Šta je novo?

Coolpad MAX

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,267
Poena
1,365
Na Bench vestima je bila najava da će narednih dana jedan domaći operater ponuditi Coolpad MAX. Ponuda na sajtu operatera već postoji. Osim na .cn sajtu, nisam našao neke info ovom uređaju. Jel ima nekih korisnih informacija?

4gb rama, 64gb memorije i sasvim prihvatljiva cena.
 
Ono sto je meni zapalo za oko su Android 5.1 i 2800mah baterija na 5.5 inca..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pazi, Desire 816 recimo je imao 2600 MAh bateriju, i trajala je odlicno, isto na 5.5". Stoga, moze i ovde ispasti sasvim ok baterija. A za LL bar licno nemam zamerki, i na mom je telefonu i ne zalim se mnogo. :)

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
konacno da su u neki coolpad telefon za nase trziste ubacili neki pristojniji hardver

onaj coolpad porto je bio estetski jako lep i sa fensi featurima, ali je imao performanse slabije nego vivax fly v500 koji kosta 9000 dinara
 
Juče sam na kratko koristio neki Coolpad (mislim Porto S) i stvarno deluje čvrsto, kao telefon više klase. Coolpad Max mi deluje privlačno zbog cena za koju se dobija 4GB rama, 64GB (nema ono jel na kartici, nije na kartici), LTE, dual sim, praktično stock Android.

Jedino što meni ne odgovara na ovom koji sam probao, jesu trougao, kvadrat, kružić tasteri. Em ružni, em sam navikao na Samsung i Lenovo (desno je back i nevidljivi tasteri).

Trenutno nema potrebe da menjam telefon, ali broj u Telenor mi nije pod ugovorom, pa bih možda uzeo Coolpad Max.

Update: https://www.youtube.com/watch?v=BfpblcXt2LQ
Back strelica je sa desne strane :d
https://www.youtube.com/watch?v=sNp6157HYjI

Quick charge: https://www.youtube.com/watch?v=YZC-Z4ZPFUE
5 minuta 11%, 15 minuta 30%, 30 minuta 66%
 
Poslednja izmena:
Taj model je bio par dana na telenor sajtu okacen,ali danas vidim da ga nema.
Cena mu je cini mi se bila oko 17000 uz Play trio.
 
Ženstvena boja, a? :d
Da li planirate ceo test ili ostaje na video prikazu?

Uz moj paket ima stvarno korektnu cenu, ali za sada mi Coolpad ne uliva poverenje kao brand.
 
Taj model je bio par dana na telenor sajtu okacen,ali danas vidim da ga nema.
Cena mu je cini mi se bila oko 17000 uz Play trio.

Vidi stvarno, sklonili ga. Pre neki dan je bio. Možda će da mu koriguju cenu, da ga učine manje interesantnim :d
 
A iskreno mislim da nije ni tad bio interesantan,ipak mislim da je mnogo 17000 uz 2600 pretplatu sa neki tamo Coolpad.
Mada imao je finu specifikaciju,ako bi se pokazalo da ovako ne treba da se sa njim visi po servisu svako malo onda bi to bila ok kupovina.
 
Ženstvena boja, a? :d
Da li planirate ceo test ili ostaje na video prikazu?

Uz moj paket ima stvarno korektnu cenu, ali za sada mi Coolpad ne uliva poverenje kao brand.

Bice test, naravno, samo da dodje na red...
 
Bice opet u Telenoru. Mozda nije losa kombinacija uzeti sa oglasa nov sa 2 godine garancije.. Valjda nece biti prevelika cena..
 
Sad svratih i ja u Telenor.Biće ga.Uz paket surfuj i prenesi pro(pretplata 3595 dinara) je 6999 dinara.
 
Pa ovo je fenomenalno!

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
stigao je u telenor pre 2,3 dana ...da li bi mogao neko da mi da savet ..imam htc desire 816 i zaista sam zadovoljan sa njim ali eto posle 2 god mi je ovaj tel zapao za oko po vasoj proceni da li je prelazak na ovaj coolpad bolja stvar po preformansama i generalno da li je coolpad bar u teoriji po hardveru bolji telefon...cio sam na par sajtova da ljudi uglavnom nisu zadovoljni procesorom ,pa ne znam kakav je kada se uporedi sa htc ...cak i da je ram managment bez obzira na 4gb poprilicno los i da uglavnom ima oko 500mb slobodno ...sto ja sada imam na htc sa 1.5 gb ..hvala unapred na savetu
 
Bolje ti je da je vise RAM-a zauzeto, znaci da je vise aplikacija kesirano i instant se dizu prilikom pokretanja.
 
Po mom misljenju, vredi.

Sent from my ASUS_Z00TD using Tapatalk
 
Kako se može saznati da li ovaj telefon radi na LTE800? Pošto ga nudi Telenor koji koristi ovu frkevenciju, očekujem da radi, mada nema ništa na sajtu o tome. U korisničkom ne verujem da znaju...
 
Zar Telenor LTE nije i 800 i 1800?
 
Da, koriste obe frekvencije, ali nisu obe dostupne na jednoj istoj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Glupost, nisam znao da je tako.
Sad gledam, moj mob ima i 800 i 1800.
Tehnički, meni i 3G radi bez problema, ali nekako mi drago kada vidim 4G u uglu ekrana :d
 
Po meni je malo bezveze što reklamiraju i prodaju uređaje koji rade na 4G mreži, a onda se ispostavi da ne rade (ili neće raditi) u jednom delu zemlje. Znam da su do sada naselje Mirijevo u BG i veći deo NS pokrili samo sa 800MHz. Verovatno će u budućnosti bar u gradovina obe frekvencije biti istovremeno dostupne (kao što su 900MHz i 2100MHz za 3G), ali mislim da je to ipak daleka budućnost kako za ovaj, tako i za ostale telefone koji se sada prodaju :D
 
kakvi su bvam utisci ako ga je neko uzeo

Uzet prošle nedelje u Telenor. Za sada zadovoljan. Kamera pravi malo svetlije slike i možda da je za nijansu bolja baterija. 4g nisam probao jer ga Telenor nema u k
Kraljevu. Probaću sa mts karticom. Radi fluidno.
Glavni plus je 64 gb interne memorije. Odličan ekran.
 
Poslednja izmena:
uzeo sam i ja juče 4G radi svugde u BGD-u gde radi i LG G4 i ništa lošiji signal od njega
 
Ako neko ima ovaj telefon mozemo malo da razmenjujemo mišljenja. Mene interesuje klako mogu da u privatnom okruženju da razgovaram a da ne ostane zabeležen poziv i u javnom delu, ostane evidencija poziva. Inače telefon je više nego odličan imam i LG G4 i ništa puno ne zaostaje za njim
 
Nazad
Vrh Dno