Šta je novo?

Koju graficku a da se izbegne bottleneck

butamin

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2011
Poruke
33
Poena
155
Postovanje svima :) Konfa je sledeca

phenom II x4 960t (default clockovi i voltaze)
radeon 6790 1gb
8 gb ddr3 1333mhz
3 hdd-a
1 dvd
500w seasonic napajanje
tv tuner

Hteo bih da promenim grafiku i izvucem neki maximum iz ove konfiguracije. Razmatram gtx 750ti, gtx 950 ili gtx 960. Jasno mi je da bi 960 bio najlogicniji izbor :d ali nisam siguran da li bi mi proc i napajanje bili bottleneckovi, tako da bi mi bio potreban savet koja od ove 3 bi bila najoptimalniji izbor. Svi saveti, kritike i zapazanja su dobrodosli :)
 
Probaj da otključaš procesor (moguće je da bude 5jezgarni ili 6jezgarni). U tom slučaju, možeš i r9 380/ gtx 960 (4gb naravno)

Ako jezgra nisu ispravna i ostaneš na kvad koru, poslušaj kolegi ivicu snup doga.
 
Poslednja izmena:
Mozes slobodno da ides na GTX 960 4GB, nece biti problema. U svakom slucaju idi ili na nju, ili na GTX 950.
 
Imam neki budzet od 9000din (mogu i vise da izdvojim ali ne zelim jer stekam za nove kartice), moram da zamenim grafu iz potpisa, problem je sto se resetuje kada igram igre, baci crn ekran i soundloop, i tako vec skoro dve god, ali me mrzelo da je menjam jer igre generalno rade sasvim ok, a ovo se ne desava cesto, nekad jednom nedeljno nekad par puta u toku dana, a dodje mi da razvalim komp pogotovo kada predjem nesto tesko a ono je sacuva jer je grafa pukla... izbor je ocajan, tj ili ista kao sadasnja ili eventualno 260x ili matora gtx 570 koja je mozda cak i malo jaca od ove moje... napajanje je dovoljno jako, proc se klokovan na 4,3, znam da ce biti ponekad bottleneck, ali igram na hd ready rez tako da nije problem... nemojte mi samo pricati o 270/x sa garancijom, najjeftinija 13somica kod onog iz leskovca, ostalo sve dosta skuplje... od te tri nzm koju, malo vise naginjem ka 260x zbog vrama od 2gb, al sta znam, bas sam u dilemi...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Imaš ovde u oglasima MSI GTX570 TFIII za 70e, možda može da se uzme za 8.000, za taj novac teško da ćeš naći jaču kartu, izbor je očajan i cene karti u tom rangu su nerealne.
 
Znam, video sam taj oglas, on mi je trenutno medju prioritetima, ako se ne bude prodalo u narednih par dana dok primim platu onda cu nju najverovatnije, ako ne, bice tesko naci nesto normalne jacine [emoji14]

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno