Šta je novo?

Koji bežični miš?

_Mita

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruke
188
Poena
170
Hteo bih da kupim bežični miš.
Već 2 godine imam Logitech M235 i od početka kukam kako mi je mali, a i počeo je da se haba, tako da bih uzeo neki veći.
Zapao mi je za oko HP X4500, lepo izgleda i dosta je veći.

Znači kriterijumi su: da je pristojnih dimenzija, da može da radi i po neravnim površinama (M235 je tu savršen, gde god sam ga stavio radio je perfektno), da baterija traje bar nekoliko meseci (M235 je i tu zaista dobar, mislim da nisam promenio više od 4 baterije) i da mu je cena oko 3500.

Dajte neke predloge! :happy:
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je taj HP.. ali sam koristio godinama Logi M175 ili 185 pa sam presao na R7 http://www.itsvet.com/misevi_a4_tech_r7_bloody_gaming-pdaa1-48.i?id=2656

Dosta bolji mis za samo 20-ak evra.. sasvim solidna izrada (osim bck/frwd tastera koji su bar za klasu ispod izrade/materijala ostatka misa) ali je kao celina mis odlican za te pare. Bitan je softver, u pocetku sam imao probleme sa konekcijom i neke lagove, ne bas cesto ali je to kvarilo utisak. Otkad sam instalirao poslednji bloody softver mis radi odlicno.

Evo ovde imas povecu temu sa utiscima o toj seriji miseva, mislim da su ovi A4 bezicni mozda i najbolja kupovina na trzistu u tom cenovnom rangu - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?300554-A4-Tech-Bloody-Multi-Core-Gun3-Gaming-Mouse-V7/page71
Mada ih ne treba kupovati bez validne garancije jer sumnjam da je kontrola kvaliteta tako sjajna ali ako mozes da pazaris neki od tih miseva u poznatijoj domacoj prodavnici uz garanciju.. onda se itekako isplati.
 
Ja već drugu godinu vozim Logitech M705. Savršen miš.
 
Posto trazis da mis radi na svakakvim podlogama, u startu trazis opticki senzor. Misevi sa laserom su probirljiviji.
 
Gledaj da je samo Bluetooth konekcija, da kada ti rikne risiver da mozes da utaknes drugi i da ga koristis bez problema, jer wifi risiver je poseban i on kad rikne mozes misa da bacis niz reku.
 
Gledaj da je samo Bluetooth konekcija, da kada ti rikne risiver da mozes da utaknes drugi i da ga koristis bez problema, jer wifi risiver je poseban i on kad rikne mozes misa da bacis niz reku.
Ne i kod Logitech periferija koje imaju posebnu oznaku.
 
Logitech M705 deluje baš fino i jednostavno, ali cena... Kad bih već davao te pare mogao bih i još par hiljada za Performance/Master MX ;)

Ovaj od A4 Techa mi se isto sviđa, ali koliko vidim nema ga sada nigde :( Kakva je njemu baterija? I čemu mu služi ovaj produžni konektor, da l' je moguće da je tako slab signal da mu ovo treba?
 
GT ima R7 ali je skoro 10e skuplji od ''M'' prodavnice (28e vs 18e).
Steta sto ih nema vise za 18e (mozda ce biti uskoro) jer je za te pare R7 stvarno odlicna kupovina. Postoji i R7A (A znaci da ima fabricki aktiviran citerski softver, znaci totalno nebitno) a oba imaju dobru izradu i metalne klizace.

Ovde imas odlican korisnicki test, obavezno procitaj- http://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A

I ja sam bio skeptican prema tim bloody misevima i R7, mislio sam da je u pitanju krs kvalitet.
Ipak za tu cenu R7 je stvarno odlican ali sam u pocetku imao probleme sa povremenim lagovima bez ikakvog razloga (npr mis krene da laguje pri obicnoj upotrebi ''za kompom'' a ''iz fotelje'' sa nekoliko metara udaljenosti radi bez problema). Nije se to previse cesto desavalo ali me je nerviralo i bilo mi je jasno da tu nesto softverski ne valja.

A onda sam skinuo sa bloody sajta poslednju verziju sw i od tada mis radi kako i treba - odlicno. Zato i mogu da ga preporucim u okviru tog budzeta (nisam ga uzeo zbog igranja vec za sve ostalo + vrlo malo gaminga)

Baterija mi i posle 15-ak meseci traje 3-4 dana mada to zavisi i od toga kako podesis mis - jacinu osvetljenja, osetljivost, report rate.. racunaj na autonomiju od 3 dana kako god da podesis mis.

Nije mu slab signal, sa poslednjim sw je sve kako treba.. a taj mrezasti kabl i postolje za risiver su tu ako zatreba (npr ko koristi mis sa vecih udaljenosti pa ako hoce da usmeri ka misu iz nekog razloga).

E sad ako hoces da potrosis vise para.. mozda na KP moze da se nadje neki bolji, polovan mis mada do 5k din tu ima novih, jos boljih bloody miseva (mada su uglavnom sa zicama).
 
Poslednja izmena:
Ja već drugu godinu vozim Logitech M705. Savršen miš.

Takodje mogu da potvrdim da je mis odlican.Kod mene je vec mislim pune 4 god.Baterije su mi na njemu izdrzale vise od 3 god bez punjenja.Inace moze da sljaka i sa samo jednom baterijom sto nije losa fora.
 
@hsv.stoned
Proverio sam već, trenutno ga nema ni u jednoj od prodavnica koje si pomenuo. Ali svakako ga ne bih uzeo. Velik je, izgleda "besno" i nije skup, sve je to super, ali baterija od 3 dana, a na trenutnom mišu mi traje po nekoliko meseci (i to uglavnom stavim neke felerične baterije) :S: Uzeo bih ga ustvari da ga isprobam, kada bih našao po ovoj jeftinijoj ceni, ali slaba vajda od toga.

Sa druge strane za ovaj M705 bih se možda i odlučio, da je malo veći, ovako nisam rad da dajem tolike pare.
 
Pa trajala je i meni baterija duze u Logi M175/85 ali sta mi to vredi kada je u svakodnevnom radu mnogo bolji ovaj R7, nije mi problem da napunim mis na svaka 3-4 dana :) Povezem na usb kabl i to je to.. cak i ako moram da ga koristim onda je tih par sati u funkciji kao obican mis za zicom.
 
Ja vam predlazem da ipak prvo probate neki bloody i te Logi koje merkate. Na osnovu mog iskustva Logitech dosta naplacuje ime kada su im proizvodi u pitanju i to traje vec preko 7 godina.
Imam mk320 combo, probao sam razne Logi miseve i tastature.. ne kazem da su losi ali nista posebno u odnosu na cenu, verovatno tek iznad 60, 70e pruzaju kvalitet koji se ocekuje a i tu je konkurencija dosta jaka.

Ovo pisem jer sam pre kupovine R7 probao stari Logitech MX perf. koji je bio na lepom snizenju u jednoj lokalnoj prodavnici (nisu mogli da ga prodaju ko zna koliko vremena) i uopste se nisam odusevio, cak sam se i iznenadio koliko ostavlja ''nit' dismr nit' mirise'' utisak u odnosu na cenu, ne bih dao vise od 40e (zbog poredjenja - mislim da R7 vredi maks 25e).

Da se razumemo - sve pise u temama iznad, dosta sam pljuvao neke detalje oko izrade R7 a posebno bagovit softver ali to je reseno. Izrada je dobra kao i materijali, sve osim tih bck/frwd tastera koji nisu u skladu sa ostatkom misa.
 
Poslednja izmena:
Nema ovog miša više nigde. Proverio sam u Gigatronu i ne mogu da ga nabave, a na Monitor sajtu nema čak ni linka više.

Dajte neku alternativu?
 
da,trazi r7.ako nema bloody wireless miseva ja bih na tvom mestu potrazio obicni g7 630 (jos radi besprekorno kod drugara posle 4 godine cak zloupotrebe) ili neki drugi iz iste serije sa skoljkom koja ti odgovara.na 125hz ozbiljne baterije mogu nedeljama,ni senzor nije zadnji krs,izrada sasvim ok (nijansu slabija od bloody miseva) a kostaju smesno.pa kad se pojave ozbiljniji takmaci u tom segmentu od 2-3 hiljade uzmes to,i ostane ti sasvim korektan bekap mis.
 
Da, R7 sam tražio, pošto je on bio najviše preporučen ovde :)

Ja imam već Logitech M235. Deluje mi da je sličnih dimenzija kao ovaj G7-630, ali dosta kvalitetnije. Radi on meni super, ali koristim ga svakodnevno, a nemam baš male šake i počinje da mi pravi probleme. Pa sam hteo da nađem neku zamenu. Ali koliko vidim loše vreme sam izabrao, ovaj 235 je sad čak skuplji nego kad sam ga kupio pre ~2 godine, a po pristojnim cenama ima miševa koji su tek malo veći od njega.
 
malo drugacija skoljka i nije aktiviran (a ta glupost ti svakako ne treba).i to je verzija bez onog preglupog printa na r8a.isti senzor,sve isto ostalo.
 
ona glupost da u bilo kojoj FPS igri ti izgasi recoil iz puske,tj da meci idu u jednu tacku.ako bas nemeres bez toga,mislim da moze i da se krekuje d aim ne placas aktivaciju,bar nekad je koliko se secam moglo.ja sam imao aktiviran mis,nisam upalio ni da probam to.
 
malo drugacija skoljka i nije aktiviran (a ta glupost ti svakako ne treba).i to je verzija bez onog preglupog printa na r8a.isti senzor,sve isto ostalo.

Pa ni R7 nema tu decju citersku glupost, verovatno si mislio na R7A.

Inace sramota je sto uopste postoji takav softver.

Da, videh R8-a, šlogirao sam se koliko je glup print.

Zbog toga sam i precrtao R8 sa liste kada sam trazio mis, ono ocajno izgleda. Da je bilo tih normalnih R8 na lageru verovatno bih kupio osmicu.
Mada evo sad gledam slike, bolje mi izgleda R7 e sad da li ima nekig razlika u senzorima.. verovatno nema.
 
Poslednja izmena:
jok,samo skoljka.razlike krecu od onih kao sa satro fensi imenima (i to ne svi) koji su sa avago senzorima itd.izmedju tih vajrles sa standardnom nomenklaturom,samo skoljka je razlika.
 
Onda bas bedak sto nemaju vise na lagerima R7 za 18-20e jer je to bila stvarno povoljna cena. Ta verzija R8 je preko 4 'iljade na KP..
 
to je ipak previse.za 4k nov u shopu sam ja uzeo onaj sa fensi imenom i avago senzorom,ipak klasa vise.sa druge strane,koliko vidim a4tech g10 i g11 su i dalje tepsija ribe,ja bih to pogledao.
 
Nazad
Vrh Dno