Šta je novo?

Amiga i 4MB PCMCIA SRAM

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,748
Poena
695
Pre nekog vremena sam za jednu od mojih A600 nabavio 2MB PCMCIA SRAM karticu koja je radila savršeno. Takođe, pozajmio sam jednu od 4MB (Melcard Mitsubishi 4MB SRAM CARD), da vidim da li će raditi. Nijedna od A600 u koju sam stavio 4MB varijantu nije htela da je prepozna. Probao sam je i u A1200 u nekom momentu i tamo je radila sasvim lepo. Nedavno smo Marko i ja probali karticu u njegovoj A1200 - ni da bekne, prepcard (WB 3.0, WB 3.1) ne prepoznaje i tačka. Probali smo u još jednoj A1200, ista priča.

Sad, meni bilo sumnjivo kako je to radilo na mojoj A1200, pa sam danas opet probao. Moja A1200 ima i MTEC 030 sa 4/8MB RAM-a i ispostavilo se da kada karticu prebacim na 8MB, dodatnih 4MB sa PCMCIA kartice se odmah prepozna i radi, međutim kada prebacim na 4MB, ne radi, kao i na ostalim Amigama...

Sad, iz ovoga se može zaključiti da je sama kartica ispravna, ali zašto radi samo u A1200 koja ima akceleratorsku karticu i to samo ako je na njoj aktivirano 8MB, pojma nemam...

Da li je neko možda imao iskustva sa ovim?
 
Adresiranje memorije moze da prouzrokuje konflikt. Provjeri gdje taj akcelerator smjesta memoriju kad adresiras 4MB i kakva je situacija kad adresiras vise. Uporedi to adresu sa adresom koju ti daje na PCMCIA. Druga stvar, A1200 ima bug na PCMCIA pa on moze da prouzrokuje probleme na reset liniji kod nekih PCMCIA kartica. Ono sto je mozda ovde slucaj je da akcelerator 4MB adresira u Z2 pa pravi konflikt, pa nije PCMCIA friendly.
 
Poslednja izmena:
Ma zzarko sta te cudi to je periferija koja je dosla sa PC-a normalno je da ne proradi kako je predvidjeno : )
Salim se ja imam jednu lan karticu koju sam nabavio za a600 ali nikako da nadjem vremena da probam da li i kako radi.Drajvere sam skinuo neke mislim da je orange dao neke linkove
 
A da probas sa CardReset i CardPatch-om s Amineta sto su dolazili sa starijim compactflash.device-om?
 
A da probas sa CardReset i CardPatch-om s Amineta sto su dolazili sa starijim compactflash.device-om?
Nisam 100% siguran. ali mislim da je to za diskove na pcmcia slotu, tipa CF kartica. Pretpostavljam da PCMCIA RAM mora biti prepoznat od strane sistma mnogo ranije od učitavanja drajvera. Jasno bi mi bilo da kartica uopšte ne radi na Amigi, ali me jako čudi što radi u jednoj specifičnoj konfiguraciji...
 
mislim da postoji neka opcija da se taj SRAM konfigurise kao disk ili tako nesto.
 
Nazad
Vrh Dno