Šta je novo?

Laptop CPU Throttle

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,725
Poena
1,365
3632qm.

Od skora primeti kolega da nece preko 1600mhz da radi cpu. Ukljucen je punjac, high perf.je power profil, podesen je i min i max.na 100%.
Restartovan je komp, bios nema cpu state podedavanja.

ThrottleStop mi se cini kao da ne radi jer mu je default multiplier 65x.... a treba biti oko 16x.

Nalazio sam razne slicne threadove na netu ali uvek nesto drugacije.

Hints jos nesto da pogledamo?
 
Prvo kolike su temperature.
 
68C, laptop je i mlak, ne cuje se skoro.
Graficke se ne koriste BTW. Probao sam i samo 2 jezgra sa Prime95, 50C temp, 25 posto CPU usage, ali i dalje 1600mhz

Nasao najzad! Softver proizvodjaca ima podesavanje za ventilacoju koje je bilo na silent. Prebaceno na temp control i sads radi na 2.9!
Ali ne da je bucan sada :)
 
Poslednja izmena:
Pa očistite ventilator i zamenite pastu.
 
Ma, na full cpu usage pri igranju :)
Ali necujan ovako. I necujan naspram drugih.
 
Advanced power management, pogledaj da li je processor maximum na 100%.
 
Ma sredjeno je, a tih 100% za Max. CPU sam prvo i pogledao.
 
^alfa, kad malo provrtim Net, mnogi ukazuju na to da punjač/ploča ne dostavljaju dovoljno struje procesoru, pa throttle-uje na manjem taktu. Drugi tabor, pak zagovara teoriju faulty BIOS-a. To si sigurno sve video.

Ja bih uradio sledeće:

1. BIOS flash
2. proba sa drugim punjačem
3. proba sa drugim (slabijim u smislu Watt-a) procesorom, jer ovaj troši 45; koliko je punjač? 65 ili više?

Ovo treće je verovatno najnezgodnije, ukoliko nije neki Elitebook ili sl., gde je pristupan proc.

Sigurno nisam puno pomogao, ali vredi pokušati. :)

P. S. Kad si u BG-u da ti dam da mi središ (ili da me uputiš na nekog da mi sredi) N3 Dual 9002 Asia? Platim, of course! Ne mogu više da ga trpim ovako bagovitog :)
 
Aman, ljudi, resen je problem :D
Nasao najzad! Softver proizvodjaca ima podesavanje za ventilacoju koje je bilo na silent. Prebaceno na temp control i sads radi na 2.9!

Za N9002 - pocetkom nedelje se vracam :)
 
Nazad
Vrh Dno