Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Spanjeli

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2015
Poruke
1,926
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700G
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk
RAM
32GB Fury
GPU
Asus dual rtx 4060
Monitor
ViewSonic 3276-2k-mhd
Tablet
Mi Pad 5
Mobilni telefon
S23Ultra
Pametni uređaji
Watch gt3 pro
VAŽNA NAPOMENA:
Postoje dve verzije telefona, kineska X800 i internacionalna!? Le 1 Pro. Iako su telefoni hardverski identični (ne računajući oznake na samom kućištu), romovi nisu međusobno kompatibilni pa je bitno proveriti koju verziju korisnik ima pre eventualnog menjanja.

Internacionalna Le 1 Pro se prepoznaje jer nigde ne stoji oznaka X800, ima veliku CE oznaku na dnu zadnje strane telefona, a kutija, kao i uputstvo su na engleskom jeziku.

----------

Letva, kako je mi vlasnici zovemo, je za samo nepunih godinu dana uspela da se probije u moru raznih telefona na Kineskom trzistu. LeTV je jedan od najvecih kablovskih operatera u Kini i pored telefona, proizvode i smart televizore, smart bicikle, a od skora su predstavili i potuno autonomni elektricni automobil. Meni je letva zapala za oko zbog odnosa cene i performansi, medjutim kao neko ko je SONY fan i kroz cije su ruke prosle sve xperie od Z-Z3plus, bio sam sumnjicav.

Prvo sam odlucio da porucim njihov osnovni model Le1 (x600) i kada sam video da se radi o jako kvalitetnom uredjaju, porucio sam i Le 1S (x500) za brata, i na kraju i njihov, do pre mesec dana, najjaci model Le 1pro (x800), o kome cu sada pisati, a koji je trenutno jako interesantan zbog nerealno niske cene za specifikacije koje nudi. Postoji i model Le MAX (x900), ali s obzirom da je njegova dijagonala 6.7in, meni nije bio interesantan(razlika je samo u fingerprintu i kameri od 21mpx SONY IMX 230)

Dakle, x800, u pitanju je telefon sa SD 810 chipset-om, 3000mAh baterijom, 4gb ddr4 RAM memorije, 5.5in 2k SHARP display-om, 32/64/128gb interne mmc 5.0 memorije, iR port, USB type C, BT 4.1 i tako dalje...
Poseduje i fenomenalnu OIS kameru od 13mpx sa SONY IMX 214 senzorom, i ako je to slabiji senzor od IMX 230 i novijih koji idu u flagship modele, slike su neverovatno dobre, sa puno detalja i realnih boja. Prednja kamera je 4mPx sa ultra pixel tehnologijom i takodje je odlicna.

Dovoljno je reci da u svim uslovima, a pogotovu low light, sony nema sta da trazi pored X800, tako da sam ja vrlo brzo prodao sony, kupio Letvu i preostalo mi je jos keša :D Telefon imam oko 6 meseci, i od tada nisam imao ni jedan problem, koristim Lte na mt:s mrezi i mogu reci da je kvalitet razgovora odlican, zvuk u slusalici jasan i za klasu bolji od xperia telefona. X800 ima i dedicated pojacalo u sebi tako da je zvuk jako glasan i cist bez ikakvih distorzija. Uz Dolby Atmos mod zvuk je prosto fenomenalan!

Sam telefon je prilicno tezak u odnosu na ostale telefone, sto nekome mozda nece prijati, ali meni savrseno odgovara, deluje puno i kompaktno i lepo leži u šaci.
Display možda deluje za nijansu ispran kada ga stavite pored S7edge ili drugih amoleda ali ono što je bitno, to je da prikazuje realne boje, što meni mnogo više znači od presaturisanih boja.
Telefon se greje u granicama normale, meni takoreci uopste, sem kada se puni a ja radim nesto na njemu konstantno, ali to je vec isto i kod drugih telefona. Moram da napomenem da ja ne igram igrice nikad, po nekad gledam serije i filmove, kao i YouTube, ali igrice nikad, pa je to mozda razlog zasto ja nisam osetio pregrevanja zbog kojih svi pljuju SD 810.

Softver je lolipop 5.0.2. sa EUI interfejsom koji je od prilike neki skin IOS-a na Androidu (puno transparentnosti i sl.), meni licno odgovara, jer sve izgleda lepo i prosto ali je malo drugacije od stock androida pa ce mozda ljubiteljima nexus telefona biti malo bljak :D
Dosta vlasnika se zali na WiFi i Gps signal, ja mogu da potvrdim samo za GPS, dosta slabije lock-uje satelite od konkurencije, ali kad ih uhvati onda je sve ok :) Sa WiFi signalom nikada nisam imao ni najmanji problem!
Sam softver radi izuzetno lepo i glatko, ali telefoni koji se isporucuju iz Kine dolaze sa nekom verzijom koja je dosta bagovita pa treba sto pre preći na custom romove o kojima cu vam kasnije pisati.
Letv je do pre 2 meseca svake nedelje izbacivao experimentalne a svakog meseca stabilne verzije firmware-a. Sada se radi na android 6.0 verziji pa update-ova nema ali se ocekuju kada 6.0 izadje u junu.

Toliko za sada, kasnije cu postaviti i primere fotografija sa kamere kao i sve potrebne linkove i uputsva za root i ubacivanje twrp-a, kao i custom rom-ova :)
 

Prilozi

  • DSC_7083_resize.jpg
    DSC_7083_resize.jpg
    226.3 KB · Pregleda: 454
  • DSC_7087_resize.jpg
    DSC_7087_resize.jpg
    263.1 KB · Pregleda: 485
  • DSC_7093_resize.jpg
    DSC_7093_resize.jpg
    211.8 KB · Pregleda: 450
  • DSC_7098_resize.jpg
    DSC_7098_resize.jpg
    122 KB · Pregleda: 472
  • DSC_7101_resize.jpg
    DSC_7101_resize.jpg
    142.8 KB · Pregleda: 413
Poslednja izmena od urednika:
Samo da se prijavim, da mi ne pobegne tema. Kad stigne letva taman ću da moći da uporedim sa, po specifikacijama, vrlo sličnim OnePlus 2. Koristio sam, doduše vrlo kratko Le1S, i deluje mi kao odličan telefon. Računam da ovaj može samo da bude bolji.
 
Evo da nastavim :)

Letva x800 obicno stize sa romom verzije 006s koju su Kinezi nekako sklepali, mozda ce sve raditi kako treba a mozda i sigurno nece :D zato je potrebno staviti neki noviji firmware. To je moguce na sledeci nacin:

Ukljucite USB debugging na telefonu

Skinite twrp https://mega.nz/#!lQ5RxDqL!gmWex-WLpGumS-Pu12ONVOCRdiH0PwtYiqnyZ48m9Y8

Otpakujte i idite na twrp installer, prikljucite telefon na usb kabal i pratite uputsva na monitoru

Kad se to zavrsi, trebalo bi da se telefon restartuje u TWRP konzolu i to je to, probajte da restartujete telefon pa udjite opet u twrp da se uverite da je twrp i dalje tu.

Sledeci korak je da skinete neki od custom romova za x800, postoji nekoliko njih i najbolje je da probate svaki od njih i vidite koji vam najvise odgovara :)

Prvi je potpuno stock bez ikakvih kineskih aplikacija, mislim da je poslednja verzija 11s http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702

Drugi je odlicni Cuoco92 rom, poslednja verzija je 010s https://mega.nz/#!DNxjSQzQ!fmqGMnBonWJetj0hYgYwCxQEdNBD8hu0ZE5Vh2GYqrw

Treci je takodje odlicni evolution rom koji je pravljen za x900 ali customizovan da radi na x800 verzija 013s https://mega.nz/#!ggYRRLIa!K882tGxyeUA8iAjTWzIylZr5C2o5YbG5FIrL4hsL2rA

Cetvrti je rom koji ja trenutno koristim, VNmod pravljen za x900 za indijsko trziste, pa prepravljen za x800 verzija 012s :) https://docs.google.com/a/thanhdo.edu.vn/uc?id=0BwxryTxXnpbKdjhkcFlPSHdta2M&export=download

Izaberite rom koji vam odgovara, skinete, presnimite na telefon, udjete u twrp, idete na wipe data, system, cache (NIKAKO NE BRISITE INTERNAL STORAGE), instalirajte rom i to je to, imacete potpuno cist telefon, bez kineskih aplikacija, root-ovan i sa google aplikacijama :)

Moja preporuka su cuoco92 rom i ovaj poslednji VNmod.

To je to ukratko, ako neko ima pitanja, odgovoricu cim budem mogao :)
 
Poslednja izmena:
Ako mozes da postavis primere fotografija bilo bi odlicno :)
i nije mi jasno oko cene ovog uredjaja..na aliju ga par prodavaca nudi za 170-185e dok je kod drugih oko 260. i sve bi mirisalo na prevaru da ga ne nudi i nekoliko dobro kotiranih online prodavnica za 185.
 
Stariji model, manje tražen. Bio preskup a nije na ekstra glasu zbog baterije i grejanja.

Sasvim logično smanjenje cena uz najezdu novih modela.
 
Baterija jeste najslabija strana ali sa brzim punjenjem to na kraju i nije toliki problem. Naravno, daleko je ovo od loše baterije ali u odnosu na s7 edge je zaista slabo. Evo primera jučerašnjeg dana, dva gmail naloga, sve moguće sinhronizacije, BT stalno uključen zbog moto360 i displej na auto brightness.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-05-26-01-58-23.jpg
    Screenshot_2016-05-26-01-58-23.jpg
    305.3 KB · Pregleda: 348
  • Screenshot_2016-05-26-01-57-55.jpg
    Screenshot_2016-05-26-01-57-55.jpg
    371 KB · Pregleda: 342
4h SOT je sasvim korektno za takvu aždaju.
 
Ako mozes da postavis primere fotografija bilo bi odlicno :)
i nije mi jasno oko cene ovog uredjaja..na aliju ga par prodavaca nudi za 170-185e dok je kod drugih oko 260. i sve bi mirisalo na prevaru da ga ne nudi i nekoliko dobro kotiranih online prodavnica za 185.

Evo nekih slicica onako nasumicno, neke u dobrim svetlosnim uslovima, u low light-u i u skroz mracnim uslovima. Kad kliknete na sliku, ona je u nekoj bezveze rezoluciji, kliknite jos jednom da bi vam se otvorila u punoj rezoluciji, posto ovako izgledaju bzvz




 
Poslednja izmena:
Bas su ciste slike, ostre, super. Koliko ima tu tih macaka? :D
 
Koliko si platio tel + troskove dostave?
 
Tada kada sam uzimao sve zajedno je bilo oko 280e, sada sam uzeo još 2kom za po 170e čisto da vidim da li je sve ok pa cu ih prodati :)
 
Bas su ciste slike, ostre, super. Koliko ima tu tih macaka? :D

Pa slike su iz različitih perioda, a mačke se uvek nadju tu negde :D
Inače, fotografije su direktno iz telefona bez ikakve obrade, kontrast je mi je namešten na -1, sve ostalo standard
 
Znaci telefon je azdaja. Koristio sam x500 5 meseci i sada sam odlucio da predjem na x800 zbog nerealno niske cene. Iskreno imao sam razne kineze i svi imaju svakakve jake karakteristike ali nekako mi je letv kvalitet.

Bukvalno svi prijatelji kada ga vide misle da je telefon od 500eura. Na stranu sto kada ga uporede sa burazerovim iphone 6 plus kazu da ne zaostaje ni pocemu sem sto je 4 puta jeftiniji.
 
Nisu stigli još uvek, u putu su, javiću utiske kad budu stigli :)
 
Nisam imao prilike da vidim telefon uživo,ali ako ga procene na 100e carina onda naplati 5000 din, ako se ne varam. Da li je onda to ok kupovina, ako ima sa kp da se uzme g flex 2 sa sličnom cenom i specifikacijama, a opet se dobija nekakva garancija.
 
Koliko ja znam LG flex 2 modeli koji se prodaju kod nas imaju 16gb interne i 2gb rama a to baš i nije slična specifikacija sa 32/64gb i 4 gb rama :)
 
Istina ali cu pre uzeti telefon sa garancijom nego se baktati sa kinezima..
 
Kad kupijes telefon preko kp od fizickog lica, garanciju imas dok ne upalis telefon
 
Ja telefone donosim iz inostranstva tako da mene kp ne interesuje..
 
Istina ali cu pre uzeti telefon sa garancijom nego se baktati sa kinezima..

Kada kupiš par meseci star tel sa neke naše mreže recimo, i ne daj bože dogodi mu se nešto, moraš da nadjes osobu na koju glasi garancija inače nećeš moći ni da reklamiras telefon. Recimo i da nadjes tog nekog ko ti je prodao telefon, onda tek slede muke, prvo će na sve načine probati da te ubede kako baš taj kvar ne podleže garanciji ili je krivica korisnika, pa ako im ni to ne prođe, onda se vade na to kako nemaju trenutno rezervnih delova i sl.
Na kraju, posle toliko vremena, ti se iznerviras i završiš posao sam. Ovo pričam iz ličnog iskustva. O telefonima sa navodnim praznim garancijama, koje imaju samo pečat, neću ni da trošim reči, jer sa tim možeš samo da obrišeš b*lju :D
Telefoni iz Kine imaju garanciju od 6 meseci do godinu dana, i ako kupiš od pouzdanog prodavca, tu garanciju ces moci da ostvaris bez ikakvih problema. Jedino što je bzvz jeste opet vreme koje se gubi dok telefon koji vraćate za Kinu ne stigne pa vam prodavac pošalje novi, koji opet čekate 20dana...
Opet i ovo pričam iz ličnog iskustva, jer sam vec vraćao telefone za Kinu i dobijao nove.
 

Jel mozes malo detaljnije da objasnis kako da twrp ubacim na telefon. Jel trebam da u flash tool ubacim recovery file ili nesto drugo? Da li trebam da instaliram odgovarajuce drivere za usb da bi sve ovo radilo?

Nisam totalni pocetnik ali ni profi pa mi treba malo detaljnije uputstvo za ubacivanje twrpa. Kada ubacim twrp ona usustini znam sta dalje jer sam iz twrpa vec ubacivao ROMove na druge telefone. Ali me flashtool uvek plasi jer vrlo cesto sam imao errore sa njime kada sam pokusavao druge telefone da flashujem
 
Stigla danas letva, prvi utisak odličan, naravno. Za razliku od X500 koji je imao minimalne nepravilnosti na kućištu (gornja i donja lajsna na poklopcu), ovde je izrada bez greške, telefon izgleda fantastično. U pakovanju je uz "dvodelni" punač stigao i vrlo praktičan USB-C -> Micro USB adapter, kao i originalna zaštitna maska (kao i kod X500). Goldway je ubacio i foliju za ekran, ali sam ja već ranije naručio staklo.

Telefon je stigao sa nekim 011S multilanguage romom. Potpuno očišćen od kineskih aplikacija, ugrađenom Google podrškom, i zaista minimalnim brojem preinstaliranih aplikacija, ali i sa nekim primetnim bagovima. Ugrađeni Mibrowser ne radi, prijavljuje neku grešku na startu, modovi za prikaz boja postoje, ali ne mogu da se menjaju, ne postoje gesture komande, dt2w i sl...
Verovatno ću morati za vikend da ubacim novi rom, pa da ga malo detaljnije isproveravam.

Build number BGXNAOP5501103071S release-keys
 
Poslednja izmena:
Nek te služi lepo :)
 
Jel mozes malo detaljnije da objasnis kako da twrp ubacim na telefon. Jel trebam da u flash tool ubacim recovery file ili nesto drugo? Da li trebam da instaliram odgovarajuce drivere za usb da bi sve ovo radilo?

Nisam totalni pocetnik ali ni profi pa mi treba malo detaljnije uputstvo za ubacivanje twrpa. Kada ubacim twrp ona usustini znam sta dalje jer sam iz twrpa vec ubacivao ROMove na druge telefone. Ali me flashtool uvek plasi jer vrlo cesto sam imao errore sa njime kada sam pokusavao druge telefone da flashujem

Za twrp koju sam postavio link na prethodnoj strani nije potreban flashtool,samo otpakujes i pokreneš install, ali je zato potrebno instalirati adb drivere koje možeš naći na Google-tu :)
Evo možda će ti ovo pomoći http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782

Postoji još prostija varijanta, samo skineš sa Google play-a Flashify i instaliraš najnoviju twrp 3.0.2. za 2min. Root je potreban
 
Poslednja izmena:
Stigla danas letva, prvi utisak odličan, naravno. Za razliku od X500 koji je imao minimalne nepravilnosti na kućištu (gornja i donja lajsna na poklopcu), ovde je izrada bez greške, telefon izgleda fantastično. U pakovanju je uz "dvodelni" punač stigao i vrlo praktičan USB-C -> Micro USB adapter, kao i originalna zaštitna maska (kao i kod X500). Goldway je ubacio i foliju za ekran, ali sam ja već ranije naručio staklo.

Telefon je stigao sa nekim 011S multilanguage romom. Potpuno očišćen od kineskih aplikacija, ugrađenom Google podrškom, i zaista minimalnim brojem preinstaliranih aplikacija, ali i sa nekim primetnim bagovima. Ugrađeni Mibrowser ne radi, prijavljuje neku grešku na startu, modovi za prikaz boja postoje, ali ne mogu da se menjaju, ne postoje gesture komande, dt2w i sl...
Verovatno ću morati za vikend da ubacim novi rom, pa da ga malo detaljnije isproveravam.

Build number BGXNAOP5501103071S release-keys

Daj malo detalja, koja prodavnica, da li su ti naplatili carinu i pdv i koliko ako jesu, koliko si platio telefon itd.

Interesuje i mene ovaj telefon. :)
 
Nazad
Vrh Dno