Šta je novo?

Netgear wnr834b v2 nece da se ukljuci

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,261
Poena
300
Imam par meseci ovaj ruter, kupljen polovan od Dejana sa kp (ne znam kako se bese zove na forumu), radio je super do jutros, kada je nestala struja na sat vremena, posle toga ne sijaju lampice na njemu... tj zasijaju na milisekundu kada prikacim strujni adapter. Da li je moguce da je crkao kada je nestala/dosla struja? Bio je na kvalitetnom produznom (na njemu su i komp, mini linija, punjaci itd...,nista im ne fali) i samo on ne daje znake zivota.
Pokusao sam reset dugme da drzim (na vise nacina,sa kablom,bez, drzanje pa ukljucivanje kabla, pa 30-30-30), desi se da pocnu da sijaju lampice ali bas cudno... neke zuto,neke zeleno, ali ruter ne radi i dalje... u vecini slucajeva ne sija nista....

Ima li mu spasa nekog,ili da leti u kantu... malo sam se smorio, jer sam dao za njega oko 20e cini mi se, pa sam mu jos i doradjivao velike antene,a trajao me bas kratko.... :/
 
ne detektuje ga komp, kao da nije povezano nista...

a i brate ako sam naveo ovo sta sam radio sve, verovatno i znam kako se loguje u ruter :)
 
Ja imam NetGear RangerMax.Sija slovo i kao za net i sija broj gde se nalazi lan kabl,ali kad ukucam 192...itd ne desava se nista.Isti slucaj oko nestanka struje.
 
Druze na zalost crkao je
Meni se isto desilo
 
dal je moguce da je smece crklo samo zato sto je nestala struja!? na guglu sam nasao slicne primere...

ja mislio netgear neka marka, sada znam da ih ne pipam vise...


a tebi iSpirit81, mozda je ok i dalje, probaj 30-30-30 reset
 
I meni je tako crkao adapter na Cisco modemu Scientific Atlanta EPC2100R2 onaj sto je radius vektor uvaljivao svima ranije.
 
WP_20160530_08_49_36_Proh.jpg

Eto,to sto sam obelezio,to mi samo sija kad ukljucim u struju adapter i samo ubacim lan u internet port.
 
Probao sam Ivice,samo sijaju lampice i dalje,ali kad ga nakacim za komp,ne detektuje ga isti.
HBG.
Umreo je.
 
dal je moguce da je smece crklo samo zato sto je nestala struja!? na guglu sam nasao slicne primere...

ja mislio netgear neka marka, sada znam da ih ne pipam vise...


a tebi iSpirit81, mozda je ok i dalje, probaj 30-30-30 reset

nije tebi krivo "smece" od rutera Netgear nego EPS. U tvom slucaju kad imas vise uredjaja na produznom obicno crkava slabiji ili koji je prvi u nizu ubuduce obavezno produzni sa prednaponskom zastitom
 
nije tebi krivo "smece" od rutera Netgear nego EPS. U tvom slucaju kad imas vise uredjaja na produznom obicno crkava slabiji ili koji je prvi u nizu ubuduce obavezno produzni sa prednaponskom zastitom
Rekao sam da je smece,jer sam nasao XX istih slucajeva na guglu, svi crkli na isti nacin.
 
I meni je pre nedelju dana od prilike crkao adapter od modema Cisco epc 3208g.
Nestala struja, kada je dosla sve lapice sem power su jedva svetlele.
Zamenio adaper i sad radi kao sat.
 
Evo uzeh sad da podesim ponovo ruter (nisam ga dirao od kad sam video da sijaju sve lampice sa drugim adapterom).... Povezem ga na kineski adapter (sa slike), na 12v, sijaju lampice sve sem power i ono "i". Komp ga ne vidi... Probao sam reset, ponekad po malo zmiga power, ali to je to, ne reaguje nista.... Dal je crko i on,ili sta mu je... ili se zeznuo sto sam pokusavao reset 100 puta sa onim pokvarenim adapterom.

Adapter bi trebalo da ima 1A, odgovarajuci je, ne znam da li da nabavljam neki drugi da probam... Onaj od huawei rutera je 0.5a, ne mogu njega da probam...

46678ap8pq.jpg
 
Poslednja izmena:
Nabavi neki koji nije univerzalan (...recimo od nekog drugog rutera. Netgear, Asus, Linksys i Tenda imaju AC adaptere u tim specifikacijama na primer...), i koji je što bliži specifikaciji originala... Bitno je da je napon u specifikaciji originala, dok jačina struje može malo da odstupa (da bude recimo pola ampera veća)...
 
Nazad
Vrh Dno