Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Problem rx480 Sapphire

Ljudi ako moze pomoc,

Imam Rx480 Sapphire 8Gb... problem je u tome kada instaliram drivere slika pocinje da treperi, izbacuje crn ekran, pojavljuju se neke munje po ekranu.. ne znam ni ja sta sve.. Jel ima neko iskustva sto se tice toga i da li postoji neko resenje?
Bez drivera radi normalno.. nema nikakvih problema..
brisao sam drivere u safemodu preko ddu-a, reinsalirao Os, menjao kablove monitora.. nema sta nisam radio.. i dalje je isti problem.. :/

moja konfg. AMD6300, gigabyte GA 970 gaming, 8Gb 1866Mhz, SSD 240, Raidmax 735w..
 
Poslednja izmena:
Očisi računar od starih drivera i ponovo instaliraj zadnju verziju, ako se isto dešava, zamens grafike u koliko je u garanciji.
 
Obrisao preko DDU-a u safe modu.. Kupio u Americi preko Amazona, teško ću je zameniti..
 
Ljudi ako moze pomoc,

Imam Rx480 Sapphire 8Gb... problem je u tome kada instaliram drivere slika pocinje da treperi, izbacuje crn ekran, pojavljuju se neke munje po ekranu.. ne znam ni ja sta sve.. Jel ima neko iskustva sto se tice toga i da li postoji neko resenje?
Bez drivera radi normalno.. nema nikakvih problema..
brisao sam drivere u safemodu preko ddu-a, reinsalirao Os, menjao kablove monitora.. nema sta nisam radio.. i dalje je isti problem.. :/

moja konfg. AMD6300, gigabyte GA 970 gaming, 8Gb 1866Mhz, SSD 240, Raidmax 735w..

Probaj sa starom verzijom drajvera i ako mozes probaj graficku na drugom kompu pre nego sto saljes na garanciju.

Sent from mTalk
 
Ja imam istu kartu kupio preko Madjara preko cega si povezao kartu na monitor na DVI ili HDMI?
I kako ti palo na pamet da uzmes kartu preko Amazona?Zar si stvarno mislio da karta ne moze da se pokvari?Bolje da si dao koji evro vise i uzeo preko Madjara makar bi imao garanciju....
 
Ja imam istu kartu kupio preko Madjara preko cega si povezao kartu na monitor na DVI ili HDMI?
I kako ti palo na pamet da uzmes kartu preko Amazona?Zar si stvarno mislio da karta ne moze da se pokvari?Bolje da si dao koji evro vise i uzeo preko Madjara makar bi imao garanciju....

II radi ti odlično sa novim driverima, bez bilo kakvog problema?
Dobio sam na poklon. Povezao sam preko HDMI, probao sam i preko DisplayPorta..i sa starijim driverima sam pokusao... ista prica i dalje
 
Imaš na toj kartici dva biosa, prebaci na drugi bios, jer znaš koja je memorija na kartici.
 
II radi ti odlično sa novim driverima, bez bilo kakvog problema?
Dobio sam na poklon. Povezao sam preko HDMI, probao sam i preko DisplayPorta..i sa starijim driverima sam pokusao... ista prica i dalje

Ako si dirao klokove ili voltazu vrati sve na default.

Sent from mTalk
 
Na samoj kartici imas switch koji prebacuje izmedju biosa. Kod dugmeta gde se menja led.

Sent from mTalk
 
II radi ti odlično sa novim driverima, bez bilo kakvog problema?
Dobio sam na poklon. Povezao sam preko HDMI, probao sam i preko DisplayPorta..i sa starijim driverima sam pokusao... ista prica i dalje

Meni radi ekstra sa bilo kojim drajverima sad trenutno imam najnoviji drajver,ja koristim VGA-HDMI konvertor signala...I ja sam za to da probas onaj drugi bios mada mala je sansa da ce to pomoci videces taj prekidac za bios ispod onog crvenog dugmeta na karti kad ga nadjes pomeri ga levo....Naravno prvo ugasis racunar pa pomeris prekidac na levo upalis racunar i probas da instaliras drajver....
 
Meni radi ekstra sa bilo kojim drajverima sad trenutno imam najnoviji drajver,ja koristim VGA-HDMI konvertor signala...I ja sam za to da probas onaj drugi bios mada mala je sansa da ce to pomoci videces taj prekidac za bios ispod onog crvenog dugmeta na karti kad ga nadjes pomeri ga levo....Naravno prvo ugasis racunar pa pomeris prekidac na levo upalis racunar i probas da instaliras drajver....

