Šta je novo?

iOS 10

Rekoh već u temi 7-ice, meni 6s do nekih 15.30h padne na 10%. Telefoniranje i po koji email.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moj savet ti je da svaki dan iskljucis location services i background app refresh na jedan dan. Ako se ne desava onda ili da suzavas po aplikacijama svaki dan (da li grupe aplikacija ili jedna po jedna), jer je vrlo moguce da neki specifican app to radi. Iskreno, kod nas u firmi su svi uvek na najnovijem iOS i nije niko jos iskusio taj problem. [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cek, nisam ja pitao - sta je telefoniranje? Nije isto ako telefoniras pola sata i 5-6 sati...
Takodje da li ti mozda signal varira ili mozda ti taman hvata 4G pa prebacuje napred nazad?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uf kad sam negde gde je slab signal pa se gubi cesto i opet uspostavlja, baterija ode za 2 sata.

Inace, i dalje nisu ispravili kad izadju notifikacije da mogu da se "gurnu" nazad :mad:
 
evo i ja opet da upadnem. nisam hteo da apdejtujem. dosao je sa 9.3.3, samo sam ukljucio icloud, sam je sve povukao i to je to. super radi 6s, napred i sa strane je skroz kul ali su mu ledja bas odvratna. videcemo za bateriju za koji dan uz 3g.
 
Moj savet ti je da svaki dan iskljucis location services i background app refresh na jedan dan. Ako se ne desava onda ili da suzavas po aplikacijama svaki dan (da li grupe aplikacija ili jedna po jedna), jer je vrlo moguce da neki specifican app to radi. Iskreno, kod nas u firmi su svi uvek na najnovijem iOS i nije niko jos iskusio taj problem. [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na telefonu od aplikacija imam:
Dropbox
Evernote
Flickr
Google maps
Outlook
Scanner Pro
Viber

Svim aplikacijama je isključen background refresh. Na privatnoj 6-ici imam ostale aplikacije (mnogo više) i baterija izdrži ceo dan bez problema. Obzirom na prirodu posla dnevno obavim između 100-150 poziva za 8-9h. Par dana sam koristio LG FINO (telefon koji od mts-a dobijamo za 1 din) i mogu vam reći da sam kući dolazio sa 50%-60% baterije. Koristim ga zato što je brz i ništa ne secka, nikada. Ako je cena za ovo da nosim ext bateriju, nosiću je.


U 6:00h ga skidam sa punjača.
 
Stavio sam ovaj novi update pa cemo videti za kameru kakva je situacija. Nakon restartovanja fona, trebalo je da upisem broj telefona vezano za onaj security deo i ladno nema Srbije na onoj listi, kako je to moguce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@onua kakva je situacija sa signalom tu? Jel hvatas mozda i 4G? Mozda se telefon u tom slucaju stalno prebacuje 4G-3G jer na 4G ne rade pozivi za sad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stavio sam ovaj novi update pa cemo videti za kameru kakva je situacija. Nakon restartovanja fona, trebalo je da upisem broj telefona vezano za onaj security deo i ladno nema Srbije na onoj listi, kako je to moguce?
Nije moguće aktivirti two step verifikaciju u Srbiji za sada, tako da ignoriši ovu opciju
 
E to jedino nisam uradio. Sutra ću baš probati sa isključenim data saobraćajem, onda samo 3g i na kraju samo 2g pa javljam utiske.
 
Da, 4g drastično više troši bateriju u odnosu na 3g
 
Nije moguće aktivirti two step verifikaciju u Srbiji za sada, tako da ignoriši ovu opciju

[emoji106]

Ne znam sta treba da se desi pa da i Srbija bude na listi uz Albaniju, Makedoniju, Tunguziju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znajuci nas verujem da je neki pravni problem... Ne verujem da nas Apple mrzi ili nesto slicno...
 
uz 3g ovaj caletov 6s spao sa 65% na oko 20 uz malo cackanja. pogasio sam mu sve background aplikacije i nebitne potrosace. aj sacekacu da indeksira te gluposti ali vidim da nece biti neke prevelike radosti sa baterijom...
 
Može li mali savet oko sledeće zavrzlamice. Sa starog telefona sam preko ifunbox-a importovao slike. Uredno su se videle u Phtos aplikaciji i sl.

Ureadio backup, upgradovao na 10.1 (shift+restore, pa restore backupa)... i slika sada nema. Ok, nije problem, prebaciću ih ponovo, ali me zanima kako da ih... trajno importujem i zašto nisu backupovane?
 
Pozdrav, na nekoj od tema sam video metod za čišćenje đubreta iz telefona. Uputstvo je ukratko da se započne download nekog fajla koji je veći od raspoložive memorije na telefonu. Sad to uputstvo ne mogu da pronađem. Da li bi neko mogao da ga ponovi ovde ili da mi da link ka tome? Hvala.
 
Vrati se nekoliko strana unazad


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ulogujes se na americki apple id
udjes na itunes
izaberes neki veliki hd film i ides buy ili rent
on krene da cisti djubre
kada pita za payment info izadjes
ggwp
 
Ima li neka dobra aplikacija za sredjivanje slika ili za slikanje? Spominjali ste neku pre par strana ali ta se placa, treba mi neka koja je free
 
Ja za obradu koristim snapseed unazad 3-4 godine vec, na bolje nisam naisao uopste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skinuo oba gore navedena, vise mi se svidja Snapseed jer ima vecu preglednost tokom editovanja slika

Inace, Lightroom je trenutno free
 
Koliko ja znam Lightroom za iOS je oduvek bio free, ali da bi koristio Creative Cloud treba da placas pretplatu... :)
 
Za sada na 10.1 nema zamrzavanja kamere, samo da ostane tako :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni 5s i 6s posle 2 dana zakucali i ostali na jabuci. Pokusao ponovo i ne vredi jer u toku dana telefon zakuca i pomaze samo 10.0.2
 
Meni sada zakucao, onaj problem što je prijavilo još par korisnika, baterija je bila na oko 16% i fon se ugasio i traži punjač. Malo sam ga držao u džepu i posle se iz prve upalio. Takođe čini mi se da malo sporije reaguje na dupli klik i da seckaju animacije u multitaskingu. iOS 10.1 je u pitanju a uređaj je iphone 6s. Što se tiče zamrzavanja kamere, kod mene se nekad dešavalo da mu treba dve sekunde da je polrene i to su definitivno popravili ali me plaši ovo sa baterijom, nije malo ljudi prijavilo taj problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Shift restore i telefon ne stucka nigde vise :-D meni je batt odlicna koliko ciklusa imas?
 
Nazad
Vrh Dno