Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Jedino nisi reko kako se kartica i jesi je probao u nekoj drugoj masini. Nesto ti se sa masinom cudno desava, probaj da zamenis memoriju za neki drugi modul tipa 2x4 ili ako vec tako imas onda izvadi jedan modul pa probaj tako ako radi onda vrati onaj prvi modul pa izvadi onaj drugi.

Probaj sve varijante i obavezno probaj kod nekog kolege koji ima intelev procesor kako ce se kod njega graficka ponasa, i obavezno unistalirati drajvere sa Display Driver Uninstaller u safe modu pokreces DDU sa run administartor a kada ocistis drajvere onda sa ccleaner ocisti Registry i to dva puta pa resetuj masinu pa tek onda instaliraj nove sveze drajvere i tako svaki put radi kada menjas drajvere za karticu.

Jer ako bude kod kolege radila graficka kako treba znaci da ti je neki konflik u delovima koje imas u kucistu.

I to sam uradio, probao sam u drugom racunaru sa intolovim i7 procesorom, 32Gb ram memorije, itd... deinstalriao drajvere preko DDU-a.. ubacio moju karticu Rx480 ii opet lepo instalirao drivere.. restartovao racunar.. i opet ista prica.. definitivno je do kartice, sutra cu pokusati da je reklamiram..
 
Ako je mesec dva onda po meni vredi čekati... A gde si našao da izlaze za mesec-dva?

Nisam nasao da izlaze za mesec dva,bar ja mislim tako(samo pretpostavljam) jer u trecem linku kaze lik da amd bi trebao da izbaci do kraja godine i cip "vega" sto bi bilo rx 580 (vidi poslednji link)
http://www.benchmark.rs/vesti/stizu_...ke_karte-67745
http://www.tweaktown.com/news/54433/...att/index.html
http://wccftech.com/amd-polaris-revi...ance-per-watt/
http://wccftech.com/amd-vega-10-vega-11-magnum/
 
E to bi moglo da promeni stvar, znaci cekacmo ovo pa da se odlucuje.
Znali se okvirna cena? verovatno 20-30% skuplja?
 
I da bude za neki mesec, ne bih racunao da ce cene odmah biti iste kao ove karte jer onda niko ne bi kupovao starije revizije, pa ces verovatno morati da sacekas stabilizaciju cena(moja neka slobodna procena).

Sto se tice 50e razlike za istu kartu samo drugi proizvodjac po meni je apsolutno suludo, pogotovo ako su obe karte aftermarket a jos je ova Sapphire.
Koristim Sapphire 470 i osim ako nisu nesto pogresili sa 480 serijom ne vidim razlog da se ne uzme.

Sent from mTalk

Hvala na odgovoru.Ta xfx ima 8gb a sapphire 4 pa ne znam da li vredi dati vise 50,60 evra a nije malo to je jedan ssd kog nemam.Da li koristis hdmi?
 
Hvala na odgovoru.Ta xfx ima 8gb a sapphire 4 pa ne znam da li vredi dati vise 50,60 evra a nije malo to je jedan ssd kog nemam.Da li koristis hdmi?

Koristim DVI.
Nisi rekao da je razlika u memoriji.
Ima sad vec par igara koje da bi sve bilo na max max max zahtevaju vise od 4gb vrama.
Svakako ti je vise "futureproof" da uzmes kartu sa vise vram memorije.
Za taj novac imas i gtx 1060 6gb pa razmisli i o tome.

Sent from mTalk
 
Jos jedno pitanje,skoro sam uzeo monitor lg 22mp68vq-p i ima amd freesync preko hdmi-a.E sad koji hdmi kabl uzeti kad na rx 4xx grafickama pise izlaz hdmi 2.0b.Da li moze obicni hdmi 1.4 ili mora zbog freesync-a neki 2.0.?
 
Jos jedno pitanje,skoro sam uzeo monitor lg 22mp68vq-p i ima amd freesync preko hdmi-a.E sad koji hdmi kabl uzeti kad na rx 4xx grafickama pise izlaz hdmi 2.0b.Da li moze obicni hdmi 1.4 ili mora zbog freesync-a neki 2.0.?

99% sam siguran da obican hdmi kabli zavrsava posao.

Sent from mTalk
 
Koristim DVI.
Nisi rekao da je razlika u memoriji.
Ima sad vec par igara koje da bi sve bilo na max max max zahtevaju vise od 4gb vrama.
Svakako ti je vise "futureproof" da uzmes kartu sa vise vram memorije.
Za taj novac imas i gtx 1060 6gb pa razmisli i o tome.

Sent from mTalk

Ma kupio sa monitor koji ima amd freesync pa mi ne vredi nvidia.
 
E to bi moglo da promeni stvar, znaci cekacmo ovo pa da se odlucuje.
Znali se okvirna cena? verovatno 20-30% skuplja?

Ovo ne da menja stvari nego ih menja samo tako, sada kada sam video kakva ce biti RX 580... ne preostaje mi nista drugo nego da cekam jos kraj godine i ako se do tada nista ne promeni onda konacno kupujem kartu. Bio sam porucio Palit GTX 1060 Super JetStream ali su mi odkazali porudzbinu jer kartica vise nije bilo kod dobavljaca a onda sam hteo da porucim Gigabyte ExtremeGaming ali kada su mi rekli cenu sam odustao od iste, jos malo da sam onda dodao mogo sam kupiti 1070.

Tako da sada furam integrusu, mada iskreno od igrica sam se kroz ovih 4-5 meseci vec odvikao a integursa je dovoljna jaka da moze da gura full hd filmove i neke starije igrice pa tako da nije bas toliki problem strpiti se jos malo.
 
Koristim DVI.
Nisi rekao da je razlika u memoriji.
Ima sad vec par igara koje da bi sve bilo na max max max zahtevaju vise od 4gb vrama.
Svakako ti je vise "futureproof" da uzmes kartu sa vise vram memorije.
Za taj novac imas i gtx 1060 6gb pa razmisli i o tome.

Sent from mTalk

Ne znam da li mi uopste i treba 8vrama kad je monior 1080p,ima li to veze?
 
Ne znam da li mi uopste i treba 8vrama kad je monior 1080p,ima li to veze?

Nema veze sto ti je monitor 1080p to ti je samo jedan plus u celoj prici a 8 gb vrama na grafickoj ce ti omoguciti duzi niz godina da ne moras da je menjas ako ne budes isao na neku vecu rezoluciju a pritom u buducim igrama ces imati vise lufta da mozes da stelujes podesavanja i smanjujes ili povecavas graficka podesavanja. Sto jaca kartica to ti daje vise prostora za kasnije manervisanje opcijama u igrama.
 
Nema veze sto ti je monitor 1080p to ti je samo jedan plus u celoj prici a 8 gb vrama na grafickoj ce ti omoguciti duzi niz godina da ne moras da je menjas ako ne budes isao na neku vecu rezoluciju a pritom u buducim igrama ces imati vise lufta da mozes da stelujes podesavanja i smanjujes ili povecavas graficka podesavanja. Sto jaca kartica to ti daje vise prostora za kasnije manervisanje opcijama u igrama.

Hvala na pomoci.
 
To sto ces sada vise da das gledas ka dugogodisnje ulaganje. Jer ako bi sada kupio neku karticu sa 4gb vrama ok nije losa ali koliko je ok. Ova godina je vec ionako na izmaku a sledeca ko zna sta nam vec moze doneti od igara i ko zna kolika ce im zahtevnost biti. Cak ni ove graficke sa 8 gb nisu 100% sigurne da ce trajati duze od 2-3 godine kada se ces sada pominju graficke iz rx serije koje do kraja godine treba da izadju ali dobro to su kartice koje bi trebale da budu za gornju klasu to jest da pariraju 1070 i 1080 karticama.
 
I da bude za neki mesec, ne bih racunao da ce cene odmah biti iste kao ove karte jer onda niko ne bi kupovao starije revizije, pa ces verovatno morati da sacekas stabilizaciju cena(moja neka slobodna procena).

Sto se tice 50e razlike za istu kartu samo drugi proizvodjac po meni je apsolutno suludo, pogotovo ako su obe karte aftermarket a jos je ova Sapphire.
Koristim Sapphire 470 i osim ako nisu nesto pogresili sa 480 serijom ne vidim razlog da se ne uzme.

Sent from mTalk
Vidi ovo,moze se naci za 305e
https://www.facebook.com/pcchopshop...758721706410/1115705515178389/?type=3&theater
http://www.xfxforce.com/en-us/produ...ries/rx-480-gtr-black-8gb-dd-led-rx-480p8dba6
 
To sto ces sada vise da das gledas ka dugogodisnje ulaganje. Jer ako bi sada kupio neku karticu sa 4gb vrama ok nije losa ali koliko je ok. Ova godina je vec ionako na izmaku a sledeca ko zna sta nam vec moze doneti od igara i ko zna kolika ce im zahtevnost biti. Cak ni ove graficke sa 8 gb nisu 100% sigurne da ce trajati duze od 2-3 godine kada se ces sada pominju graficke iz rx serije koje do kraja godine treba da izadju ali dobro to su kartice koje bi trebale da budu za gornju klasu to jest da pariraju 1070 i 1080 karticama.

Valjda ce onda i cene pasti srednjih grafickih,ne pamtim da je ovoliko grafickih izaslo u jednoj godini kao u ovoj a jos ih nove najavljuju.
 
Sad kad bi bili pametni,da pred NG izbace verziju Rx 480 sa 16gm memorije,a RX470 sa 8

i miran si pet godina :p
 
Nema veze s vezom to vase licitiranje kolicinom rama, i 16gb kartu da naprave, dzaba, jer bi gpu bio slab. Takodje, i 2gb rama i danas radi odlicno u velikoj vecini naslova. 4gb ce biti dovoljno jos 3-4 godine za fhd i manju, a po isteku tog perioda i 8gb ce biti dzabe, jer ce gpu biti prevazidjen.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Nema veze s vezom to vase licitiranje kolicinom rama, i 16gb kartu da naprave, dzaba, jer bi gpu bio slab. Takodje, i 2gb rama i danas radi odlicno u velikoj vecini naslova. 4gb ce biti dovoljno jos 3-4 godine za fhd i manju, a po isteku tog perioda i 8gb ce biti dzabe, jer ce gpu biti prevazidjen.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Upravo tako.
Ima par igara koje ce iskoristiti vise od 4, ali ne puno.
Svakako se slazem da ce pre gpu postati preslab nego da ce vram-a biti malo za 4-5 god.

Sent from mTalk
 
Nema veze s vezom to vase licitiranje kolicinom rama, i 16gb kartu da naprave, dzaba, jer bi gpu bio slab. Takodje, i 2gb rama i danas radi odlicno u velikoj vecini naslova. 4gb ce biti dovoljno jos 3-4 godine za fhd i manju, a po isteku tog perioda i 8gb ce biti dzabe, jer ce gpu biti prevazidjen.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Mozda ali ce bar svakako sada moci da sve odvrne u igrama do kraja pa koristile one samo 4 gb ili vise nije bitno, bitno je da ima lufta da moze da radi bez zagusenja. U drugoj temi su onog decka napali sto je prodao rx 470 i kupio 1060 3 gb verziju a sada ovamo je 2 gb odlicno u vecini naslova a 4 gb je dovoljno za 3-4 godine.

Opet napominjem, ova godina je vec na izmaku a sta nam vec sledeca donosi i koliko ce da se rasire programeri to niko ne zna. Tako da je bolje sada uloziti 50 evra vise pa uzeti kartu sa 6 ili 8 gb vrama nego opet za 2 godine ovu prodavati pa ces sigurno morati dodati mnogo vise od ovih 50 evra sto ce sada da se da vise za kupovinu malo jace karte.
 
Ja imam 470 4gb i 290 4gb i mogu sve da odvrnem na max, tako da...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Mozda ali ce bar svakako sada moci da sve odvrne u igrama do kraja pa koristile one samo 4 gb ili vise nije bitno, bitno je da ima lufta da moze da radi bez zagusenja. U drugoj temi su onog decka napali sto je prodao rx 470 i kupio 1060 3 gb verziju a sada ovamo je 2 gb odlicno u vecini naslova a 4 gb je dovoljno za 3-4 godine.
.

Verovatno je bio "napadnut" jer je uzeo kartu sa manje vrama kada za slican(isti) novac ima kartica sa vise vrama.
Edit: Ne zelim da zapocinjem raspravu koja je karta jaca itd. O tome se vec dosta govorilo.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Nije njega niko napao nego mu je skrenuta paznja da se zahebao, ali covjek hoce tako bira za svoj novac ono sto misli da treba i to je ok. Sto bi se mi brinuli zbog toga.
Danas je neki minimum za 1080p 4GB, moze proci i ta 3GB ali vec su pocele igre da traze vise od 3GB tako da je vec sada greska ko se odluci za karticu sa 3Gb i gaming 1080p (to je moja perspektiva moja tacka gledanja)
 
Dok tera grafa pes 2017,2018...itd.... ja grafu ne menjam! 3gb moje 280x ce biti dovoljno do pesa 2021 kako stvari stoje sa graphic engineom!
 
Ja imam 470 4gb i 290 4gb i mogu sve da odvrnem na max, tako da...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Aha mozes sada ali sta ce biti za pola godine ili godinu? Imas ljudi koji ne kupuju kartice da bi ih svaki dve godine menjali nego kupe sada pa neka traje dok traje. Nemoj mi samo reci ali tada ce vec izaci nove kartice, opet ponavljam imas ljudi koji ne prate svaku seriju kartica i kupuju cim se pojavi neka nova nego dogod mogu da sa njome igraju nove naslove makar u medium detaljima oni ce iste da drze u racunarima. Koliko samo imas ljudi koji ne znaju sta ce sa parama i kupe karticu samo da preguraju neki period a onda ce opet da prodaju ovu kojoj nije ni pola godine ili godinu proslo od garancije i kupi ce opet kartu od 700+ evra koliko je dao i za ovu predhodnu, a vidjao sam takvih osoba u 1070/80 temi. Ali ako mogu sto da ne ali zato ne treba suditi ljudima koji ovde dodju po savet i pitati sta da kupe, treba im dati najbolji moguci odgovor i ne gledati samo koliko se vidi do nosa nego da se pogleda malo i u buducnost jer nikome ovde na forumu pare ne rastu iz prstiju pa da ih tako lako baca.

Eto coveka dole kaze da nece da menja svoju 280x jer mu je dovoljna.

A sto se tice onog momka sa rx 470 i 1060 3 gb koliko sam citao njemu je najveci problem 470-ka pravila jer se grejala u kucistu gde je bila a samim time mu je podizala temperaturu i ostalih komponenti dok mu 1060 3 gb zavrsava posao i jaca mu je od ove predhodne i manje se greje a ostale komponente su mu na normalnoj temperaturi kakvoj su i bile. Tako da ne vidim razlog zasto bi ga neko ubedjivao i govorio mu da li se zeznuo ili nije ili ima karta 4 gb vrama ili nema i jel dosta ili nije. Ako ima para a verovatno da ima onda mu nece biti problem ako mu zafali snage da ovu proda i kupi neku jacu kao sto je i sada odradio posao.

@goldi

A ko danas odredjuje sta je dosta i sta je limit i sta je standard? Ako bi gledali po tome onda bi vec svi odavno trebali da imamo procesore najnovije generacije, maticne isto tako, ram memoriju na 3600mhz ddr4 i to minimum 16 gb a preporuceno 32 da ne zafali, sli kartice naravno najjace serije, 4k g-sync monitore od minimum 32 inca po mogucstvu ove nove zakrivljene.

Dogod to ne bude cenovno svima pristupacno dotle to ne moze da bude standard, standard ti je danas jos uvek i bice jos sigurno naredne dve tri godine 1080p gejming a to sto pojedinici forsiraju jer imaju para pa se ostali priklanjaju tome to nije ni za pricu a kamoli za neku vecu debatu.
 
Poslednja izmena:
Aha mozes sada ali sta ce biti za pola godine ili godinu?.

Bice isto sto i sad. Te "babaroga price" slusam ceo zivot, i nikad se ne ostvare. A tek za 6 meseci....ama bas nista u gamingu nece bitno da se desi, posebno sto se grafike tice. Ubedljivo najgore sto moze da se desi za 2 godine je da moram da smanjim texture setovanja sa ultra na very high. To ne vredi 40-50e razlike u ceni za 8gb varijantu. Bolje je tih 50e tad dodati uz prodatu kartu i uzeti nesto savremenije za 3 godine.
 
RX 480 se dobro pokazao u n ovim naslovima.

AMD-RX-470-vs-NVIDIA-GTX-1050-Ti-3-900x622.jpg
 

Prilozi

  • AMD-RX-470-vs-NVIDIA-GTX-1050-Ti-1-900x507.jpg
    AMD-RX-470-vs-NVIDIA-GTX-1050-Ti-1-900x507.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 97
Nazad
Vrh Dno