Šta je novo?

Preporuka za UPS

DataTata

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2015
Poruke
4
Poena
51
Cao ljudi, treba mi preporuka za neki UPS koji će odraditi osnovnu funkciju, da mogu sigurno da ugasim računar kada mi nestane struje eto toliko.
Kupio sam skoro računar, pa bih da se obezbedim.

Napajanje je 700W, ako treba dodatna informacija o delovima, odgovoriću.

Hvala :)
 
Поздрав, све зависи колико новца си спреман да даш за УПС. Слика је прилично јасна у овом сегменту АПЦ па сви остали ... Ако гледаш остале произвођаче обавезно гледај да пеглају напон а не само да га пропуштају кроз упс. Ја на рачунару кући не радим ништа озбиљно да бих плакао ако ми се искључи у току рада али је струја криминална па сам осим квалитетног напајања купио и АПЦ регулатор напона (конкретан модел је ЛЕ1200).
 
Nisam siguran ni kako se kreću cene, niti sam upoznat sa radom ovih uređaja.

Da li je onda bolje kupiti samo ovaj APC regulator napona, pošto je tako i kod mene što se tiče računara. Ne radim na nekim projektima i nekad po pola dana stoji u Idle poziciji.
Samo me je strah da mi sad zbog EPSa ne crkne nešto u mašini koju nisam jeftino platio.

Hvala na odgovoru. :)
 
Gledaj na ovo kao dugorocnu investiciju, UPS ce da nadzivi ko zna koliko kompjutera. Meni sljaka PCM 525 iz 1999. iz vremena restrikcija posle bombardovanja. U poslednje vreme se na dve godine promeni baterija i to je to.
Pre njega sam sahranio ko zna koliko hard diskova, ploca, napajanja itd. Pre neki dan mi je za oko zapao neki Njoy model sa konektorima za koaksijane kablove i sl. pogledaj na Bench shopu. Kvalitet je direktno vezan za kolicinu novca koju si spreman da odvojis, tako da je to jedini faktor koji pomaze pri odluci.
 
baterija je od 10 eur pa navise, u mom slucaju je 12v 7.2Ah. ceste su i nisu skupe jer se koriste i za alarmne sisteme i tf centrale, APC ne zelim ni da znam koliko kostaju jer ne mogu da ih platim.:wall:
 
Poslednja izmena:
АПЦ или ти Шнајдер регулатор напона је око 5500 дин нов код нас што је прихватљиво у односу на оно шта добијаш, пегла напон да електроника не цркава а у случају превеликог или премалог аутоматски прекида струју. До сада најгоре што сам нашао је да је отишао осигурач на АПЦ-у а компу није било ништа тако да мислим да се исплати дебело за сваког коме треба нешто за кућну употребу.
 
Da ne otvaram novu, zbog ovog nevremena gde sam izgubio mreznu i TV moram da preduzmem nesto pogotov jer mi je danas 3 puta na blic nestajala struja.

http://www.emmi.rs/ups-evi-prenaponska-zaštita-apc-pm8-gr.11.html?productId=52238

Da li je to to ? I posto sam laik sto se tice struje i sl, da li mogu mojim produznim kablovima da prikljucim u ovaj UPS 2 racunara, 2 monitora, 2 televizora, konzolu i recimo klimu ? Tj da li uopste igra ulogu kojim se produznim kablovima i koliko ih ima prikljucuje nakon UPS-a ? Spreman sam da uzmem ovaj i sredim svu tehniku u jednoj sobi a ima je na izobilju, nikako ne mogu da pohvatam sve na jednom mestu bez produznih kablova.
 
Ovo sto si stavio u linku ti je prenaponska uticnica,pegla napon i td ,ali to ti nije ups uredjaj koji ti sluzi da ti komp na primer radi jos neko vreme nakon nestanka struje,koliko dugo ce da radi zavisi koliko uredjaja imas prikljuceno na njega kolika im je potrosnja,i koliki je kapacitet samog ups-a...Sta tebi treba, prenaponska zastita ili ups? ups ti je ujedno i prenaposka zastita i battery backup...Ovako ti na primer izgleda ups,konkretno ja hocu da uzmem bas ovaj
ea44a175441689c21dbe1b6f761fcfbe.gif


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pazi, pre 20 dana mi riknula mrezna i TV nakon groma/nevremena. Sve je bilo ugaseno pre i posle te oluje al ipak crklo. Kontam preveliki napon kad sam upalio komp i tv. Treba mi za komp iz opisa, za jedan 43" LED TV, 2 modema i resiver iz sbb-a. Ne znam da li moze i 650w napajanje iz drugog kompa i ps4 na sve ovo i da budem siguran ? U vecernjim satima pola grada na sekundu gubi struju, sve mi se restartuje kod kuce i gledam da budem siguran tada. Tako da mi u principu treba samo zastita, ali posto se ne razumem ne znam da li je ovo lek za moje probleme :)
 
Poslednja izmena:
Pa pise ti u opisu, 2300W, saberi samo potrosnju (650W nije potrosnja, vec nominalna snaga napajanja, imas razne kalkulatore na netu). Modemi i risiveri trose 10-20 vati, zanemarljivi su, TV je nekih 50-ak vati, takodje nista spektakularno. Ne znam koliko trosi PS4, pretpostavljam ne vise od 200W.
 
Generalno 2 racunara i TV cak i po maksimum potrosnji sto je nemoguce, 850+650+2x250w (neka budu 2 TV-a posto jedan koristim umesto monitora i ne bi on da mi rikne), 2000W. Resivere i modeme mogu da iskuliram iako nista ne trose iz razloga sto volim da maltretiram provajdere. Brojka je manja od 250W ali neka bude toliko i PS4 opet je taman. Ne znam sta se desava kada se predje dozvoljena voltaza, uredjaj ne radi ili ?

Problem sa televizorom sa kojim se nadam da cu ga izbeci je to sto mi je klima ukljucena iza televizora, medjutim nije na istoj fazi (imam 3 faze u stanu), i opet pri promeni brzine klime TV displej zna da zatreperi, nadam se da ce ovo i to da regulise sa prevencijum da nesto pregori kada mi struja nestane na sekundu/dve preko noci ili dok su uredjaji ugaseni tokom gromova.

Samo ne znam, uzeo sam ovaj sa 6 prikljucaka na 1860J snage prekida, dok je ovaj sa 8 oko 2400J mislim ali mi ne trebaju toliko. E sad, 'ebiga igrao sam se sa kompovima kad se ucilo o tome detaljnije tako da samo iz Linus klipova skontao sam da to u principu samo oznacava koji je zivotni vek takvog uredjaja (laicki receno), i da su uglavnom napravljeni da "prezive" jedan udar groma u slucaju da napon naidje i sl. Garancija je na 2 godine pa kontam ok za 4k.
 
Poslednja izmena:
Ups od 2000w je preskup ne smem ni da zamisljam koliko,kad se predje kapacitet ups-a onda on nema nikakvu funkciju,uredjaji povezani na njega se ugase cim nestane struja,plus moze da se s**** brzo,mozda samo radi kao prenaponska zastita onda...A drugo ne gledas kapacitet napajanja nego koliko napajanje vuce iz zida ,lupam 200w dok si samo na netu i gledas filmove,cak i da igras neke zahtevne igre,ili renderujes ili sta god sa jednom grafickom overklokovanom i overklokovanim procesorom i to da su i7 procesor graficka 980 ti ,potrosnja bi ti bila oko 450w pod punim opterecenjem...Za ostale uredjaje ne znam koliko trose zavisi od modela itd...

Sad videh da imas dve graficke ,evo ti kalkulator pa izracunaj potrosnju za komp : http://outervision.com/power-supply-calculator

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram zasto sve trpas na jedan uredjaj. TV lepo na stabilizator, a komp ide na ups. PS4 odluci sta ces, da li na ups ili sa TV-om.
I kakva crna klima, skidaj je sa tog voda ako ti izaziva smetnje na TV. Kablovi za klimu se biraju po ceni, tj. majstor ponese sta je imao kad krene na instalaciju.
Kada si sve to odradio postoji problem modema, SBB ima kablove na sve strane, po tome sto su ti izgoreli mrezna i tv znaci da ti je udar stigao iz njihove mreze. Gledaj neki uredjaj sa konektorima za koaksijalne kablove, tako da iskljucis i SBB iz igre.
 
Imam donekle sličan problem, pa mi treba savet šta da uzmem i ako je to UPS onda koji :)

Na jednoj utičnici je klima, TV (Sony 55X8509C), podna lampa (retko kad se koristi) i dva punjača za telefon (samo noću rade). Sve preko običnog produžnog kabla.
- Na drugoj utičnici su PC, monitor i zvučnici 5.1 (sve što je pod "Moja mašina" ) kao i ruter. Sve sa nje je priključeno na produžni kabl sa nekakvom zaštitom (davno kupljen, ne sećam se šta sve ima, ali ima prekidač i onaj osigurač)

Primetio sam da, dok je uključena klima (uglavnom kad se poveća temperatura pa se klima automatski aktivira) čuje kao pucanj na zvučnicima (kao kada palim zvučnike) i ako gledam nešto sa PC-a na TV (preko HDMI kabla) izgubi se signal na sekund i vrati se (slika se zacrni a onda vrati i piše sve kao da sam upravo povezao PC i TV). To mnogo nervira i hteo bih da se više ne dešava.

Šta da radim?
Da kupujem neku zaštitu ili UPS ili...
I ako može predlog za model.
 
Poslednja izmena:
Greška, sve osim svetla i punjača za telefon je na istoj utičnici jer stanodavac kaže da izbija osigurač ako se na tu jednu utičnicu stavi nešto zahtevnije.

Šta mi pomaže, neka zaštita, UPS...?

P.S. primetio sam i da mi se kompjuter pali čim pustim struju (gurnem produžni u zid). Jel to i on otišao ili je do nečeg drugog problem?
 
klima uvek ide direktno u zid, sama, bez produznih i drugih potrosaca. Ona moze da povuce dosta prilikom ukljucivanja, sto se da primetiti kod tebe. Rekao bih da ti instalacije nisu bas najbolje. Ko zna koliko imas snage na tom utikacu ali klima sigurno povuce preko 1kw kada se ukljuci...

Ups ti nece pomoci a i klima svakako ne sme na njega nikako.

Neka zastita... Ne znam, APC, to ce da ti pegla napon, a da li ce da pomogne pitanje je. Imas 8-portni APC surge protector za nekih 40ak evra, kupi ga onlajn pa probaj. Ako ne pomaze imas 14 dana da vratis jer dolazi u pakovanju normalnom, nista ne moze da se osteti. Kupi pa vidi da li ce pomoci.
 
Poslednja izmena:
Instalacije su sigurno loše.
Probaću sutra na tu jednu utičnicu da stavim samo klimu pa javljam.
Jel može link do tog APC-a?

Mislim da imam jedan takav sa 5 ulaza preko koga je sve ovo i vezano, ali mi se pali kompjuter svaki put kada dođe struja (ili ga isključim iz zida i opet uključim). Jel to znači da je on pokvaren?

Moje razmišljanje sa UPS-om je bilo da sve bude povezano kao i sada (dakle sve na istu utičnicu), ali da ide "lopov", pa na jedan izlaz lopova da ide klima, a na drugi da ide UPS i u njega sve ostalo (kompjuter, zvučnici, monitor, TV, ruter i modem). E tu imam dva pitanja:
1. Da li je to izvodljivo?
2. Koliko jak UPS bi mi trebao za pomenute komponente?
- Najviše me bune zvučnici jer na njima piše 3.600W.
 
Realno, verovatno ni nemas potrebe za UPS-om, a ako bi razdvojio tu klimu, onda verovatno ne bi morao nista ni da kupujes. I ta snaga zvucnika je prilicno diskutabilna, cisto sumnjam da imas 3600W u dnevnoj sobi. Da bi odredio kapacitet stabilizatora, moras znati pribliznu snagu potrosaca.

Nisam shvatio sta se desava sa tim produznim, kada se ukljuci u zid, kompjuter se ukljucuje sam od sebe? :eek:
 
Тих 3600W је нека потрошња, не снага која ће да свира али ми не делује реално, много је то за те звучничиће. Комп се укључује јер је у биосу подешено да се тако понаша.
 
Stavio sam klimu na posebnu utičnicu, kao što ste mi rekli i nema vise tih problema, a osigurači nisu izbijali, makar za sada.

Jel postoji neki merač struje preko koga bih mogao da vidim koliko struje vuku komponente, koja je potrošnja, kao i skokovi/padovi struje npr pri paljenju klime)?

Da izmerim ako mi ipak bude pravio problem, pa da znam koje jačine UPS, APC ili sta već, da uzimam.
 
Prikazuje potrosnju realtime
 
Nazad
Vrh Dno