Šta je novo?

DD-WRT

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Koliko sam uspeo da vidim,ove teme nema.

Trebalo da povezem LinkSys WRT54G ovih dana i malo odmorim stari ruter.

Molim,ako neko moze da mi objasni sta dobijam ubacivanjem dd-wrt firmaware-a ?
Tj. sta uopste to znaci ?
 
To je custom firmware koji ti obično da veće slobode oko podešavanja rutera, jer ima opcije koje obično nemaš u fabričkim.
 
Dobijaš stabilan OS za svoj ruter sa gomilom servisa i finih podešavanja kojih inače nema u fabričkom firmware-u. Npr, treba ti pristup od spolja ka kućnoj mreži, podesiš OpenVPN koji savršeno radi na dd-wrt. Imaš poboljšan NAT/QoS, praćenje saobraćaja, servise, access restriction i gomilu drugih stvari. Uglavnom sve radi stabilno kada se podesi,
 
Poslednja izmena:
Ljudi,hvala za info.
Mogu li ovde da pitam oko nejasnoca u vezi update-a firmware-a recimo...u ponedeljak.
Tada cu imati vremena da se poigram time.
Ne znam ni koji je firmware trenutno.
 
Predlažem da pogledaš tutoriale na YT i na njihovom sajtu, pa da ga onda pecneš. Ima sve detaljno objašnjeno na njihovom sajtu za svaki model rutera, Nije ništa specijalno teško, ja sam uradio upgrade i to radi besprekorno već 2 godine. Baš retko se i kačim na ruter.
 
Ako slučajno budeš hteo da se vratiš na fabrički sa dd-wrt, povedi računa, ja sam jedan ruter brikovao tako.
Znači fabrički->dd-wrt, samo flešuješ preko updgrade, al' obrnuto neće da može tako

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Meni je baš danas odlepio Wi-Fi i nije radio bez ikakvog razloga pa sam morao restart. Čudno za DD-WRT
 
Ako već hoćeš da se igraš,pogledaj i OpenWrt,Gargoyle,Tomato.Koliko znam sve ih podržava taj ruter.
 
Evo sada gledam u ruter,pozadi pise ver.7
 
Koliko vidim od svih verzija WRT54G jedino ta v7.0 nije podržana ,govorim za dd-wrt,tako da nemoj ni da pokusavas.Koje funkcije želiš da dobiješ ubacivanjem drugog firmwera,a da ih nema u fabričkom?

Moram sam sebe da ispravim,pošto ta verzija 7.0 jedina ima atheros chip,ni jedan custom firmware ga ne podrzava.
 
Poslednja izmena:
Videcu jos kad upalim ruter,nikako ne mogu da nadjem vremena.
Isao sam na varijantu da mu ubacim dd-wrt,ali di bas da naletim na taj koji nije podrzan...:wall:
 
Bas sam baxuz,juce sam pustio u rad WRT54G,zaista je verzija firmware-a 7 :(
Nista od DD-WRT ?
Uzgred,mislim da i nema neki posebno jak signal kad je u pitanju wifi.
 
Nazad
Vrh Dno