Offensive
- bar 50% bolje performanse.

Saints Row: The Third
- AMD Gaming Evolve igra u kojoj ne radi FRTC. Sad mogu nabiti sve na high, al' uzalud kad igra ne može da drži 60 fps stabilno. Podigao na 1080p, ista stvar.

Serious Sam 3: BFE
- nabio sve na max radi stabilno na 60 fps, a onda krenuo obarati. Gde god ima trave i senki ili duva vetar koji raznosi pesak, 30-40 fps što je jedva igrivo kad navali rulja koliko god oborio travu i senke ne pomaže.

Euro Truck Simulator 2
- nabio sve na max, naravno ne radi na stabilnih 60 fps, a zbog toga kupio novu grafičku najviše. Jedino je trzanje skoro potpuno nestalo, al' opet zbog VRAM-a. Podigao na 1080p ista priča.

Zaključak: 7750 je usko grlo zbog samo 1 GB VRAM-a, a Catalyst drajveri su šit jer nenormalno zavise od procesora :crash:.

Nisam isprobao, ali mi je jasno kako će i sledeće igre raditi: Metro 2033, Shadow Warrior, Sleeping Dogs: Definitive Edition i Tomb Raider.

P. S.
Ostao sam dužan neke odgovore, biće sutra ;).
 
Poslednja izmena:
U zabludi si ako mislis da ti i5 3xxx ne bi pomogao. :)
 
Pa gde upari rx 470 sa i3 3220... uz taj procesor ide max gtx950.
Bolje ostavi grafu,prodaj taj i3 kupi i5 3470 (ili jace),neznam koje sajtove i testove si gledao ali ogromna je razlika izmedju i3 3220 i i5 3470.
 
Poslednja izmena:
Tačno posle nedelju dana, posle gomile bagova i problema, ne mogu opisati koliko sam razočaran sa performansama u igrama koje ja igram. Znao sam da je CPU overhead velik, ali ovo je brutala. Posle konsultacija i čitanja relevatnih sajtova i testova, i5 3470 mi generalno ne bi puno pomogao. U suštini bi trebao da dodatno puknem nekih 400 € za i5 6600K, novu ploču i DDR4 memoriju. Nema šanse, a još igram u 768p.

Imam do petka rok od 14 dana da odustanem od ugovora za kupovinu na daljinu. Ostaje samo da rešim da li da pređem na GTX 950, GTX 1060 3G ili da čekam famozni GTX 1050. Završio sa Radeonima.

Sva poređenja sa HD 7750 koja je u sintetici preko 400% slabija, a realno sigruno 250-300%. Uvek uključen FRTC na 60 fps (ako ne radi onda Vsync).

Dota 2 (sve max kao na 7750 sem senki na medium)
-nod3d9ex – skoro nikakva razlika! Kartica ne može da održi konstantnih 60 fps. Totalno ludilo. Podizanje rezolucije na 1080p ne pomaže.
-gl – katastrofa, al' to se zna.
-vulkan – na nivou DX11, bolje nego na 7750 zbog VRAM-a. Jedina igra koja drži GPU load na 100% celo vreme, al' uzalud kad su performanse truba.
-dx11 (to je standardna Dota 2 Reborn) – kao Vulkan, nekih 30% lošije od DX9.

Team Fortress 2
- možda 10% brži, jedino što sad mogu igrati sa very high teksturama.

Left 4 Dead 2
- možda 10% brži, jedino što sad mogu igrati sa very high teksturama.

Counter-Strike: Global Offensive
- bar 50% bolje performanse.

Saints Row: The Third
- AMD Gaming Evolve igra u kojoj ne radi FRTC. Sad mogu nabiti sve na high, al' uzalud kad igra ne može da drži 60 fps stabilno. Podigao na 1080p, ista stvar.

Serious Sam 3: BFE
- nabio sve na max radi stabilno na 60 fps, a onda krenuo obarati. Gde god ima trave i senki ili duva vetar koji raznosi pesak, 30-40 fps što je jedva igrivo kad navali rulja koliko god oborio travu i senke ne pomaže.

Euro Truck Simulator 2
- nabio sve na max, naravno ne radi na stabilnih 60 fps, a zbog toga kupio novu grafičku najviše. Jedino je trzanje skoro potpuno nestalo, al' opet zbog VRAM-a. Podigao na 1080p ista priča.

Zaključak: 7750 je usko grlo zbog samo 1 GB VRAM-a, a Catalyst drajveri su šit jer nenormalno zavise od procesora :crash:.

Nisam isprobao, ali mi je jasno kako će i sledeće igre raditi: Metro 2033, Shadow Warrior, Sleeping Dogs: Definitive Edition i Tomb Raider.

P. S.
Ostao sam dužan neke odgovore, biće sutra ;).

Pozdrav, ako hoces, testiracu ti neke od tih igara posto imamo slican ukus a i istu graficku. :) Ja imam i5 4460..
 
Pa gde upari rx 470 sa i3 3220... uz taj procesor ide max gtx950.
Bolje ostavi grafu,prodaj taj i3 kupi i5 3470 (ili jace),neznam koje sajtove i testove si gledao ali ogromna je razlika izmedju i3 3220 i i5 3470.

Upravo to proda lepo i3 i za 70 evra ima polovni i5 3470 i teraj.
 
Jos bolje za 55e ima I5 2500. Kakav crni i3 I rx470, taj i3 ne moze ni r9 280x da tera kako treba...
 
Nije stvar u i3 ni u 470 karti, vec u hd rezoluciji. Zato nema velikog boosta u performansama, cpu zahtevnost se povecava smanjenjem rezolucije

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
3470, mala je razlika u ceni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije stvar u i3 ni u 470 karti, vec u hd rezoluciji. Zato nema velikog boosta u performansama, cpu zahtevnost se povecava smanjenjem rezolucije

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Naravno to je glavni problem, koji treba da resi, a posle toga i i5.
 
Ne znam što ti je AMD kriv za loše performanse, i3 procesor koji imaš je preslab da bi ti sad izvlačio 50-60 fps u igrama. Kod mene 470 sa i7 2600k radi vrhunski. A varaš se jako da ti i5 3xxx ne bi pomogao, imao bi veliki dobitak u performansama. Sa i3 da upariš bilo koju grafičku, ne možeš očekivati spektakl.
 
Kuka covjek 5 strana a prvo treba da promjeni monitor, pa procesor pa da tek mjenja graficku karticu. Mislim uzeo je odlicnu karticu nema sta nju da mjenja.
 
XFX RX 470 RS i i5 3570K @4.4GHz, igre lete. The Witcher 3 na high/ultra istvikovan radi zapucan na 60 FPS.

Menjaj procesor.
 
Kad ste se vec dotakli teme ivy/sandy bridge cpu , ako mogu da pitam valja li Intel Core i5 3470s -55€ ? i koja je razlika u odnosu na npr i5 2500 i i5 3470 ?
i5 3570K da ne pominjem, mogu samo da sanjam koja mu je cena.
 
Samo nizi default takt, da bi bio kao "manji potrosac".
 
Kad ste se vec dotakli teme ivy/sandy bridge cpu , ako mogu da pitam valja li Intel Core i5 3470s -55€ ? i koja je razlika u odnosu na npr i5 2500 i i5 3470 ?
i5 3570K da ne pominjem, mogu samo da sanjam koja mu je cena.
Manje vise cena ali drasticno poskupi kada uzimas plocu za njega.
i5 3570 je malo skuplji ali ih nema po oglasima.
 
Samo da potvrdim da je kombinacija i5 2500k na 4.5ghz i vise nego dovoljna za MSI RX470 Gaming X 4gb . I da, za ovu grafu je ipak pozeljan neki i5 pocev od Sandy pa do novijih, realno ima ih bas povoljno po oglasima pocev od i5 2400 kao neki minimum za ovu grafu. U kombinaciji sa 8gb rama nisam imao nikakvih problema i stvarno je za full hd ova grafa odlicna, cak bez problema igram i na 2560x1080 jer imam ultra wide monitor. Sto se tice temperature, podesio sam joj ventove na 35% i u idle ne prelazi 31 stepen, do sad u loadu najvisa bila 62 stepeni na isto 35% obrtaja ventova.
 
Nazad
Vrh Dno