Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Sendi se i dan danas drzi odlicno, nema potrebe menjati platofrmu jos uvek, posebno jer se dobro klokuje ako je K. 2500K na 5GHz je bolji od mog 3570K na 4.4, ali ja necu da mucim moj mezimca jer na 4.4 radi na mizerno maloj voltazi. :)

Za nase standarde je i RX 470 luksuz, ali ne pricamo o tome. Sa RX 470 i 2500K ne bi osetio skoro pa nikakvu razliku ako bi presao za 1600 na 2133. Verujem ni jedan celi frejm u novijim igrama. Boljitak bi mozda bio 2-3%, ali ne drzi me za rec, pucam u prazno jer nisam testirao.

Ja sam uzeo XFX RX 470 RS jer u tom trenutku nije bilo MSI-a koji bi svakako bio prvi izbor, ali sam i sa ovom stvarno zadovoljan. Jedina zamerka bi mi mozda bio taj plavi led, stvarno mi nije jasno zasto su ga stavili.

Ja zamalo uzeo XFX i ne bi se kajao uopste, jer po svemu sudeci Msi verzija i xfx su se pokazale odlicno. E sad to za led je malo iritirajuce. Na msi su se fino potrudili oko toga, na 2 mesta su stavili rgb led, pa se boje mogu i kombinovati sto je extra za otvorena kucista. Ono sto je bas bas dobro uradjeno je hladjenje, to me odusevilo. Bez promene napona lagano ide na 1380mhz. E jedino taj vr ram na jednom delu je topliji ali kazu 125 stepeni max do kojeg moze da se ide pa se i ne brinem :)
 
Nema ni XFX hladnjake na RAMu sudeci po rivjuima, ali Boze moj. Svidja mi se i sto je kompaktna, bas je mala u odnosu na prethodne generacije. Plus je XFX povecao garanciju za godinu dana, sada daje tri.
 
Nema ni XFX hladnjake na RAMu sudeci po rivjuima, ali Boze moj. Svidja mi se i sto je kompaktna, bas je mala u odnosu na prethodne generacije. Plus je XFX povecao garanciju za godinu dana, sada daje tri.

Sto se tice XFX stvarno imam bas dobra iskustva. Eto moja 2008 xfx nvidia 9600gt sljaka i dan danas kao prvog dana, hladna i necujna a sad uramljena :D Ono sto me iznenadilo je sto je gigabyte prilicno lose uradio 470 i 480 serije tako da bih njega izbegavao sto se tice rx 470. Ko moze neka ide na MSI, XFX i eventualno na PowerColor
 
Ovo za RAM brzine je totalno bulaznjenje sto kaze kslazy...

Evo vam jedan odlican test na tu temu, a ima ih jos gomila...

http://techbuyersguru.com/gaming-ddr4-memory-2133-vs-26663200mhz-8gb-vs-16gb

Ovako stoje stvari.
Sto se tice ovog testa, mogu da napisem citav 'referat' zasto ovaj test nije objektivan i validan. ( narocito jer je koriscena 980Ti kartica u testu ;) )

Drugo, u onoj mojoj temi koja se bavi, ( zamisli :eyebrows: ), uticajem brzine memorije na frame rate u igrama, odradio sam 'brdo' testova i analizirao rezultate sa drugih sajtova, tako da teorijski i prakticno, je dokazano da postoji uticaj brze memorije sa boljim latencijama u gamingu.

Trece, :laugh:, slucaj kod @Master Roshi. Nije to bas tako slaba kartica da ne pokaze rezultate ( gtx 970 pokazuje rezultate, amd 470 je vrlo blizu ovoj kartici ). Drugo, Far Cry 4 i Witcher 3 su se pokazali, bas kao cpu i memorijski, skoro najzahtevnijim igrama, pa je i normalno da bude napredka.
I, sledece, ako je malo smanjio detalje u igri, onda je opteretio i procesor i memoriju i samim tim i rezultati su bolji ( nego kada se sve u igri, postavi na maximum grafici ) .Na taj nacin je, sa njegovom 'masinom' :type: i dobio toliki napredak u fps. To je otprilike ta prica. :trust:
 
Poslednja izmena:
Ovako stoje stvari.
Sto se tice ovog testa, mogu da napisem citav 'referat' zasto ovaj test nije objektivan i validan. ( narocito jer je koriscena 980Ti kartica u testu ;) )

Drugo, u onoj mojoj temi koja se bavi, ( zamisli :eyebrows: ), uticajem brzine memorije na frame rate u igrama, odradio sam 'brdo' testova i analizirao rezultate sa drugih sajtova, tako da teorijski i prakticno, je dokazano da postoji uticaj brze memorije sa boljim latencijama u gamingu.

