Šta je novo?

Zamena kondenzatora u napajanju

OldMan

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
268
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 12400F & DEEPCOOL AG400
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4
RAM
2x16GB ddr4 3200 kingston fury beast
GPU
Gugabyte RTX 3060 windforce 12GB
Storage
SSD Silicon power 512GB + 2TB sata III
PSU
NZXT C650
Kućište
Lian li O11 air mini
Monitor
benq GW 2780
Miš & tastatura
genesys
Laptop
lenovo b50-45
Mobilni telefon
poco f3 8/256
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Hteo sam da zamenim neke kondenzatore u napajanju pa me intersuje da li moraju biti LOW ESR? U pitanju su 4 komada po 2200µF 10V i jedan 3300µF 16V.
 
Ako nisi strucan za to najbolje bi bilo da napajanje odneses u neko tv servis i ljudi ce to veoma brzo da zamene.
 
Ja kad sam menjao uvek sam kupovao sa istim karakteristikama i nikad nisam imao problema :)
 
Ako ne znaš tačno koji ti treba, onda samo gledaj da ima iste karakteristike i oblik.

Kako će naučiti, ako ne testira.

Samo nemoj da vežbaš na skupim napajanjima :)
 
Ne moraju, srecom ove mozes da nadjes i nove ali i da skines s neke ploce. Lako ih je pronaci.
 
Stavio obične, radi. Nešto su niži ali prečnik je isti. A low esr tih karakerisika ima ali su deblji i ne bi mogli ni da stanu na ploču. I još pitanje: čemu služi ona žućkasta masa kojim su bili zaliveni?
 
Ja sam vec više puta menjao na matičnoj, napajanju, napajanju monitora, itd. u 90% je popravka uspela. Ne razumem se u elektroniku, kao ljudi kojima je to posao, ali neispravne kondenzatore je lako uočiti (pod uslovom da su obični, a ne metalni). U radnji gde ih obično kupujem, ako nemaju baš taj koji ja tražim, ovi znaju koji odgovara u zamenu... Uvek uzimam od 105°C. Baš sam burazeru nedavno pravio Trust 520W pro napajanje, eno ga još radi... I ono što su ti naveli, obrati pažnju na gabarite novih.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
aj kad je vec ovakva tema pokrenuta... kako da izvalim koji kondezator je riknuo? imam neki matori komp, athlon single core na njemu, ploca riknula, ne daje sliku... tj polako je riknjavala, desi se da nece slika,pa iz xxx pokusaja hoce, pa razlike dal je topao/hladan....
probao bih da zamenim kondezatore (ulog manji od 100din) cisto da ne bacim komp, ali nijedan ne izgleda naduveno.

treba mi verovatno neki merac, gde jeftino da ga nadjem, trebace mi i za kasnije...
 
Iskreno vise mi zvuci kao +5VSB na napajanju nego ploca ali sve je moguce.
Jel bas mator Athlon (generacije PIII ili nesto noviji, 64 bit)? Pitam jer idu drugacija napajanja...
 
athlon xp je, znaci "novije". napajanje standardno atx, probano sa drugim, proban ram, graficka, sve.... ploca je vrv neispravna
 
Nazad
Vrh Dno