Šta je novo?

MS INDUSTRIAL Midi Tower BLACK WIDOW ili COOLER MASTER Midi Tower MasterCase 5 modul

stade62

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
28.05.2015
Poruke
673
Poena
19
Da li dodati jos 4000 din za Cooler Master MasterCase 5 ili moze jos neki predlog do 10.000 din.
 
Zašto bi dodavao za define r4/r5 kad je Black Widow isto ili bolje kućište? Poredio sam jedno pored drugog, ne moraš da me ubeđuješ u suprotno.
 
DEEPCOOL KENDOMEN Black ATX Mid Tower i to je u opciji, dolazi sa 5 ventilatora, jedino sto je mnogo plasticno ali 55e je novo.

Sad me samo zanima da li mogu u svako od ovih kucista lagano da namotiram neptun 140xl?
 
Kako vam ne dosadi da ceo život klošarite?
Tako se tati obraćaj, a ovde diskutuj na civilizovan način. To što ti vučeš neke komplekse pa kupuješ "brend" je tvoj problem. A kupovina identične limene kante, pa čak i bolje za duplo manje novca se zove pametna kupovina. Ja lično ne posedujem ovo kućište već mnogo skuplje, tako da ne "klošarim". A da nemam njega ovo bi svakako ušlo u razmatranje jer ne postoji na tržištu bolje kućište za te pare.
 
Budi miran...

Reći da je odlično za svoju cenu(što i jeste) i da je bolje od R5 ili CM-a nije isto. Koliko radijatora i koje veličine može da stane u MS?

Ne moraš da mi se pravdaš koje kućište imaš i koliko košta, ne zanima me.
 
@stade62 Mislim da staje lagano Nepton 140xl, imaš video na youtube gde su stavljali i dupli 140mm radiator u njega, radi se o recenziji kućišta na njihovom zvaničnom nalogu.
 
Ma ne izgleda, oči te varaju, dodaj još 5k i kupi pravu stvar.
 
Sastavljao sam letos konfu i5 4590 + r9 280x itd drugaru... Uzeo je raidmax kuciste mislim da je scorpio v...ne moze da se poredi sa fractalom..bas se vidi razlika u kvalitetu... Samo lice i to je to... Ok je to ms kuciste ali porediti ga sa fractal design je smesno
 
A ja imao i Fractal D. i MS kućište ispred sebe, poredio ih pola sata jedno do drugog... Dobro u pravu si, ništa se ne može porediti sa Fractal Design kućištima.
 
Sve je to jednako ili na strani MS-a... Šrafova ima dovoljno, čak i višak, izrada je na istom ili višem nivou. Plastika i prednja vrata su bolja na MS. Dugme za paljenje, ako je to uopšte bitno bolje na MS. Dobijaju se i gumeni zaptivači za sve otvore (USB, audio itd.) i vezice za kabliranje. Jedina "prednost", koja meni i nije prednost su kavezi za 3.5" hard diskove. MS ima samo dva i plastični su. FD ima metalne i više komada.

MS ima čitač microSD i SD kartica, ima filter na magnet za gornju stranu, kao i tapacirani poklopac za istu. U FD ne mogu da stanu E-ATX ploče, u MS staju glatko. MS ima prekriveno napajanje tako da je sve urednije, da nastavim da nabrajam?

FD ima lepše nožice, ima rupu za ventilator na stranici (ili model sa prozorom), R5 ima perforiranu celu donju stranicu tako da se mogu montirati ventilatori.
 
Poslednja izmena:
nisam video kućište al trebalo bi da može gore i napred, tako piše u specifikacijama. za napred verovatno moraš da skineš taj breket koji drži 12ice ili kako već.
 
@stade62 imam prijedlog za tebe.
Da kupujem tvoje "polovno" kućište za 5500 ne pada mi na pamet - jer već imam isto ;)
Ali, pošto ti ne možeš da postaviš 140xl, za koliko ja dobijam taj hladnjak ako ga postavim u svoje kućište?

bcfdd08282c9578e4ad17477c2ade5ae.jpg
 
Sve je to jednako ili na strani MS-a... Šrafova ima dovoljno, čak i višak, izrada je na istom ili višem nivou. Plastika i prednja vrata su bolja na MS. Dugme za paljenje, ako je to uopšte bitno bolje na MS. Dobijaju se i gumeni zaptivači za sve otvore (USB, audio itd.) i vezice za kabliranje. Jedina "prednost", koja meni i nije prednost su kavezi za 3.5" hard diskove. MS ima samo dva i plastični su. FD ima metalne i više komada.

MS ima čitač microSD i SD kartica, ima filter na magnet za gornju stranu, kao i tapacirani poklopac za istu. U FD ne mogu da stanu E-ATX ploče, u MS staju glatko. MS ima prekriveno napajanje tako da je sve urednije, da nastavim da nabrajam?

FD ima lepše nožice, ima rupu za ventilator na stranici (ili model sa prozorom), R5 ima perforiranu celu donju stranicu tako da se mogu montirati ventilatori.
Nalupao si se za sve pare. Ne mogu da se porede r4/r5 sa ovim ms kucistem. Naravno, tako su i cenovno pozicionirani... Sklapao sam drugu skoro konfu u raidmax od 6-7000din znam sta pričam. ;)
 
Poslednja izmena:
Nalupao si se za sve pare. Ne mogu da se porede r4/r5 sa ovim ms kucistem. Naravno, tako su i cenovno pozicionirani... Sklapao sam drugu skoro konfu u raidmax od 6-7000din znam sta pričam. ;)

To što si sklapao konfu u Scorpio 5 koji je slične cene kao Black Widow ni na koji način ne menja činjenicu da porediš dva kućišta od koje jedno nikad nisi ni video. To nije znanje već pričanje napamet.
Nisam ni ja video Black Widow ali sam jako dobro upoznat sa R4/R5, a uostalom i sam imam FD kućište. Mišljenja sam da kućište tog kvaliteta i karakteristika može bez problema da se napravi za cenu po kojoj se Black Widow prodaje i uopšte mi nije teško da zamislim da je neko to i uradio. Pa nije to neka svemirska tehnologija već limena kanta i plastični panel. Da li je to stvarno tako ne mogu da tvrdim, ali ne može ni klub vlasnika R4/R5 da tvrdi da nije jer niko od nas nije video kućište. Pritom reći nekom da lupa i klošari bez realnog pokrića je u najmanju ruku nekulturno, ako ne i bezobrazno. I to dečku koji iznosi svoje mišljenje bazirano na iskustvu iz prve ruke, a ne predrasudama i nagađanjima...
 
Poslednja izmena:
Pogledaj malo bolje moju konfiguraciju u profilu. Pakovanje detalji, kvalitetne i teske bocne stranice,bolja podrska za kulere(pomenuti neptun 140xl staje u fd r5), kvalitet izrade su sigurno na strani fd, sad dal vrede tu razliku to je do korisnika da izvaga.. Reci da je ms black widow bolji od fd r5 je zestoko lupanje
 
Nazad
Vrh Dno