Šta je novo?

Pomoc ako starijeg PC-ija

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
CPU Barton(a) na 1ghz,MSI nvidia fx5200 128mb,512mb ram,74gb ata maxtor,da li neki linux,olaksani XP,react os...bitno da radi flash player i vidi NTFS particiju.
 
Poslednja izmena:
Puppy,Peppermint ili Zorin OS????
 
Moze xp, ima sada dosta tih light varijanti da se nadje.Puppy isto nije los koristio sam ga ranije, ali nesto nisam fan linuxa.
 
Nabaci jos memorije, popuni slotove sa 3Gb ram i stavi win7...kod mene je rado odlicno na Athlonu XP 2800+, 3gb ram...
Koji je to Barton na 1ghz? Zategni to svaki ide opusteno na preko 2ghz.
 
Kompjuter je od indijanca od kog ne znam ni instalaciju kako cu da naplatim.
Treba se ocistiti napajanje,podmazati kuler,promeniti pasta na cpu ali bez novca to ne pipam,nisam lud da trosim vreme i novac za nekog idijota.
 
Poslednja izmena:
Probaj TinyXP rev 11 ja sam ga koristio na nekim Celeronima radio je kao puska.
 
Ja sam imao do prošle godine Athlon XP 2400+ i drugu kantu sa Sempronom 2800+, oba sa 768MB RAM-a (prvi je imao 1GB, ali sam malo prebaio u drugi, koji je imao 512). Na prvom neki stari Ubuntu (12.04 mislim), na drugom XP. Ne zna se šta je sporije. Džabe ti OS, kada startovanjem browsera i otvaranjem bilo koje web strane procesor zakuca na 100% i ne spušta se.
 
Što se ona trudiš uopšte? Kao što reče kolega, čim upališ pretraživač ode cpu na 100% i tu se završava svaka priča...
 
Nije bas tacno...moze za surf i do 240p klipovi, kada nema bolje moze da posluzi.

555.JPG untitled 555.JPG
 

Prilozi

  • 456.jpg
    456.jpg
    247.3 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Nije bas tacno...moze za surf i do 240p klipovi, kada nema bolje moze da posluzi.
Šta nije tačno?
Taj računar koji si skrinšotovao je taman za maksimalnih 240p youtube sposoban.
Ovaj o kome priča otvarač teme nije ni za toliko.
 
Sto ce brauzera tice opera 12 radi ok.
 
Poslednja izmena:
Mozes samo da surfujes i citas , za klipove nije predvidjen procesor pa ni za 240p.
 
Šta nije tačno?
Taj računar koji si skrinšotovao je taman za maksimalnih 240p youtube sposoban.
Ovaj o kome priča otvarač teme nije ni za toliko.
Pa ako je Barton-core (verovatno 2500+) daleko je jaci od ovog krsa 478 sa 128Kb kesa.
Ne znam razlog sto ga drzi na 1Ghz ali predpostavljam da je oboren kolok zbog pregrevanja, otud menja pastu, cisti...
 
Poslednja izmena:
Puppy butovan sa fleske radi odlicno,medjutim instalacija na hd je drugacija od ostalih linuksa,iako sam uspeo da ga instaliram,nije hteo da ga butuje.
 
Hvala za video,onaj koji sam ja gledao je bio dugaciji a fora je u ovoj boot opciji.cheerscheers
Samo ako moze i pomoc oko fullscreena u mplayeru jer i kad odem na tu opciju slika ostaje mala a veliki crn okvir.
Inace puppy je mnogo bolje resenje od xp-a,nema muke oko drajvera,potreban softver je tu,vidi ntfs particiju i pokrece i yt,jeste za secka ali na xp-u nisam uspeo ni da udjem.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno glupo pitanje i to je.
Prebacio sam country na Serbia ali nigde ne vidim srpski jezik?
I dalje mplayer ne mogu da resim.Cccc.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice playera,koristim xvesa drajvere i mogu da menjam rezoluciju kako hocu ali player ne idu u fullsreenu,kad probam horg drajvere imam 800x600 i 1024x768 i player radi u fullscreenu.
Sto se tice jezika izgleda da je podrska svedena na prevod transmission na cirilicu.:S:
Sto se tice tastature ona je US.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da zezenm mplayer.Instalirao sam VLC ali nisam obratio da mu fale neki fajlovi,nakon deinstalacije istog ne radi mplayer.
 
Poslednja izmena:
Kako ide preistalacija,obrisem particiju gde je instaliran i ponovo instaliram,verovatno nema potrebe da opet odredjujem boot?
 
Nazad
Vrh Dno