Trece, :laugh:, slucaj kod @Master Roshi. Nije to bas tako slaba kartica da ne pokaze rezultate ( gtx 970 pokazuje rezultate, amd 470 je vrlo blizu ovoj kartici ). Drugo, Far Cry 4 i Witcher 3 su se pokazali, bas kao cpu i memorijski, skoro najzahtevnijim igrama, pa je i normalno da bude napredka.
I, sledece, ako je malo smanjio detalje u igri, onda je opteretio i procesor i memoriju i samim tim i rezultati su bolji ( nego kada se sve u igri, postavi na maximum grafici ) .Na taj nacin je, sa njegovom 'masinom' :type: i dobio toliki napredak u fps. To je otprilike ta prica. :trust:

Slazem se sa tobom 100%, a da, daleko od toga da je rx 470 slaba karta..vise sam pricao da je razlika u fps jos veca na 1070 ili 1080. Upravo sam i pisao iz licnog iskustva, da sam dobio vise fps brzom memorijom na istom taktu kod cpu-a. Zanemarljivo za ispod 60 fps-a, ali osetno za 1080 pa cak i 1070.
 
Ma hebo procente u svakoj temi o tome pisete, review imas brate temu pa o tome mlati tamo, nego ovde dajte da cujemo iskustva koja karta ima njabolje hladjenje, kakava je buka kvalitet ventilatora, koja ima hladjenje memorije ili nema koja ima mane ili prednosti pisite o necemu konkretnom, a te gluposti smorise u svakoj temi o jednom te istom....... procenti i bog.
 
Znas kako to ide kod mene @goldi, moram da isteram mak na konac, pa to ti je...:D

Uostalom, ako bolje pogledas, nisam zapoceo raspravu ja, nego sam samo odgovarao na neke tvrdnje. Drugo, 'posredno', tice se i amd 470 kartice, jer, je @Master Roshi, sa 470 kartom, dobio bolje rezultate sa brzom memorijom, sto je dobra stvar, za one koje imaju ovu karticu.

U pricnipu, po meni, sve ove stvari su medjusobno povezane i ticu se svih komponenti u nekom racunaru. Mislim, zasto ne pisati i diskutovati, tim principom, ovo nije mesto i tema i slicnim navodima, zakidaju se same teme, i takodje se demotivisi clanovi foruma da pisu na odredjenim temama,..... i onda imas situaciju, da na grafickom delu foruma, po nekoliko dana nemas nijed post i upis.

Tako da, malo tolerancije i no problemo'....:smoke:
 
Prekinite da sirite dezinformacije, zaista.

https://www.youtube.com/watch?v=iTuCES1HNGE

Evo, pozivam te u ovu temu, ako mislis da imas neke 'jake' argumente koji dokazuju da brzina memorije nema uticaja na fps u gamingu, postavi i prokomentarisi, pa ce da diskutujumo. :alo:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?373363-DDr3-1600mhz-vs-2400mhz-test!

Za ovaj video test mi ne treba pisanje 'refereta'.:D Jednostavno, nitro i cut scene u igama, su uvek 99% gpu bound zavisne, procesor i memorija nemaju bas nikakvu ulogu u tim situacijama. Recimo, dovoljan je i neki I3 procesor da bi 'pogurao' 980Ti grafu u fullu, na skoro 99% GPU Usage ( kao sto se i vidi u video prilogu da grafa i radi u fullu ). I, drugo, cpu i memorijski najzahtevnije scene u Witcher 3 igri su u Novigradu, pogledaj video od DF, sve ce ti se kasti....;)
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da nema, vec da je minimalan. U proseku ni 2 frejma.

Sto se videa tice, taj mi je prvi izbacio kada sam guglao ram 1333 vs ram 2133 in the witcher 3.

Otisli smo u off, vracamo se na temu.
 
Ne bih dalje ulazio u raspravu, ocigledno se test radi samo u cpu zahtevnim segmentima igrica, pa se iz toga vuce neka linija zakljucka.
 
RX 470 sapphire 4gb ovde.

Sto se tice igrica, nigde se ne downclockuje ili tako nesto sama od sebe, uvek radi full, i sve sto sam igrao je picila na ultra, ako hocete fps reviews pravac google/yt ili nesto slicni.
Estetski je sama karta prelepa, backplate je lepota, skocana je karta, za onog ko voli takav dizajn a ne nesto agresivno, je odlicna. Led sa strane je takodje dosta lep, pogotovo sto se moze podesiti u dosta razlicitih boja i modova putem softvera/dugmeta.

Sto se tice temp karta je podesena da ima thermal target od 75c po defaultu, sto se meni nije dopalo.
Samo hladjenje je koliko ja vidim odlicno uradjeno, jer igrajuci i ove novije titlove ventovi ne prelaze 30-35% da bi odrzala temp 65-70c, uz manualno podesen fan curve. Na kucistu imam 2 140mm od napred intake i 2 gore+jedan pozadi 120mm exaust, i napajanje i hdd/ssd imaju svoj podrum, pa ce mozda rezultati biti razlicitiji u drugim situacijama.

Sve i svemu sa kartom sam prezadovoljan i nisam se nimalo pokajao.
Imam je vec par nedelja, uzeo sam je relativno brzo kad je izasla i imala je neke sitne bagove, sto je uglavnom sve ispeglano drajverima tokom vremena.
Preporuka za kartu :)

Edit: Ventovi se ne cuju u radu i na 40%, nikad ih nisam cuo preko ovih na kucistu sto imam.
Po defaultu se ne pale pre 52c, kad sam podesavao fan curve ostavio sam to podesavanje jer mi se dopalo.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Moze li se potpuno LED ugasiti? dugme ili softver nebitno?
 
llJ4oTz.jpg

Evo kako izgleda led u kucistu, ima na internetu da se nadje ali ovo je iz prve ruke :)

Edit: Ako neko ima pitanja vezano za graficku neka mi salje na PM, ili neka quotuje neki od mojih postova ovde jer ce mi tada izaci notifikacija.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Moze da se ugasi led na safir 470. Odlicna karta, ja uzeo 2 komada.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Da ostavim dosadasnja iskustva sa msi rx 470.
1. Karta stvarno lepo izgleda (ako je nekom bitno)
2. Ima rgb led na 2 mesta tako da se mogu podesavati razne kombinacije boja, ima cak i opcije animacije pa cak i da bude u ritmu muzike :D
3. Na idle je 30 stepeni, e sad po defoultu se kuleri ne vrte dok ne dostigne 55 stepeni, a i onda kad se ukljuce su necujni. Ja sam je na afterburner-u podesio na 35 stepeni fiskno i u najvecem loadu mi ne prelazi 62 stepena.
4. Vrlo lako moze da se overklokuje do 1350, ja sam terao do 1380mhz. Bez promene napona.
5. Ima osmopinski prikljucak cisto da se zna, jer na ostalim doalzi sa 6 pina.

Ako nekog zanima nesto vise o njoj slobodno pitajte. A evo i kako izgleda u kucistu.
20160927_231405.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa sve nereferentne dolaze sa osmopincem, jedino je Asus izasao sa katastrofalnim 6-pinskim resenjem pa im je, uz kriminalan bios i niz drugih propusta, njihova RX470 Strix ubedljivo najlosija verzija 470-ke.
 
Pa sve nereferentne dolaze sa osmopincem, jedino je Asus izasao sa katastrofalnim 6-pinskim resenjem pa im je, uz kriminalan bios i niz drugih propusta, njihova RX470 Strix ubedljivo najlosija verzija 470-ke.
Videh da i XFX idu sa 6pin?
Ili sam pogresio

Sent from mTalk
 
Da ostavim dosadasnja iskustva sa msi rx 470.
1. Karta stvarno lepo izgleda (ako je nekom bitno)
2. Ima rgb led na 2 mesta tako da se mogu podesavati razne kombinacije boja, ima cak i opcije animacije pa cak i da bude u ritmu muzike :D
3. Na idle je 30 stepeni, e sad po defoultu se kuleri ne vrte dok ne dostigne 55 stepeni, a i onda kad se ukljuce su necujni. Ja sam je na afterburner-u podesio na 35 stepeni fiskno i u najvecem loadu mi ne prelazi 62 stepena.
4. Vrlo lako moze da se overklokuje do 1350, ja sam terao do 1380mhz. Bez promene napona.
5. Ima osmopinski prikljucak cisto da se zna, jer na ostalim doalzi sa 6 pina.

Ako nekog zanima nesto vise o njoj slobodno pitajte. A evo i kako izgleda u kucistu.
Pogledajte prilog 210874
Jel ti se greje PCB karte? Ja sam primetio da se greje. Inace karta se lepo ohladi sto se tice gpu-a.
 
Jel ti se greje PCB karte? Ja sam primetio da se greje. Inace karta se lepo ohladi sto se tice gpu-a.

