Šta je novo?

Laptop za DJ-ing

r1stv

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2014
Poruke
58
Poena
160
Pozdrav, nov sam ovde, nadam se da nisam promašio podforum i da ne kršim pravila

Nešto sam krenuo da se zezam s ovim već neko vreme, nabavio početničku mikseticu i sve to, ali laptop me koči
Imam neki lenovo sa celeronom N2840, dual core je, 4gb rama i integrisanu grafičku
Koristim VirtualDJ 8 i posle nekog vremena - oko 1h, počne baš da zabada i ode sve, ne daj bože da pipnem mišem nešto na VDJ-u, gasi se program, i zato ostanem zarboljen samo uz pomoć miksete da kontrolišem laptop..
Da li je moguće da nije dovoljno dobar laptop za takav program, ne vidim stvarno zašto bi bilo toliko zahtevno?
Windows 8.1 je na njemu i sve živo od ovih vizuelnih gluposti je isključeno, pratio sam neke članke za optimizaciju po netu
Zna li neko da li postoji rešenje ili mora novi laptop?
 
VDJ se koristio na matorim single core + 512mb ram kompovima, tako da nije do jacine/slabosti laptopa (ako je taj procesor kanta)... nesto drugo te koci
 
To sam i mislio, jedino mi je sad palo na pamet da probam sa VDJ 7
Mada osmica mi više odgovara zbog nekih sitnica, bilo bi lepo kad bih znao šta je problem, sveže dignut windows 8, sve pogašeno u processima, misliš da bi možda win 7 promenio stvari?
 
VirtualDJ mi je zabadao pre 6-7 godina na laptop-u koji je imao neki najslabiji dual core intelov procesor.
Dok kad sam prelazio na desktop u kojem je bio core2Duo E8400,e tu je aktivnost procesora bila do 50% cak i kada sam radio video mix.
Uzgred,nadji negde bar Pioneer CDJ-200,pustaju mp3 fajlove.
Hebes komp i amaterski VDJ.
 
Programi poput Serato ili Traktor sa eksternom zvucnom kartom i kontrolerom za gramofone/plejere ili nista. Prosto.
Ili kreni da kupujes ploce, onda neces imati ama bas nikakvih problema ;)
 
Mora od nečeg da se počne, pregledao sam 200 klipova o tome na jutjubu i mislim da je odlično što imamo mogućnost da učimo na kontrolerima, a i jeftinije je
Polako s pločama jedva radim beatmatching uvom samo
Na PCu mi recimo odlično radi uz još 10 uključenih programa, celeron g550, 4gb rama, radeon 6670, jeste razlika ali majku mu na sajtu njihovom prolazi requirements i za laptop, izgleda da moram da pokušam sa VDJ 7 ili windows 7 za početak
A što se tiče serata i traktora, neće na numark mixtrack ni jedan ni drugi
 
Poslednja izmena:
Da nemaš možda problem sa hlađenjem u laptopu? Jesi li kontrolisao temperaturu procesora?
 
Numark i Gemini su amateri teski.
Samo Pioneer i Denon za DJ-ing.
Radio sam na Denonu od 2004-2006,2007,na duplim cd-evima.Savrseno su bili brzi.
Kasnije uzeo Pioneer CDJ stotke,wauu...
 
Nazad
Vrh Dno