Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

MSI 470 4GB Gaming, na default taktu 3dmark Firestrike 11850 GPU score. Karta uporediva sa 290/390 ili gtx970.

Vrhunska je 470 4GB, maltene ista kao 290 (možda 3-5% sporija). Budući da imam 290, mogu reći da ce to biti dovoljno narednih par godina u 1080p 60hz jer svuda je FR odlican
 
Kako stoje stvari, trenutno su jedine "razumne" kupovine u ovoj klasi ovaj MSI RX470 4GB (245eur na KP) i Gigabyte G1 1060 za 305eur (iako ga nema na stanju vec par dana). Slican odnos cena/performanse, svaka ima svoje prednosti i mane, pa ko kako zeli.
 
Ima sad u rasponu od 200 do 300 evra ko sta zeli.
Dodao bih i RX 480 4GB za 245 e i jeftini GTX 1060 za 280 e.
 
Vise nego interesantno ;-)

Interesantno je koliko ljudi prenebregavaju tu okolnost da su 1060-ke lisene SLIja kad se polemise o cenama za RX470/480 i GTX1060 a zapravo je jako bitan faktor jer kupce rx kartica stavlja u potencijalno bolji polozaj prosto zato sto ce za recimo godinu dana ako pozele vecu gpu snagu imati opciju vise, a to je kupovina jos jedne(po sigurno povoljnijoj ceni) i sastavljen izuzetno performantan cf sistem, dok vlasnicima 1060ki ostaje samo opcija prodaje pa doplata za jacu.

Po meni mnogo bitnija stavka od onih sad vec jednocifrenih par procenata prednosti 1060 u odnosu na 480.

Zaboravio si jedan bitan faktor.
Srpskoj raji je SLI nebitan, jer ionako streca za 20 evra kada je jaca karta odnosno bolja kupovina u pitanju. Nema tu mesta za ploce sa vise slotova za graficke...za jaca odnosno kvalitetnija napajanja...i tako dalje...
 
1060 su skoro sigurno lišili SLI jer su dve verovatno brže od 1080 a jeftinije. To naravno nema nikakve veze s nama i našim tržištem itd.
 
Stigla 470 nitro+ od brace na KP za 225e :)
Prvi utisci su fenomenalni, videcemo kako ce na dalje da se ponasa :D
 
Da li je ta Sapphire mnogo glasna u gejmingu tj. kad se optereti maksimalno?:)
I zelim ti da ti dugo sluzi ta tvoja karta :D
 
Po testovima najtisi je MSI Gaming X, ali je i skuplji 20ak eur.
 
Posle vise od nedelju dana koriscenja Gaming X modela [i resenja problema sa VRM overhetingom na maticnoj ploci, FFS Asrock], jako sam zadovoljan. Sve shljaka super.
 
Pa znam da je Msi ekstra kao i Sapphire za overclock,Asus strix je medju najhladnijima ali slab oc...
E sad ja sam pitao koliko je tiha znaci ne cuje se ta Msi pod full opterecenjem?Kao da nije u kucistu?
 
Imao si priliku da je cujes uzivo?Ja sam gledao na youtube testove neki kazu glasna mnogo posle 5 minuta igranja igara neki kazu tiha ne znam vise sta da mislim...
 
Ja moju 470X jos uvek nisam cuo kako radi. :D Al zato 212 Evo...
 
Ekstra onda hvala vam na odgovorima pa zameni taj evo sa noctua i onda ce biti druga prica...
 
Jel ima jos neko da je kupio ASUS Strix RX 470 4GB? Iskustva? Utisci? Mane?
 
Jel ima jos neko da je kupio ASUS Strix RX 470 4GB? Iskustva? Utisci? Mane?

Da li je neko imao problema u radu? U dva navrata u ove 3 nedelje koliko je imam, pojavi se crn ekran u sred rada. Windows radi, ali nema slike na monitoru, Iskljuci, ukljuci monitor, kablove i nista. Po resetu racunara, naravno, sve ok. Da nije do drivera, temperature (mada se nisam igrao, rad u ,,cistom" Windows-u).
 
