Šta je novo?

FIFA 17

Evo ja sam igrao intenzivno:

- Pes 2016 na PC-u
- Fifa 16 na PS4
- Pes 2016 na PS4

Moj skromni utiscak:

- Gamplay najbolji u PES 2016 PS4
- Grafika najbolja u Fifa 17 ali vrlo blizu je PES 2016 PS4

Nema tu nikakvog dokaza, to je individualni utisak, PS4 Pes 2016 deluje najfluidnije i najzabavnije za igru.
 
Poslednja izmena:
Igrao pes online zadnjih 6 godina(PC),aktivno_Ove godine uzeo i fifu da probam jer pes na pc sve vise postaje neigriv(mislim na online).Kod mene je fifa popravila mnogo utisak o samoj sebi(koji sam imao ranije kao pes-ovac).Dakle nije samo stvar u licencama.Dueli igraca su bolji,remplovanje i ostalo.Golmani za 2 klase bolji na fifi.Nekako mi se svidja i kretnja saigraca u odbrani i napadu.Da ne pricam o svim sminkama koje ima ,offline ligama sa uvodnim kadrovima,komentatorima..Ali je tacno da sam gameplay nekako bolji na pesu.Ona recenica ima dusu jeste glupa u ovom slucaju,ali ne znam kako bih bolje opiso:).Online radi takodje mnogo bolje na fifi nego na pesu.Pricam o kompu ,ne ps4.Pes na pc nije isti kao na ps4,to sam ubedjen ,pogotovu online.Fifa na pc je ista ili skoro ista kao na ps4 .Posto planiram da kupim ps4,uzecu obe igre i probati.Glupo je vise i od jednih i od drugih da kritikuju ove igre,a probali su mozda jedan mec.Igrajte malo duze pa onda donosite sud.
 
Ne izgleda lose, ali cekam demo, ili bolje snimljen gameplay

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Od Pesa samo pes 6. Ostalo Fifa. Svake godine ja i drug skinemo Pes, pokrenemo, odigramo jedno poluvreme, izadjemo iz igre, izbrisemo. Pes je smesan kad se poredi sa Fifom.
 
jedan offtopic, vezan za fudbal do duse... nisam video da negde ima tema, al reko da ne otvaram novu za to... jel igra neko euro 2016 fantasy football?
 
Koliko ovo dobro izgleda, super je ovaj 'novi' engine :)
 
E oce biti dynamic weather u fifi 17,rekli su da ce biti i u 16 ali nije bilo,npr. tekma pocne po danu zavrsi se po noci,ili suncano vreme pa pocne pljusak.
 
E oce biti dynamic weather u fifi 17,rekli su da ce biti i u 16 ali nije bilo,npr. tekma pocne po danu zavrsi se po noci,ili suncano vreme pa pocne pljusak.

Hm ne verujem ali ce biti do jaja, ocekuje se ludilo na san siru :D:D:D
 
Manite me vremena, neka naprave sporiji gejmplej i malo realnije pasove/driblinge/odbranu.

Današnji fudbaleri ne mogu pogoditi pas duži od 10 metara, osim ako nisu Pirlo, ne driblaju osim ako nisu Messi ili slični, odbrana je puno organizovanija i ne ispada mi cijela linija nakon jednog pasa u prostor. Naravno, i ja razumijem da se prava utakmica igra 90 minuta, ali neka spakuju to nekako, a dok to ne urade i FIFA i PES će za mene biti arkade.

Imam preko 1000 sati u zadnje tri FIFA-e i ne mogu da pobjegnem tom utisku.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slazem se to za sporiji gameplay. Svaku Fifu skidamo onaj moddingway pec i stavljamo sporiji gameplay. Uvek, sto sporije to bolje. Nije ovo Pes pa da uzmem Ronalda i pretrcim celi teren i odbranu i sutnem sa 30m i dam evrogol.
 
Kod fife mi fale bolji sutevi,ili osecaj prilikom istih.Pogotovu spolja,sutnes,lopta ide nekako polako,a opet nedostizna za golmane.Podseca me ,ako ste igrali fifa manager ,pa oni sutevi kad pustimo onaj mode gde gledamo igru i igrace ,ne samo kuglice :)Nadam se da ce poradit i na tome ,jer mi to kod fife najveci problem. Mislio sam da ce mi ps4 povratit zelju za pesom,ali nije tako_Online naravno mnogo bolji nego na pc,ali ko igra mi ista.Narocito te nedostatke kod pesa vidim od kako igram fifu,ranije te probleme nisam primecivao. Pasevi mi cak i dobri kod fife,a i kretnje saigraca u tim situacijama.
 
Ja bih pre rekao da treba da poreade na stamini.
Slobodno ti uzmi Ronalda i trci kao poludeo ali posle treceg sprinta nemoguce je da trci isto kao i u prvom.
Ako se tu uvede realnost uopste nema potrebe da se gameplay "usporava", sam cu usporiti igru jer necu trcati kao muva bez glave jer znam da u drugom poluvremenu nece moci da stoje na nogama.
 
Ma ne sam gameplay, nego samo kreatanje igraca. :)
 
Nije ovo Pes pa da uzmem Ronalda i pretrcim celi teren i odbranu i sutnem sa 30m i dam evrogol.

Hah :d , pa upravo je to problem u FIFI što može da se divlja do besvesti, nešto si pomešao igre čini se, mada i PES nije bolji ali ne može baš tako lako da se forsira brz igrač a šutevi su koma kao iz katapulta izleće lopta to jeste :D
 
Siguran sam da nisam pomesao igre, iako Pes odavno nisam igrao jer ko ce to da igra pored Fife?
 
Kao sto neko rece, najveci problem u fifi je da mozes divljati do mile volje, ako protivnik odluci da divlja takva ce utakmica biti, a ti mozes da se slikas, jer je izgleda napravljeno da bude tako valjda interesantno mladjoj publici, ko ce znati. Ne znam kako NBA 2k16 ima izvrsno uradjenu brzinu gejmpleja, tacno covjek ima osjecaj da ucestvuje u kosarkskoj utakmici, a ovdje se vise krecu ka tome da postanu onaj sega soccer slam sa nintendo box-a nego prava fudbalska cistokrvna simulacija. Kad vidim one makazice sa 40 metara i slicne golove dodje mi da se rasplacem od muke i kunem se sto sam dao pare prvi dan za to.

Nadam se da ce bar ove godine u tom pravcu krenuti, jer ja sve manje i manje imam volje da igram bilo kakav fudbal na konzoli/pc-u.
 
Ne znam kako NBA 2k16 ima izvrsno uradjenu brzinu gejmpleja, tacno covjek ima osjecaj da ucestvuje u kosarkskoj utakmici

Ima dobru brzinu ali druge probleme,meni su toliko iritantni momenti kada protivnik pocne da te spamuje sa ofanzivnim skokom gde nista ne pomaze ni taktika,jednostavno promasuje tri puta i hvata loptu jedan igrac pored tvoja dva-tri visoka igraca a ti iskida ko ****** da odigras odbranu ali ne vredi svaka ode njemu magicno u ruke,posle toga sledi obicno pas na slobodnog igraca koji bleji tamo u cosku i daje ti trojku,primer su Cleveland Cavaliers jer njih spamuju online najvise ljudi. Isto tako ono kad vodis i staje ti sut odjednom ( da moze da te stigne protivnik) slajderi i skripte kad umesaju prste u FIFI i NBA to je bolje gasi odmah :D

Ima divljanja i u 2K ali ne moze svako to da radi kao u FIFI, ipak mora da znas nesto :D
 
Poslednja izmena:
Slazem se u potpunosti, ali opet manji su i lakse popravljivi nedostaci nego ovdje gdje ih ima mnogo.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Minimum Specifications

OS: Windows 7/8.1/10 - 64-Bit
CPU: Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz or AMD Phenom II X4 965 @ 3.4 GHz
RAM: 8GB
Hard Drive Space Required: 50.0 GB
Minimum Supported Video Cards: NVIDIA GTX 460 or AMD Radeon R7 260
DirectX: 11.0

Recommended Specifications

OS: Windows 7/8.1/10 - 64-Bit
CPU: Intel i5-3550K @ 3.40GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz
RAM: 8GB
Hard Drive Space Required: 50.0 GB
Minimum Supported Video Cards: NVIDIA GTX 660 or AMD Radeon R9 270
DirectX: 11.0
 
Pa i nije dosta zahtjevnija.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jbte al smorise sa ovom Fifom na ovoj EA Gamescom konferenciji :)
 
Jel ovaj igra na krsticu ko Risbo? :d
 
Nazad
Vrh Dno