Probacu, hvala
 
Promenio bios, instalirao nove drivere i dalje crash.. :/ definitivno reklamacija, ne znam sta mi drugo preostaje..
 
Probaj je stavi kod nekoga ko ima noviji komp čisto da budeš siguran da je do karte a ne do ploče. Možeš i da je pregledaš da nema fizičko oštećenje i da je "produvaš".
 
Raidmax 735w, Amd fx6300, 8gb rama 1866mhz, gigabyte ga970 gaming, ssd240gb

Probacu karticu na drugom racunaru pa cu videti sta se desava.

Probaj pa vidi, ali nema razloga na tu konfu da ti ne radi graficka. Kod mene je slicna konfiguracija, karta radi odlicno.
 
Proveri i da li je na ploči poslednji bios, pa ako nije flash-ni poslednji...

Sent from my LGLS990 using Tapatalk
 
Da, imam Gigabyte GA-970 Gaming (rev.1.0), bilo je nekih zamrzavanja najviše u vezi Killer network kartice i još nekih nestabilnosti, posle F2 revizije bios-a sve radi kako treba.
 
Prvo pozdrav svima,prvi put sam na forumu.Imam par pitanja u vezi rx 480.Hteo sam da kupim sapphire rx 480 nitro 4gb zato sto je najjeftinija pa se razmisljao da dodam malo za xfx gtr posto sam procitao da je najbolja ali da li vredi dodatnih 50,60 evra.E sad novosti citiram:Dobici su zaista vidljivi jer će AMD Radeon RX 480 sa novom revizijom Polars 10 GPU procesora imati prosečnu potrošnju od svega 95W, umesto dosadašnjih 150W. Sa druge strane poboljšana revizija Polaris 11 grafičkog čipa će doneti smanjenje potrošnje Radeon RX 460 kartica sa prvobitnih 75W na manje od 50W prosečne potrošnje. To će otvoriti i prostor za dodatno ubrzanje ovih procesora povećanjem nominalne radne frekvencije što će doneti napredak sa 2.15 na čak 2.5 TFLOPS-a sirove računske snage.
Da li cekam mesec dva da ove graficke izadju,dati dosta para za xfx ili sapphire?
Hvala unapred.
 
Da li cekam mesec dva da ove graficke izadju,dati dosta para za xfx ili sapphire?
Ako je mesec dva onda po meni vredi čekati... A gde si našao da izlaze za mesec-dva?
 
I da bude za neki mesec, ne bih racunao da ce cene odmah biti iste kao ove karte jer onda niko ne bi kupovao starije revizije, pa ces verovatno morati da sacekas stabilizaciju cena(moja neka slobodna procena).

Sto se tice 50e razlike za istu kartu samo drugi proizvodjac po meni je apsolutno suludo, pogotovo ako su obe karte aftermarket a jos je ova Sapphire.
Koristim Sapphire 470 i osim ako nisu nesto pogresili sa 480 serijom ne vidim razlog da se ne uzme.

Sent from mTalk
 
Ovako, updejtovao sam Bios na F2, reistalirao windows 3,4x updejtovao drivere.. ii nista od toga.. definitivno je do kartice tako da će ići na reklamacijuu..
Vama ljudi hvala na pomoci..

Jedino nisi reko kako se kartica i jesi je probao u nekoj drugoj masini. Nesto ti se sa masinom cudno desava, probaj da zamenis memoriju za neki drugi modul tipa 2x4 ili ako vec tako imas onda izvadi jedan modul pa probaj tako ako radi onda vrati onaj prvi modul pa izvadi onaj drugi.

Probaj sve varijante i obavezno probaj kod nekog kolege koji ima intelev procesor kako ce se kod njega graficka ponasa, i obavezno unistalirati drajvere sa Display Driver Uninstaller u safe modu pokreces DDU sa run administartor a kada ocistis drajvere onda sa ccleaner ocisti Registry i to dva puta pa resetuj masinu pa tek onda instaliraj nove sveze drajvere i tako svaki put radi kada menjas drajvere za karticu.

Jer ako bude kod kolege radila graficka kako treba znaci da ti je neki konflik u delovima koje imas u kucistu.
 
Nazad
Vrh Dno