Šta je novo?

Kako pronaci ukraden auto?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po tom savetu najbolje svi da koristimo bicikle i gsp :D
 
Pa i jeste, ali i bickli se kradu, još više nego automobili. ( :
 
Meni poprilicno smeta elektronika u kolima u prekoracenim kolicinama. Jasno mi je sta je luksuz, isto tako mi je jasno da je elektronsko podesavanje retrovizora, elektricni podizac visine sedenja i slicno, cista bahanalija i jedan sistem vise za naplatu servisa.

Ja ne znam nijednog vlasnika automobila koji je stariji od 8 godina a da mu sva 4 podizaca normalno rade. Bilo da je BMW Serie 5 ili Punto.

Sto se tice kradje a c a je ubo u poentu samo sto je u srbiji to malo nemoguce jer svi mi smatramo automobil kao nesto nezamenjivo. Imao sam pre par godina udes i ostao bez E36, novac mi je dozvolio da ga zamenim sa Jugo-om, 55 sa plinom za 300 evra i vozeci se u onome poceo sam da ga cenim kao da je ne znam sta, samo sto ga imam. Poceo cak i da branim koncept Juga.

Retko ko od nas ovde ima para za rezervni auto, slicnog kvaliteta kao i aktuelni, osiguranja nemamo a otplata auta na kredit u srbiji je, bar da se ja pitam, sumanuta praksa i bacanje para.
 
Nikad ne dajte ključ auta u auto perionicama ili na nekom parkingu kao recimo ispred restorana Franš.

Samo da pitam - a koja je alternativa ovome? Tj. kako se ti ponašaš kada recimo treba da ostaviš auto kod majstora?
Ili npr. ja sam pre mesec dana vozio auto na dubinsko, gde mu treba ceo dan da se osuši.. Kako ne ostaviti ključeve, kad oni treba da pomeraju auto?
Ozbiljno pitam, nemam nameru da se svađam, vozim auto od 1000 ali vredi mi zlata koliko je težak :)
 
Jedno je majstor, drugo je autoperinica.
 
ja sam uprvao zbog svih tih stvari i prodao auto, taj dan kad su uzeli kola i kad su mi legle pare na racun kao da mi je kamen sa srca pao...

ostavi na parkingu - briga
ostavi kod farbara na poliranju - briga
ostavi u autoperionici - briga
parkiraj ga po gradu - muka
popni na ivicnjak - nije za to
plati ******ski bezobraznu registraciju - zlo
ostavi kod vulkanizera da menja gume - problemi

dok sam imao ladu Nivu ona je meni bila rob...
a kad sam promenio na bmw ja sam njemu postao rob.... neka hvala, video-probao i to je to....
 
Kratko i jasno NIKAKO.. Uvek ima ono ALI pa i ovde, a to je ako su ga ukrali neki ``indijanci``, a opet ne moze ``indijanac`` bas tako lako da ukrade auto tog godista..

Masovno su nestajala PSA (Peugeot-Citroen) vozila ovde na Vidikovcu i generalno u Bg-u, i to godiste 2005-2010, 2-3 minuta i vozila nema, razvili su neki alat, lopurde.. Od 2010. na dalje elektricna arhitektura je drugacija pa im je to prepreke, uspeli su da udju u auto slome bravu, ali ne i da ga upale, samo su ubili BSI (Built-in Systems Interface).. Sve se ovo resava vrlo lako, izmestanjem OBD-a ili prepravkom uz odredjeni adapter, tako da u najgorem slucaju mozete proci sa polomljenim staklom i bravom.. Ali ljudi su uvek u fazonu nece mene ili se plase tih smesnih prepravki, a onda.....

- Mom drugaru su obili 308 usli slomili bravu, dobili kontakt, ali je ludak imao toliku srecu da mu je crkao osigurac koji napaja jedan od dva naponska pina na OBD uticnici, tako da nisu uspeli da iscitaju kod ili sta vec rade..
 
Imaš gradove koji jesu za automobil i imaš gradove koji nisu za automobil. Ja živim u Atini koja svakako nije za automobil, nameti su veliki, gužve su velike, gorivo je skupo, garaže su nedostupne većini, parking je katastrofa, a bogami se i obijaju automobili, na starom su mi izlomili bravu. Moj savet iz iskustva vam je kad živite u gradu koji nije za automobil, kupite ga samo ako apsolutno morate; ako je javni prevoz iole pristojan, idite njime. I kad kupujete auto, kupite jeftino, nipošto kredit. Ja sam nedavno morao da kupim nov, nije se isplatilo uzimati polovnjak sa ovdašnjim cenama i lažima prodavaca. I uzeo sam mali jeftini Citigo, kasko ga osigurao i šta bude, bude. Nemojte da budete kao Grci kompleksaši koji po ovim uskim zakračenim ulicama voze polovne džipove, Volvoe i Mečke, koštaće vas to vremenom i para i živaca. A i ribice rado ulaze u male automobile kakve bi i same volele da voze, besna kola samo u slučaju da želite da savatavate splavuše, a šta će vam to u životu?
 
Burazeru kad su usli u auto nisu mogli da ga upale, pa su ga gurali da pobegnu, posle 20 metra odustali ali mu sve iscukali haubu iz revolta verovatno

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
"Ja ne znam nijednog vlasnika automobila koji je stariji od 8 godina a da mu sva 4 podizaca normalno rade. Bilo da je BMW Serie 5 ili Punto."

Alfa 145 1.8TS, 98g, sve na struju radi. Podizači, retrovizori, podešavanje farova, grejači stakla i retrovizora, klima... :) Posle kažu talijanci ne valjaju.
 
Previse generalizujete, ne mogu svacije potrebe da ispune ti prethodno spominjani Lada Niva I Citigo. Ako prelazite 30000, ipak vam je potrebniji neki ozbiljniji auto. Sve moze da se zastiti, gledao sam slike nekog Audija na jednom nasem forumu kog su probali da obiju, samo po pored brave izbusili malu rupicu I usli u kola, a lik je instalirao brda zastita, nekoliko mehanickih plus neke elektronske ili sta vec. Tako da su odmah I izasli iz auta.

Koliko sam cuo iz neke price, glavna ekipa za dizanje automobila je iz Arandjelovca.
 
Ako ti se neko nameracio na auto, maznuce ga pa makar ga parkirao u dnevnoj sobi. E sad kad imas gomilu zastita kupio si vremena, a ako imas srece pa parkiras na neko pasivno bezbedno mesto. Recimo ispred neke banke ili marketa koji radi 24h. Retko koji diletant ce u pola noci da ti razvaljuje po kolima skidajuci zastite a 2m ispred njega visi cuvar banke ili ovi iz maxija piju kafu + svuda 600 kamera.
 
Ko se nameračio ukrast taj će i ukrast,njega neće zaustavit niti dva metra visine zida oko kuće,niti garaža a niti neke današnje inovacije
Jednostavno,mi sa plićim džepom nemamo tih problema,al i ako mislim kupit neki X5 onda se moram i pomirit sa sudbinom da će da dobije noge
....il ga sa nekom lančugom,tipa brodskom,zavezat za dvesto godišnje drvo :p
 
ma to je sve nebitno... ja sam sa nivom napravio za 3,5 god 45.000 sto je dosta za nju... i samo mi je klima nedostajala uzivao sam, posebno u gradu!!!!
a imao sam Opel Corsa (C), Audi S8 2001, Cayenne S 2006, Audi A8 4.2 Tdi 2009, Lada Niva 1.7i 2012, Bmw 740d xDrive 2013 i sad cu Skoda Yeti + Can-am Maverick ili Polaris RZR 1000
 
Kod novih automobila, često se ne dozvoljava ugradnja mehaničkih, pa ni dodatnih elektronskih zaštita jer se gubi garancija, a sa druge strane, kasko osiguranje voli da ima više zaštita. Šta sad raditi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Svojevremeno kada sam pretrazivao druge auto forume na ovu temu pokusavajuci da nadjem zastitu za svoj auto. Bila je prica jednog lika iz cini mi se Sremske Mitrovice. Covek u jastuku umesto sundjera sipao pun jastuk trokrakih udica i kad god je izlazio stavljao na sediste taj jastuk.

I dosao dan kad se lopov drznuo da mu ukrade auto [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Nasli su ga posle pola sata u lokalnoj bolnici sa jastukom na guzici [emoji1] [emoji1]
 
Poslednja izmena:
To su mnogi radili 90tih, moj cale ribolovac je davao prijateljima trokrake za soma :D
Horor je kad se izbodes na ono.
 
Kod novih automobila, često se ne dozvoljava ugradnja mehaničkih, pa ni dodatnih elektronskih zaštita jer se gubi garancija, a sa druge strane, kasko osiguranje voli da ima više zaštita. Šta sad raditi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mislim da niko ne brani zeder.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Niti obd menjanje adaptera.
Bmw npr predlaze Sky Car iz BG. Ne gubi se garancija.
 
matorci su još davno morali da osiguraju porše posto je bio jednim delom na lizing i pod kasko osiguranjem, a to je zahtevalo neki vid zastite... pa su ugradili neki certus sistem, sekli neke zice, spajali tamo nesto... uzas jedan, samo znam da ako ga ne vozis npr. jedno 5 dana to sranye izvuce akumulator.... i alarm je neki imao, a to mrzim vise nego ista. Ova bmw sedmica poslednja nije imala nista živo, plasili su me non stop pa sam i prodao.... cak sam na njoj i zaradio nesto malo tj isplatio put i nesto malo preko toga...
 
Svojevremeno kada sam pretrazivao druge auto forume na ovu temu pokusavajuci da nadjem zastitu za svoj auto. Bila je prica jednog lika iz cini mi se Sremske Mitrovice. Covek u jastuku umesto sundjera sipao pun jastuk trokrakih udica i kad god je izlazio stavljao na sediste taj jastuk.

I dosao dan kad se lopov drznuo da mu ukrade auto [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Nasli su ga posle pola sata u lokalnoj bolnici sa jastukom na guzici [emoji1] [emoji1]
Danas da to uradiš verovatno bi izdržavao lopova do kraja života i krivična po službenoj dužnosti pride....
 
Ne bi, ne brini.
Kako vidim po vasim postovima, najbolje je voziti rolere. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno