Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Vrhunska baterija nema šta... Baš dobar rezultat. Kad vidim da neko dođe i počne sa pričom kako je eto 3.5h SOT na tom i tom telefonu super rezultat... :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Preko noci mi je istrosio 30℅ baterije.. Screen on Time 5 minuta, a na vrhu liste kada udjem u Battery nalazi se Android OS. Znam sta ovo znaci ali kako je on mogao da radi u pozadini kada sam ugasio ekran?
Spanjeli ROM koristim..
 
Zanima me nešto,mogu li na servisu od shopa di sam kupio mobitel skuziti da li je original ekran ili ne,krenio me zezati charging utor pa sam odmah naveo probleme sa ekranom,ekran je skoro pa original zamijenjen u servisu.

Hvala

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Evo linka za Flyme https://mega.nz/#!J1NCEAaY
Super SU https://mega.nz/#!w89AEBbQ
Gapps https://mega.nz/#!5g8mgYxY
Obavezno full wipe svega sem interne memorije, nakon instalacije flesujte najnoviji super SU i onda reboot. Posle podizanja izaberite region i jezik, preporuka je da napravite flyme acount preko desktop racunara pa se preko telefona ulogujte.
Nakon ucitavanja svega, restartujte u twrp i instalirajte gapps i wipe dalvic and cache. Nakon toga podizanje ce potrajati malo i moze da se dogodi da se telefon ukoci, samo drzite power taster 10ak sec i nakon toga nece biti problema.

NAPOMENA: Ovaj ROM sam skinuo sa http://www.flyme.cn/firmwarelist-55.html#15 i prilagodio ga US verziji. Nisam odgovoran za bilo kakvo brickovanje telefona i sl. Napravite backup svega u twrp-u pre instalacije, da se mozete vratiti ako vam se flyme ne dopada ili niste zadovoljni. Restore podataka sa EUI-a nije moguc na flyme tako da prvo napravite backup preko TB pa kad instalirate rom i gapps onda restore podataka preko TB i prakticno niste izgubili nista.
Po zelji instalirajte i DOLBY preko twrp https://mega.nz/#!4sESwALB

Koja je sifra? Trazi mi Decrypt kod :)
 
Dokii, da li si našao ekran koji dobro radi i ako jesi, možeš li mi dati link od prodavnice gde si kupio?
 
Dokii, da li si našao ekran koji dobro radi i ako jesi, možeš li mi dati link od prodavnice gde si kupio?
Nisam,najvjerojatnije šaljem mob u servis od webshopa gdje sam kupio pa će zamijeniti ekran i charging port jer me zeza,objasnio sam i foto/video dokumentirao i rekli da pošaljem.

Naručio sa voppmarta,350 kn što je 1/4 cijene moba i *ranje od ekrana,a glasi za bolji.
Navodno aliexpress/ebay još gori.

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
Uh, mislio sam da ćeš doneti lepe vesti... Šta je tu je, da naručim moram...
 
Uh, mislio sam da ćeš doneti lepe vesti... Šta je tu je, da naručim moram...
Ne znam što da ti kažem,uvalio sam skoro 70 eura u sve to i imam šipak od svega,najradije bi razbio mob i goni ga u vražju mater,trebao sam redmi note 3 pro samo radi plastike koja puno bolje trpi padove,a eto...

Poslati ću webshopu kao zadnji tračak nade,mozda uspiju nešto iskemijati.

Sretno sa potragom i javi cijenu i odakle si naručio,volio bi da mogu više pomoći.

Poslano sa mog Le 1 Pro koristeći Tapatalk
 
SmartcardService, Push Service i AgnesService

Zna li neko cemu sluze ova tri servisa?

Mogu li se oni obrisati/zamrznuti?
 
Pa vidim da rade u pozadini, pa ako ne sluze nicemu da ih mogu obrisati.
Koja je sifra za FlymeOS, ne mogu da ga skinem?
 
Služe, push service je potreban sigurno, za ova druga dva ne znam. Izašla je nova verzija flyme-a pa cu da uploudujem uveče i da prepravim linkove, pošto nisam stavio nikakav decryption kod a sad vidim da stvarno traži kad se ode na linkove.
 
GPS radi dobro na FlymeOS? Potreban mi je za iGo navigaciju.
Smart Lock pretpostavljam da ima neke veze za Smart satovima koje nemam pa mi nije bitno. A ovo za notifikacije i nije neki problem.
 
GPS za navigaciju radi odlično, ali lokacijski servisi koji koriste mrežu i WiFi ne rade iz nekog razloga, ne znam da li je do samog flyme-a ili zbog ovoga što mu je radim da bi se bezbedno instalirao na US verziji
 
Kako stoji sa baterijom? Je l bolja ili losija nego na EUI?
Jesi brisao neke aplikacije ili si sve ostavio kako je i doslo sa Flyme OS-om?
Je l kasne notifikacije ili su precizne kao i na EUI? I je l ti radi mobilni internet?

Za sada sam primeti samo da nece da memorise Screen on Time i koje aplikacije su najvise koristile bateriju..
 
Meni je bolja jer sam na eui imao battery drain kad mi je sat povezan sa telefonom.
Nisam brisao ni jednu aplikaciju, notifikacije rade odlično i mobilni net radi bez problema, podešavanja se automatski ubacuju u zavisnosti od operatera.
SoT računa od trenutka kada je upaljen telefon, što znači da ako restartujes uređaj, počeće ispočetka da meri, malo glupo, ali tako je.
 

Ja ne znam sta da radim sa ovim aplikacijama. Nista od toga mi nije potrebno..

Primetio sam da kada stisenm onu cetkicu (Close all) ona mi ugasi i servis Mesendzera, pa mi onda notifikacije ne stizu. Ima li negde kao na EUI da se zakljucaju aplikacije koje ne zelim da ugasim ili da li ima negde u podesavanjima da namestim da mi Skype, Facebook i Messenger budu "autoenable"?
 
Instaliraj titanium backup i ukloni sve što ti ne treba.
Stižu notifikacije za sve samo ih čekiraj u podešavanjima za bateriju šta da ne gasi
 
Kada ih obrisem onda mi ne radi merac sta trosi bateriju, uvek pise 0 sekundi. Stavicu ih u jedan folder i negde cusnuti na ekranu. A one ne bi trebalo da trose bateriju? Mislim i ako ih obrisem baterija ce i dalje trajati isto?
 
Za notifikacije na Flyme treba da podesiš Security -> Power i Security -> Permission.

A za Flyme aplikacije, ili ih strpaj u neki folder na Flyme launcheru, ili lepo instaliraj Nova launcher, i koristi telefon kako treba.
 
Kada ih obrisem onda mi ne radi merac sta trosi bateriju, uvek pise 0 sekundi. Stavicu ih u jedan folder i negde cusnuti na ekranu. A one ne bi trebalo da trose bateriju? Mislim i ako ih obrisem baterija ce i dalje trajati isto?
Life, news, map, game center, flyme update,weather, paint, E-book i browser, možeš da izbrišeš bez ikakvih problema. Ne razumem kako ti ne radi šta ti troši bateriju? Ove aplikacije koje sam naveo nemaju nikakve veze sa baterijom
 
Problem je bio u Security aplikaciji. Nju kada obrisem onda mi ne radi baterija.
Tako da sam sve ostale obrisao, samo sam ostavio Security
 
Ja sam probao onaj CM13 za US i podigao se. Ali pola toga ne radi, blic, ne meri bateriju, nema zvuka, WiFi...
Spanjeli jesi mozda ti gledao nesto oko toga, mozes li makar nesto uradi da makar rade ove osnovne stvari?
 
Ja sam probao onaj CM13 za US i podigao se. Ali pola toga ne radi, blic, ne meri bateriju, nema zvuka, WiFi...
Spanjeli jesi mozda ti gledao nesto oko toga, mozes li makar nesto uradi da makar rade ove osnovne stvari?
Ne mogu stvarno, potreban je 100% funkcionalan mm kernel za US verziju, bez njega je sve poluproizvod.
 
A sta je sa MM za indiski X900, ima li sta od toga?
Iako sam stavio u Security da Skype i Messenger budu autolaunch i dalje kada stisnem cetkicu da mi poiskljucuje aplikacije on mi iskljuci i procese od Messengera i Skypa.
Vidim da se problem moze resiti tako sto zakljucam aplikacje i kada stisnem cetkicu on ih nece iskljuciti. Zanima me da li ce mi te aplikacije sto ostanu u pozadini trositi bateriju?
Na EUI iako stisnem cetkicu, on ocisti sve aplikacije ali ne ugasi servise kd Skypa i Messengera.
 
Ne treba da stavljaš da budu autolaunch nego da ih staviš u "standby management"
S60930-225049.jpgS60930-225044.jpg
 
Stoje i u "Standbay Managament" ali i dalje kasne notifikacije, u procesima samo Facebook radi. Na racunaru mi stigne na mesendzer poruka, a na telefonu tek nakon nekih 20 minuta javi. A sada vidim da gore pise da nakon 3 minuta obrise i te sto sam stavio da zadrzi, kako da to stavim na "Never" ili nesto slicno tome?
 
Stoje i u "Standbay Managament" ali i dalje kasne notifikacije, u procesima samo Facebook radi. Na racunaru mi stigne na mesendzer poruka, a na telefonu tek nakon nekih 20 minuta javi. A sada vidim da gore pise da nakon 3 minuta obrise i te sto sam stavio da zadrzi, kako da to stavim na "Never" ili nesto slicno tome?

Druze, pogresno si shvatio, nakon 3 min gasi aplikacije koje NISU zasticene u "standby managament"-u, ne znam iz kog razloga ti to zeza ali meni sve funkcionise super, evo sad sam probao i fb messenger, sve stize odmah, ja sam na flyme 5.1.9.23
 
Nazad
Vrh Dno