Pa onako, kad je opteretim u nekoj igri, osetim na dodir da je toplija nego sto pkazuje temp gpu-a . E sad, nije nista toplija od prethodnih karti koje sam imao, 7850, 6850, r9 270...cak mislim i da je prilicno hladnija ploca u odnosu na njih. Jedina zamerka koju imam je sto ispusta onaj zvuk odnosno coil whine, najcesce kad sam u meniju neke igre bas se cuje taj zvuk, i to prilicno. Kad krenem u 3d onda se izgubi, ali opet da napomenem...ne znam da li druge verzije to imaju.
 
Pa onako, kad je opteretim u nekoj igri, osetim na dodir da je toplija nego sto pkazuje temp gpu-a . E sad, nije nista toplija od prethodnih karti koje sam imao, 7850, 6850, r9 270...cak mislim i da je prilicno hladnija ploca u odnosu na njih. Jedina zamerka koju imam je sto ispusta onaj zvuk odnosno coil whine, najcesce kad sam u meniju neke igre bas se cuje taj zvuk, i to prilicno. Kad krenem u 3d onda se izgubi, ali opet da napomenem...ne znam da li druge verzije to imaju.
Ja to nisam primetio kod mene.
 
Msi lazira temperature za neki 10c, covjek je uzeo onu termalnu kameru i izmjerio kad je karta na 55c (toliko pokaziva gpu-z afterburner i drugi programi) ustvari tad je karta na 65c. Zasto je to MSI uradio nije poznato i nije se jos o tome pocelo pisati po netu, ali njihove temperature za Rx 470 su smjesne recimo rudari dok kopaju pokaziva im 49-55c sto je prosto ne moguce svi prijavljuju da je karta toplija a temperature neke smjesne 50c. Po svim do sada saznanjima MSI lazira oko 10c temperature ovo je provjereno za Rx 470 kolege koje su ovde na forumu su mjerili koliko znam sa 2 razlicite termalne kamere i slozili se da MSI lazira 10c temperature.

Mislim skandal realno govoreci, sta drugo reci.
 
AMD kartice uzimati samo od vendora koji rade samo AMD kartice, znaci Saphire i PowerColor i kraj price, ovo je samo jos jedna potvrda.

Mislim sta reci kad ni bios switch niko od ovih sto rade i nV karte, nece da stave, vec smo diskutovali o tome.
 
Msi lazira temperature za neki 10c, covjek je uzeo onu termalnu kameru i izmjerio kad je karta na 55c (toliko pokaziva gpu-z afterburner i drugi programi) ustvari tad je karta na 65c. Zasto je to MSI uradio nije poznato i nije se jos o tome pocelo pisati po netu, ali njihove temperature za Rx 470 su smjesne recimo rudari dok kopaju pokaziva im 49-55c sto je prosto ne moguce svi prijavljuju da je karta toplija a temperature neke smjesne 50c. Po svim do sada saznanjima MSI lazira oko 10c temperature ovo je provjereno za Rx 470 kolege koje su ovde na forumu su mjerili koliko znam sa 2 razlicite termalne kamere i slozili se da MSI lazira 10c temperature.

Mislim skandal realno govoreci, sta drugo reci.

Neverovatno. Da li je moguce ?

Jedan kolega sa foruma, ima MSI 1070 i kada overklokuje karticu, u 3D Firestike ( koji moze dobro da zagreje karticu ), na oko 1.000rpm, ima temperature 62c u peaku. Meni je odmah tu nesto bilo malo 'sumnjivo'. Da li je moguce, da MSI 'lazira' te temperature i za ovu msi1070 karticu ?
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno da lazira i za Nv sve u cilju da pokazu kako njihove karte imaju nisku temperaturu i nivo buke. Frampantan je podatak da se prilikom mininga ventilatori vrte ispod 1000rpm a da karta pokaziva neki 50c to je prosto nemoguce, naravno to su ljudi primjetili i koji imaju opremu izmjerili zakljucak je oko 10c, i pored toga je to odlicno hladjenje, ali nije uredu varanje kupaca, svi ispadamo ovce jbte, sve zbog marketinga sve zbog prodaje. Nadam se da ce se pokrenuti lavina po drugim forumima pa da se jednom opamete ovi iz MSI.

@magny slazem se sapphire je kod AMD-a ne prikosnoven dual bios switch hladjen Gpu,memorija i Vrm sekcija sve zajedno odlicni ventilatori laka zamjena sve sto treba da ima jedna karta, ovi ostali su uprskali. Msi lazira temperature, asus stavio 1x6pin, XFX takodjer, Gigabyte je vjerovatnu tu sa powercolorom na drugom mjestu iza sapphirea.
 
Nazad
Vrh Dno