Šta je novo?

Huawei Honor 5X

Goxy

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
3,960
Poena
710
Vidim nema teme o ovom telefonu. Bio je na benchu test. Mišljenja su podeljena koliko sam video na YT pa da podelimo neka iskustva ako ih ima. Može li se za 200e u Android svetu naći nešto bolje. Ono što mi se sviđa kod ovog telefona je mogućnost instaliranja SD kartice a da se pritom ne gubi drugi SIM slot.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Eto koincidencije...ja sam ga upravo uzeo.Evo čačkam ga malo ali ne znam šta bih rekao osim da je Android dooosta poboljšan u odnosu na moje zadnje iskustvo sa njim :)

Kvalitet izrade je zaista za pohvalu,sve je na svom mestu i nema ugibanja,krckanja i td.Sa druge strane jedna kartica je 4g-3g-2g a druga je koliko vidim samo 2g.
Čitač otiska prsta je BRUTALAN,munjevito otključavanje(ovo poredim sa iPhone 6 i SGS 5)...definitivno brže otključava od dva pomenuta.
Ekran i kvalitet boja je...opet za mene dobar,prilično je dobar odziv.
Kvalitet zvuka je sasvim dobar,ali kvalitet u razgovoru je za nijansu lošiji od onog na šta sam navikao).

Od mana ako se mogu nazvati...pošto ponavljam ne koristim jako dugo android,je zaključavanje ekrana na dugme sa strane ili preko virtuelnog dugmeta u odnosu na zaključavanje pri čemu se može koristiti senzor otiska,dvotakt na ekranu,dugme ili crtanje.
I automatsko osvetljenje...nekako mnogo zatamni ekran u uslovima slabijeg osvetljenja...


Eto..sve u svemu prilično sam prijatno iznenađen ovim telefonom i Androidom...
 
Ja sam obnovio ugovor u telenoru i uzeo ovaj fon ali još ga nisam upalio jer se razmišljam da li da ga koristim kao rezervni. Svakako da pored s7e ga sigurno neću nešto koristiti ali bi možda mogao poslužiti svrsi. Ne znam samo da li će Huawei ponuditi Marshmallow i Emui 4.0 mada sa obzirom na cenovni rang teško da će se to desiti. Na osnovu specifikacija i reviewa izgleda da je najveća zamerka Snapdragon 615. Možda bi Cyanogen bio dobro rešenja za ovaj fon.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ја сам разматрао да га купим детету, али сам одустао кад сам сазнао да нема Gorilla стакло а ни било какву другу заштиту екрана. Само обично стакло. А не волим да лепим ништа од заштите. Одабраћу нешто друго.
 
Vidim tek sad da moj ima neku foliju preko..sasvim neprimetna.Generalno telefon je sasvim dobar i bez Gorile...
 
Ima fabrički screen protector

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nakon tri dana koriscenja, telefon je super za tu cenu.
 
Evo i ja sam ga konačno upalio, podesio, malo čačkao. Šta znam, nije loše. Solidno. Ne znam što ljudi kukaju zbog nedostatka gorila stakla jer i kad kupe flagship sa poslednjom verzijom gorila stakla prvo što rade je stavljanje tempered glasa ili screen protectora. Koja je onda poenta gorile.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Upravo tako. Pojedini ljudi traze dlaku u jajetu kako bi opravdali ne kupovinu nekog uredjaja ili komponente.
Ja npr. telefon nisam ni video uzivo dok ga nisam kupio, pogledao par recenzija i testova, uporedio sa M1 Note koji sam imao i lako resio dilemu.

Odmah sam odradio neki sistem update (177mb), instalirao Nova launcher, instalirao Google tastaturu, podesio kako mi odg. instalirao Viber itd.

Nekako mi deluje fluidnije od M1 Note.
Ljudi kukaju na cipset kod Honora, a igrao sam radi poredjenja Asphalt Airborne 8 na max podesavanja, igra ni da stucne.
 
