Šta je novo?

Kako pronaci ukraden auto?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,360
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Drugaru su jutros ukrali auto ispred zgrade pa me zanima da li postoje jos neki nacini sem policije da se taj auto nadje i da li ima vajde od policije po tom pitanju?

Auto je kupljen nov prosle godine tako da nije neki krs, pa ne znam da li to igra neku ulogu.
 
Koji auto?
 
Da li je to relevantno?
 
Naravno. Kako inače znati da li može da se nađe?
 
Moram da se ispravim samo da auto nije kupljen prosle, vec 2013 godine. Vreme leti.

Kia Pro_cee'd 2013 god, bele boje.
 
Ovaj auto je u pitanju:
proceed.jpg


Tablice su te sa slike
 
Ebiga,mislim da je već u Rumuniji
 
Jako lep auto.Nadam se da ima kasko. Makar deo stete da nadoknadi(u slučaju da ga ne nadju).
 
Od policije je vajda samo ako je neko uzeo auto da obavi "nešto" sa njim pa ga ostavi negde, tipa Stara Planina i sl.
U ostalim slučajevima je već negde preko na prekucavanju ili na rasklapanju, tj već je rasklopljen!
 
Car Dušan Silni je bio bog i batina, kad bi se i bar deo njegovog zakonika uveo u praksu, lopovi i kriminalci bi bar dva puta razmislili preneo što ukradu nešto.
Ovako lopovluk cveta, lopovi se slobodno šetaju i imaju veća prava od vlasnika robe. Pa to nema nigde, čak i IS ne toleriše lopove...
Šteta za auto...
 
Jako lep auto.Nadam se da ima kasko. Makar deo stete da nadoknadi(u slučaju da ga ne nadju).

Ima kasko, mislim da vracaju 30%

Pa da, kod nas se zakonskog slova drze samo komunalci kad trebaju babama i dedama da pisu kazne sto prodaju nesto da prezive. Ne daj boze oni da prodaju nesto, a to sto ovamo ljudi ubijaju i kradu i izvlace se bez posledica, to je za ovu drzavu najmanji problem.

Nasa policija dela samo po naredjenju nekoga sa vrha, za ostale ih zabole
 
Nema u nasem krivicnom zakonu termin "kradja auta".
Postoji samo "neovlasceno koriscenje tudjeg vozila" za koje je propisana novcana ili zatvorska kazna (od 3m do 5g), ali se uglavnom izricu uslovne kazne.
 
Pa znaci isplati se ukrasti auto? Dobijes malo uslova i zaradis finu kintu
 
Moj ortak je godinama vozio audia, uvezenog, ocarinjenog, registrovanog, da bi ga jednog lepog dana zaustavila policija i oduzela auto na sred magistralnog puta! Auto je na interpolovoj listi ukradenih automobila!
Eto,neko je dobio svoj auto posle X godina, a neko ispao žrtva prevare.

Postoji i varijnta da se sačeka par dana pa pozovu lopovi da vrate auto za neku "svoticu" novca!
 
Jedino može da ga spasi ako u kolima ima fabrički ugrađen uređaj za praćenje putem GPS-a. Ali i to je pitanje...
 
Postoji i varijnta da se sačeka par dana pa pozovu lopovi da vrate auto za neku "svoticu" novca!

Mislim da je za ovo uslov da ne zoves policiju, definitivno jedino resenje da nadjes auto, ako ga neko vec nije koristio za neko delo i ostavio.
Ako nisi zvao muriju, zvace ga na mobilni za dva tri dana. Za takav auto ne verujem da ce da prodje bolje od 3 soma eura...

Prosto ne verujem da se krade Kia :trust:
 
Spremi 1000€ i ceka da ga pozovu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kradu Kie? E bas si me usrecio...

Da nije bio pogresno parkiran, pa ga pauk odneo? Bilo bi dobro da je ovo...
 
Ima kasko, mislim da vracaju 30%

Pa da, kod nas se zakonskog slova drze samo komunalci kad trebaju babama i dedama da pisu kazne sto prodaju nesto da prezive. Ne daj boze oni da prodaju nesto, a to sto ovamo ljudi ubijaju i kradu i izvlace se bez posledica, to je za ovu drzavu najmanji problem.

Nasa policija dela samo po naredjenju nekoga sa vrha, za ostale ih zabole
Kad sam krenuo sa vozim shvatio sam koja smo mi banana drzava. Katastrofa...
Mislim da bi trebalo da vrate vrednost vozila na dan kupovine minus amortizaciju za ove 3 god. Sad koliko je to boga pitaj... Trebalo bi da je preko 50-60%...
 
Kradu Kie? E bas si me usrecio...

Da nije bio pogresno parkiran, pa ga pauk odneo? Bilo bi dobro da je ovo...

Tesko da ga je pauk odneo jer u blokovima ima dosta parking mesta, a i parkira tu otkako ga je kupio tako da nije pauk sigurno
 
Da li su isplative neke opcije ugradjivanja GPS i zna li neko kako bi uopste takav sistem funkcionisao?
 
Da li je auto imao neku zastitu? Alarm, Zeder, kandzu?
Npr, cesto se kod novih vozila izmesti fabricki OBD na neko drugo skriveno mesto, pa lopov ne moze tako lako da upali auto. Uvek mogu da ga podignu na kamion, ali to je veci rizik.
 
Jedina prava zaštita je višestruka zaštita, jedna mehanička i više elektronskih. E problem je što taj vid zaštite malo ljudi praktikuje a i mali broj majstora to zna da uradi kvalitetno, naravno i cena nije zanemarljiva ali kad se desi krađa onda je kasno za kajanje.

GPS je dobra stvar ali malo prevaziđena, jer i bitange prate unapređenja i nove tehnologije. Znam slučaj gde je čovek locirao ukraden auto pomoću stare nokie sakrivene u kolima koja je sluzila upravo za lociranje (klinac je uzimao auto itd). Jednostavno lopovi to nisu očekivali.
 
Zeder izmesten obd alarm..prekidac tajni za prekidanje dovoda struje iz akumulatora itd....
 
Meni je čudno da kradu kasko osigurana vozila, do sad se pričalo kako se ta vozila ni ne kradu. Kasko bi trebalo da nadoknadi mnogo više od 30% vrednosti vozila. Čudno mi je to da se nije ni raspitao u parking servisu za svaki slučaj da nije pauk odneo?
 
Tesko da ga je pauk odneo jer u blokovima ima dosta parking mesta, a i parkira tu otkako ga je kupio tako da nije pauk sigurno

U blokovima pauk svakodnevno nosi. I to sa mesta gde se automobili konstantno parkiraju, a na kojima je, naravno, zabranjeno parkiranje. Mesta rezervisanea za invalide, pešački prelazi, prolazi ispred garaža (pa neko ne može da izađe iz garaže) i sl. Pauci svakodnevno kruže blokovima jer im je tu siguran "ulov" jer UVEK ima nepropisno parkiranih vozila. Tako da dugotrajno parkiranje negde nije garancija da je i dozvoljeno i da ga pauk neće odneti. Jedino ako je baš parkirao na mestu predviđenom za parking to paukk sigurno ne nosi.
 
Valjda zavisi od ugovora koji sklopis sa osiguranjem. Mislim da auto nema ugradjen GPS pa nema nikakve vajde od toga. Cudno mi je iskreno sto kradu koreance
 
Ne znam sad da provalis u koje je doba auto ukraden, kuda su mogli lopovi da prodju pa da zbavite snimke kamera ako su ih uhvatile, znam da je jako tesko i da ce se vidjeti tesko ko je u autu a onda i kako prepoznati, ali bolje ista nego nista.

Zna cesto da ukrade poznata osoba ili neko ko je u vezi sa njom, tako su mom djedu ukrali auto, komsija je upratio navike dedine, a od komsije neki lik odradio posao, tako smo nasli auto.
 
Poslednja izmena:
Meni je čudno da kradu kasko osigurana vozila, do sad se pričalo kako se ta vozila ni ne kradu. Kasko bi trebalo da nadoknadi mnogo više od 30% vrednosti vozila. Čudno mi je to da se nije ni raspitao u parking servisu za svaki slučaj da nije pauk odneo?

Što ne bi krali osigurana vozila?

Kasko polisa se produžava svake godine s tim što se vrednost osiguranog auta menja prema katalogu i to je iznos koji osiguranje nadoknađuje (sem ako nema učešča u šteti itd ali to je druga priča). Za auto star tri godine svakako suma koju će dobiti od osiguranja nije ista kao da su mu ukrali auto koji je pre 15 dana izašao iz salona. Ali nije ni tako malo kao 30%. Piše mu na polisi iznos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno