Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Mozes da odvrnes sve dokle mozes da ohladis procesor.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Rece kolega,sve dok ga mozes ohladiti rokaj V,nije ukljucen HT,sa HT-om to je vise :D
 
Eee jos ti imas i7 + 5,2 :) Ok, Dokle smem da odvrnem V na Devils Canyon-u, 1,37V mnogo?

Druga stvar, ova tvoja Titanka pokidala sve GTX 1070 :)
Imas dobro hladjenje koliko vidim mozes slobodno da ga stavis na 1.37 sta sam ja nesi dosadjivao oko tih napona i klokovanja [emoji2] [emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Haha moze nije problem

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mnogo ste mi tu nesto razlicitih ROTTR testova prikazali, ne razumem sta vam je maks itd... Jedina stvar koju znam je da za nase zelene karte obavezno ide DX11, stvarno nema potrebe da benchujete DX12 pogotovo sto u DX12 ne moze da radi VXAO. A realno niste uzeli 1070 ili 980ti da ne mozete da igrate sa VXAO eye candy. Tako da max za ovu igru za nase benchovanje je DX11 sve custom na max, pogledas sve opcije vidis da li ima jace + VXAO i onda benchujes na zeljenoj rezoluciji. Eventualno motion blur na off i film grain jer ne verujem da to neko voli. :)

Kod mene, DX11, sve max + VXAO na fullHD ide ovako npr u benchu:

OtUyNeP.png
 
Maaa, KOLOS ima besan cip + besnu memoriju i nema takmicenja sa njim :) Nego evo sad sam bacio jedan benchmark onako, ovaj overall score mi je nesto mnogo los :) Experimentisem sa CPU-om trenutno je na 4,6 i mem 2400(1T - 10-12-12-16), ne znam da nije do toga nesto :) Graficki skor mi je super skroz, zadovoljan sam evo setovanja za rezultat.

Pa i nije los,sa 4.6 nece to vise,kod mene je na 5.2Ghz ako gledas moje :D

Pa ok je rez za Haswell na 4.6GHz. Kod mene je CPU na 5GHz u svim testovima, Haski mora biti na 4.7-4.8GHz da bi me stigao.
 
Taj PureHair na on moze na Very High. Vsync je apsolutno bestpotreban zato sto sad Nvidia nudi milion puta bolji fast sync koji palis u control panel-u za tu konkretnu igru ili moze i na globalnom nivou. Klasican vsync je proslost koliko dobro ovaj radi (Testirao na tipa 10 igara, bez jednog jedinog tear-a i input lag na nivou vsync off)... Radi na maxwell i pascal kartama.

AA levels su u ROTTR jako lose odradjeni. Taj SSAA x4 je efektivno kao da benchujes 4k rezoluciju pa opet ako radis bench na full HD sa SSAAx4 dodje kao da radis bench na 4k. Niti 1070 niti 980ti nisu za 4k gaming... A taj nivo AA u ROTTR generalno je opet lose odradjen i nikako ne opravdava fps hit.

Sve na max racuna detalje + AA levels zasebno + rezolucija na kojoj se igra.

Mada dobro, to kod tebe izgleda tako. Ja ne vidim poentu benchovanja sa SSAA x4, prvo sto ne radi dobro posao, drugo sto je to ustvari 4k a izgleda njesra. Prosto od igre do igre. u ROTTR najbolje izgleda FXAA (mada mozda ne svima) ako ne FXAA onda najbolje radi DSR posao. I naravno fast Vsync jer je stvarno fenomenalan. ;)
 
Poslednja izmena:
Taj PureHair na on moze na Very High. Vsync je apsolutno bestpotreban zato sto sad Nvidia nudi milion puta bolji fast sync koji palis u control panel-u za tu konkretnu igru ili moze i na globalnom nivou. Klasican vsync je proslost koliko dobro ovaj radi (Testirao na tipa 10 igara, bez jednog jedinog tear-a i input lag na nivou vsync off)... Radi na maxwell i pascal kartama.

AA levels su u ROTTR jako lose odradjeni. Taj SSAA x4 je efektivno kao da benchujes 4k rezoluciju pa opet ako radis bench na full HD sa SSAAx4 dodje kao da radis bench na 4k. Niti 1070 niti 980ti nisu za 4k gaming... A taj nivo AA u ROTTR generalno je opet lose odradjen i nikako ne opravdava fps hit.

Sve na max racuna detalje + AA levels zasebno + rezolucija na kojoj se igra.

Mada dobro, to kod tebe izgleda tako. Ja ne vidim poentu benchovanja sa SSAA x4, prvo sto ne radi dobro posao, drugo sto je to ustvari 4k a izgleda njesra. Prosto od igre do igre. u ROTTR najbolje izgleda FXAA (mada mozda ne svima) ako ne FXAA onda najbolje radi DSR posao. I naravno fast Vsync jer je stvarno fenomenalan. ;)

Lepo si rekao si to rekao, "mada mozda ne svima" :d
U ROTTR FXAA je meni licno jedna od najgorih iteracija doticnog AA metoda. Takav blur i zamucivanje slike nigde nisam jos video, meni licno to zamucivanje mnogo smeta, tako da sam sa GTX 1060 igrao sa AA off i sasvim je ok.
 
Max core clock bez diranja memorije na kom može da se vrti Heaven je 2190MHz @1.093V :)

heaven_2016_10_24_21_21_04_113.jpg

Hoću bios editor!!! :d
 
@KOLOS

Kako ti to lokujes V u MSI Afterburneru? Nikada to nisam radio :)

PS

Cudo od karte :-devil-:



Update:

I sta je zakljucak, gde mi je safe granica na Devils Canyon-u - 1,4V?
 
Poslednja izmena:
Ctrl + F pa nađeš voltage point koji želiš i klikneš i držiš dok vučeš do željenje frekvencije. Onda Ctrl + L da lokuješ. Sa Ctrl + D resetuješ na default.

Untitled.jpg

Limit je 85°C max za svaki dan, tako da sve zavisi od kulera. Do 1.45V mu sigurno ništa neće biti ako se ne pregreva.
 
Taj PureHair na on moze na Very High. Vsync je apsolutno bestpotreban zato sto sad Nvidia nudi milion puta bolji fast sync koji palis u control panel-u za tu konkretnu igru ili moze i na globalnom nivou. Klasican vsync je proslost koliko dobro ovaj radi (Testirao na tipa 10 igara, bez jednog jedinog tear-a i input lag na nivou vsync off)... Radi na maxwell i pascal kartama.

AA levels su u ROTTR jako lose odradjeni. Taj SSAA x4 je efektivno kao da benchujes 4k rezoluciju pa opet ako radis bench na full HD sa SSAAx4 dodje kao da radis bench na 4k. Niti 1070 niti 980ti nisu za 4k gaming... A taj nivo AA u ROTTR generalno je opet lose odradjen i nikako ne opravdava fps hit.

Sve na max racuna detalje + AA levels zasebno + rezolucija na kojoj se igra.

Mada dobro, to kod tebe izgleda tako. Ja ne vidim poentu benchovanja sa SSAA x4, prvo sto ne radi dobro posao, drugo sto je to ustvari 4k a izgleda njesra. Prosto od igre do igre. u ROTTR najbolje izgleda FXAA (mada mozda ne svima) ako ne FXAA onda najbolje radi DSR posao. I naravno fast Vsync jer je stvarno fenomenalan. ;)

Aman kolega nismo se razumeli :D,ne kazem ja da se igra sa ovim nego ovo je da kod svih bude isto kada se rade testovi na max opterecenju a ne neko upalio ovo neko ono i sareno :) vako sve upaljeno pa ozezi :D

Ljanmi@

Ovo ti je sa HT ON na 5.2Ghz

http://www.3dmark.com/3dm/15630959
 
Poslednja izmena:
Aman kolega nismo se razumeli :D,ne kazem ja da se igra sa ovim nego ovo je da kod svih bude isto kada se rade testovi na max opterecenju a ne neko upalio ovo neko ono i sareno :) vako sve upaljeno pa ozezi :D

Ljanmi@

Ovo ti je sa HT ON na 5.2Ghz

http://www.3dmark.com/3dm/15630959

Ma idi covece, odakle ti taj CPU i cime ga hladis, vodom, ne moram da pitam je li delidovan :)


Ctrl + F pa nađeš voltage point koji želiš i klikneš i držiš dok vučeš do željenje frekvencije. Onda Ctrl + L da lokuješ. Sa Ctrl + D resetuješ na default.

Pogledajte prilog 212970

Limit je 85°C max za svaki dan, tako da sve zavisi od kulera. Do 1.45V mu sigurno ništa neće biti ako se ne pregreva.

