Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Pa postoje i pouzdani prodavci. I da, garancija je godinu dana. Ne vidim zasto je to toliki problem.

Nexus 7
 
Zato što nemam nameru nikome da verujem na reč. Svako može biti pouzdan sve do jednom. Ovako imaš papir na koji možeš da se pozoveš ako prodavac ne ispoštuje tvoja prava i kraj. :)
Ja sad da dajem nekome pare za telefon koji nema garanciju pa posle ako nešto rikne da jurim tog nekog da ga šalje gde već na servis i da rizikujem da više ne vidim ni telefon ni pare... Neka hvala.
A ove šupice koje se nazivaju radnjama slobodno mogu da te odjebu. Nemaš dokaz da si kupio telefon kod njih i slobodno možeš da ga nabiješ sebi u *peeeep*.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Zna se šta validna garancija podrazumeva. To na reč nema nikakve veze sa garancijom.
 
Ufff... Sa G3 na P9 lite... Znam da je G3 problematičan model u određenim serijama, ali ipak je generalno bolji uređaj od P9 lite. :)
Aj' pa valjda će ti biti ok. Srećno sa novim telefonom, da te služi što bolje dok ga ne zameniš još boljim. ;)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Stigao jutros,nemam vowww efekat ali sam generalno zadovoljan.G3 je mnogo bolji uređaj ali previše problematičan.Baš me je za....bavao poslednjih mesec dana.Videćemo kako će biti sa p9l.Kako da uključim fingerprint da preko njega otključavam fon?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima

Devojka je uzela ovaj telefon i prezadovoljna je, osim cinjenice da ima nekoliko poprilicnih bagova. Izmedju ostalog Instagram ikonica samo na ovom Huawei-ju ostaje stara iako je poslednja verzija instalirana pa kapiram da i to takodje ima veze sa Emotion UI ali evo ga glavni problem:

Viber push notifikacije apsolutno ne rade, dok ne otvori rucno app. Znam za power saving profile i viber je od prvog dana check-iran kao "protected app" ali problem se i dalje pojavljuje. Aposlutno nikako ne mogu da nateram telefon da posalje notifikaciju za viber kada je telefon u sleep-u. Tek kada se app otvori, bez zvuka i bez icega pise broj pristiglih poruka (plavi kruzici) i tek tada viber zapravo krene da pusta zvukove dok se aktivno koristi

Jel zna neko kako da resim ovaj problem inace ona planira da ga samo zbog toga vrati, ne po principu razmazena nego valjda iz inata jer se bakcemo sa problemom dve nedelje a njenih mnogo kontakta je na Viber-u i propusta neke bitne stvari cak i za posao
 
Kada budeš uključio fon, prvi startup će odraditi podešavanja, tu će te pitati za fingerprint..moraš 10x da skeniraš prst,tek tada Next..ili u Settings/Screenlock&Fingerprint.

Sent from my RedmiNote3Pro
 
Zato što nemam nameru nikome da verujem na reč. Svako može biti pouzdan sve do jednom. Ovako imaš papir na koji možeš da se pozoveš ako prodavac ne ispoštuje tvoja prava i kraj. :)
Ja sad da dajem nekome pare za telefon koji nema garanciju pa posle ako nešto rikne da jurim tog nekog da ga šalje gde već na servis i da rizikujem da više ne vidim ni telefon ni pare... Neka hvala.
A ove šupice koje se nazivaju radnjama slobodno mogu da te odjebu. Nemaš dokaz da si kupio telefon kod njih i slobodno možeš da ga nabiješ sebi u *peeeep*.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Pa ti onda uzmi losiji telefon i veruj da si dobio bolju garanciju. Koliko sam samo puta imao problema sa servisima i "pravim" garancijama. A sa druge strane pozitivna iskustva sa "Madjarima". Tablet sam slao na reklamaciju a bukvalno ni jedan jedini papir nisam imao, cak ga nisam ja ni pazario. Niti sam znao kad je kupljen. Uredjaj odnesen u Madjarsku, zamenjen ekran i jos par stvari. Bez ikakvih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi ako moze neko da mi kaze vezano za problem da li je imao slicnu situaciju, jer sad devojci uopste ne stizu ni viber nio whatsapp poruke cak i kada su aplikacije aktivne, nesto blokira poruke da stignu a i kad stignu nema notifikacija
 
Ljudi ako moze neko da mi kaze vezano za problem da li je imao slicnu situaciju, jer sad devojci uopste ne stizu ni viber nio whatsapp poruke cak i kada su aplikacije aktivne, nesto blokira poruke da stignu a i kad stignu nema notifikacija


Ja sam imao problem sa viberom na p8,resio sam ga tako sto sam reinstalirao aplikaciju.
 
I ja imam isti problem sa viberom i whatsapp om jos uvek. Nekad radi nekad ne. Cini mi se da je veci problem kad je na 3g nego na wifi-u.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ljudi ako moze neko da mi kaze vezano za problem da li je imao slicnu situaciju, jer sad devojci uopste ne stizu ni viber nio whatsapp poruke cak i kada su aplikacije aktivne, nesto blokira poruke da stignu a i kad stignu nema notifikacija

Jesi chekirao u apps-viber-premission da ima sve odstiklirano?
 
Zatim,ides u notifikacije-menadzer notifikacija-viber-alow notification
Sorry za dupli post... Ako vam je lakse,javite mi se na PM pa cemo sve namestiti da radi kao podmazano,rad sam da pomognem ;)
 
Poslednja izmena:
da li su iz vipa sigurno sim free?
 
Za viber mislim da je to do same aplikacije...nekad i meni nema poruka...a onda kad orkljucam vidim ih nekoliko

sony xperia z
 
Moj je iz vipa, koristim mts karticu, tako da su sim free sigurno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Takodje moj isto iz Vipa,mts kartica unutra...
 
Hvala na odgovorima
 
Potvrđujem, SIM free, koristio sam sa Telenor karticom.
 
Jutros mi fon odradio update,od nekih 415mb,posle toga,prilikom snimanja videa,autofocus radi normalno,kao sto bi i trebalo,sto nije bio slucaj pre ovog update-a...
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja sam pre dva dana uzeo p9 lite i moj telefon ne izdrzi ni 14h upotrebe . Nisam zahtevan korisnik ukljuceni su mi u pozadini da radi viber , whatsup , facebook i massenger . Danas sam napunio telefon na 90% , uz 1h muzike i ostalo mozda 1h sve ukupno cackanja telefona posle 6 sati sa 90% mi spada na 34%. Sinoc sa 50% telefon nakon 6 sati telefon se ugasio . Dakle bio je zaklucan tih 6 sati . Citam vase komentare i ne znam da li je do mog telefona . Jako mi smeta 12-14 h rada telefona uz 3.5h punjenja .
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-08-01-19-09-26.png
    Screenshot_2016-08-01-19-09-26.png
    77.2 KB · Pregleda: 114
  • Screenshot_2016-08-01-19-18-22.png
    Screenshot_2016-08-01-19-18-22.png
    168.8 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:

krastavac,slab sa vremenom danas....aj proveri video,pa javi jel ti ok sad radi auto focus kad snimas :)

@Stateof shock
Matori,nesto kod tebe debelo nije u redu,baterija na ovom fonu je odlicna,probaj da iskljucis FB i i taj mesindzer sto ti drljaju u pozadini,mislim da su te dve app glavni krivci za toliki bat drain....Ja recimo uvece kad ostavim fon na stand by,do ujutru mi skine celih 3% baterije,to sto se kod tebe desava nikako nije u redu...za pocetak probaj sa gasenjem te dve app sto sam ti rekao,a ako ni to ne pomogne,vrati ga na fabricka podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Nisam snimao nista sem neke svadbe, tako da bolje nek neko drugi testira, kameru sam slabo koristio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li dual sim model obavezno ima 3GB Ram ili ne?
 
Hvala puno na odgovoru ,evo imam jos ovu sliku navodno mi sistem skida najvise . Cisto sumnjam da je Facebook i Massenger , ali probacu. Medjutim svejedno mi nije prihvatljivo da mi te dve aplikacije budu iskljucene jer preko vibera i massangera najvise i komuniciram :/ Kako se radi taj reset na fabricka podesavanja , izvini ja sam laik po tim pitanjima. To je pretpostavljam ovo factory data reset kada idem u advanced settings -backup & reset ?
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-08-01-19-32-48.png
    Screenshot_2016-08-01-19-32-48.png
    146.6 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Ovaj updejt hoce samo preko vajrlesa. Nece preko mobilnog interneta. Jel tako ili mi se cini.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ko izbacuje update? VIP ili Huawei? Nemam nikakav upadate i kad odradim check for update...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno