Šta je novo?

Spajanje LED traka na napajanje

LupusSbc

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav svima.
Hocu da povezem Led trake duzine do 45cm na napajanje od mog racunara. E sad, pod 1) Da li da povezem trake molex na molex(kao kod led ventilatora) ? 2) Ako bih hteo da izvucem trake ispod radnog stola, trebao bi mi oko 1m kabla + oko 1m led trake, pitanje je da li bi smetala sta ta duzina kabla? I da li mogu ovde da iskoristim prekidac sa starog napajanja?

I druga opcija. Imam staro napajanje koje ne koristim. Tu imam 2 pitanja. Do koliko metara led trake bih mogao da povezem na molex? I kako upaliti staro napajanje? Tj da li prolazi struja kroz granu 12v?

Sto se tice LED trake, otprilike bih uzeo neku sa 60 dioda po metru.
 
Mozes na molex, mozes 1m kabla. Mozes prekidac, a mozes i da kupis neki za 50din na buvljaku, ja uzimao skoro.
Molex je predvidjen za do 50 ili 70w, nisam siguran.... Led traka ide na 12v, pogledaj koliko ampera, pa izracunaj... ili im pise potrosnja u specifikaciji (po diodi,ili metru,kako vec). Mada to je LED, vrv trose dosta malo.
Staro napajanje palis tako sto spojis crnu i zelenu zicu na 24pin konektoru. Spajalicom spojis, i onda kada ga ukljucis u struju (na prekidac) ono se samo startuje. Ali se neka gase posle XX sekundi ako nema potrosaca. Mislim da je besmisleno da celo ATX napajanje koristis samo za led traku... Nadji adapter 12v sa dovoljno snage i namesti to kako valja.
 
Poslednja izmena:
Imam par adaptera od laptopova koji mi i onako stoje bezveze, tako da to nije problem naci. Imam i jedan od neispravnog portable Dvd-a, mislim da je on na 12v i mozda 5a max. Jeftinijim led trakama treba 4.8w po metru, sto u teoriji znaci da bih mogao da povezem 12m trake, mada sigurno ne bih toliko(bar ne sad). Samo ne znam gde da nadjem zenski prikljucak za taj adapter? Ili da prosto skinem taj sa dvd-a?
 
Najbolje taj od portable dvd-a... Ne znam za adaptere, ne znam kakvi su ti... Ali ja bih napravio sa obe strane po molex... iseces kabl na adapteru i zalemi molex muski, a na traci zenski
 
A zasto molex? Ako vec ne ide direktno na napajanje onda ima pregrst boljih konektora za ovo, prvenstveno DC konektori namenjeni za ovakve stvari.
Za tako malo trake mozes da iskoristis i RCA (cinc) ako imas neki kabl viska, mada su svi ovi konektori bas jeftini, tipa 20din.
 
Kupio sam metar trake od 60 dioda, i njega cu prikaciti u kompjuter. Samo jos da nadjem neki molex zenski.
 
Nasao molex, povezao sve za 5 minuta. Kad budem neki prekidac nasao da mogu da palim i gasim da me ne nervira uvece bice jos bolje :)
Eto cisto da kazem ostalima koji bi mozda povezali, povezao sam direktno na napajanje mog racunara.
 
Gde ima DC konektor za 20 dinara? Po kupujem prodajem nema ispod 5e. A zasto je molex los za ovo?
 
Gde ima DC konektor za 20 dinara? Po kupujem prodajem nema ispod 5e. A zasto je molex los za ovo?

ok, mozda sam preterao. 50din je realnije.
http://www.mikroprinc.com/proizvodi...5-mm-l=14mm/index.php?keyword=2.1/5.5+napojni

Nije molex los kao da je neupotrebljiv nego je veliki, tesko se ubada i skida, mozes da mu obrnes pinove cak i ako ga ne ubodes do kraja (nije problem za led)... Postoji opravdanje za koriscenje molexa ako ides direktno na napajanje jer tada radis najmanje izmena, ali ako pravis nesto drugo, onda su ovi DC konektori najbolje resenje. Ne korsite ih svi bez razloga na svim ispravljacima.
 
Nazad
Vrh Dno