Poslednja izmena:
@ Marezz
Kakvih jos utisaka hoces koji vec nisu izneseni, karta radi odlicno i bez problema. Imas gomilu opisa svuda na netu i u pisanom i video obliku, ne kontam sta hoces da ti kazu ljudi, ako se toliko plasis da ne valja uzmi drugi model i uzivaj.
 
\"stevana\" je napisao(la):
Citiram korisnika: MarezzJel ima jos neko da je kupio ASUS Strix RX 470 4GB? Iskustva? Utisci? Mane?Da li je neko imao problema u radu? U dva navrata u ove 3 nedelje koliko je imam, pojavi se crn ekran u sred rada. Windows radi, ali nema slike na monitoru, Iskljuci, ukljuci monitor, kablove i nista.…
Imam Strix 4gb neke 2 sedmice, prezadovoljan. i5 6600k i 8gb DDR4, radi perfektno. Nikakvih crnih ekrana, problema, tiha, mirna, iskreno nisam je klokovao, mada ne kažem da neću probati u jednom trenutku. Što bi se reklo, srećan sam kao kuče.
 
@radovangm jel mozes da okacis slike iz msi afterburnera gde se prati klok kartice dok igras neku igru?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma svaki RX 470 je npr. bolji od ovog koji sam ja koristio, a ja sam i ovim prezadovoljan. Ne vidim čemu oklevanje.
 
Da li bi neko bio ljubazan da okaci bios za asus strix 470 4gb?

Ne dozvoljava mi power limit veci od 25%, a vidim svima ostalima ide do 50%. Hocu da vidim u Polaris bios editoru u cemu je razlika.

Hvala :)
 
Vidim izasao opis strixa 470 na sajtu, ovaj Nebojsa vidim odusevljen kako karta nije isla preko 61c pod opterecenjem, a nije povezao da je zbog toga karta sporija od sapphire modela :D Veoma detaljan test nema sta, pogotovo OC sekcija :D
 
Ne znam zašto ljudi misle da su svima 2 frejma više i OC bitniji od npr. temperature i buke. Bitno je da postoji izbor za sve, a to šta je kome "bolje" odlučiće sami kupci.

Napomena - mene lično baš briga i za buku i za temperaturu i za potrošnju i za OC i za razliku u performansma od ~5%, da ne bude da branim nekoga
 
Poslednja izmena:
Danas stigla XFX RX 470 RS 4GB, evo sta kaze HWMonitor za voltaze. :d

Capture.PNG
 
Stavio novu Betu Afterburnera konacno podrska za 470 !!

Evo slike iz Heavena za zainteresovane Asus Strix 470 klokovan an 1300mhz radi savrseno kada se digne temp limit sa glupih 60c i doda 20% na power limit cisto da se nadje, memoriju sam takodje opusteno digao sa 6600 na 7000mhz. Moze sigurno i jedno i drugo jos da se dizu, ali iskreno i ovo mi je dovoljno. Bitno je da radi savrseno stabilno, a temperature neidu preko 65c sa 60% fan speed a tada se karta jedva cuje kad nikakav zvuk ne izlazi iz zvucnika.

 
To bi trebalo da je to, konacno krstena kontrola nad karticom.
Kakva je situacija sa konzistentnoscu kloka, ima li sad obaranja kad dignes power i termal limit a klok recimo na 1300?
 
Rock solid 1300 mhz je nema nikakvih dropova. U igrama 1300 ni jedan mhz dole, u Heavenu je "padao" na delic sekunde na 1298mhz al to spada vise u "gresku" nego u drop, ranije je opusteno islo do 1230mhz na istim mestima. Tako da Asus strix za 215e je def bio odlican deal :D

EDIT
Posle igranja BDO-a ipak se desi da obori GPU clock doduse manje nego ranije i na jako kratke periode, al ih ima, zasto dunno temperatura zakucana tako da jedino AMD zna xD Mada mozda je to u do igre Black desert online, gpu clock opada kada koristim neke skilove xD Testiracu jos igara ovih dana pa javljam.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno