Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Zgadio mi se msi jos od kad sam imao x48 platinum plocu! A i oni njihovi zmajevi i tribali po kartama i plocama su mi takva kicherica da nema dalje + to laziranje = brend za izbegavanje!
 
Msi lazira temperature za neki 10c, covjek je uzeo onu termalnu kameru i izmjerio kad je karta na 55c (toliko pokaziva gpu-z afterburner i drugi programi) ustvari tad je karta na 65c. Zasto je to MSI uradio nije poznato i nije se jos o tome pocelo pisati po netu, ali njihove temperature za Rx 470 su smjesne recimo rudari dok kopaju pokaziva im 49-55c sto je prosto ne moguce svi prijavljuju da je karta toplija a temperature neke smjesne 50c. Po svim do sada saznanjima MSI lazira oko 10c temperature ovo je provjereno za Rx 470 kolege koje su ovde na forumu su mjerili koliko znam sa 2 razlicite termalne kamere i slozili se da MSI lazira 10c temperature.

Mislim skandal realno govoreci, sta drugo reci.

Iskreno i meni su bile sumnjive ovako niske temperature ali bas za 10 stepeni da laziraju nisam ocekivao. U svakom slucaju to i dalje nije lose hladjenje ali opet obmana potrosaca..mada mislim da ima jos takvih.
 
Samo cepajte Safir rx 470,ja sam prezadovoljan kartama.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Jel 2 ili 3g garancija ? iz prve ruke :)
Konfuzno je i dalje, negde pise 2 negde 3. Nikako da odem na ipon.hu da vidim sta tamo pise
Mislim da ni ove sa sestopincima nisu lose, sta ima veze, ionako je los oc potencijal za vecinu karti. Ima za 140w,dosta.Imam i 3 kom xfx 470,rade i one lepo, samo su toplije od safira

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
HoTuwtp.png



a jel ste izvalili na ipon.hu da se uz strix dobija asus xonar DG zvucna kartica
 

Prilozi

  • HoTuwtp.png
    HoTuwtp.png
    147.9 KB · Pregleda: 99
Msi lazira temperature za neki 10c, covjek je uzeo onu termalnu kameru i izmjerio kad je karta na 55c (toliko pokaziva gpu-z afterburner i drugi programi) ustvari tad je karta na 65c. Zasto je to MSI uradio nije poznato i nije se jos o tome pocelo pisati po netu, ali njihove temperature za Rx 470 su smjesne recimo rudari dok kopaju pokaziva im 49-55c sto je prosto ne moguce svi prijavljuju da je karta toplija a temperature neke smjesne 50c. Po svim do sada saznanjima MSI lazira oko 10c temperature ovo je provjereno za Rx 470 kolege koje su ovde na forumu su mjerili koliko znam sa 2 razlicite termalne kamere i slozili se da MSI lazira 10c temperature.

Mislim skandal realno govoreci, sta drugo reci.

msi.JPG

Sem VRM temperature, koja jeste viska ali opet tolerantna (taj problem postoji i na drugim verzijama, cini mi se da powercolor jedini ima nesto nize temp vrm-a), gpu na max dostize 66 stepeni sto je izmereno termalnom kamerom. Po meni je to odlicna temperatura.
 
Poslednja izmena:
Na Newegg-u i dalje pise 2 god za Safir, ko zna sta je tacno.
 
Pogledajte prilog 210916

Sem VRM temperature, koja jeste viska ali opet tolerantna (taj problem postoji i na drugim verzijama, cini mi se da powercolor jedini ima nesto nize temp vrm-a), gpu na max dostize 66 stepeni sto je izmereno termalnom kamerom. Po meni je to odlicna temperatura.

Dok je hilbert mjerio termalnom kamerom i zabiljezio 66c za gpu, vjerovatnu mu je gpu-z pokazivao tad 56c u tome je problem, jasno je da su i dalje to odlicne temperature odlicno hladjenje, ali nije im trebalo to lazno prikazivanje kroz gpu-z.

Sto se tice garancije, ona je 3 god naravno domaca garancija, a za newgg vjerujem da nikog i ne interesuje, bitno je da je za ovaj dio Europe sapphire odredio 3god garancije sto je jako pohvalno sa njihove strane samo tako nek nastave koristio sam i opet cu koristiti sapphire, kad su AMD karte u pitanju sapphire mi je prvi izbor.
 
Poslednja izmena:
Znaci, Safir daje 3 god garancije, lepsa je i hladnije od XFX.

MSI je lepsa i hladnija od XFX (ako je verovati njihovom senzoru za temperaturu), ali ima manji VRAM klok.

XFX lepa kartica, tiha, hladna.. Solidno dobra.

Asus hladna, ne toliko lepa, nema stabilan klok?

Da zakljucimo,

Sapphire > MSI > XFX > Asus

Ili MSI i XFX menjaju mesta? Nesto drugo? Ili trece, mozda cetvrto?
 
Sapphire, XFX(ispred MSI-ja zbog bolje odradjenog PCB-a), MSI, Asus ubedljivo poslednji, to bi bio redosled za rx470.
 
Sapphire, XFX(ispred MSI-ja zbog bolje odradjenog PCB-a), MSI, Asus ubedljivo poslednji, to bi bio redosled za rx470.

Zaboravili ste i powercolor :)

Slazem se za Sapphire da je na prvom mestu( ukupan utisak, izgled, kvalitet )
2. E ovde bi stavio MSI i XFX, ( izgled i hladjenje na strani MSI, pcb na strani XFX narocito zbog backplate-a, garancija 3 godine na oba modela sto je za pohvalu)
3. Ovde ide Powercolor, gledao sam dosta testova i o ovom modelu i opsti utisak nije los jedino zbog hladjenja i izgleda je ispod ostalih.
4. Nazalost ovde ide Asus, vrlo cudno jer je rx 480 strix odradjena jako dobro.

E sad najbitniji faktor, cena i dostupnost :) Koliko sam ukapirao Asus je najlakse pribaviti, ali ako nadjete bilo koji drugi model za 10, 20e vise onda je bolje da idete na tu soluciju. I da, najbolje je da se raspitate kod ljudi koji se bave rudarenjem koja se kako pokazala, to moze dosta da pomogne gledajuci duzi rok.
 
Citajuci ovih par zadnjih postova ispade da asus 470 ko zna koliko los bez nekih konkretnih razloga.

Evo kod mene je vec par nedelja i radi savrseno, ladna i tiha. Da ima taj fabricki temp limit od 60c koji joj smanji performanse 5-10% u odnosu na druge, ali nekome je bolje to nego da se po defaultu greje kao kao npr nitro. Plus kada se pomeri taj temp limit radi isto kao i ostale 470tke.

OC je kod svih modela manje vise isti to jest jadan.

Garancija 3 godine. Aj nema back plate al to mi je tako ne bitna stvar.

I zadnje cena joj je najpovoljnija pa se jos lakse progleda kroz prste za ove pomenute "mane".
 
Citajuci ovih par zadnjih postova ispade da asus 470 ko zna koliko los bez nekih konkretnih razloga.

Evo kod mene je vec par nedelja i radi savrseno, ladna i tiha. Da ima taj fabricki temp limit od 60c koji joj smanji performanse 5-10% u odnosu na druge, ali nekome je bolje to nego da se po defaultu greje kao kao npr nitro. Plus kada se pomeri taj temp limit radi isto kao i ostale 470tke.

OC je kod svih modela manje vise isti to jest jadan.

Garancija 3 godine. Aj nema back plate al to mi je tako ne bitna stvar.

I zadnje cena joj je najpovoljnija pa se jos lakse progleda kroz prste za ove pomenute "mane".

Po tebi ispade sad da se Nitro greje ko luda :)
 
Pa u poredjenju sa asusom se greje osetno vise, kada se skine temp limit nisam je preko 64-65c uspeo nagurati dok nitro ide preko 70c sto je isto ok. Samo mi je glupo ovo pljuvanje asusa u ovom slucaju kao da je u svim aspektima najgori sto je daleko od istine.
 
Ajde i ja malo da se ukljucim, posto treba da preporucim neku kartu za oko 200e drugaru, moze 20-tak preko. Jasno jedini izbor je RX 470 kad je vec situacija sa polovnim GTX 980 takva-kakva je, odnosno nema ih, a ako ih ima traze dosta novca. Ja koliko vidim najbolji izbor sveobuhvatno mi deluje da je MSI GAMING varijanta za 220e?
 
Za 220e MSI je lagano odlican izbor. Nisam pratio koliko su cene 1060 3GB modela kod nas ?
 
Kartu 3GB memorije u 2016. godini ne bih nikome preporucio, kamoli drugaru:d Nzm koja je tu ideja zelenih bila...
Sad videh ima za 225e ovaj XFX Black Edition i pogledah review i deluje bruka, silent opcija za fanove off, slicni klokovi kao i Gaming za core, ipak nesto iza za VRAM, meni licno ovako vizuelno deluje super, ima cak i backplate(meni licno ne toliko bitna stvar, ali opet fina prica), fan takodje u gaming rezimu sasvim ok i akusticno i sto se tice temperatura.
Sve u svemu deluje mi da je to to, MSI ili XFX pa nek sam odluci ili imate jos neki predlog?

Gledam i ovaj Sapphire Nitro, ima za 230e, ali kako stoje stvari tu je i dalje garancija 2 godine na Sapphire karte? Tako da realno otpada, posto je gotovo sve to isto kao i MSI i XFX. A i on menja kartu jednom u 2.5-3 godine.
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo pomerio temp limit na 80C i Asus RX 470 je boost-ovao kako treba. Samo je fabricki namestena na 60C pa obara clock cim pipne 60C.
Ako treba malo se ubrzaju ventilatori (u zavisnosti od provetrenosti kucista) i to je to. Kartica je generalno tiha i na vecem broju obrtaja ventilatora.
 
Gledam i ovaj Sapphire Nitro, ima za 230e, ali kako stoje stvari tu je i dalje garancija 2 godine na Sapphire karte? Tako da realno otpada, posto je gotovo sve to isto kao i MSI i XFX. A i on menja kartu jednom u 2.5-3 godine.
Nemoguce. Bas sam gledao na nekoliko mesta na KP, pise tri godine garancije
 
Kacio sam screenshot sa ipon piše tri godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prodavcu na kp, bar onome kod koga gledamo, stoji dve godine. Nebitno, ako je tri onda i ona dolazi u obzir.
 
Za RX je 3 god. Btw ima li neki prodavac na kp ove karte? Cuo sam da su mineri opet sve pokupovali (sem Asusa).
 
Za RX je 3 god. Btw ima li neki prodavac na kp ove karte? Cuo sam da su mineri opet sve pokupovali (sem Asusa).

Ti prodavci kod sebe nemaju nista, tj na lageru... Generalno ih pozoves, pitas za cenu i onda porucis i cekas... E sad, ja sam imao srecu da je ovaj lik imao 3 msi kartice kod njega na stanju(verovatno ga neko ispalio sto rudari), pa sam je dobio za jedan dan. Drugi problem je cena, to sto pise po oglasima na kp uglavnom nije realno odnosno cena je veca bar za 10e. Recimo zadnji put kad sam gledao msi verzija je bila 240e najmanja cena dok je nitro isao preko 250e. U tom slucaju ako nadjes asus pa jos za 220e mozda je bolje da njega pazaris
 
Za RX je 3 god. Btw ima li neki prodavac na kp ove karte? Cuo sam da su mineri opet sve pokupovali (sem Asusa).
Nista to, rudari ciste cim se pojavi, samo Asus jer ga svi izbegavaju, sad cak nude Madjari uz Asus Xonar zvucnu besplatno ali sumnjam da ce i tako ici, svi traze Sapphire Nitro, XFX, MSI...
 
Poslednja izmena:
Ja sam i gledao Nitro, Asus RX 470 nesto ne mirisem, videcu uglavnom. Znam da cene nisu kao na oglasima, uvek se mora proveriti telefonom, ali 250+ eura za RX 470 4GB je malo suludo po meni. Neko je uzeo Gigashit GTX 1060 6GB GT za 260e preko Madjara, to mi do sad deluje kao najbolja cena. Prosli put kada sam kupovao R9 270X jedva sam je kupio zbog minera, morao sam vlasnika prodavnice da zovem. :D
 
Sad ti je slicna situacija kao te godine, cak mozda i gora, bar po onome sto ja cujem, plus sto sad rudare i envidije sto dodatno pumpa potraznju na obe strane.

260e za 1060 6gb nimalo ne verujem da ces skorije videti, to jeste bio sjajan dil ako je uopste neko ugrabio po toj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno