Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Zanimala me razlika karte na def vs Samsung VRAM +700(9400MHz), ostalo na default.

Heaven, levo stock karta, desno VRAM +700:

Heaven default.jpg Heaven VRAM +700.jpg

Rise of the Tomb Raider, DX12, Very High, SMAA - levo stock karta, desno VRAM +700:

Tomb default.jpg Tomb VRAM +700.jpg

Napomena: procesor je na def i bottleneck je u nekim delovima Tomb Raider testa gde CPU usage ide na 100%, a GPU usage na 80%, vidi se i po min fps-u.

Realno, onaj ko dobije kartu sa Micron čipovima, nema razloga za brigu zbog toga što neće na +250 ili +500.

Samsung VRAM na +700 daje 5-7% bolje performanse.
 
Kartica u potpisu, Samsung memorija, u afterburneru povecani limiti svi, dodam 50 Mhz za memoriju, puca fire strike, heaven, rortr. Gpu moze da se klokuje i onda boostuje do nekih 2050 ~. Ima li nekog resenja za memoriju ili sam ubo los primerak?
 
Poslednja izmena:
Kartica u potpisu, Samsung memorija, u afterburneru povecani limiti svi, dodam 50 Mhz za memoriju, puca fire strike, heaven, rortr. Gpu moze da se klokuje i onda boostuje do nekih 2050 ~. Ima li nekog resenja za memoriju ili sam ubo los primerak?

Koliko sam video po net-u, desavaju se i takve situacije sa memorijom , da ne moze skoro nimalo da se klokuje.

Sta znam, jel si probao mozda sa EVGA Precision, ili, probaj da reklamiras, nista te kosta, kazi da ne moze da se klokuje memorija ni malo, sto je cudno, jer svaka memorija moze da ide bar do 8.500 - 8.800mhz, znaci nesto nije bas u redu sa tvojom memorijom , mozda je i u biosu nesto 'izbagovano', trazi da ti re -flashuju bios, ...... bas je 'simpomaticna' :eyebrows: situacija, slozi neku pricu itd...
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video po net-u, desavaju se i takve situacije sa memorijom , da ne moze skoro nimalo da se klokuje.

Sta znam, jel si probao mozda sa EVGA Precision, ili, probaj da reklamiras, nista te kosta, kazi da ne moze da se klokuje memorija ni malo, sto je cudno, jer svaka memorija moze da ide bar do 8.500 - 8.800mhz, znaci nesto nije bas u redu sa tvojom memorijom , mozda je i u biosu nesto 'izbagovano', trazi da ti re -flashuju bios, ...... bas je 'simpomaticna' :eyebrows: situacija, slozi neku pricu itd...

Niko normalan NECE da ti uvazi reklamaciju zato sto se tvoj primerak ne klokuje kako bi ti voleo. Prodas na oglasima ako nisi zadovoljan pa kupis ponovo i tako u krug ili kupis polovnu kartu za koju znas 100% kako radi ;) Mene bi bilo sramota da pozovem i da pitam nekoga tako nesto, ali opet to sam ja :) Nista licno reviewsrb :smash:
 
Okey, zato kazem, vredi probati, nista ne moze da izgubi.
Neka slozi neku pricu i fino i kulturno objasni, jednostavno, nije zadovoljan proizvodom. Video sam, da ljudi reklamiraju kartice i procesore, sa slicnim problemima, pa ako je neka korektna firma u pitanju, uvaze im granciju...:trust:

EDIT: Nije problem, sto nema neki extreman klok, nego sto skoro uopste, ne postoji overklok memorije, sto je bas 'siptomaticna' situacija....
 
Poslednja izmena:
Probacu druge drivere, drugi program za OC, pa javljam rezultate :)
 
Pa izgleda losa sreca=los primjerak :(

Bas to. Cisto sumnjam da ce sa drugim drajverima imati napretka.

Evo od dve MSI X 1070 koje imam jedna se klokuje 2088mhz za gpu i +800mhz memorija a druga jedva dobaci do 1970mhz / +500mhz memorija. Obe karte imaju samsung memoriju.
 
Niko normalan NECE da ti uvazi reklamaciju zato sto se tvoj primerak ne klokuje kako bi ti voleo. Prodas na oglasima ako nisi zadovoljan pa kupis ponovo i tako u krug ili kupis polovnu kartu za koju znas 100% kako radi ;) Mene bi bilo sramota da pozovem i da pitam nekoga tako nesto, ali opet to sam ja :) Nista licno reviewsrb :smash:

Jel realan ovaj predlog?:d Cime sve vi ljudi bavite...Ko nije zadovoljan sa GTX 1070 nek iskesira jos 180-200e za GTX 1080 i molim lepo.
 
Fire mark puca sa greskom "test was interrupted by user" , dok heaven prolazi. Podigao sam memoriju +120 i gpu + 60. Obrisao stare drivere sa DDU, instalirao nove, koristio EVGA precision tool. Ispravka, evo slike podesavanja, prosao i ovo heaven. Ranije je pucao pri svakom podizanju memorije.
 

Prilozi

  • heaven2.jpg
    heaven2.jpg
    695.5 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Moju MSI GTX1070 Gaming X sa Samsung memorijom, sam kupio u drugoj polovini jula i medju prvima u Srbiji. Nisam znao da ce kasnije da zamene memorijske chipove i stave Micron. Naravno i Micron zadovoljava fabricke specifikacije, drugo je sto su neki navikli i na OC. Ovo je moja graficka sa garancijom od 3 godine. Nisam je vise nasvirao, memara moze +500 Mhz a i GPU je 2088 MHz, mozda moze i vise nisam probao jer mi stvarno ne treba. Nema nigde tackice niti artifakte. Jel ima nekog ko bi mi za ovu dao jednu krupnu evropsku purpurno crvenkastu novcanicu? Ne obazirite se na vremesni CPU bice oko nove godine Kaby Lake, ne isplati mi se sad da prelazim na i6700K + Z170.
 

Prilozi

  • 3DMark13 160924 blur.jpg
    3DMark13 160924 blur.jpg
    376.4 KB · Pregleda: 139
Poslednja izmena:
Да ли би мој 4670k могао да буде bottleneck у пару са 1070?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jesi li klokovao taj cpu ?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Na predlog clana Ljanmi, podigao sam OC memorije na grafickoj za 600, na 2304 Mhz tj. efektivno na 9216 MHz. Nisam ni znao da moze toliko. Mozda moze i vise nego nisam hteo. Stvarno je dobra ova Samsung memorija na GTX1070. Steta sto su posle poceli da stavljaju Micron, naravno kome to treba i kome tome tezi.
Temperature su fenomenalne, ne prelazi u Fire Strike testu 64C i to na samo 1000 rpm na nekoliko sekundi koliko traje najvece opterecenje testa. U ostatku testa je ispod 60c u pasivnom modu. Bolju graficku kartu u zivotu nisam imao.
 

Prilozi

  • 3d mark 07.jpg
    3d mark 07.jpg
    439.8 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Na predlog clana Ljanmi, podigao sam OC memorije na grafickoj za 600, na 2304 Mhz tj. efektivno na 9216 MHz. Nisam ni znao da moze toliko. Mozda moze i vise nego nisam hteo. Stvarno je dobra ova Samsung memorija na GTX1070. Steta sto su posle poceli da stavljaju Micron, naravno kome to treba i kome tome tezi.
Temperature su fenomenalne, ne prelazi u Fire Strike testu 64C i to na samo 1000 rpm na nekoliko sekundi koliko traje najvece opterecenje testa. U ostatku testa je ispod 60c u pasivnom modu. Bolju graficku kartu u zivotu nisam imao.

Uzmi igraj malo Dying Light, Fire Strike je sinteticki test koji se ne igra. Koliko citam za GTX 1070/1080 ULTIMATIVNI test je Dying Light tj ako ti tu prolaze klokovi - prolazice svuda ;)

Update:

I digni sad memoriju na +700
 
Poslednja izmena:
Uzmi igraj malo Dying Light, Fire Strike je sinteticki test koji se ne igra. Koliko citam za GTX 1070/1080 ULTIMATIVNI test je Dying Light tj ako ti tu prolaze klokovi - prolazice svuda ;)

Update:

I digni sad memoriju na +700

Skidam igru Dying Light. Javljam rezultate za dan-dva. Imam neke obaveze.
 
Koji je najbolji 1070 sto se sad moze kod nas uzeti, merkam Asus Strixx OC, koliko vidim po opisima na netu on je ubedljivo najbolji i sto se OC tice i sto se temperatura tice. Jes da je 485e, al kad je bal nek je bal.
 
Zvao sam uvoznika za MSI i rekli su mi da se od cetvrtka javilo jedno 4-5 ljudi koji insistiraju na Samsung memorijama za GTX 1070, bas cudno zar ne :) . Druga stvar neki potencijalni kupci su mu trazili da slikaju serijski i neki hash jer "navodno" postoji nacin kako da pomocu hash-a provere da li je memorija Samsung ili Micron. Ja nisam uspeo da nadjem na brzinu informaciju o hash-u i vezi sa Samsung memorijom ali sam nasao vezu sa serijskim brojem i tipom memorije na Asus Rog forumu (STRIX karte) pa koga zanima moze da se lepo informise o tome. Digla se svuda prasina oko tipa memorije na karticama i svi kupci buducih GTX 1070 koji su upuceni uglavnom insistiraju na Samsung memoriji. Informacije su javne, pun je web toga, gugl ko hoce da cita. Takodje interesantna informacija, zaposleni kod uvoznika kaze da se zapalila neka Samsung fabrika(dal rece u Kini, mislim da jeste tako rekao) i da je to razlog nestasice Samsung memorije. Trenutno su dostupne 2 GTX 1070 Strix karte i jedna GTX 1070 Gaming X na stanju od onoga sto je mene zanimalo. Ceka se nova tura da stigne.

Kako bilo, zaposleni je poslao mail MSI-u sa upitom da li ima serija/modela sa Samung memorijom i koje su/da li su porucive, ako nema da li ce ih biti uopste. Drugim recima da znamo na cemu smo. Evo slika serijskih i hash-a na kome su insistirali neki drugi potencijalni kupci(nisam ja) ali kada je vec napravio slike zamolio sam ga da mi ih prosledi na mail. Po onome sto sam procitao na ROG Asus forumu vrlo je moguce da ove 2 karte sto imaju na stanju imaju Samsung memoriju iako je jedna uvezena mislim 19-og avgusta a druga 30 avgusta. Za MSI se ne secam ali je nesto tipa kraj avgusta. Pravilo je da se prodaju prvo stare zalihe koliko sam ukapirao.

@Grunt
Iscitaj 4 strane na Asus ROG forumu, uporedi serijske ili nadji nacin da proveris hash kako neki likovi tvrde da je to moguce(ako te uopste zanima - samo pokusavam da budem koristan zajednici). Ako se odlucis na kupovinu obavezno postuj ovde sta si dobio.

PS
Nema potrebe vise bilo ko da smara zaposlene kod uvoznika telefonom, covek je bio dobro upoznat sa situacijom pre mog poziva tako da je znao sta da mi odgovori unapred vec jer je dosta ljudi zvalo i trazilo isto. Bio je vrlo ljubazan, nimalo lenj, vrlo preduzimljiv i odmah je stupio u akciju poslavsi MSI-u detaljan mail sa upitom. Karte niposto nije moguce otvarati i probati pre kupovine(da serviser ubode kartu i iscita informaciju na GPU-Z-u) - jednostavno zaboravite na to(politika firme). Ima moj telefon i obecao je da cim dobije povratne informacije - javice mi odmah posto sam rekao da ima nas vise zainteresovanih za kupovinu. Nadam se da sam bacio malo svetla na ovu temu. Ko ima vremena i zelje naka malo detaljnije ispita ove serijske brojeve i hash-ove.






 
Interesantan problem, ne kontam sta skrtare na ovim sve samo ne jeftinim karticama, skoro 500eur karta i oni stede :/
Pogotovo mi se nije svideo podatak da kod micron memorije cesto ide coil whine koji mrzim iz dna duse :D
 
Interesantan problem, ne kontam sta skrtare na ovim sve samo ne jeftinim karticama, skoro 500eur karta i oni stede :/
Pogotovo mi se nije svideo podatak da kod micron memorije cesto ide coil whine koji mrzim iz dna duse :D


Coil whine? Sa micron memorijom? Kako ste krenuli karte sa micron memorijom imace i 2gb manje, siguno. Saznace se to uskoro.

Gadan je taj micron, teske su to muke 3-4% nize performanse pih :)
 
krastavac kad dajes toliko novca za gpu sve bi da bude savrseno, i za zapadnjake je ovo skup gpu a kamoli za mene koji radi za crkavicu xD

Prelazim sa amd na nvidiu bas iz slicnih razloga sto sa amd uvek neke smicalice, a sad i nvidia zeza bas nemam srece xS
 
Koka briga sto se 10-tak likova na OC frumima rasplakalo za 1070 sa Samsungom....... Micron radi OK da su ga prvi dan stavili niko se nikad ne bi bunio, ovako stvarno ocekujete da neki uvoznici jure neke vase imaginarne serijske brojeve kartica koje su pre mesec dana prodane, da nece slucajno da kopaju po magacinima, da bi nasli 20tak komada pa da vam spune zelju :)

Vec sma rekao ko oce Samsung sacekajte da neko krene da prodaje polovne
 
Cekaj ti sada branis sto proizvodjaci kartica hoce da ustede na nama stavljajuci jeftiniju komponentu a finalni proizvod prodaju po istoj ceni ? Jedini razlog da neko ovo brani jeste da je vec uzeo 1070 sa Micron memorijom pa da lepse spava znajuci da ce i druge pored njega da z*jebu...

Vecini korisnika jeste svejedno, ali ne vidim sta je sad tu lose sto neki hoce da dobiju to sto su platili, zasto su slali review sajtovima jedno a posle prodaju drugo, to je kao cool ?
 
Pa bas njih briga za 0.0001%, i ne moje su grafike vecinom samsung tako da kad ih budem prodao bice 30% skuplje od drugih :)
realno retko kad se na nekim garfikama mogla memorija toliko dizat, samsung je uvek bio jako redak!
na primer samo neke prve revizije AMD r9 380 su imale samsung, RX 470 8GB samo poneke (nitro na primer za sad, itd), posle su svuda zapale elpida, hynix i micron, tako da je na trzistu sad 98% tih a samsung je na kasikicu svugde

A slazem se za to da obmanjuju trsite jer svi sajtovi dobiju garfike sa samsungom pa posle svi kukaju kad ne dobiju ocekivano, ali to nije slucaj samo sa 1070-kom nazalost
 
Poslednja izmena:
Mislim da je doslo vrjeme da neko odrade pascal bios editor, i onda ce poletiti za micronom :D
 
Nazad
Vrh Dno