Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

meh sintetika,dajte bre fps rezultate... vidim ovaj gta5 redux zna poprilicno dobro da optereti gpu.
 
Тако је. Пустите се синтетичких тестова него завртите benchmark неке игре па да видимо fps. Не играју се тестови већ игрице. ;-)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
I konacno je magicna granica dostignuta. OC memory clock +700 MHz, 9410 MHz efektivno, graphics score 19878. Mada sam ovo mogao jos krajem jula ali nisam znao koliki je hype u vezi Samsung memorije na GTX1070.
Lepo je videti u GPU-Z da je bandwidth preko 300 GB/s. Jos malo pa kao GDDR5X. U svakom slucaju uskoro cu je testirati i u igrama a ne samo u sintetici.

A zasto ne odvrnes taj core voltage u MSI Afterburneru do kraja, pojacace stabilnost i klok?
 
Dokle je taj kraj?

Послато са GT-I8262 уз помоћ Тапатока
 
Konacno je moja!!! :party::hair::guitar::bottle:,)cheers

Pogledajte prilog 211015

Mozes da mi kazes koji ti je serial num, kako ide? Takodje sam dobio kartu, Asus Strix OC, pocinje sa G7 ( mozda imam sansi za samsung :D) zavrsava se sa 042xxx, check je 33xx.

E sad ne mogu trenutno da je upalim i proverim, nisam tu. Danas kasnije, ali vidim ti si dobio samsung pa me cisto zanima kako ti krece serial iaku cu danas da proverim haha :D
 
@Ljanmi cestitam na odlicnoj kupovini, koliko ti radi na default? Moja radi na 2012mhz. Kartica je tiha, hladna... Malo sam vise posvetio vremena OC pa evo rezultata
GTX 1070 Unigine Heaven OC.jpg
 
@Ljanmi cestitam na odlicnoj kupovini, koliko ti radi na default? Moja radi na 2012mhz. Kartica je tiha, hladna... Malo sam vise posvetio vremena OC pa evo rezultata
Pogledajte prilog 211110

Hvala kolega, ne bi bio pravedan test posto ti imas i7 a ja i5 u makini :)

Anyway, karta je hladna stvarno kao spricer i necujna. Jako sam zadovoljan kartom za sada. Vidim da si je naklokovao na GPU/mem 2088/4608, mozes da mi pustis skrin iz MSI afterburnera cisto da vidim kako si je ti podesio. I moja mislim da bustuje na difoltu nesto preko 2000MHz, stvarno ZLO od karte. Hteo sam GTX 1080 ali kapiram da mi ne treba za 1080p TV, monitore ne podnosim :)

Pored ove jedino je mozda cak i bolja a mozda i nije Gainward GTX 1080/70 pogotovo ona Golden Sample koliko cujem.
 
Evo kad ste krenuli sa tim Markovima, ja tek sad provalio da je i kod mene Samsung i bogami boostuje odlicno:

mem.png
mem2.png

Za sad nisam video artefakte na +900 mada je vrlo moguce da u nekom intenzivnijem gpu testu moze lagano da ih baci... doduse i ovo je sjajno :)
 
Isplati li se upgrade sa r9 290 i koju 1070 uzeti?
 
Apsolutno da.

Sto se tice pitanja koju uzeti moja preporuka za jednu od ove dve: Gainward Phoenix ili Asus Strix(jeftiniji model, ne OC varijanta). Ako neces mnogo da se cimas sa manuelnim klokovanjem, a opet da izvuces dosta i priblizno maksimumu, samo copy/paste settingse za memoriju i core clock od Phoenix GLH(Goes Like Hell) i Strix OC modela i cao. Stim sto ces kod Gainwarda morati flash biosa, jer obicna Phoenix ima drugaciju verziju biosa u odnosu na GS i GLH, koji joj ne dozvoljava power limit preko 109%, dok druge Phoenix moze i do 114%, tu je sa Asusom laksa prica. Koliko vidim idu obe za 455-465e, obe u tri-cetiri najbolje GTX 1070 verzije. Imas tu i Gigabyte G1 za 440e, ali sa takvom cenom nzm zasto bi gledao. Sad naravno, sve cene na proveru prvo.
 
Poslednja izmena:
Isplati li se upgrade sa r9 290 i koju 1070 uzeti?

Ja bih ti preporucio Asus Strix, uglavnom sve imaju samsung memoriju i najhladnije su. Kod mene ne prelazi 65c niti u igrama niti u testovima. U Witcher 3 na 1440p max je 65c a gledajuci Doom kad sva podesavanja stavim na ultra u 1440p i ogranicim na 60fps bude 55c sa fan na auto.
 
Kamo sreće da sve imaju Samsung. Dosta ljudi se zalilo na asus forumu.
 
Naravno to je kockanje, ali u svakom slucaju preporuka za Strix
 
Meni jeste Samsung memorija ali nije neka :( Bez ikakvih gliceva i artifakta, znaci potpuno normalno ponasanje karte ovo je max izgleda. Ali zato GPU clock sabija :) Ni ja ne mogu da prebacim 16k u Firestrike-u. Evo rezova - Heaven, Valley, Firestrike, Time Spy.


















A lik od koga sam kupio kartu tvrdi da karta ide sve ovo samo +700 za memoriju bez gliceva i bilo kakvih artifaktka u Firestrike-u sto je naucna fantastika. Cak mi je poslao i skrinsot koji ne znam kako je uspeo da odradi(mozda nije sa ovom kartom). Brzina fana je malo preterana - to cu da sredim i ram sam bio olabavio, cak sam i klok CPU-a spustio misleci da mi nesto od ta 2 pravi problem - nije pravilo, sve je to savrseno bilo stabilno. Tako da od prilike to je max od ove moje karte.
 
Znači splaslo oduševljenje sa Samsung memorijom.
Evo kod mene je taj GTX1070 Strix sa Micron memorijom:
Screenshot 2016-09-28 22.40.24.png
Screenshot 2016-10-01 14.40.27.png
Nije znači pravilo da je Samsung toliko superiorniji od Micron?
 

Prilozi

  • Screenshot 2016-09-28 19.36.44.png
    Screenshot 2016-09-28 19.36.44.png
    864.9 KB · Pregleda: 92
Meni jeste Samsung memorija ali nije neka :( Bez ikakvih gliceva i artifakta, znaci potpuno normalno ponasanje karte ovo je max izgleda. Ali zato GPU clock sabija :) Ni ja ne mogu da prebacim 16k u Firestrike-u. Evo rezova - Heaven, Valley, Firestrike, Time Spy.

Skroz nebitno. Kartica je brza te brza. Ja mogu da prebacim 16k bez problema iako je Micron memorija ali je drzim na stock. Da li primecujes coil whine kada je FPS veliki?
 
Da nema ove zezancije sa memorijom, sutra bih uzeo karticu.
Ne bih da igram lutriju sa karticom od 500e, posebno jer sam do sada uvek losije prolazio.
 
Da li neko od vas srecnika sa Samsung memorijom moze da uradi par benchmarka, cisto da vlasnici kartica sa Micron memorijom vide sta propustaju? Bilo bi dobro da odradite benchmark na stock frekvenciji (4000Mhz), na 4200-4250Mhz (na koliko se uglavnom klokuju Micron memorije) i onda na maximumu za vasu Samsung memoriju.
 
Poslednja izmena:
Ispadoše Micron 1070 ubogije od Intel integruša.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Da li neko od vas srecnika sa Samsung memorijom moze da uradi par benchmarka, cisto da vlasnici kartica sa Micron memorijom vide sta propustaju? Bilo bi dobro da odradite benchmark na stock frekvenciji (4000Mhz), na 4200-4250Mhz (na koliko se uglavnom klokuju Micron memorije) i onda na maximumu za vasu Samsung memoriju.

Znas sta opet kazu na forumima - GPU clock is the king ;) . Sad ta memorija Micron sputava max klokovanje GPU-a, znaci nije samo do brzine memorije :) Kako objasnjavas da imam konstantan boost od 2125MHz za GPU u svim testovima. Ako ne klokujem GPU, memorija moze da ide na +650 mislim, nisam 100% siguran ali mi se cini da je tako bilo. Znaci kako forsiram GPU tako mi se smanjuje OC mogucnost memorije i obrnuto. Koliko shvatam, malo vremena da se nadje optimalan balans da bi se izvukao max peformansi. Realno bi bilo da nadjemo neku ultra zahtevnu igru i da pratimo min FPS Micron OC V.S. Samsung OC.
 
Samsung kolega da vam kažem nešto, haha :D. To što tvoja ide 2125Mhz, tj. sve što je preko 2100 je apsolutni golden sample po mom mišljenju. Ubo' si sjajan primerak. Čestitam. Evo ja početni sati testiranja moje kartice. Trenutno +70 core boostuje na max mislim 2065Mhz i imam stabilnih (za sada) + 700Mhz na mem tj. 9410Mhz efektivno, nešto mi se i ne gura više. Izađe lepih kad pogledaš u GPU-z 301.1 GB/s bandwidth.

I kad nisam podigao memoriju već tipa core na +100 recimo (mada mislim da mi se desilo i na +80) Ako startujem firestrike test, negde tokom gledanja se samo ugasi sa the user has interrupted etc... Kad sam pogledao u Event Viewer video sam da je tiho nvidia display driver prestao da radi. Tako da čim pređem kod mene 70 izgleda driver crash-uje u firestrike. (372.90). Naravno nisam probao u igri, ali boostam isto 2110MHz čini mi se u heaven i valley bez crash-a mada ništa mi ne znači kad mi firestrike crashuje driver. Naravno tek sam počeo sa zatezanjem pa će biti tu još eksperimentisanja. Probao sam Deus Ex MK i ROTTR na +70 i +700 i radi bez problema, a karta u load 63c... prezadovoljaaaaaaaaan :D
 
Nazad
Vrh Dno