Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Jeste, tako je. Samo si napravio malu zbrku jer je velika verovatnoca da se nece zvati RX 580. Taj naziv ce verovatno biti upotrebljen tek za godinu - godinu i po.
 
Pa nisam ja taj naziv izmislio, na nekoj od proslih strana je bio je 3-4 link gde su bile obajvljene neke specifikacije a medju njima ti nazivi ali koliko su specifikacije i same informacije tacne to niko ne moze da kaze dok se ne pojave jos neke informacije.
 
Ta Sapphire verzija se jako tesko nalazi svuda kao moze da se nadje a kad pozoves obicno je nemaju mislim na Madjare ali nije ni cudo jer se mnogo uzima za rudarenje ako bude stvarno pala cena na 280 eura preko svercera za tu kartu ekstra,ali sumnjam da ce toliko biti mozda tek kad prodje jos par meseci...
Inace sam za gejming gledao sve testove raznih kartica mnogo se lepo pokazala XFX Rx 480 verzija sa 8 gb tiha hladna moze da se moduje onim kul ventovima....
Samo da napisem jos da ova Saphhire karta razvljajuje koliko je dobra mislim na moju iz potpisa a ta rx 580 ako se bude tako zvala nece doneti nista specijalno u gejmingu jer je gejming industrija po meni stala samo doradjuju vec stare game engine i to je to nikako da se izbaci neki revolucionaran endzin kao sto je to davne 2007 uradio Crysis...Mislim da je ova stvar sa VR malo poremetila sve developeri sve vise prave igre za VR i izgleda da ih briga da prave nove endzine za igre....
Sa druge strane sigurno je da ce rx 580 biti bolja za rudarenje ako rudarenje jos uvek bude tad postojalo....

Koje temperature imaš u igrama sa tom karticom i jer vram može da se iskoristi do 8GB? Ja na igrama 60-75C, zavisi je su podešavanja na high ili very high.
 
Ja imam u igrama oko 48 stepeni nije bitno na kojim je podesavanjima vent je na 43%...U 1080p sigurno ne moze da iskoristi 8gb a za 2k i 4k ne znam...
Kad mi je vent na primer 90 ili 100 posto onda je temperatura oko 40 stepeni ponekad cak i manja ali sto bih mucio vent na 100 posto kad su i ovako sjajne temperature....
 
Poslednja izmena:
Da jasno tako si podesio da je uvek na 43%, kod mene možda ide do 50-55% nije nešto ni bučan, možda bi moglo i više, treba probati da si mi ideju da nešto probam i oko toga. Ja bez problema igram na 2560x1440p, a vram ide 2-4GB. Malo se kod nas koristi 4k monitor, uglavnom full hd.
Malopre sa jedan i klip okačio 1440p.
https://www.youtube.com/channel/UC0WHognl5nxBew2B1kXeckA
 
Pa nisam ja taj naziv izmislio, na nekoj od proslih strana je bio je 3-4 link gde su bile obajvljene neke specifikacije a medju njima ti nazivi ali koliko su specifikacije i same informacije tacne to niko ne moze da kaze dok se ne pojave jos neke informacije.

Zato sam te na pocetku i pitao imas li neki link, nesto, bilo sta? ;) Posto sam ja to izgleda propustio.
 
Zato sam te na pocetku i pitao imas li neki link, nesto, bilo sta? ;) Posto sam ja to izgleda propustio.

krastavac mislio sam da pitas oko izlaska kartice da li imam neki info ili link koji to potvrdjuje. Ali dobro evo decko koji je prosli put objavio je ponovio link. Ma bitno je da nema tenzije i da mozemo da se sporazumemo.
 
Da jasno tako si podesio da je uvek na 43%, kod mene možda ide do 50-55% nije nešto ni bučan, možda bi moglo i više, treba probati da si mi ideju da nešto probam i oko toga. Ja bez problema igram na 2560x1440p, a vram ide 2-4GB. Malo se kod nas koristi 4k monitor, uglavnom full hd.
Malopre sa jedan i klip okačio 1440p.
https://www.youtube.com/channel/UC0WHognl5nxBew2B1kXeckA

Da podesio sam vent na 43 posto samo sto sam ja uradio flash bios-a,undervolt tako da mi kartica malo trosi oko 80w malo se greje hladna je kao led i gpu clock sam stavio na 1125 a memory clock na 2080....I ja sam imao te temperature pre nego sto sam uradio flash bios-a u gejmingu mi je bila temperatura uvek oko 60 stepeni...
Lepo ovo izgleda na klipu :)
 
Koji bios koristiš i može neka link pa da skinem tu tvoju verziju biosa.
 
Hvala ti videću ako može kod mene, ima nekoliko proizvođača memorije na rx karticama, skoro sam flešnuo umesto jednog oba biosa pogrešno :p.
Uspeo sam na kraju da se vratim na fabrički bios. Čime podešavaš brzinu venta? Imam dobro napajanje be quet 450w (36a na 12v).
 
Poslednja izmena:
Pa skines gpu-z i vidis ko je proizvodjac memorije trebalo bi da je Samsung kao i kod mene,za ovaj bios sto sam dao link nemas brige :)...
Kartica ima 2 bios-a kad hoces da fleshujes ugasis komp pomeris prekidac na karti na levu stranu upalis komp i fleshujes ako hoces opet da imas fabricki bios ugasis komp i pomeris prekidac na karti na desno i opet imas fabricki bios.
To napajanje je dobro slazem se :)
Preko Sapphire trixx regulisem brzinu ventova.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je elpida memorija na kartici, oće da se flešne ali neće da radi kako treba, probao sam .
Nikako se ne snalazim sa Sapphire trixx, daleko od toga da ne valja jednostavno nisam naviko rx i tu se ne snalazim , afterburner i wattman ne kako mi je bolje trenutno deluju bolje. Ranije sa ma koristo Sapphire trixx dok sam imo HD 7850 nekako mi je tad bilo ok.
 
E za tu Elpidu mora drugi bios sigurno ima neki na netu...
Meni je trixx ok :) mada jeste afterburner jednostavniji za upotrebu...
 
Koje temperature imaš u igrama sa tom karticom i jer vram može da se iskoristi do 8GB? Ja na igrama 60-75C, zavisi je su podešavanja na high ili very high.

Isto je i kod mene, zavisi od igre i podesavanja, maksimalno sam video 74c sa ventilatorima na oko 1000 rpm.
 
Kod mene je elpida memorija na kartici, oće da se flešne ali neće da radi kako treba, probao sam .
Nikako se ne snalazim sa Sapphire trixx, daleko od toga da ne valja jednostavno nisam naviko rx i tu se ne snalazim , afterburner i wattman ne kako mi je bolje trenutno deluju bolje. Ranije sa ma koristo Sapphire trixx dok sam imo HD 7850 nekako mi je tad bilo ok.

Mora se za elpidu uraditi bios, ali bolja je od hynix-a
Moje rade na 2000mhz sa zategnutim tajminzima, predobre karte.
 
Graficka kartica je predobra za taj cenovni rang gde je moze potpuno sve igre da igra na nigh, dobro ne bas sve ali skoro sve
 
Mora se za elpidu uraditi bios, ali bolja je od hynix-a
Moje rade na 2000mhz sa zategnutim tajminzima, predobre karte.

Bolja sigurno, elpida čipovi su mnogo bolji nego pre 4-5 godina, na 2100 kod mene radi bez problema. A voltaža jer na 1000 fabričkih ili si smanjivao?
 
Procitao sam na netu da rx 480 4GB moze da se otkljuca(flešuje) pa da ima 8GB,naveli primer sapphira.Da li je to istina?
 
PCB

Da ostavim poruku o PCB-u pošto sam ranije ostavljao. Pošto je lik odradio i MSI Gaming X, konačna lista po kvalitetu PCB-a izgleda:

1. ASUS ROG Strix
2. XFX GTR Black / HIS IceQ X2 Roaring Turbo (one imaju potpuno isti PCB)
3. Sapphire Nitro+
4. Reference PCB
5. MSI Gaming X
6. Gigabyte G1 Gaming
7. Power Color Red Devil

Gaming X ima nešto slabiji PCB od referentnog, ali i referentni je i više nego vrlo dobar. Zato je hlađene odlično odrađeno.

TL; DR
Sve je odlično sem 6. i 7.
 
Buildzoid, aka. actually hardcore overclocking.
 
Smesan lik, koji bre hardcore overclocking. Lik preko 500. mesta u extreme ligi na hwbotu. Verovatno se lozi da snima za youtube, pa kao klokuje nesto. Mlati praznu slamu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno