Šta je novo?

Pomoc oko Ploce i Procesora.

mmiki0000

Poštovan
Učlanjen(a)
26.05.2016
Poruke
1
Poena
51
Moze li pomoc treba mi konkretno neka konfiguracija vise za muzicki studio.
Zanima me koja bi bila dobra ploca za neki procesor I5
Planirao da stavim ssd 120 gb da na njemu bude sistem i oko 8 gb ram memoriju.
sad imam neki budzet oko 400e pa sta bi moglo da se iskombinuje neka konfiguracija.
Hvala Unapred !!
 
i7-6700K ~320e na KP-u
LC Power LC-CC-95 ili 97 ~10-15e
MSI B150M PRO-VH ili VD, Gigabyte GA-B150M-D2V DDR4 ~70-75e u našim radnjama
 
Poslednja izmena:
Ima li neka povoljnija varijanta ahah
Procesori Intel 'CPU LGA1150 Intel® Core™ i5-4690, 3.50GHz BOX 22nm
Tipa ovako nesto da stavim sa kojom plocom ovaj i7 ispade mnogo skup nemam toliko kesa.
 
Kako nemaš? To što sam sklopio izađe ~400e kao što si rekao da imaš.
Druga varijanta je sa i5-6600K za ~210e, ostalo isto. Stavi 16GB DDR4.
 
Poslednja izmena:
Za muzicki studio uzmi neku plocu koja poseduje stari PCI slot, zbog zvucne kartice
 
Imaš kvalitetnih zvučnih i za pci express, ni u čemu pci magistrala nije bolja.
 
ne lupetaj. proizvođači audio kontrolera ne sede na dlanovima, i svesni su da je pci davna istorija.
najveći broj kartica imaš i u pci express izvedbi, po identičnoj ceni kao i pci.

a i koj bi se audio profesionalac baktao da prištedi evro dva i to na audio kartici?
 
PCI slot i zbog neke firewire karte , vecina profesionalnih zvucnih karti koristi firewire konekciju . Ili plojku sa firewire ulazom ako toga ima jos uvek
 
Moze li pomoc treba mi konkretno neka konfiguracija vise za muzicki studio.
Zanima me koja bi bila dobra ploca za neki procesor I5
Planirao da stavim ssd 120 gb da na njemu bude sistem i oko 8 gb ram memoriju.
sad imam neki budzet oko 400e pa sta bi moglo da se iskombinuje neka konfiguracija.
Hvala Unapred !!

Jesi li razmišljao o nekoj polovnoj varijanti? Za te pare se može uzeti i7 CPU druge generacije, koji je po definiciji montiran na pristojnu ploču. DDR3 memorija nikad nije bila jeftinija, pa bi se uklopio sa 16GB sigurna, a mooožda čak i 32 za smešan keš. U istu cifru lako može da upadne neki skromniji u smislu cene, a provereno dobar kuler (kako i predlažu kolege gore), plus neka polu-profi karta poput ESI-MAYA44 ili sl. Siguran sam da nisi mislio da stavljaš nekog Asus-a Sonara ili sl..

Valjda se nisam izlupetao, al` tako biK ja :) Pozz

Primera radi:

i7-2600 ili 2700(K)
neka P67 ili čak Z77 ploča
16GB nekog DDR3 DRAM-a 1600MHz sasvim dovoljno
kuler do 2000 din.
i kao gore pomenuta karta ili možda neki M-Audio u klasi

Uglavio bih ja u tu cifru i SSD ;)
 
Pega,di spominjes ploce sa gremlinskim p67 cipset-om ?
Overkill.
Z77 + i7 2600K to da.

Otkud ti to? Šta znači "overkill"? Čovek se uklapa u cifru i neće da prčka po kompu što ne zna na mašini koja je sklopljena namenski - za muziku; možda najzajebaniji setup zbog divča software-a, driver-a, itd. Nešto ne videh da se te "gremlinske" ploče prodaju za sitan keš. P67 Sabertooth se nedavno na ovom Forumu prodala za 100 i nešto eur, čini mi se. Z77 jeste ok, of course. Upravo kako sam i napisao..
 
Nazad
Vrh Dno