Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Ja za podešavanje grafičke koristim isključivo Overdrive. Jedino "loše" što mi se desilo je da je nestalo podešavanje Fan profila za Strix R9 380. Mada, kako je nestalo, tako se i vratilo :)

Doduše, ne klokujem kartu za svakodnevnu upotrebu, samo kad hoću da istestiram nešto
 
@Marezz
Koje si ti to probleme video da karta ima ? Ako neces da je klokujes i sa tim se zezas karta radi savrseno, evo ti slike dok igram igre, sve je na default kao kad bi samo stavio kartu u komp.

wF6ymPH.jpg
 
Pozdrav drugari, ja sam gledao benchmarke po netu i porucio sa KP-a nitro+ 470 4gb, ima 8 pin konektor
Prelazim sa r7 360, procesor fx 6300 4.3ghz.
Pitanje: Hoce li chieftec ctg 600w 80p napajanje da potera sve ovo, staro je nekoliko godina ali je u odlicnom stanju(unutra kao novo, video svojim ocima).
Nisam pri parama jer sam sve spiskao na graficku, ali ako je gusto snaci cu se za jedan seasonic 620w :D
Pozdrav!
 
\"ivanbass1\" je napisao(la):
Pozdrav drugari, ja sam gledao benchmarke po netu i porucio sa KP-a nitro+ 470 4gb, ima 8 pin konektorPrelazim sa r7 360, procesor fx 6300 4.3ghz.Pitanje: Hoce li chieftec ctg 600w 80p napajanje da potera sve ovo, staro je nekoliko godina ali je u odlicnom stanju(unutra kao novo, video svojim ocima).Nisam…
Napajanje ne bi trebalo da predstavlja problem.
 
Pozdrav drugari, ja sam gledao benchmarke po netu i porucio sa KP-a nitro+ 470 4gb, ima 8 pin konektor
Prelazim sa r7 360, procesor fx 6300 4.3ghz.
Pitanje: Hoce li chieftec ctg 600w 80p napajanje da potera sve ovo, staro je nekoliko godina ali je u odlicnom stanju(unutra kao novo, video svojim ocima).
Nisam pri parama jer sam sve spiskao na graficku, ali ako je gusto snaci cu se za jedan seasonic 620w :D
Pozdrav!

470 troši nekih 20ak W više pa nemaš frke. Ja na 650W (modular chief) teram 8350 i 7950 godinama.
 
@Marezz
Koje si ti to probleme video da karta ima ? Ako neces da je klokujes i sa tim se zezas karta radi savrseno, evo ti slike dok igram igre, sve je na default kao kad bi samo stavio kartu u komp.

wF6ymPH.jpg
Ma citao sam ovo o padu kloka i to me je zabrinulo, drago mi je da je sve u redu :) Jel karta ne obara klokove tokom duzeg igranja na fabrickim podesavanjima? Mislim da sam na jednom ili 2 sajta procitao da ih obara na oko 1150mhz ili tako nesto..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma citao sam ovo o padu kloka i to me je zabrinulo, drago mi je da je sve u redu :) Jel karta ne obara klokove tokom duzeg igranja na fabrickim podesavanjima? Mislim da sam na jednom ili 2 sajta procitao da ih obara na oko 1150mhz ili tako nesto..

MSI Gaming X mi ama bas nijednom nije oborio klok ni 1 mhz, a tiha je abnormalno. Naravno GPU usage radi po potrebi, to je zbog samih igara/vsync-a i sl.

Cekam da stigne Polaris-compatible Afterburner, pa da se bacim na eksperimentisanje sa overlock-om. :)
 
Ode asus na 230e.

Ima jos Asus na Kp za 215e,ali,cene su i dalje haoticne...Kod Madjara,na Argepu nista ispod 220e,Ipon i Compker da ne spominjem...Mindfactory.de i ima ponesto ispod 220.Ako bas ne gori pod nogama,bolje je sacekati da se situacija stabilizuje,valjda ce i to biti za par meseci...
 
Ništa onda, pod hitno neko da hak(L)uje etherum pa da dropa cena


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uf, sta uzeti sad, ovu ili 1060 3gb?
 
Da li je moguce da karta ima toliko problema >.< Sad se tek razmisljam da li da je kupujem.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Pa naravno da ima problema, kad je daju za samo 215 evra, sto je 30 evra jeftinije od ostalih modela, naravno da ti ne daju bez razloga tu karticu jeftinije, jer nema ni 8 pin, ni backplate, a ne podrzava ni VR, po meni ne vredi ni 170 evra. O obaranju taktova da ne pricamo...
 
Dal si realan da hoćeš VR za ispod 200


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
470 je dovoljno jak za VR, ali taj model ne nudi 2 display porta.
 
\"AlwaysB\" je napisao(la):
Citiram korisnika: MarezzDa li je moguce da karta ima toliko problema >.< Sad se tek razmisljam da li da je kupujem.Sent from my Redmi Note 3 using TapatalkPa naravno da ima problema, kad je daju za samo 215 evra, sto je 30 evra jeftinije od ostalih modela, naravno da ti ne daju bez razloga tu karticu…
Za 215e, koliko sam je platio, prezadovoljan sam. Iskreno, ne klokujem grafiku, igram na 1080p, nečujna je. Od mene svaka preporuka.
 
@Grunt

Nabavio sam prvu cim se pojavila Asus Strix rx470

kartica radi lepo, a slazem se za gpu tweak i wattman, cekamo MSI afterburner.

Da bi kartica izvukla jos vise, a moze, samo power limit treba da se gurne na 135% do 150% drzi clock na 1270, koliko hoces.

jedino sto treba staviti termalni limit preko 60 C, recimo sa tim clockom i power limitom, ide do 71C


Btw, te prve koje su se pojavile, davao sam za 215, a juce se pojavilo jos ali po ceni od 230 i nestalo sa lagera za sat dva..
 
Cekaj, ti si "Madjar" iz Subotice sa skoro 800 pozitivnih ocena? :)
 
To je taj :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Inače, koga je Dota 2 zanimala, ide od 130-240FPS, vrlo varijabilno, u Vulkan modu. Doduše ja ne znam kako se ta igra uopšte i igra pa ne znam ni koji mod sam podesio, uglavnom sam pritiskao svašta po ekranu dok nešto prvo nije krenulo. Od grafičkih opcija sve na MAX, jedino je Vsync bio isključen. Sorry ako odgovor nije po volji, stvarno nisam imao živaca da proučavam tu igru.

Total War Warhammer - benchmark DX12 Beta 53.8 AVG. Takođe nešto što uopšte ne planiram nikada u životu igrati, pa ne znam detalje. U custom battle od 38-60 fps, puno likova na ekranu koji se kolju :D.
 
Inače, koga je Dota 2 zanimala, ide od 130-240FPS, vrlo varijabilno, u Vulkan modu. Doduše ja ne znam kako se ta igra uopšte i igra pa ne znam ni koji mod sam podesio, uglavnom sam pritiskao svašta po ekranu dok nešto prvo nije krenulo. Od grafičkih opcija sve na MAX, jedino je Vsync bio isključen. Sorry ako odgovor nije po volji, stvarno nisam imao živaca da proučavam tu.

Hvala hvala to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno