Šta je novo?

Da li je dovoljno napajanje?

kukumavka

Poštovan
Učlanjen(a)
30.06.2015
Poruke
51
Poena
59
Planiram da uzmem Celeron g3220 i neku h81 ili b85 maticnu plocu sa 4gb rama. Da li je neophodno da promenim napajanje neko Frontier ono 400w staro je oko 8 god. Pitam posto nzm. koiko ima vati posle toliko godina.
 
frontier + 8 godina staro... ne bih ni ventilator jedan zakacio na to :D

ne uzimaj b85, nego najjeftiniju h81 i lc-power 500w napajanje (sa 12cm ventom). naravno tolika snaga nije potrebna, ali je to jedino, da kazem "kvalitetno" za male pare...sve ispod je tesko smece
 
Neka uzme LC600H-12, razlika je 500-600din a pruza mnogo vise od 500H.
 
pruza, ali to je 500-600 bacenih dinara, jer je njemu dosta i 200w :)
 
Konkretan odgovor na konkretno pitanje, bez daljeg filozofiranja, je da je dovoljno.
 
Ne da ima nesto protiv LC Power ali cisto razmotri i Seasonic.
 
lc je odlican izbor u tom cenovnom rangu. samo kupi sa slovom h na kraju. to je bolje kosta oko 4 hiljadarke.
 
hahahahhaa ljudi koji kupuju pezoa/renoa i slicne bi trebalo da razmotre i porsea

Hahaha,tako je. Npr. ja ne bih ni Seasonic već bih radije neko Corsair digitalno napajanje sa Titanijum efikasnošću ili Superflower sa istim nivoom efikasnosti. Imao sam Seasonic od 1200W sa Gold efikasnošću pa mu nakon 3 mjesc ode senzor na ventilatoru a na gejmerskom Seasonicu od 550W sa Gold efikasnošću takođe,nakon nekolika mjeseca samo nešto puče unutra a nakon 2 mjeseca otprilike stade skroz.Opet,ima ljudi koji se u njega kunu kao nekad neki u druga Tita:). Ali u konkretnom slučaju,ako čovjek ne namjerava kasniji apdejt računara sa nekim komponentama žednim el. energije ja bih kao i ti odabrao LC Power od 500W.Ali bih opet prije probao da vidim može li na starom napajanju da radi jer ne bih na neviđeno bacao novac (ako je čovjek s novcem u "zavadi":) ). Vidim da se jedan kolega boji da to ne izgori,ali ne vjerujem. Imao sam nekih situacija sa slabijim napajanjima iz brend računara koje sam stavljao na novije konfiguracije ili sa kineskim smećem - Zito napajanjima (u vrijeme kad nisam imao pojma šta je kvalitet) i čulo bi se samo "bum":D. Ode napajanje uglavnom,a jednom mi je dreknula matična. Već sa snažnim , superkvalitetnim napajanjima koja imaju brojne zaštite kao što je npr. moj Enermax Platimax 1500W,prilikom preopterećenja samo se napajanje restartuje. I to je bilo nebrojeno puta i nikad mu ništa. Isto je bilo i kad bi se napajanje pregrijalo u vrijeme vrelih ljetnih dana i preopterećenja pa sa ovih i drugih aspekata zaštite komponenti ne treba žaliti novac za kvalitetno napajanje.
 
Poslednja izmena:
Ko te pusti na forum? :)

Si video za koje komponente covek trazi psu? Znaci Seasonic 400W od 50e, a kad ukapiras da je napajanje najbitniji deo u kompu, znas, bude kasno..

evo svi kompovi pocrkase sa lc napajanjem od 3500din, gle sta je :)
ni manje ni vise nego duplo skuplje si predlozio... lud je neko da daje za napajanje vise nego za procesor,a nema nikakve poente...

a ko me pustio na forum, slatko bih ti rekao, ali ces da kliknes report ;)
 
ja nikad nisam imao sa tim razumnim low end-om (podvlacim razumnim,dakle ne zadnji krs) preteranih problema,dok sam sa skupim komponentama imao i to poprilicnih.ma tome nema broja za koliko tih LC-ova licno znam i godinama bez ikakvih problema teraju raznorazne konfe.

ne treba preterivati u bilo cemu,ni u stednji na napajanju niti u overkill-ovanju istog.to sto raznorazni jutjuberi stavljaju po kilovat za konfe na vazduhu i sa jednim napajanjem nije zato sto tako treba,vec to imaju po kuci jer im nece slati jeftina napajanja za sponsorship/reklamu/rivju.
 
Meni je jedno lc pow office od 600w na athlon x4 860+ gtx 460 konfi crklo (ništa klokovano).

Samo da se zna. Promenjeno za chieftek iarenu 500w.
 
toliko ih je prodato da bi bilo irealno da nema dudova.ja znam za bar 4 komada koje sam licno sklapao i koje i dan danas rade,sve sa grafama.
 
Nazad
Vrh Dno