Šta je novo?

TV manjak HDMI ulaza

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,223
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo. Imam TV LG (50 inča), nisam siguran za model. Na njemu imam samo 2 HDMI izlaza, a treba mi minumum još 2. Da li postoji neki HDMI spliter, ili nešto drugo što bi mi rešilo problem. Uređaji koji su zakačeni, i koje bih dodatno zakačio su:

- IPTV
- DVR
- mini Android TV
- Xbox

Da li ima neko neku ideju ili predlog ?
 
Postoji, pogledaj na aliexpress... klasican switch, dobijes i daljinski na kom menjas uredjaje
 
Video sam to. treba mi preporuka.
 
Imas na kp koliko hoces. Oko 1000din. Bilo koji da uzmes radice ti posao.
 
Требало је да се мало више отвориш и узмеш неки са даљинским. Ја сам одавно узео код једне наше фирме механички без даљинског, механика мало брља али је употребљив, сада размишљам да појурим неки са даљинцем да не морам сваки пут да мењам ручно.
 
U principu može, nego sam skepitk što se tih daljinaca tiče. Liče mi na one za mp3 tjunere za kola koji ne rade :)
 
^^ +1
...i onda ga još koristiš i za sam TV, i sve ostale uređaje prikačene na njega.
 
Coveku treba auto hdmi svič,kako upali neki hdmi uređaj ,tako svič sam prebaci na ulaz.Kakvi bre daljinci.
 
Coveku treba auto hdmi svič,kako upali neki hdmi uređaj ,tako svič sam prebaci na ulaz.Kakvi bre daljinci.
Phahahaha a kako da menja izmedju njih? Uvek kad mu se ukljuci komp, da se menja slika na tv? Ili ako hoce da prebaci na tv dok gleda film na nekom plejeru, sta da radi?
 
Ako ima recimo tri uređaja,nece svaki da gleda u isto vreme,dva su uvek ugašena a jedan uključen.Na ovakav scenario sam mislio.
 
Угаси па упали телевизор? Рестартује комп? И тако сваки пут.
 
Phahahaha a kako da menja izmedju njih? Uvek kad mu se ukljuci komp, da se menja slika na tv? Ili ako hoce da prebaci na tv dok gleda film na nekom plejeru, sta da radi?
Nije napisao da će koristiti komp.
Ono sto je napisao odgovara auto swiču koga ima kod kineza na milione.
 
Posto covek ima tv sa 2 hdmi ulaza a treba mu min 4 sve je jasno i ne znam sta razlacite i stvarate konfuziju. Na prvi nek stavi komp a na drugi svič,koji ima 3 ulaza. Na dugme prebacuje sta ce da gleda. Ne znam cemu filozofija u tome. Daljinski je totalno nepotreban jedino ako te mrzi da dignes dupe da prebacis koji ces izvor da gledas. A to ne drndas na svakih 5min. Vec su postavljali linkove. Na strani su oko 5e ovde 1000din
 
Meni za daljinski nije toliko bitno. U dnevnoj sobi, na stolu stoje daljinski od: TV a, Box a, Kilme, CD a, Risivera, DVR a :D Ponekad se osećam kao ****** kada tražim koji mi daljinski treba :)

Najbitnije je da radi. Kao što neko reče, to se ne prebacuje tako često.
 
Imam ja takav hdmi switch sa tri izlaza i bez daljinskog, sa mehaničkim dugmetom kojim se prebacuju ulazi. Završava posao, doduše koristio sam ga kratko, jer sam u međuvremenu d3 stb zamenio CAM modulom i oslobodio hdmi ulaz. Jedino što me je nerviralo kod tog switcha je što je automatski prebaciovao aktivni ulaz na uređaj kada se isti upali. Npr. meni su na taj switch bili povezani PC i Android tv box. Ajde tv box nikad ni ne gasim,i to je ok, ali kad ugasim PC, taj ulaz se deaktivira i prevaci na tv box.
Kad upalim PC, bez namere da ga gledam preko tv-a, switch automatski prebaci na PC i deaktivira mi tv box, na koji je u isto vreme klinac npr. gledao klipove na YT na tv-u, pa moram da ponovo stisnem dugme za tv box, koji mnogo češće korsitim od PC. PC mi inače služi samo za gledanje filmova uveče.

Ali u slučaju manjka hdmi ulaza,to je jedino rešenje, što se inače dešava vrlo često, jer do sada nisam video ni jedan TV, čak ni u premijum klasi, koji ima više od 3 hdmi ulaza, a dva su neki standard za najveći broj tv-a. Ukoliko imas STB i konzolu ili dve, android tv box i PC, što ima 90% korisnika, eto problema......
 
moj Philips iz 2011 ima 4 HDMI ulaza,i opet mi malo:)
 
Nazad
Vrh Dno