Šta je novo?

Benq XL2411Z cudan problem...Pomoc

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,153
Poena
210
Kupio sam ovaj monitor pre mesec dana,monitor je savrsen i sve radi besprekorno.Ima 3 moda HZ u kojima moze da radi 100,120,144HZ..U igrama koji god mod odaberem radi besprekorno.
Ali ako sam kojim slucajem na yt,fb a monitor je na 144HZ,cela slika na monitoru mi pobrljavi i jedno pomaze reset racunara.
Pojave mi se crna slika i neke horizontalne linije koje skakucu.
Jel zna neko do cega je to i kako se resava.Probao sam razlicite drajvere za gpu i svuda isto.

Takodje kako da znam 100% da mi monitor radi na 144HZ u igrama,znam kako da proverim kad sam van igre ali ne znam kako da proverim dok sam u igri.
 
Kupio sam ovaj monitor pre mesec dana,monitor je savrsen i sve radi besprekorno.Ima 3 moda HZ u kojima moze da radi 100,120,144HZ..U igrama koji god mod odaberem radi besprekorno.
Ali ako sam kojim slucajem na yt,fb a monitor je na 144HZ,cela slika na monitoru mi pobrljavi i jedno pomaze reset racunara.
Pojave mi se crna slika i neke horizontalne linije koje skakucu.
Jel zna neko do cega je to i kako se resava.Probao sam razlicite drajvere za gpu i svuda isto.

Takodje kako da znam 100% da mi monitor radi na 144HZ u igrama,znam kako da proverim kad sam van igre ali ne znam kako da proverim dok sam u igri.
Ako ne mozes da provalis da li ti monitor radi na 60/75/144hz onda ne znam sta ce ti taj monitor.Ako ti na desktop bleji 144hz onda je dovoljno da u igrama stavis u launch option "-freq 144" i to je to.
 
Ako vec nisi mogao da mi das odgovor na pitanje onda ne razumem tvoju potrebu da napises poruku.
A u skladu sa tvojim bespotrebnim komentarom..Monitor sam kupio jer mi se tako moglo.

I nemoj davati pausalne odgovore na stvari u koje nisi siguran ili znas manje od onih koji au postavili pitanje.

Ne nije dovoljno da stavis samo u launch option..Pitao sam kako mogu sa sigurnoscu da znam da u igrama radi na 144hz.
Videces na netu mnogo njih ima kojima monitor radi na 144hz sve stave kako treba pak opet u igrama nema taj osecaj kao da je 144hz..

Ja zato pitam posto ne primecujem neku razliku u odnosu na 60hz.Koliko god suludo zvucalo.
 
Poslednja izmena:
Ako vec nisi mogao da mi das odgovor na pitanje onda ne razumem tvoju potrebu da napises poruku.
A u skladu sa tvojim bespotrebnim komentarom..Monitor sam kupio jer mi se tako moglo.

Druze,navikni se na to...ima ovde zilion blejaca i minera koji su zavidni a to kriju na takav nacin sto tako odgovaraju....
 
Nisam zavidan samo mi neke stvari nikad necu shvatiti.
Tebi niko ne moze ovde da pomognem u odgovoru kad ti sam ne mozes da primetis razliku.
A kao drugo isti takav monitor sam koristio nekih 2 nedelje i ne znam sta ima dodatno da se namesta sem da uguras kabl i da stavis 144?

EDIT
Koji si ti kabl stavio u monitor, uz original se dobijaju 2 kabla?
 
Poslednja izmena:
Upališ OSD > system > information i piše ti pod current resolution, s tim što moraš skrolovati do dna da bi našao to information.

Inače ne znam kako je moguće da ne primećuješ razliku, meni bukvalno oči krvare kad mi se neka igra upali u 60hz, a inače ga furam na 120hz oO
 
Poslednja izmena:
Ja zato pitam posto ne primecujem neku razliku u odnosu na 60hz.Koliko god suludo zvucalo.

Pretpostavljam da znas da bi osetio cari vise frekvencije mora ti i fps biti odgovarajuci odnosno visok ili visi od zeljene frekvencije? Mozda zbog toga ne primecujes razliku...
 
Nazad
Vrh Dno