Sad gledao jutjub malo i izgleda komplikovanije klokovati kartu sa Voltage/Frequency Curve Editorom :(
 
Poslednja izmena:
Taj PureHair na on moze na Very High. Vsync je apsolutno bestpotreban zato sto sad Nvidia nudi milion puta bolji fast sync koji palis u control panel-u za tu konkretnu igru ili moze i na globalnom nivou. Klasican vsync je proslost koliko dobro ovaj radi (Testirao na tipa 10 igara, bez jednog jedinog tear-a i input lag na nivou vsync off)... Radi na maxwell i pascal kartama.

AA levels su u ROTTR jako lose odradjeni. Taj SSAA x4 je efektivno kao da benchujes 4k rezoluciju pa opet ako radis bench na full HD sa SSAAx4 dodje kao da radis bench na 4k. Niti 1070 niti 980ti nisu za 4k gaming... A taj nivo AA u ROTTR generalno je opet lose odradjen i nikako ne opravdava fps hit.

Sve na max racuna detalje + AA levels zasebno + rezolucija na kojoj se igra.

Mada dobro, to kod tebe izgleda tako. Ja ne vidim poentu benchovanja sa SSAA x4, prvo sto ne radi dobro posao, drugo sto je to ustvari 4k a izgleda njesra. Prosto od igre do igre. u ROTTR najbolje izgleda FXAA (mada mozda ne svima) ako ne FXAA onda najbolje radi DSR posao. I naravno fast Vsync jer je stvarno fenomenalan. ;)

Gle stvarno, ima fast sync u drajveru i za maxvell. Nisam ni vido',,) hvala na informacion. :wave:

Kazi mi, da li znas, da li treba da se pali Tripple buffering sa fast sync ? Kod V-sync buffering pomaze kod input laga.
 
Ima tamo u temi sve,uradjen mu je komplet tretman,sada pokusavam da vidim moze li da prodje sa 5.3 u fire strike da vidm koji max moze da uradi ova platinka...
 
Gle stvarno, ima fast sync u drajveru i za maxvell. Nisam ni vido',,) hvala na informacion. :wave:

Kazi mi, da li znas, da li treba da se pali Tripple buffering sa fast sync ? Kod V-sync buffering pomaze kod input laga.

Ne ne nikako. Mada verovatno ne bi radilo nista jer je req da bude normalan Vsync na on da bi radila ta tripple buffer opcija u cp. Sam fast sync radi na slican nacin kao tripple buffering ali malo drugacije naravno tako da ti to ne treba.
 
Ne mogu stvarno da listam 100+ strana pa cu pitati ljude koji su jos aktivni ovde, jel se isplati razlika u ceni i uzeti ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING u odnosu na GV-N1070WF2OC-8GD (Gigabyte)
 
Za koliko sada moze da se nabavi 1070 Strix ?
 
Pozdrav gledao sam na kp Asus strix gtx 1070 OC graficku kartu i nasao po ceni od 415e da li je to realna cena jer sam na vise mesta nasao po ceni od 516e pa me zanima da li je u pitanju prevara jer je razlika skoro 100e.
 
Pozdrav gledao sam na kp Asus strix gtx 1070 OC graficku kartu i nasao po ceni od 415e da li je to realna cena jer sam na vise mesta nasao po ceni od 516e pa me zanima da li je u pitanju prevara jer je razlika skoro 100e.
Pogledaj kave su mu ocene i koliko ih ima. Ako ima dosta pozitivnih ocena onda je siguran prodavac.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moze jedino polovna po toj ceni ako se nekom nesto ne svidja na istoj (zuje zavojnice na primer itd) ili da je prevara
 
Moze biti da je neko porucio pa ipak odustao. Mozda prodavac hoce da je proda bez zarade cisto da mu ne stoji.
 
Pojavio se oficijelni BIOS update za ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING.
GTX1070 update bios
1. DUAL GTX 1070 series now support 0dB function.
2. Improve Micron memory overclock stability.

Meni treba za OC verziju, ali ne vidim na sajtu za support ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING

EDIT:
Sad videh na ROG forumu poruku, tako da je dostupno...
Okay, i found the BIOS available in the "GLOBAL" support page not in localized pages, here you can download for the non-OC and OC versions

Standard non-OC version: https://www.asus.com/Graphics-Cards/...Desk_Download/

OC Version: https://www.asus.com/Graphics-Cards/...Desk_Download/

You will find a new entry BIOS from which you can download an .exe update file

Changelog:
GTX1070 updat bios
1. DUAL GTX 1070 series now support 0dB function.
2. Improve Micron memory overclock stability.

OC version:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/vga/nVidia/1070_updat_bios.rar?_ga=1.226538649.503021166.1439810094
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno