Šta je novo?

Total War: Warhammer | Total War

stevanix

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2011
Poruke
1,623
Poena
225
Igra je izasla danas i cudi me da nisam mogao da nadjem vec otvorenu temu ? Jesam li propustio nesto ili ljudi nisu vise zainteresovani za Total War fransizu posle fail-a sa Rome II ?
 
Denuvo je glavni krivac za to:DNace se vec neko da napise rec,dve!
 
Ako cemo poceti neku diskusiju hajde da to bude o igri a ne o denuvu. Denuvo je prica ispricana 500 puta vec.
 
Ne moze deset, dva'es ljudi koji kupuju igre na forumu da plati svaku 30-60 evra i odigra je istog momenta. Ovaj podforum se polako pretvara u onaj konzolni. Skup hardver, skupe igre, matori gejmeri sve stariji i sve manje zainteresovani za igre. Za koju godinu ce neki novi klinci cepati samo Android freemium igre. Jeftin hardver, proste igre, nazovi dzabe. Sjajan trening za doba koje dolazi.

Para se ima za Blizzard, rekao bih sa dobrim razlogom. Overwatch je bolji od svega sto je izaslo za PC od Witchera 3 naovamo.
 
Koliko ja znam kad god je izlazila nova Total War igra uvek smo imali otvorenu temu posle prvih najjava pa me je nedostatak same bas iznenadio. U svakom slucaju kupio sam igru pa ako nekog interesuje mogu i utiske da napisem.
 
Čeka se gtx1070/1080 pa da uzmem novi Total War i Doom4, da igram sa merakom. A i taman će pasti cena igrama za koji €.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Upravo je igram . Kupio je za neke "normalne" pare XD . Nije losa igra malo rasa ima za pocetak ja sam ocekivao barem 6 ali sta je tu je nije strasno . Vizuelno lepo izgleda . Imam oko 12h u Empire kampanji 100+ turn i mogu reci da nije lose odradjeno haos me napada i pali mi gradove vampiri mi ubijaju populaciju njihovom zarazom, orci mi pale gradove i kradu pare bretonnija mi se smeje i kaze ko te **** kada si glup patuljci boli ih q za mene ... Optimizacija igre je malo slabije odradjena za Nvidia igrace tj oni se najvise zale da ne mogu da igraju na 60+ fps dok AMD lepo prolazi (inace CA je u deal sa AMD) . Nvidia nije izbacila drivere za Total war WH barem ja nisam video. Multi nisam igrao jer serveri nesto ne rade kako treba ali uskoro cu i to da probam . Pricaju o nekom free DLC koji treba uskoro da dodje sto je lepo sa njihove str posto su poznati po DLC za 15 eu xD
 
Free dlc je bretonia
 
Na 20h igranja sam trenutno i moram reci da je ovo pun pogodak. Upravo ono sto je trebalo fransizi a to je razlicistost. Prvo svaka rasa se razlikuje totalno od druge sto do sada nismo imali u Total War. Imali smo da se jedna jedinica zove Grcki hopilat a druga obican spirmen i razlika je bila u nekom bonusu i to je to, ovde je sve potpuno drugacije.
1. Tehnologije i nacini istrazivanja se razlikuju od rase do rase
2. Generali i agenti imaju svoj skill tree
3. Gradjevine drugacije za svaku rasu
4. Ako ubijes generala vampirske vojske sva vojska krece da umire zato sto su vodje nekromanseri sto naravno nije slucaj kad igrate sa ljudskom rasom.
5. Kao vampir na kraju bitke mozes da dignes svoje pale saborce a ako je veliki broj poginulih u jednoj regiji mozes da prizoves jedinice jaceg tira.
6. Patuljci imaju posebnu knjigu u koju zapisuju ko je uvredio njihovo kraljevstvo i onda da bi odrzali mir i podrsku stanovnika moraju da se svete.

I za kraj, bitke su zanimljivije nego ikada i upravo zbog magije mozes da se izvuces iz ludih situacija.

Izgubio sam veru u TW posle Rome 2 ali cim sam vodeo da ovo rade sa GW (vlasnik fransize warhamera) znao sam da ne moze da omane jer su u GW fanatici sto se tice ocuvanja brenda. Tuze ljude koji u kucnoj radinosti naprave figuru tako da ne pada im na pamet da dozvole da im neko sje*e ime sa losom igrom.
 
Poslednja izmena:
Aha nisu ovi CA lose odradili . Mislim da su sami rekli da su radili dosta blisko sa GW kako bi priblizili tabletop . Gledao sam live stream danas i neki lik vodio VC i nije pazio na generala i Manfred mu poginuo i manje vise za 5 min je izgubio bitku , ocekivao sam da place da udara da psuje a on je samo rekao cool znaci ipak su odradili kako treba XD . Inace cekam moje Bretonce kao FLC da ih probam posto su mi u custom mnogo slabi nemaju sve jedinice .
 
Ja bih definitivno probao igru, gledao sam neke stream-ove i igra izgleda sjajno! Nisam nikad igrao nijedan TW naslov, ali ovo bih probao :D

Samo kao sto je G@W rekao, nema se para za bas sve sto izadje.. Tako da cu sacekati neke popuste za ovo :)
 
Igrica je full, uzimam čim bude neki solidan popust, ne daje mi se puna cena :D
 
Pa ja nisam dao punu cenu uzeo sam igru za nekih 4k dinara sto mislim da nije mnogo. Mada vise bih voleo da sam je uzeo na nekom vecem popustu XD
 
Ide nam summer sale ali nesto ne verujem da ce biti veliki popust jer ce to biti mesec dana od izlaza igre. Inace oko 100 000 ljudi igra igru u ovom trenutku (online in game) sto je dobar znak za total war fransizu s obzirom da imaju danuvo. Mislim da je za njih mozda ovo i bio dobar korak jer su ljudi koji vole total war ali ga piratizuju odlucili da kupe a ima i mnogo ljudi koji dolaze iz warhammer univerzuma.
 
Poslednja izmena:
Pazi i Rome 2 je igralo 100k prvih par dana a onda... mesec dana kasnije 37k, a između ekspanzija bude 15k+-

Skok u odnosu na Shogun 2 je bio pozamašan. A ovde stagnacija.
 
Pazi i Rome 2 je igralo 100k prvih par dana a onda... mesec dana kasnije 37k, a između ekspanzija bude 15k+-

Skok u odnosu na Shogun 2 je bio pozamašan. A ovde stagnacija.

Dobro dosao u temu Pero :D Znam da delimo stavove oko Rome 2 tako da ti mogu reci da ovo nije priblizno onome sto je bilo sa Rome 2. Rome je igralo 100k igraca ukljucujuci i mene koji su kupili igru verujuci da ne moze da omane. Sad ima 100k igraca u stanju gde vecina ljudi nema poverenje vise u developere sto je velika razlika. Ti ljudi ce se vratiti (nadam se i ti) kad se uvere da nije ista prica. Mozda i ja gresim ali na osnovu ovoga sto vidim do sad a igram neprestano ovo mi izgleda kao pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Većina ljudi nikako da se nauče pameti i prestanu da keširaju $60 na izlasku(naravno moguće je snaći se i za 35-45e).

Dobar deo nema strpljenje, ostali imaju viška novca, neki su čisti fanovi, neki nemaju šta drugo da igraju pa im treba sledeći TW naslov.

Vrlo mali broj igrača kaže NO! to preorder i ostanu pri tome.
 
Ako nije prob sta se to desilo sa Rome 2 citao sam nesto na netu i ukapirao da je imao neke ozbiljne bugove i graficke greske pri pocetku a da je kasnije sa nekom edicijom malo poboljsan a da su ljudi i dalje ostali skepticni prema CA ? Ja sam zato nekako slabo bio usao u pricu sa ovom igrom , citao sam gledao yt ali nisam ocekivao da bude dobra , ali me iznenadila jedino sto me nervira to je sto nvidia nema drivere za ovu igru ili ima ali ja nisam skinuo XD
 
Ako nije prob sta se to desilo sa Rome 2 citao sam nesto na netu i ukapirao da je imao neke ozbiljne bugove i graficke greske pri pocetku a da je kasnije sa nekom edicijom malo poboljsan a da su ljudi i dalje ostali skepticni prema CA ? Ja sam zato nekako slabo bio usao u pricu sa ovom igrom , citao sam gledao yt ali nisam ocekivao da bude dobra , ali me iznenadila jedino sto me nervira to je sto nvidia nema drivere za ovu igru ili ima ali ja nisam skinuo XD

Sve sto si rekao se dogodilo, bilo je toliko bagova ozbiljnih da su se ljudi sprdali da su nam greskom dali neki beta build.
 
Evo sinoc sam presao kampanju imperije na normal nije bilo tesko a nije bilo ni lako imao sam srece pa Haos ******i su zaglavili u jednom gradu a ja sam samo naletao na 3 stack-a vojske , gay Sigvald i onaj greater demon of Tzeentch i neki marauder ******i . Inace te armije me zajedno napale jedva sam uspeo da ih pobedim da nisam imao full stack vojske ne bih preziveo bilo bi RIP Karl. Sada sam poceo sa patuljcima na normal i sa imperijom na predzadnju tezinu da vidim jel znam nesto . Jel vama mozda ima neki flickering na ekranu kada ukljucite V-sync meni toliko ima nekih gluposti sa texturama da moram da ga drzim iskljucenog ? (inace imam veliki screen tearing zato ukljucujem v-sync) Jel probao neko multi tuce protiv drugih igraca kakvi su utisci vidim na steamu i dalje se zale kako neki ne mogu da startuju partiju ?
 
Ne skrnavite Shogun 2 time sto ga poredite sa smecem zvanima Rome 2. :d
Salu na stranu, treba sacekati jedno 3-6 meseci pa onda dati call za Warhammer.
Dosta je to veliko ime da naprave picvajz, nadam se da nece.
 
Ne znam ja sam amd nemam problema cak su izasli i driveri juce za igru. Inace juce sam dobio onaj acivment kad pobedis u borbi gde si nadjacan 10 prema 1 i bas je brutala.
 
Poslednja izmena:
Drugari kako ide jel igrate jos ili cekate "jos" neki DLC XD ? Koliko ja vidim do prve exp ima da budu min 10-ak dlc-a ako ovako nastave .
 
Sad igram nesto drugo a dlc ce kupiti na steam sale, svako malo izbacuju dlc sa liderima i jedinicama :D
 
Ja sam krenuo pre jedno 3 nedelje, ne igram puno tek imam nekih 12, 13h, nemam dovoljno vremena... Mislim pre ovog sam igrao empire pa sam se malo iznenadio novim stvarima, tipa da moras imati lorda da bi imao vojsku u polju, da ne mozes ti da biras garnizon u gradu/zamku nego moras da budzis grad pa na osnovu toga dobijas i jaci garnizon sto je meni licno glupo al sta da se radi. I mnogo je teze sklopiti sporazume, cak i sa ljudskom rasom, ali mi se mnogo svidja veliki svet, btw Karl Franz, the Emperor, is calling you! :d

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ja kupio, igrao sat vremena i nije mi se dopalo. Čekam da se menjam sa nekim za neku drugu Steam igru.

Ako je ne budem zamenio, biće ovo verovatno najgore potrošenih 30€ u životu...

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno