Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Idealno vreme za kupovinu novih modela kartica je novembar/decembar, pogotovo ako se uzima od "madjara"
Tada ce sigurno biti stabilna ponuda svih proizvodjaca a radnje vec u novembru snizavanjem cena krecu u lov na horde kupaca koje se tamo ocekuju za praznike
Samim tim i cene polovnjaka ce automatski da padnu
 
Svako ko je zelio da kupi polovnu 980 TI on ju je kupio,karta ne moze sama doci kod vas vec vi morate da se potrudite da je nadjete,sryyy al niko nece doci pred vasim vratima i reci evo ti karta ja je prodajem :p

Daj ne dipr zivota ti, to sto si ti imao i voki88 srece da kupite ovde karticu ili si je ubo pukom slucajnoscu na KP je samo jedan u 100 ali svi ostali koji je imaju ili je jos uvek ne prodaju ili su je vec nekome obecali a ako se i nekom ludom srecom pojavi ode za tili cas a da postavljam oglas da je kupujem sam isto radio i nisam dobio ni jednu realnu ponudu tako da mi takva zajebancija ne treba nego cu lepo kupim novu 1060 i ne razmisljam sta cu da dobijem jer znam da je nova da je niko pre mene nije arcio i da imam garanciju 3 godine 100% tako da nemam vise nameru da se natezem sa ljudiam na KP odem platim novo i ne razmisljam jel me mozda zavrnuo ili nije. A to sto cu imati malo manje fps-a sa 1060 od 980ti to mi je tako sve jedno... bitno mi je da radi.
 
Nisam rekao da nema logike već da nema pravila

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Daj ne dipr zivota ti, to sto si ti imao i voki88 srece da kupite ovde karticu ili si je ubo pukom slucajnoscu na KP je samo jedan u 100 ali svi ostali koji je imaju ili je jos uvek ne prodaju ili su je vec nekome obecali a ako se i nekom ludom srecom pojavi ode za tili cas a da postavljam oglas da je kupujem sam isto radio i nisam dobio ni jednu realnu ponudu tako da mi takva zajebancija ne treba nego cu lepo kupim novu 1060 i ne razmisljam sta cu da dobijem jer znam da je nova da je niko pre mene nije arcio i da imam garanciju 3 godine 100% tako da nemam vise nameru da se natezem sa ljudiam na KP odem platim novo i ne razmisljam jel me mozda zavrnuo ili nije. A to sto cu imati malo manje fps-a sa 1060 od 980ti to mi je tako sve jedno... bitno mi je da radi.

Vidi kolega,ja u slucajnosti ne verujem,sve sto sam kupio to sam zeleo ne moze biti slucajno da promenim 5-6 procesora u toku godine :p,hocu to ,postavim oglase okrecem tel,raspitam se kod svih i kog znam i neznam ako ne pitam necu znati :)
I kava je to slucajnost da bas sam zeleo matrixa i njega kupio,sudbina :p,kupujem polovne stvari u garanciji iz prostog razloga sto ne zelim da platim novo da zaradjuju na meni :D

E sad svako uzima sta mu se svidja al ne volim ove dramere sto lupaju ko otvoren prozor 50+strana i ne kupuju nista a sve znaju
Izvinjavam se na OFF topicu al cisto da odgovorim bez imalo ironije vec ono sto je tako kako je.
 
Poslednja izmena:
Realno je sacekati novembar možda ubace kakvu igricu u bundle možda bude titanfall 2 ili gears of War 4

@nenad 970

Mi ostali inače kupujemo ono sto ne zelimo
 
Poslednja izmena:
Te dobre kupovine je moguce jedino ovde ostvariti, ovde ljudi prodaju za realne cene, na oglasima je klasicno srpsko, uzmi sto vise mozes, prevari, zavrni..

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Ovako to radi nenad,vezano za ploču iz potpisa(poslato marta 2015):
Jel prodajes plocu ako ne de moze da se nadje,ne mogu da nadjem nista valjano ubih se troseci pare i uivek me zaj...prodavci.
Treba mi za 2500k nece da mi bota preko 5.380,imam trenutno p8z77-v pro.


Ne folira se,"juri" čovek ono što mu treba.. :D
 
Посебно је нема у Србији где је 980Ti купило 20 људи.

Opet ti sa tvojom kuknjavom i pogresnim predstavljanjem stanja u nasoj zemlji.
Vidi, ja igrom slucaja znam bar 20 ljudi koju tu kartu imaju i mahom je onaj G1, ima i nekih ekstremnijih modela.
A to je samo jedno mesto, znas li gde je Srbija? Stvarno mi nisi jasan..

Stvarno ti zelim da se malo uputis, i dobijes nova saznanja kakve masine ljudi sve imaju i da shvatis da taj broj o kom ti mislis
da se radi je daleko, daleko veci. Nebrojano puta veci.
 
Opet ti sa tvojom kuknjavom i pogresnim predstavljanjem stanja u nasoj zemlji.
Vidi, ja igrom slucaja znam bar 20 ljudi koju tu kartu imaju i mahom je onaj G1, ima i nekih ekstremnijih modela.
A to je samo jedno mesto, znas li gde je Srbija? Stvarno mi nisi jasan..

Stvarno ti zelim da se malo uputis, i dobijes nova saznanja kakve masine ljudi sve imaju i da shvatis da taj broj o kom ti mislis
da se radi je daleko, daleko veci. Nebrojano puta veci.
Ne budi bukvalista. Nek je i 200. Kolike su sanse da pola njih prodaje tu kartu za tih 350 evra samo kako bi doplatili jos toliko za 1080? Jako, jako malo, ja bih rekao 20. Tako da uopste nije realno ocekivati masovnu pojavu tih karti na oglasima.
 
@Dark_Messiah

To je sve tacno ali je problem sto ljudi nece da ih prodaju po trenutnim cenama jer im nije u interesu da kupuju nove zbog 10-20 vise fps-a a oni koji se odluce na prodaju ti ce je pre dati nekom prijatelju na rate ili ispod cene nego da je prodaju nekome drugome.

Zato sam reko da je sretan onaj koji ubode dobru ponudu na KP bas zbog botova koji spartaju istim 24 sata 365 dana u godini i samo cekaju odlicne ponude da ulete sa kupovinom a onda preprodaja po neznatno vecim cenama.
 
Ili da uzme polovne havaje za cenu polovne 970, pošto je više future proof? Zašto porediš polovno i novo? Naravno da je polovno "jeftinije". Poredi se novo i novo ili polovno i polovno. Za sada nemamo polovne RX480 (ni 1060). Ja lično ne bih kupio bilo kog Maxwell-a u ovom trenutku, osim možda 950 (zbog cene). Ni novo ni polovno. Zapravo ne bih ni 300 seriju (možda 390, kad bi bila nova za 200€ :d )

I da gleda u pasulj da li je ona crnčila u nekom srpskom rudniku ili ne. Jedino ako se zna od koga se kupuje i čemu je služila...
 
Ne budi bukvalista. Nek je i 200. Kolike su sanse da pola njih prodaje tu kartu za tih 350 evra samo kako bi doplatili jos toliko za 1080? Jako, jako malo, ja bih rekao 20. Tako da uopste nije realno ocekivati masovnu pojavu tih karti na oglasima.

Ne znam kako drugacije da tumacim osim onako kako je napisano. Na to sve, navikao sam da stalno kukas :D
Cak se i za tu doplatu ne slazem jer svi ti koji su uzeli, mahom svi, mali procenat se mozda i nategao za takvu kartu ali ostali
imaju uvek lufta i uvek menjaju hardver skoro po svaku cenu kada izadje nova generacija. Doplata tu ne predstavlja problem.

Evo reci cu ti jos nesto. Ima tu jos jedna sitnica, kada neko ima dobar hardver i kada zeli da ga proda, obicno ga prosledi nekom svom dobrom prijatelju koji ce
od njega otkupiti po znatno nizoj ceni, recimo za tih 350 evra i bice sretan kao malo dete ;)

Ne vrti se sve ni oko oglasa.
 
Rusi se i vodjstvo poslednje DX12 igre koja je imala veliku prednost na Pascalu [verovatno zbog nvidija brendinga, ispomoci i marketinga koji je igra dobila]


Sapphire modeli su testirani sa novim driverom, a reference rx480 sa starim.
b99f88f7-2c09-4eef-9d07-57c7c1bb94e5.png

Hold up, what's going on here, then? Why are the Sapphire cards almost 20fps faster at 1080p than the reference RX 480? The release notes of the Crimson 16.7.3 driver show there's a performance uplift compared to older drivers, but we didn't expect this much. This is the only game affected in the transition between drivers, and it feels as if it's been 'Vulkanised'.

The uplift peters out at higher resolutions, however, yet it still serves to show the importance of software optimisations. The improvements put the RX 480 on a much closer footing against the GTX 1060.
http://hexus.net/tech/reviews/graphics/94969-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-8gb-oc/?page=10
 
Ma ko normalan će vam sad prodati 980ti za te pare? Nema od te rabote ništa, zasto bi iko sad prodavao svoj 980ti?

Nego, ja sam odustao od kupovine nove grafičke, čekao sam dugo, ali obzirom da još nema skoro nikakve ponude, a cene da ne komentarišem, rešio sam da odložim kupovinu na bar mesec dana, dok se ovde ne pojavi celokupna ponuda, i dok cene ne budu kao u nemačkoj (kod mađara).
Dao sam pare na brz internet i kupiću neku grafičku za 1000 din samo da mi baca sliku na monitor i nek ide život :banana:
 
Rusi se i vodjstvo poslednje DX12 igre koja je imala veliku prednost na Pascalu [verovatno zbog nvidija brendinga, ispomoci i marketinga koji je igra dobila]

Igra je jos uvek naopako programirana tj. taj DX12 mod. Kako to znam? Pa cim je GTX 970 brzi od Fury X jasno je kao dan. Igre koje koriste pun potencijal novog API-ja sto ukljucuje i te famozne asihnrone sejdere koji postoje samo na AMD hardveru, jasno pokazuju prednost hardvera koji ima najvise tih sejdera i sirove snage. Nema sta RX480 a pogotovo ne Maxwell da trazi pored Furise. Svaki bench koji to ne pokazuje je pisan nogama.
 
@VectorZz
Ja sam svoju prodao za 360e a relana cena je -30% od nove karte, po tom sistemu sam ja prodao svoju kartu pre desetak dana i jos jednu pre dva meseca za 460e, tako da to sto neko nudi nesto za 400e i masta o tome da moze da proda za te pare, moze mozda ovde kod nase nekom eko nije upucen u cene i mogucnosti nabavke preko madjara itd...
To ti je realna prica ako vec neko hoce da prodaje 980ti a koliko ima i da li ima takvih ponuda to ne znam, kada se pojavi 1080ti bice ih mnogo vise to je sigurno...

@Techoverdose
Realno nema razloga, 1080 sigurno nije nesto zbog cega treba prodavati 980ti...
 
Poslednja izmena:
Mogao si lagano dobiti i više.
Što se tiče mađara, ogroman broj ljudi prilikom kupovine vrednuje više polovne karte sa domaćom garancijom u odnosu na mađare.

Što se tiče formiranja cene i ja sam na taj način kao i ti formirao cenu za 970 protekle nedelje. Stavio cenu od 220e jer u ponedeljak idem na more, pa sam želeo brzo da je se rešim i za tu cenu se javilo desetak ljudi za dva dana, od kojih većina nije ni pokušala da se cenjka.
 
Poslednja izmena:
^
Znam druze, al ja sam svoje karte kupi od madjara pa sam u skladu sa tim formirao cenu... 980ti G1 kostala je 520e -30% 364e, otisla je za 360 kao sto sam se i dogovorio sa covekom. Nisam je cak ni nudio u oglasima prodaj je ovde nasem kolegi sa foruma sto meni vredi daleko vise nego da se cima sa raznim likovima putem oglasa zarad 20-30e vise...
 
Sa jedne strane razumljivo, a opet sa druge, kao sto kolege napisase mnogo vece probleme i veci belaj mozes dobiti od nasih olosa od uvoznika, nego kod proverenih Madjara, gde sve ide glatko. Bar je moje iskustvo takvo, sta znam.
 
^
Nasi uvek prave problem ako mogu, jedina u Monitoru nikada nisu pitali nista suvisno i pravili problem, cak se uvek zalazu kod uvoznika da garancija bude ispostovana bez zavlacnja kupaca...
 
@VectorZz
Ja sam svoju prodao za 360e a relana cena je -30% od nove karte, po tom sistemu sam ja prodao svoju kartu pre desetak dana i jos jednu pre dva meseca za 460e, tako da to sto neko nudi nesto za 400e i masta o tome da moze da proda za te pare, moze mozda ovde kod nase nekom eko nije upucen u cene i mogucnosti nabavke preko madjara itd...
To ti je realna prica ako vec neko hoce da prodaje 980ti a koliko ima i da li ima takvih ponuda to ne znam, kada se pojavi 1080ti bice ih mnogo vise to je sigurno...

Jeste, to je realna cena. Medjutim, onaj ko je kupio pre godinu dana je platio znatno vise, oko 550-600, koliko je vec bila i sad nakon godinu dana treba da pretrpi znacajan gubitak samo da bi doplatio jos toliko pa da uzme 1080, koja je brza 25%? Eto, ti si jedan od tih koji to zeli i takvih je jako malo - to je bila moja poenta. Taj posao se nikako, ali nikako ne isplati. Tako da, jednostavno nije realno ocekivati pojavu 980Ti po oglasima za taj novac.
 
^
Ma ja sam to menjao iz zezanja a ne zbog performnasji, i onaj ko kupuje 980ti veruj da ne razmislja mnogo o gubitku sa,mim tim sto ima love za takvu kartu ;) Ince nije brza 25%, pre ce biti 15~20%...
 
Rusi se i vodjstvo poslednje DX12 igre koja je imala veliku prednost na Pascalu [verovatno zbog nvidija brendinga, ispomoci i marketinga koji je igra dobila]

ROTR je valjda jedina igra koja ima lošiji fps u dx12 u odnosu na dx11, čak i na novim paskal karticama [verovatno zbog nvidija brendinga, ispomoci i marketinga koji je igra dobila].
 
^
Zato su meni markovi relevantni kao pokazatelj performansi hardvera, a kako ce amd ili nvidia raditi u pojedinim igrama zavisi od optimizacije... Konkretno mnogo toga ce odrediti multiplayer igre, u najvecoj meri Battlefield 1.
 
Jedna stvar je jasna. NV losije radi u dx12 nego u dx11, dok je kod radeona stvar drugačija, pogotovo na vulkanu. A kojim će smerom krenuti razvoj igara zavisi najviše od konzola koje podržavaju AS i ne verujem da će ga ostaviti neiskorištenog.
 
Jel kupio ovde neko rx 480?Ako jeste nek napise svoje utiske :) posto razmisljam da uzmem ili ovu ili rx 470....
 
Nazad
Vrh Dno