Ja nisam dobio nikaka apdejt.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
'bem ti nova louncher, zamalo da mi zezne telefon.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kako? Dajte malo utisaka nakon par dana

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako? Dajte malo utisaka nakon par dana

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Otkud znam. Samo mi je javio da je nova louncher izazvao ozbijhan problem i ponudio uninstall opciju. Samo crn ekran i poruka sa opcijom uninstall.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Nekolicina već testira 6.0 i EMUI 4 na 5x.
Trenutno se ispravljaju neki sitniji bugovi, i po rečima sa raznoraznih foruma, u Q4 se očekuje MM.
Ja telefon imam skoro mesec dana, 2 SIM + microSD..pre ovoga imao RN2...kvalitet izrade odličan, FP radi besprekorno, kamera sasvim zadovoljavajuća kao i baterija (bez problema 4,5h SOT-a sa GPS,4G,BT,WiFi..)..
Mene malo smara EMUI skin, dosta opterećuje procesor i memoriju..izašao je i cm13 za njega,ali još ne radi fp.
Sve u svemu, za te pare mnogo dobar fon..
 
Ne znam zašto na ovom fonu ne dobijam notifikacije sa novinskih portala

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Probaj da ih zakljucas u RAM-u...Udji u recent apps na kockicu i povuci na dole svaku app koju hoces da zakljucas...

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Ultra
 
Proradile su neke. Neke ne

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
A jel ima opcija kad se brišu recent apps da se obrišu sve odjednom a ne jedna po jedna. Provalio sam

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Poslednja izmena:
Proradile su neke. Neke ne

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
Stavi ih u protected apps kako bi radile i dok je ekran zaključan.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Mene vise zanima da li ima neka zaobilazna fora da se obrisu igrice koje su dosle uz telefon a da ne moram da rutujem telefon isl. Bzvz zauzimaju prostor, a ne igram igre na telefonu.
 
Mene vise zanima da li ima neka zaobilazna fora da se obrisu igrice koje su dosle uz telefon a da ne moram da rutujem telefon isl. Bzvz zauzimaju prostor, a ne igram igre na telefonu.
Može svaka da se deinstalira. Ja sam to prvo uradio

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Mene vise zanima da li ima neka zaobilazna fora da se obrisu igrice koje su dosle uz telefon a da ne moram da rutujem telefon isl. Bzvz zauzimaju prostor, a ne igram igre na telefonu.
Root je taj koji ti daje ovlašćenje da menjaš i brišeš fajlove na sistemskoj particiji, a te igre su deo sistema...
 
Root je taj koji ti daje ovlašćenje da menjaš i brišeš fajlove na sistemskoj particiji, a te igre su deo sistema...
A ako su deo sistema kako to da sam ih ja najnormalnije deinstalirao

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Ne koristim 5X pa ne znam koje jesu a koje nisu sistemske aplikacije.

Nije sav softver koji fabrički dođe sa telefonom deo sistema.
Zavisi od proizvodjača do proizvodjača i od modela do modela.
Ja sam razumeo da je on probao deinstalaciju i da nije uspela, što će reći da su u tom slučaju deo sistema.
 
Može svaka da se deinstalira. Ja sam to prvo uradio

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka

Meni uopste ne daje opciju za brisanje tih igara koje su dosle sa telefonom, dok za aplikacije koje sam ja instalirao naknadno, uredno ima opcija za brisanje. Telefon je kupljen u Telenoru.

Root je taj koji ti daje ovlašćenje da menjaš i brišeš fajlove na sistemskoj particiji, a te igre su deo sistema...

Znam, zato i pitam da li ima neka opcija a da nije root. Pretpostavljam i ja da su deo sistema. :(
 
Isto iz Telenora. Sve pobrisao. Meni je tel i sim free

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Ja ih nisam deinstalirao iz menadžera već sam ih vukao u kantu i onda mi ponudi opciju uninstall

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Nazad
Vrh Dno