Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Ne mogu valjda da je zaplene ako se plati carina ili gresim? Veca mi je steta da je zaplene nego da platim carinu :D
Pa ako je prijavis i platis carinu, nemas problem. Ako pokusas da svercujes i uhvate te, imaju puno pravo da je oduzmu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Marko1031995 meni je brat dosao prosle nedelje iz Amerike.U koferu sem garderode su bili delovi za komplet komp.Jedino je maticna bila u kutiji pa u kesi.Sve ostalo je bilo van kutija.Hdd,ssd,procesor,slusalice,memorija,dve podloge za misa,4 ventilatora i 2 kom h-115.Tebe sve to ne interesuje ,interesuje te samo grafika u celofanu sive boje. https://www.bhphotovideo.com/c/prod...1070_o8g_gaming_republic_of_gamers_strix.html. Sve je kupljeno u toj radnji.Aerodrom BG carinik zenskog pola otvara kofer,pretura,pomera kulere,pomera kesu sa maticnom i vadi grafiku u fabrickom celofanu.Nema teoretske sanse da vidi koja je grafika unutra.Samo govori ovo kosta 500 evra,carina 14000 din.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
A sta je bilo sa ostalim delovima jesu njih carinili? I je l' platio samo carinu 14000 ili jos i PDV ili je tih 14000 i carina i PDV?
 
Samo je platio tih 14k din za grafiku.Racunica je procena carinika 500 evra,na to ide carina 10% = 550 evra Sad na tu cifru ide 20% poreza.Vrednost 500 evra na to ti je carina i porez 110evra.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nista onda od moje graficke sacekacu da ovde padne cena a videcu neki procesor i RAM da mi potera.
 
Ima li smisla uzimati 1070 ako imamo 1080p 60hz monitor?

Znam da je generalno bolje uzeti jeftiniju karticu i raditi upgrade ranije nego uzimati skuplju u nadi da će trajati duže... Ali dvoumim se s obzirom da su 1070 pale na 430e i da je sada razlika 100e između 1060 i 1070.....
 
^^i ja se to pitam, uzimam jednu od te 2 kartice. Isto imam 1080p 60hz monitor.. Mislim da cu na kraju uzeti 1060, a tih 130e ili koliko vec uloziti u nesto drugo(možda i7). Doduse ja svoj monitor necu menjati jos par godina, jer sam ga uzeo pre tacno godinu dana pa mi je 1070 overkill, ako planiras da menjas uzmi 1070...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^i ja se to pitam, uzimam jednu od te 2 kartice. Isto imam 1080p 60hz monitor.. Mislim da cu na kraju uzeti 1060, a tih 130e ili koliko vec uloziti u nesto drugo(možda i7). Doduse ja svoj monitor necu menjati jos par godina, jer sam ga uzeo pre tacno godinu dana pa mi je 1070 overkill, ako planiras da menjas uzmi 1070...

Verovatno si u pravu. Da li si uspeo negde da nađeš 1060 za ispod 330e?
 
Marko nije mi bila namera da odustanes.Napisao sam jer je bas slucajnost da te interesuje ista grafika i isti nacin prevoza.To je najgore sto moze da te zadesii,mozda prodjes bez carine,mozda.....


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Glede 1060 vs 1070 na 108p 60hz - Mislim da ne zavisi izbor samo od rezolucije i hercaze monitora. Koje ce se igre igrati? Na kojim podesavanjima? Jel se zeli 60fps lock? Ako ocete da igrate moderne i zahtevne igre na ulta sa 60fps minimalno zbog monitora 1060 je nedovoljna sigurno. Pogotovo na duze staze cenim.
 
Poslednja izmena:
Glede 1060 vs 1070 na 108p 60hz - Mislim da ne zavisi izbor samo od rezolucije i hercaze monitora. Koje ce se igre igrati? Na kojim podesavanjima? Jel se zeli 60fps lock? Ako ocete da igrate moderne i zahtevne igre na ulta sa 60fps minimalno zbog monitora 1060 je nedovoljna sigurno. Pogotovo na duze staze cenim.

Mankind Divided, Dishonored 2, Mass Effect Andromeda (možda), Cyberpunk 2077 (ako uopšte izađe u naredne 2 godine)...

Ne patim od ultre, to je ionako za "entuzijaste", dovoljno mi je high-ish i sl; bitniji mi je fps da bude bar oko 50-60...
 
Marko nije mi bila namera da odustanes.Napisao sam jer je bas slucajnost da te interesuje ista grafika i isti nacin prevoza.To je najgore sto moze da te zadesii,mozda prodjes bez carine,mozda.....


Sent from my iPad using Tapatalk

Razmislio sam malo i shvatio da mi je bolje i sigurnije da mi uzme neki i5 ili i7 to još nisam odlucio koji i RAM na 3200MHz. Trenutnu konfiguraciju bez hard i ssd-a, kuciste i napajanje imam, prodam drugaru, kupim maticnu i onda na miru mogu da spremam ispite sa integrisanom grafikom pa kad se upadne na budzet uzmem graficku i milina :D
 
kako sam digao ovaj core voltage na 100% sad stalno drzi boost na 2063 mhz za gpu...e bogte jesam nub sto to nisam odma podigao...
 
Razmislio sam malo i shvatio da mi je bolje i sigurnije da mi uzme neki i5 ili i7 to još nisam odlucio koji i RAM na 3200MHz. Trenutnu konfiguraciju bez hard i ssd-a, kuciste i napajanje imam, prodam drugaru, kupim maticnu i onda na miru mogu da spremam ispite sa integrisanom grafikom pa kad se upadne na budzet uzmem graficku i milina :D

Sto se tice memorije uzmi g.skill ripjaws v ddr4, ona ti radi na 3200 mhz a kosta oko 80 evra kod madjara.
 
MSI GTX 770 Gaming OC vs MSI GTX 1070 Armor 8G OC. Masina iz potpisa (CPU i7-6700K na 4.6 GHz).

GTX 1070 vs GTX 770.png

Sumarno, preko 2x brza kartica. Kada je u pitanju Armor, out of the box radi na 1557 MHz, boostuje na 1886MHz i onda vremenom pada na 1860MHz. Overclock joj nije jaca strana: +120 za core i +450 za memoriju (Micron). Tada boostuje na 2038 MHz ali vremenom pada na 2012 MHz. U Assetto Corsa se dobija 9.5% (81 FPS vs 74 FPS). Kartica je tiha (ventilatori ne rade do 60%) a max. temeratura u Assetto Corsa je 68*C (fan je na auto, max 1536 rpm). PCB je valjda isti kao i kod Gaming verzije samo je napajanje nesto slabije (dve faze manje, 1 x 8PIN). Coil whine postoji kada je FPS reda nekoliko hiljada. U igrama se cuje blago zujanje ali nista alarmantno.
 
Uporedi je sa 570 da vidimo tada koliko je brza :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice memorije uzmi g.skill ripjaws v ddr4, ona ti radi na 3200 mhz a kosta oko 80 evra kod madjara.
Nema te memorije i ne zna se kad će je ponovo biti.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Pridruzujem se ovom klubu sa Inno3D iChill GTX 1070 X3 :D Uskoro cu preci na intel, pa necu muciti grafu sa ovim CPUom :d
 
MSI GTX 770 Gaming OC vs MSI GTX 1070 Armor 8G OC. Masina iz potpisa (CPU i7-6700K na 4.6 GHz).

Pogledajte prilog 208294

Sumarno, preko 2x brza kartica. Kada je u pitanju Armor, out of the box radi na 1557 MHz, boostuje na 1886MHz i onda vremenom pada na 1860MHz. Overclock joj nije jaca strana: +120 za core i +450 za memoriju (Micron). Tada boostuje na 2038 MHz ali vremenom pada na 2012 MHz. U Assetto Corsa se dobija 9.5% (81 FPS vs 74 FPS). Kartica je tiha (ventilatori ne rade do 60%) a max. temeratura u Assetto Corsa je 68*C (fan je na auto, max 1536 rpm). PCB je valjda isti kao i kod Gaming verzije samo je napajanje nesto slabije (dve faze manje, 1 x 8PIN). Coil whine postoji kada je FPS reda nekoliko hiljada. U igrama se cuje blago zujanje ali nista alarmantno.

Ajde probaj BF4 ili bf1 ako imaš u 1440p ako možeš bio bih zahvalan
 
Ajde probaj BF4 ili bf1 ako imaš u 1440p ako možeš bio bih zahvalan


Probao sam BF1 Open Beta (ultra preset). Vrzmao sam se 15 min po nivou i pustio MSI AB da loguje. Najnize sto sam video je 75 FPS.

BF1_1.png
BF1_2.png
 
Ako nekoga zanima, evo koliki je bottleneck sa ovom konfiguracijom, tacnije ovim CPU-om. Bolje je nego sa gtx 760, ali oseti se povremeni pad framerate, CPU je skoro uvek na 100%. Srecom, nece se jos dugo muciti grafa sa njime :d
 

Prilozi

  • Firestrike.png
    Firestrike.png
    890.6 KB · Pregleda: 138
  • heaven.jpg
    heaven.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 159
  • Lara.jpg
    Lara.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 133
@Lukija
Odlicno!!! hvala super je temperatura
 
Pridruzujem se ovom klubu sa Inno3D iChill GTX 1070 X3 :D Uskoro cu preci na intel, pa necu muciti grafu sa ovim CPUom :d
Svaka cast. Odlicna kartica. Ja sam je kupio mom sincicu. Radi OK i na njegovom 4K monitoru.
Probacu sad za vikend da pustim neki benchmark na toj rezoluciji da vidim kako se ponasa.
 
Poslednja izmena:
Uzeh EVGA GeForce GTX 1070 FTW,prvi utisak u radu je neverovatno tiha a temperature su vise nego odlicne sto mi je nekako najbitnije posto planiram jos jednu za SLI...
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    427.2 KB · Pregleda: 154
  • 1.jpg
    1.jpg
    307.9 KB · Pregleda: 142
Ako nekoga zanima, evo koliki je bottleneck sa ovom konfiguracijom, tacnije ovim CPU-om. Bolje je nego sa gtx 760, ali oseti se povremeni pad framerate, CPU je skoro uvek na 100%. Srecom, nece se jos dugo muciti grafa sa njime :d

Neverovatno da moj vremesni i5 750 sa GTX 1060 daje bolje rezultate nego 1070 sa FX6300... zaista sam mislio da je 6300 match za ovaj moj CPU.

recimo kod mene je CPU score 5926 i combined score 4379

Tomb Raider, 87 prosek
 
Nazad
Vrh Dno