Šta je novo?

PES 2017

maremas

Slavan
Učlanjen(a)
28.09.2006
Poruke
1,210
Poena
360
Moja oprema  
Monitor
BenQ ZOWIE RL2755T
Miš & tastatura
Logitech M280 i K400 Plus
Laptop
Asus N750J
Mobilni telefon
Pixel 6a
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednja izmena:
Deluje obecavajuce kao i prethodni. Nadam se dobrim poboljsanjima, najvise u online segmentu igre gde me ono "Establishing Communications" ubija u pojam.. Sta god da izaberem cekam nesto bespotrebno.

Jos nesto o novoj verziji:
 
"Establishing Communications" ... kupio pes za PS4 i ne igram ga samo zbog ovog, bukvalno me ubija u pojam ovo.
 
Ovo se zove takozvani štanc tj ono što su izbacili do duše na konzolama tamo u 2014 to će i biti uvek isto u svim narednim PES igrama, nema tu mnogo filozofije, promene transfere(čak su i tu usr... prošli put) slože neku priču kako je unapređenje veliko na tom i tom polju a u stvari isti q svaki put. Online je bolji nego što pamtim od ranije na PC i PS3 ali je problem što je ostao ceo taj sistem u tom vremenu od 2006 pa do sad ništa se nije promenilo. FIFA ih uništava u tome odnosno u toj organizaciji i kvalitetu tj mogu da kažem da mi je 99% online utakmica bilo bez laga u FIFI, broj modova i gotov proizvod to je ono što nudi EA svaki put i to im prolazi.Na polju Gameplay-a meni uvek bio bolji PES ali to nije jednostavno dovoljno niti je i on idealan ali naspram arkadnih momenata koji se doživljavaju u FIFI možda bolje igrati i to ali opet kako kad je polu-proizvod...

Mislim da je svako ozbiljan batalio i jedno i drugo ili iz neke nostalgije odigra koju, ja uđem nešto po malo recimo u mesec dana par utakmica u obe verzije a to ne može da se nazove igranjem,problem je što se brzo iznerviram kad vidim šta se dešava "dole na terenu" :D
 
Poslednja izmena:
Interesantno je da ovo uopste izlazi. Konami je digo ruke od ostalih fransiza.
 
Zaboravih da kazem, ako izbace opet krljavu verziju za PC tj grafiku sa PS3 to ce biti nevidjen fejl,rade sve suprotno od EA koji daje podjednako dobru verziju za konzole i PC ,tu su pokupili i ono malo PES igraca sto je ostalo.Ponekad se zapita covek ko radi u tom Konamiju i kakva je to politika,nejasno. Isti je slucaj sa licencama,mislim traze punu cenu svaki put a da ubacujes u danasnje vreme dresove i grbove sam, ma idi bre smorili su nevidjeno...
 
Poslednja izmena:
Ako ove godine srede Online sto se tice laga, konekcije i ostalog bice skroz ok fudbalska simulacija.

@MareBGD
Delimo misljenje :D
 
Zaboravih da kazem, ako izbace opet krljavu verziju za PC tj grafiku sa PS3 to ce biti nevidjen fejl,rade sve suprotno od EA koji daje podjednako dobru verziju za konzole i PC ,tu su pokupili i ono malo PES igraca sto je ostalo.Ponekad se zapita covek ko radi u tom Konamiju i kakva je to politika,nejasno. Isti je slucaj sa licencama,mislim traze punu cenu svaki put a da ubacujes u danasnje vreme dresove i grbove sam, ma idi bre smorili su nevidjeno...

Slazem se sa tobom u potpunosti, FIFU nisam igrao od svoje 17-te godine ali se ozbiljno razmisljam da predjem na nju ako novi PES bude kao i iz 2016-te.
 
S obzirom da drzim igraonicu meni je bitan samo gameplay - 1 na 1 odnosno 2 na 2. A tu je PES uvek bio bolji od FIFA serijala. I neka su ostali u 2006. Sto vise retro to bolje. Pre cu da zadrzim stare musterije. Svojevremeno, po pojavi PS3, drzao sam jos 3 godine PS2 jer su pojedina drustva insistirala na PES-u na PS2. I dan danas imam drustvo koje igra PES 2008 sa PS3, a sam PS3 zadrzao sam zbog PES 2013 koji vecina i dalje smatra najboljim fudbalom ikad. Inace, Konami drzi isti engine po tri godine. Na PS3 je bilo PES2008/2009/2010, pa onda PES 2011/2012/2013. I svaki novi zadnji PES iz serijala jednog engina bi bio najbolji (ispeglan). Znaci PES2010 i PES2013 na PS3 su bili vrh. I po gameplayu i po igrivosti. PES2014/2015/2016 na PS3 su totalni fail jer je engine bio previse zahtevan za PS3. Umalo PES2014 i da unisti fransizu jer je to najgori fudbal ikad napravljen. Cak ni sa PES2016 nisu uspeli da ispeglaju engine da tece glatko na PS3. Inace, PES 2014 je takodje bio shit i na PS4 tako da sam zbog njega i kasnio sa nabavkom dodatnih PS4 masina jer mi na prvom PS4 niko nije igrao PES. PES 2015 na PS4 je popravio stvar a PES 2016 PS4 je vrh vrhova za makljanje uzivo sa drustvom. Ono sto FIFA nikad nije imala.

Inace, svake godine pazarim najnoviji PES/FIFA i NBA i FIFA nikad nije pretekla po popularnosti PES. Cak i kad je FIFA 15 bila aktuelna igraci kod mene su i dalje pikali PES13 na PS3.

A sto se single modova tice, moj klinac kuci igra FIFA an PS4. Zaista je tu bolja od PES. Al krastavac, meni je bitna igraonica gde se igra u drustvu. Ko hoce da igra FIFA modove, igrace ih kod kuce a ne u igraonici.

I da, za kraj. Sto prostiji gameplay to bolje. Ne treba fudbal na kozolama da bude simulacija vec arkada. Ko hoce da igra pravi fudbal, ima poljance za to.
 
Poslednja izmena:
I dan danas imam drustvo koje igra PES 2008 sa PS3
Vidiš to je neverovatno zanimljivo bar meni, zato što taj PES 2008 smatram prekretnicom na loše. Tačno se se sećam i dan danas kad sam postigao prvi gol i u jednom momentu sam se zapitao šta je ovo i kako lako sam realizovao ovu šansu koju sam imao. Bilo je jasno tada da su uradili nešto što nisu trebali... Godinama kasnije nijedan PES nije doneo ono što smo imali pre 2008 godine ali nijedan.
 
PES moze na nesto tek da lici sredinom novmbra kad izadje iole dovoljnih patcdheva da se nesto konktetno nabuzdi. A ako neko igra klot igru onda je lud.

Posle pesa6 su menjali engine 2008 je delovalo kao nesto novo divlje ali ipak meh... kao i posle 2013 kolko se secam tada su presli na fox engine. 2014 je nesto najgluplje sto je ikada izaslo. Mislim da je 2016 jedna koju sam najvise igrao cak u zadnjih 8 9 god iako ima felera dosta.

Sto kaze vlasnik igraonice za 1na1 2016 bog bogova.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da drzim igraonicu meni je bitan samo gameplay - 1 na 1 odnosno 2 na 2. A tu je PES uvek bio bolji od FIFA serijala. I neka su ostali u 2006. Sto vise retro to bolje. Pre cu da zadrzim stare musterije.

2006. je bio aktuelan PES6... Kamo sreće da su ostali u tome ili da se sete pa da 10 godina kasnije izbace HD verziju za PS3/4 :D

I dan danas imam drustvo koje igra PES 2008 sa PS3

Ima i društva koje obožavaju hitove DJ Krmka. Nije bolest sve što boli. :D

Ostale stvari koje si spomenuo... ne vidim logiku izmedju kvaliteta igrice i toga šta se igra u igraonici. Drago mi je što analiziraš šta prolazi, a šta ne, ali tužno je da želiš da vidiš širu sliku svega toga.
 
Sira slika je za mene gameplay u drustvu sto je i najprimarnija stvar u fudbalu na kompu/konzolama. Sem PESa igre ne igram uopste a i kada sam ih igrao igrao sam sa drustvom. Pamtim zlatno vreme igraonica kada se igralo u LANu i kada si znao sve ljude sa kojima igras. Igrao sam CS, DotA1, Heroes of M&M... Tad je jos postojalo nesto sto se zove socijalizacija. Sad moj klinac stavi sluske i po ceo dan se cereka u sobi sa likovima koje u zivotu nije sreo. Isto tako na PS4 igra FIFA ultimate team. Njesra sve. Pocev od LoLa, preko WoWa pa sve do stupidnog Minecrafta. Srecom da jos uvek ima ljudi kod mene u igraonici koji zajedno dolaze da igraju iste te igre a mogu ih igrati i od kuce. Jednostavno im lepse u drustvu. I srecom da jos uvek imam moje PESovce koji se svadjaju, koji vicu i koji su najpriblizniji normalnim ljudima koji posecuju moju igraonicu. Ovi mladji su svi vasiona.

Primer *****izma koji pominjem: Klincu iz igraonice koji se pali na manga crtace devojka iz Katara je uplatila 950 eu. Nikad se nisu videli. On 15 ona 22 godine. Jos crnje i gore sto njoj nije bilo jasno sto se njen cale naljutio kad je cuo da je novac poklonila Srbinu. A jos crnje i gore sto klincu nije jasno sto nas Kinezi mrze. Kad sam ga pitao kakvi kinezi, valjda Arapi (cale musliman slogirao kad cuo da mu se cerka mezimica dopisuje sa Srbinom) a on meni kaze "Svi ti iz Azije meni isti k***c. "

Inace, da ga pitas gde je Azija, ne bi znao da ti kaze.
 
Poslednja izmena:
Gde ode van teme sada sa tom logikom..

Socijalizacija koja je nekada bila tu bila je sa razlogom, dialup i losa internet konekcija, da je 20 godina unazad bilo dostupno ono sto je 2006-e pa nadalje svuda u Srbiji ne bi ni to tada bilo. Prosao sam i to "doba", pa onda i ono do 2011-e kada su teamspeak i lanovi po Srbiji bili svake nedelje klasika, putovanje a opet i cerekanje sa "nepoznatim" igracima da bi se na kraju svi upoznali i iz nekih poznanstva nastajala prijateljstva ne samo u lokalnoj igraonici. Opet, samo zato sto se dalje sirio internet i postojale nove mogucnosti. Tvoje je misljenje da li je PS4 UT njesra, lol/wow/dota/mc stupidni ali sada ides iz kraja u kraja i lupetas. Ako ti ide PES kao igra u igraoni i imas musterije na racun retro-oldschool tematike bravo za tebe, stare musterije i sve to ok, ako hoces jos vise para pustis te klince koje hejtujes i pustis ih da igraju sve to sto si naveo da se tebi ne svidja.

"I srecom da jos imam moje PESovce koji se svadjaju, koji vicu i koji su najpriblizniji normalnim ljudima", sve jasno, mi smo svoju igraonicu zatvorili bas zbog takvih jer uzalud pare kada dodju da divljaju isto toliko isprani mozgovi koji su culi samo za PES i vuku to "znanje" tj informacije jos iz ranih 2000-ih sto se tice generalno igara, ja sam bez obzira na sve gore pomenuto i prozivljeno u pozitivnom smislu zadrzao razumevanje za novije generacije. Kazes da ti klinac stavlja sluske u sobi bla bla, pa nauci ga da se vucara po igraonicama u danasnje vreme :) Al' otiso si van teme.
 
Poslednja izmena:
Isto tako na PS4 igra FIFA ultimate team. Njesra sve

UT je zesca navlaka, nije mi jasno kako nije zaziveo u igraonicama.
 
@Mazi7

1) Vidis, objektu tipa igraonice treba da nadjesa zlatnu sredinu u tome sta musterije smeju a sta ne. Ne volim ni kad je u igraonici tiho tako da cujes muvu u letu a opet musterije znaju limiti do kog tolerisem buku i viku. Sve u granicama normale je dozvoljeno. Ja da igram PES a da ne opsujem ili povisim ton, pa to nije to. Naravno, sve do odredjene granice. Tolerisem i psovanje ali niko od mojih musterija ne sme do opsuje drugu. Pominjane majke, sestre i sl. povlaci izbacivanje iz igraonice. Naravno, ja drzim kontrolu u mojoj igrtaonici i postuju se moja pravila. Sviddjala se nekom ili ne. Zatoi je i nisam zatvorio.
2) Ne hejtujem ja svoje musterije ali je cinjenica da mladez koja na dolazi nema veze s vezom. Juce sam probe radi pitao jel zna neko gde se nalazi Amsterdam, odgovori su bili kriminalni. Pocev od Engleske pa do Amerike. Ni jedan tacan odgovor. Tu ubrajam i svog klinca koji nije znao odgvor kad smo igrali asocijacije. Rec Australija, ja kazem kenguri, koale, drzava kontinent. Odgovori Rusija, Sibir, Madagaskar.
 
Mozda da si rekao dzoint bi uboli amsterdam, zalosno ali istinito
 
In the last few years, Konami have drawn a lot of ire for the PC versions of PES 2017– specifically, because they have been based off of the Xbox 360 and PS3 versions of the game with some next generation enhancements added on top, rather than being on par with the PS4 and Xbox One versions- there’s no excuse for Konami doing something like that, after all.

Unfortunately, if you were hoping for that to change this year, well, don’t. Speaking on Twitter (via Gaming Respawn), Konami’s Adam Bhatti confirmed that the PC version of the game would not be on par with the PS4 and Xbox One versions of the game, also confirming that it would at the very least be enhanced over the Xbox 360 and PS3 versions by having superior framerate and resolution.

That said, Bhatti did note that he was planning on working on the PC version of PES next year, maybe hinting that things might be different next time around. Let’s hope so- because right now, PC players looking for a good football game are stuck with FIFA, because Konami can’t get their act together.
 
Konami je odavno pogubio sve konce sto se tice PC verzije PES-a, ovaj potez ce ih jos vise ukopati.
 
Da li neko vidi razliku ovde na klipu od prosle godine?Meni je sve isto osim scoreboard-a

PS4 verzija je ovo da se neko ne zavara...

 
Vidi se razlika..dobar je fudbal..definitivno uzimam verziju za PS4
 
I meni je bio ok prošle godine na PS4 ali ovo ne deluje da zaslužuje kupovinu jer je gotovo isti bar meni... Jedino zbog transfera :D
 
2016-08-16 17-13-03.jpg

Sunce ti kako je ovo gadno... Lloris izgleda kao da je ispao iz Pes 2006... Koscielny neprepoznatljiv.
 
Bolje su modovane face od pre 10 godina nego default Konamijeve sada. Kod mene to sve mora da bude cakum pakum :)

Neki Turcin odradio Radju za vreme EP, sta reci...

I0dCLHl.jpg
 
I meni je bio ok prošle godine na PS4 ali ovo ne deluje da zaslužuje kupovinu jer je gotovo isti bar meni... Jedino zbog transfera :D
Pa i PES5 i PES6 su gotovo isti dok ih ne zaigraš :)

Novi gamescom trejler


Stari trejler ali steam verzija



14022218_1184263391615690_1856826643178509583_n.png



Licence
https://www.konami.com/wepes/2017/eu/en/license/

dcCH1Xn.jpg
 
Poslednja izmena:
Arsenal pravi predstavnik Pro Evo Soccera :D
 
Barselona i Arsenal... Da su birali timove koji više ne podnosim, to im ne bi pošlo za rukom, samo još fale Bajern i Milan :d
 
Nazad
Vrh Dno