Šta je novo?

Huawei Honor 5X

Micro SIM nije sigurno zaključan, za Nano nisam suguran. Meni je na Micru mts kartica a uzeo sam u Telenoru.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pitam zasto sto mi je jedan lik rekao da to mora kad se pritisne tac malo jace zasto sto ips lcd ima tecne kristale i onda daje utisak kao da se razliva ekran. Zato pitam vas koji posedujete dali se desava kod vas.
 
Dešava se to ako se jače pritisne. Probao sam sada, znači trebam neuobičajeno jako da pritisnem ekran da bih video to "razlivanje".
Dosad nisam to primetio dok sam koristio telefon. Doduše, na telefonu imam zaštitno staklo umesto fabričke folije, pa možda i to pomaže da taj efekat bude manje uočljiv.
 
Dešava se to ako se jače pritisne. Probao sam sada, znači trebam neuobičajeno jako da pritisnem ekran da bih video to "razlivanje".
Dosad nisam to primetio dok sam koristio telefon. Doduše, na telefonu imam zaštitno staklo umesto fabričke folije, pa možda i to pomaže da taj efekat bude manje uočljiv.


Hvala druze,onda verovatno je to u redu kod mene.. ja inace nemam zastitno staklo pa je kod mene malo izrazenije, inace displey mi je super nema nigde da mi izbija boja ili nesto slicno, sem tog kada se malo jace pretisne. Hvala jos jednom na iskrenom odgovoru!!
 
Ja sam to prvi put primetio na kameri,upalio kameru i stavio ruku na socivo jer onda bude crn ekran i stisnuo tac par puta prstom i vidim kako se to preliva.. bas sam se smorio a uzeo sam telefon pre 5,6 dana.
 
Za azuriranje na 6.0 skini sa prodavnice HiCare app,ne ova sto je u tel,vec nova.
Za ovi drugo otkud ti to da su zakljucani slotovi,a jos gore oba na telenor?
Meni su oba free,a uzeo isto kod njih. U najgorem slucaju moze jedan biti na telenoru zakljucsn,a drugi da je free. Proveri ti to jos jednom,cksto sumnjam da su oba zakljucana

Pa probao sam oba slota sa MTS karticom i ne moze pise only emergency calls. A sa telenor karticom moze na oba slota. Tako da ne znam sta da pomislim.
I ja sam bio zatecen sto su zakljucna oba slota.
 
Poslednja izmena:
Nešto su menjali onda. Na mom telefonu oba su otključana, probao sam sa Vip karticom. Isto iz Telenora.
 
Prvo da odgovorim u vezi ekrana. Desava se to razlivanje, ali ako bas jako pritisnem. Nikada nisam imao potrebu to da radim, ovo sam samo da bih testirao. Ocigledno je normalno, posto nema potrebe jako stiskati po ekranu. Ako se desava na normalan pritisak, to bi bio problem.
Meni je tel sa Telenora i koristim nano Sim karticu od mts-a. Proveri karticu, mozda je neispravna. Meni je pisalo only emergency calls, i otisao do poslovnice, kad ono sprzen Sim. Zamenili mi karticu i sve ok.
I pitanje jedno. Na oficijelnom sajtu pise da je kompatibilan sa punjacem od 2A, i da smanjuje vreme punjenja. Jel neko probao? I da li mora bas originalni Huawei punjac da bude, ili moze bilo koji? Ne mislim na jeftine varijante, vec od nekog ok proizvodjaca.
 
Prvo da odgovorim u vezi ekrana. Desava se to razlivanje, ali ako bas jako pritisnem. Nikada nisam imao potrebu to da radim, ovo sam samo da bih testirao. Ocigledno je normalno, posto nema potrebe jako stiskati po ekranu. Ako se desava na normalan pritisak, to bi bio problem.
Meni je tel sa Telenora i koristim nano Sim karticu od mts-a. Proveri karticu, mozda je neispravna. Meni je pisalo only emergency calls, i otisao do poslovnice, kad ono sprzen Sim. Zamenili mi karticu i sve ok.
I pitanje jedno. Na oficijelnom sajtu pise da je kompatibilan sa punjacem od 2A, i da smanjuje vreme punjenja. Jel neko probao? I da li mora bas originalni Huawei punjac da bude, ili moze bilo koji? Ne mislim na jeftine varijante, vec od nekog ok proizvodjaca.

Ja punim kući na punjaču od 2A od Samsung Note tableta, a na poslu od iPad, koji je na 2.4A.. ne moraš oriđiđi, ali izbegavaj Kineze..
Vreme punjenja nisam merio pošto ga uvek ostavim preko noći da se puni, ali mislim (nisam siguran) da ne podržava fast charging.
 
Pa pise na sajtu Huawei-ja nesto tipa, podrzava 2A punjace za primetno krace punjenje.
Da, nisam ni mislio na Kineze, nego nesto iole brendirano, da tako kazem. :D
Hvala u svakom slucaju.
 
