Šta je novo?

Zatvaranje portova

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
655
Poena
320
Drugari, imam sledeci problem. Instalirao sam serviio i on je otvorio portove 8895 i 1900. Sve je ferceralo kako treba dok kednog dana nista na mrezi vise nije "hvatalo" serviio...da skratim pricu..posle jako mnogo ceprkanja provalio sam da se ovi portovi nekako sami zatvore posle nekog vremena.
Napravio sam bat fajlove koji mi na klik otvaraju ove portove, ali smara me da klikcem na njih skoro svaki dan.
Ko je zlocinac ovde:windows update ili nesto drugo?

Hvala na pomoci ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji Windows? Meni je Win10 promenio podešavanja za mrežu, i umesto Home odabrao za lokalnu mrežu Guest, ili tako nešto sa ograničenim privilegijama. Isto nijednom programu u lokalu nije moglo da se pristupi. Što je najgore u Win 10 nema jednostavnog pristupa tim podešavanjima, već sam morao na kraju da čeprkam po registru i da menjam tip mreže...
 
Win10. Kao privremeno resenje sam skroz ugasio firewall..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada ti zatvori portove vidi da li aplikacija uopste radi, moguce je da aplikacija uopste ne slusa na tim portovima iz nekog razloga.
Kucaj u command promptu netstat vidi da li imas nesto tipa 0.0.0.0:8895 ili 0.0.0.0:1900
 
Kad su portovi zatvoreni serviio ne radi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Morao bi da izbaci neku gresku, nesto, nema logike da firewall sam od sebe zatvori port.(Mada opet to je Windows :D). Kao sto neko gore, vidi da nije problem u onim podesavanjima Home, Workplace itd. Nigde mi se nije desilo da firewall sam od sebe blokira dozvoljene portove. Uglavnom je problem sa aplikacijom koja puca, ili npr da se desi da dve aplikacije slusaju na istom portu pa da se tu nesto pogubi ;)
 
pa takvih programa imas koliko hoces za starije windowse je wwdc.
 
najbolji program koji sam nasao je da ti pokaze npr. ili na igrici ili bilo gde koliko je njih ukupno online ail ne mogu da ga nadjem sad, jos treba neki virus da pokupim.
 
Nazad
Vrh Dno