Šta je novo?

Intel i5 4690k temperatura

Taz-91

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2014
Poruke
286
Poena
70
Pozdrav, ovako dali je normalno da procesor odlazi na 85c u igrici sa stock kulerom? Probao sam da zamenim pastu isti slučaj.. Procesor nije klokovan, kućište je provetreno napred 120mm nazad isto.. Da napomenem da igram sa integrisanom grafikom trenutno.. Konfiguracija mi iz profila osim 970..
 
Шта уопште можеш да играш са интегрушом? :)
Није чудно, ем шток кулер, ем интегруша ради... Гледај да мењаш клуер и наравно купиш праву графичку.
 
Pozdrav, ovako dali je normalno da procesor odlazi na 85c u igrici sa stock kulerom? Probao sam da zamenim pastu isti slučaj.. Procesor nije klokovan, kućište je provetreno napred 120mm nazad isto.. Da napomenem da igram sa integrisanom grafikom trenutno.. Konfiguracija mi iz profila osim 970..
Ne bi smeo nikako da ide do 85 stepeni ako je sve tako kako si naveo u boldovanom tekstu.
Nije bitna integrisana grafa.

Proveri napone koje mu daje matična, proveri kuler, resetuj bios na default
Flešuj i noviji bios ako ništa drugo ne pomogne (i ako naravno postoji noviji bios za tvoju ploču).
Triput sve proveri...

Jedna od opcija je i LC Power LC-CC-120 za 2650 dinara.
 
Poslednja izmena:
Шта уопште можеш да играш са интегрушом? :)
Није чудно, ем шток кулер, ем интегруша ради... Гледај да мењаш клуер и наравно купиш праву графичку.
pa trenutno bf4 720p..:D Čekam gtx 1070 :D
 
Pozdrav, ovako dali je normalno da procesor odlazi na 85c u igrici sa stock kulerom? Probao sam da zamenim pastu isti slučaj.. Procesor nije klokovan, kućište je provetreno napred 120mm nazad isto.. Da napomenem da igram sa integrisanom grafikom trenutno.. Konfiguracija mi iz profila osim 970..
Ne bi smeo nikako da ide do 85 stepeni ako je sve tako kako si naveo u boldovanom tekstu.
Nije bitna integrisana grafa.

Proveri napone koje mu daje matična, proveri kuler, resetuj bios na default
Flešuj i noviji bios ako ništa drugo ne pomogne (i ako naravno postoji noviji bios za tvoju ploču).
Triput sve proveri...

Jedna od opcija je i LC Power LC-CC-120 za 2650 dinara.
kuler sa proverio par puta, provericu napone kad budem kući. Samo da napomenem u idle je 35c..
 
Poslednja izmena:
Previsoka je to temperatura. Doduše ne znamo kojim programom meriš. Skini Core temp i HW Info pa vidi temperature. Nisam koristio integrisanu grafiku na mom procesoru ali mi je to previsoka temperatura za default takt za taj I5 čak i sa fabričim hladnjakom.
 
Previsoka je to temperatura. Doduše ne znamo kojim programom meriš. Skini Core temp i HW Info pa vidi temperature. Nisam koristio integrisanu grafiku na mom procesoru ali mi je to previsoka temperatura za default takt za taj I5 čak i sa fabričim hladnjakom.
merio sam sa hw i MSI afterburner, pokazuju iste temp..
 
Ne bi smeo nikako da ide do 85 stepeni ako je sve tako kako si naveo u boldovanom tekstu.
Nije bitna integrisana grafa.

Proveri napone koje mu daje matična, proveri kuler, resetuj bios na default
Flešuj i noviji bios ako ništa drugo ne pomogne (i ako naravno postoji noviji bios za tvoju ploču).
Triput sve proveri...

Jedna od opcija je i LC Power LC-CC-120 za 2650 dinara.
Evo valjda se ovde vidi naponi. krastavac ne razumem se bas ..
Capture.PNG
Capture2.PNG
 
Uzrok je viši napon od potrebnog za def klok.

Integrisana grafika nema značajnog uticaja na temp u odnosu na diskretnu kartu, lično testirao na 4690K.

Da li si overklokovao memoriju(trenutno koristiš iGPU) i da li je učitan XMP?

Ako da, resetuj BIOS na default pa onda probaj.

Edit:

Slikaj vcore pod opterećenjem.
 
Poslednja izmena:
Ili je naravno batal odrađeno lepljenje IHS-a pa ima 30C više nego što bi trebalo.
 
Uzrok je viši napon od potrebnog za def klok.

Integrisana grafika nema značajnog uticaja na temp u odnosu na diskretnu kartu, lično testirao na 4690K.

Da li si overklokovao memoriju(trenutno koristiš iGPU) i da li je učitan XMP?

Ako da, resetuj BIOS na default pa onda probaj.

Edit:

Slikaj vcore pod opterećenjem.

Nisam samo sa stavio na default 1600..
Capture2.PNG

Capture.PNG
 
Jel ti teško da odradiš load setup defaults u bios-u i vidiš dokle ide temp u igrama posle toga? HWMonitor ostavi u pozadini i postavi ovde sliku posle gaming sesije.
 
Po onom gore screenu voltaža je ok. Ajde pokreni npr. ROG Realbench stress test i pokreni Core temp i CPU-Z i slikaj da vidimo voltaže i temperature.

Previsoke su to temperature ako je hladnjak montiran kako treba i naravno ako ima bar malo paste na njemu.

Ili uradi ovo što Kolos napisa gore.
 
^
I system agent offset mora da bude +0.000V, zato i insistiram da učita default vrednosti u bios-u.
 
uradio sam load setup defaults u biosu. Ali i dalje stoji System Agent offset na +0.204 Veceras cu odraditi stres test i temp posle gaminga da vidim dali se nesto promenilo..

Capture3.PNG
 
Vratio sam ram na auto ,i sad mi system agent offset +0.000, ramovi sada rade na 1333mhz,inace su 1600mhz ,jel da ostavim ovako ili?
 
Evo posle 10tak minuta u stress testu..

Untitled.jpg
 
Upravo sam igrao i sada u igrici stoji oko 70c sto je mnogo bolje.. Nazalost nemam gde da probam. Mogu samo to flesovanje(mada nikad nisam radio) Vidim da u biosu postoji opcija Internet Flash,kada kliknem na nju pokazuje da postoji novija verzija, i ima update koji skida direkno sa neta. jel moze tako ili mora preko usb flesa?
 
70C je ocekivana temperatura za stock hladnjak i stock i5-4690K u igrama, bice naravno vise u stress testovima. Ne moze to bolje. Naravno uzmes fino neki polovan Hyper 212 EVO ili plus i uzivas u OC i moze da ohladi do 1,25V na ne delidovanom procesoru. Kada ga delidujes, mozes da radis sta hoces sa overklokom i Hyper 212+ ili EVO. Palacinka je to. Mada uz delid ta palacinka moze 1,25V da drzi do 80C u igrama :D
Jos niko nije pitao, a koja je sobna temperatura ?
 
70C je ocekivana temperatura za stock hladnjak i stock i5-4690K u igrama, bice naravno vise u stress testovima. Ne moze to bolje. Naravno uzmes fino neki polovan Hyper 212 EVO ili plus i uzivas u OC i moze da ohladi do 1,25V na ne delidovanom procesoru. Kada ga delidujes, mozes da radis sta hoces sa overklokom i Hyper 212+ ili EVO. Palacinka je to. Mada uz delid ta palacinka moze 1,25V da drzi do 80C u igrama :D
Jos niko nije pitao, a koja je sobna temperatura ?
bilo je oko 85c,sada je oko 70c.. Ovih dana je oko 21c, ali preko leta odlazi preko 30c(pakao) moraću neki kuler da turim.. :D
 
Pa 70 C je podnošljiva temperatura za stock kuler u igrama. Za početak montiraj bar 2 ventilatora u kućištu ako ih nemaš da poboljšaš provetrenost. A ovaj procesor svakako zaslužuje bolje hlađenje bar LC CC 120 ili CM evo ili Hyper 212+.

Ne znam zašto bi menjanje frekfencije ram memorije uticalo na zagrevanje procesora...gremlini možda :d Probaj na 1600 ako imaš problema vrati na auto. Nećeš osetiti razliku u brzini svakako. Naročito kad montiraš neku grafičku.
 
Pa 70 C je podnošljiva temperatura za stock kuler u igrama. Za početak montiraj bar 2 ventilatora u kućištu ako ih nemaš da poboljšaš provetrenost. A ovaj procesor svakako zaslužuje bolje hlađenje bar LC CC 120 ili CM evo ili Hyper 212+.

Ne znam zašto bi menjanje frekfencije ram memorije uticalo na zagrevanje procesora...gremlini možda :d Probaj na 1600 ako imaš problema vrati na auto. Nećeš osetiti razliku u brzini svakako. Naročito kad montiraš neku grafičku.
imam dva, jedan napred jedan nazad od 120mm, napred neki ciftec vrti ko lud, kad stavim ruku bas se oseća hladan vazduh. vratio na 1600, sada je ok.. Oko 70c, verovatno samo trebalo load bios default, uglavnom stavicu neki bolji kuler, iako ništa necu da klokujem..
 
Nazad
Vrh Dno