U nekim regionima su isporučivali sa 2A punjačima. Mislim da bi trebalo da napuni za nešto manje od 2 sata. Ja se razmisljam da kupim neki punjač od 2A,imate neku preporuku? Telefon ne punim noću pa bi mi dobro došlo malo brže punjenje. Mnogo je 3 sata.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
E bas zato i ja pitam. Posto ga mahom punim u toku dana. Pa bi mi dobro doslo krace vreme punjenja.
Sto se predloga tice, ne znam ni ja. Vodim se nekom logikom, ne najjeftinije. :D
 
Nešto su menjali onda. Na mom telefonu oba su otključana, probao sam sa Vip karticom. Isto iz Telenora.
Greska je u staroj kartici, MTS 4g kartica radi bez problema. Kartica koju sam probao radi na starijim modelima telefona i cak i na onim starijim modelima koji podrzavaju LTE ,koriscena je na HTC ONE S. Eto to me je i zbunilo. Medjutim na X5 mora LTE kartica to je bio razlog. Telefon je ipak otljucan.
A sto se tice update-a skinuo sam onaj HiCare ali mi javlja da ima najnoviji sistem. Sto se toga tice malo me zbunilo posto znam da ste svi vi uradili update na 6.0.1
 
Poslednja izmena:
Gde se nalazi instalacija tema? Pod androidom 6.0.1 i EMUI-Om 4.0 posto je kod 3.1 to bile ostale su teme samo koje su tada instalirane i ne mogu da dodam nove.
 
Gde se nalazi instalacija tema? Pod androidom 6.0.1 i EMUI-Om 4.0 posto je kod 3.1 to bile ostale su teme samo koje su tada instalirane i ne mogu da dodam nove.

U aplikaciji themes ili ručno ubaciš hwt file u HWThames folder u telefonu ili napraviš isti takav folder na memorijskoj kartici i ubacuješ teme .

Evo ti ovde par tema . http://forum.xda-developers.com/honor-5x/themes Skineš zip file, preimenuješ u .hwt i ubaciš u HWThames folder.

Imaš i ovde dosta tema https://plus.google.com/communities/114257932105227891217
 
Poslednja izmena:
U aplikaciji themes ili ručno ubaciš hwt file u HWThames folder u telefonu ili napraviš isti takav folder na memorijskoj kartici i ubacuješ teme .

Evo ti ovde par tema . http://forum.xda-developers.com/honor-5x/themes Skineš zip file, preimenuješ u .hwt i ubaciš u HWThames folder.

Imaš i ovde dosta tema https://plus.google.com/communities/114257932105227891217
U toj aplikaciji nema da se dodaju teme, pa me malo to buni. Nakon update-a na EMUI 4.0 siguran sam da je bilo na verziji 3.1:wall:
Hvala za objasnjenje kako pesaka dodati teme :)
 
Poslednja izmena:
Ma možeš i iz one aplikacije. Izabereš temu, skineš i ona se pojavi u mine delu onda samo izabereš koju hoces. Evo ti ss.

Screenshot_2016-10-24-21-48-51.pngScreenshot_2016-10-24-21-48-27.pngScreenshot_2016-10-24-21-50-53.png

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Jer ima neko problem sa grejanjem telefona odigram igricu clash of royale, tri minuta i izadjem on vec se zagrejao.
 
Pozdrav svima. Jer ima neko problem sa grejanjem telefona odigram igricu clash of royale, tri minuta i izadjem on vec se zagrejao.

Ako ti je i dalje na 5.1.1 onda je to normalno i meni se grejao malo vise mada ne igram igrice. Kako sam presao na 6.0.1 nemam te probleme. Mada je poznato da igrice vise greju tel.
Jesi na 6.0.1?
 
Kad surfujem netom ili cackam fon jedva da se primeti malo da se ugrejao... ali cim neku igricu vec se ono ugreje ali nije opet ono sad da pece prste,ali je toplo.. tako isto na youtubu oce da se malo ugreje. Sad neznam jer neko od vas primetio da vam se greje mob,tako.
 
Kad surfujem netom ili cackam fon jedva da se primeti malo da se ugrejao... ali cim neku igricu vec se ono ugreje ali nije opet ono sad da pece prste,ali je toplo.. tako isto na youtubu oce da se malo ugreje. Sad neznam jer neko od vas primetio da vam se greje mob,tako.

Pazi,igrice generalno greju tel jer vuku dosta resursa,tako da je to sve ok.
 
Da to od prilike znam za igrice,nego dali ti se u opste,ovako zagreva bar malo dok ga cackas nesto?

Pravo da ti kazem jako retko mi se uopste greje,a i kad se ugreje to je malo,jos ja imam i debelu,plasticnu masku preko njega ;)
Skini neki od onih programa sto prate stanje tel-a pa vidi,ima nekih i sto mere tempisku moba.
 
Pravo da ti kazem jako retko mi se uopste greje,a i kad se ugreje to je malo,jos ja imam i debelu,plasticnu masku preko njega ;)
Skini neki od onih programa sto prate stanje tel-a pa vidi,ima nekih i sto mere tempisku moba.

Ja recimo osetim vrlo malo da se zagreje ekran u gornjem delu,posle poziva ili surfovanja internetom.. igrice necu da racunam jer one kao i sto kazes opterecuju fon dobro..
 
Meni se jako ugreje kad igram Backgamon king. I to na svim telefonima, a u pitanju je board game.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Nazad
Vrh Dno