Šta je novo?

Instant-gaming.com problem

boki4

Poštovan
Učlanjen(a)
14.12.2015
Poruke
4
Poena
51
Jutros sam preko navedeno sajta preorderovao Overwatch: Origins Edition. Kao opciju za placanje mi je ponudjen neki HiPay, gdje sam izabrao karticu koju imam (Visa Electron) i unio sve podatke. Kada sam zavrsio sve, dobio sam da je "Payment Declined", a novac sa kartice je skinut. Kontaktirao sam instant-gaming i oni su mi odgovorili sa vjerovatno standardnom bot porukom u ovim situacijam:
" Hello, Unfortunately we cannot know the reasons behind the refusal of transactions. For more information, you should contact the customer support section of the payment platform (Skrill, Hipay or Paypal), who will be able to respond directly to your query and guide you to make a valid transaction." Ostatak poruke jeda kontaktiram HiPay, sa emailom itd. Njih sam kontaktirao, ali odgovor jos nisam dobio. Ispao sam jos veca ******, pa sam otisao direktno na taj HiPay sajt, napravio account, unio sve detalje, pa sam opet pokusao ( jer sam kupovao igru za druga i sebe, pa mi svejedno trebaju 2 keya). Kasnije sam pogledao na netu i vidim da taj HiPay ne uziva neko povjerenje...
Vidio sam da neki clanovi navode iskljucivo pozitivna iskustva sa instant-gaming-om, cime sam se i vodio kada sam narucio igru preko njih. Narudzbe stoje na instant-gaming accountu, ali i dalje pise "payment rejected". Da li je neko prosao kroz nesto slicno? Ima li nade da ce stvari biti ok? :D

Hvala!
 
Placaj skrillom, nit imas proviziju nit nista, ja sve najbolje imam da kazem za instant gaming, jer su stvarno instant... nije da ih branim, ali sledeci put plati skrillom!

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Jutros sam preko navedeno sajta preorderovao Overwatch: Origins Edition. Kao opciju za placanje mi je ponudjen neki HiPay, gdje sam izabrao karticu koju imam (Visa Electron) i unio sve podatke. Kada sam zavrsio sve, dobio sam da je "Payment Declined", a novac sa kartice je skinut. Kontaktirao sam instant-gaming i oni su mi odgovorili sa vjerovatno standardnom bot porukom u ovim situacijam:
" Hello, Unfortunately we cannot know the reasons behind the refusal of transactions. For more information, you should contact the customer support section of the payment platform (Skrill, Hipay or Paypal), who will be able to respond directly to your query and guide you to make a valid transaction." Ostatak poruke jeda kontaktiram HiPay, sa emailom itd. Njih sam kontaktirao, ali odgovor jos nisam dobio. Ispao sam jos veca ******, pa sam otisao direktno na taj HiPay sajt, napravio account, unio sve detalje, pa sam opet pokusao ( jer sam kupovao igru za druga i sebe, pa mi svejedno trebaju 2 keya). Kasnije sam pogledao na netu i vidim da taj HiPay ne uziva neko povjerenje...
Vidio sam da neki clanovi navode iskljucivo pozitivna iskustva sa instant-gaming-om, cime sam se i vodio kada sam narucio igru preko njih. Narudzbe stoje na instant-gaming accountu, ali i dalje pise "payment rejected". Da li je neko prosao kroz nesto slicno? Ima li nade da ce stvari biti ok? :D

Hvala!

Idi u svoju banku posto novac prvo ode na rezervaciju sta god da placas i vidi postoji li mogucnost da se ponisti transakcija posto taj novac jos nije napustio tvoj racun.
 
Ok, ali mislim da je banka zatvorena. Pokusacu ujutru, pa sta bude. Znaci postoji mogucnost da su pare otisle i da se nece moci vratiti? Ne znam zasto pouzdan sajt stavi taj HiPay nacin placanja, koji je pun problema, a ravnopravan i u istom meniju je sa ostalim nacinima (Skrill, Paypal...). Hvala svima na odgovorima.
 
Meni je Instant Gaming vrh vrhova!Malopre uzeo 60 dana za Final fantasy XIV,dobio key za bukvalno 5 sekundi,a to mi je tacno deseta porudzbina od njih!Uvek bilo sve savrseno!Kao sto su ostali napisali samo Skrill i nema problema!Nadam se da ces resiti problem!
 
Mozda su samo rezervisana sredstva sto se i desava cesto prilikom neuspele transakcije, pa onda nakon par dana bude ponovo dostupno na racunu. A mozes i kod banke da podneses zahtev za povracaj novca odredjene neovlascene transakcije, takozvani chargeback.
 
Ne sekiraj se, biće ti novac vraćen. Novac ti je u rezervisanim sredstvima. Ako želiš da ubrzaš povrat novca traži od Hipay-a authorization number, kad ti pošalju kontaktiraj svoju banku i pošalji im taj broj. Meni se to isto desilo, mada ja radim u banci pa sam relativno brzo to rešio. Inače novac može da ti bude rezervisan maksimalno 30 dana, nakon toga se vraća na račun ako nema realizovane transakcije.
 
Da posle 30 dana nestaje rezervacija pa se novac vraca na racun pa ako ne mozes da cekas idi u banku i trzi da se ponisti
 
45 za debitne kartice kod inteze - osedim svaki put, tako da sam prestao i da se jedim na tu temu...
 
@ boki4 Jel ti novac vracen?

Posto evo meni se desila sad ista situacija :/.
 
Vraca se novac, ne brini, samo ces cekati. Meni se isto desilo, ali sad placam direkt preko PayPal

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 
Pa onda kontam kad budem dobio nazad novac imace da se uzme doom i za 10 eura :D.
 
I ja sam jednom pogresio i isao preko HiPay i skinuli su mi novac a transakcija je bila obustavljena. Na kontakt sa supportom receno mi je da ce mi novac biti vracen jer nemam hipay account i da moram da sacekam malo. Sto se i desilo nakon par dana. Koristi Skrill, PayPal skida dodatnih 2e koliko se secam, Skrill nista, i kupovina je stvarno brza i pouzdana.

Instant je jedan od boljih i mnoge igre su i jeftinije nego G2a, Kinguin npr. Ja ga najvise koristim. :)
 
Ne, ali vjerujem na rijec ljudima koji kazu da hoce. Lose iskustvo sveukupno, od sada samo paypal. :)
 
I ja sam jednom pogresio i isao preko HiPay i skinuli su mi novac a transakcija je bila obustavljena. Na kontakt sa supportom receno mi je da ce mi novac biti vracen jer nemam hipay account i da moram da sacekam malo. Sto se i desilo nakon par dana. Koristi Skrill, PayPal skida dodatnih 2e koliko se secam, Skrill nista, i kupovina je stvarno brza i pouzdana.

Instant je jedan od boljih i mnoge igre su i jeftinije nego G2a, Kinguin npr. Ja ga najvise koristim. :)

A sta ako si napravio nalog? :/

Ne, ali vjerujem na rijec ljudima koji kazu da hoce. Lose iskustvo sveukupno, od sada samo paypal. :)

Ne? Sta nisu ti vratili novac?
 
Iskreno da ti kazem bilo je davno i nisam bas zapamtio detalje njihovog odgovora, ali bilo je bitno sto ce mi vratiti novac, kao i sto se desilo. Ja sam cak u panici i kontaktirao Hipay i rekli su mi da ne brinem. Mislim da i ako imas account, da ti trebaju sredstva na njemu, pa da bi na taj nacin izvrsilo kupovinu..

Ja sam bio na pocetku skeptican i bio ako vrate vrate, i onda i zaboravio na to, i kada proverio racun nakon nekog vremena, prijatno se iznenadio.. Zato se nadam i verujem da ce i tebi biti isto tako.
 
Kod mene novac jos uvijek nije vracen, a HiPay mi ne odgovara na poruke. Poslali su samo poruku koju automatski salju, koja je na francuskom jeziku, a engleski dio poruke im je sa google translate (taj francuski dio, broken english itd). Jedna transakcija mi je bila anonimno, preko instant-gaming sajta, kao posrednik je bio HiPay, a druga je bila preko accounta koji sam napravio na HiPay (nisam uplacivao novac posto nisam znao da treba da uplatis svotu na account i onda da trosis). Imali su moje detalje sa kartice itd. Oba puta su pare skinute sa racuna, a payment rejected. Ne znam zasto uopste stavljaju taj HiPay...
 
Da se javim, posle skoro dva meseca vratili mi novac na racun.
 
Momci,i mene su zeznuli i zanima jel zna nego sta konkretno da im posaljem od informacija da ne moram sa njima sada 20 dana da se prepiram i da mi non stop salju automatske poruke,jer iskreno ne da mi se da cekam 45 dana da dobijem pare nazad,a kad sam zvao banku oni su mi rekli da moram da im posaljem na mail screenshot od transakcije,koju treba hipay da mi posalje.
 
Pa kad nisi procitao nigde da ne ides preko Hipaya nego preko Skrilla. Opusti se, vratice ti novac.
 
Poslednja izmena:
Opusten sam ja,nego me mrzi da cekam sad 45 dana pa reko da vidim da li ima nacin da ubrzam proces posto svasta citam po netu,neki kazu da su im za 5 dana vratili,neki 30,neki 45.
 
Nema, zato cekaj, to sto si hteo da kupis, uzmi a ovaj novac kada ti stigne, kupi nesto drugo ili sacuvaj za neku buducu kupovinu. :)
 
pozdrav,hteo bih da pitam da li neko zna kako sa hipay accounta prebaciti pare na karticu,posto sam imao problem pri kupovini preko hipay na sajtu instant gaming kupio sam fifu 17 pre par dana odbili su karticu a skinuli novac pa sam kupio preko skrilla i sve je proslo super,e posto su mi skinuli novac a odbili karticu ja sam njima slao i slao mejlove hipay-u i na kraju su mi sami otvorili account na njihovom sajtu i uplatili novac i sad me zanima kako da vratim novac s kartice ili gde kod nas da ga podignem jer trebam da vratim pare drugaru koji mi je dao karticu :)
 
Matori.. Ako si pogresio i zalio se, vratice ti novac na karticu u roku od nekog vremena, a ako su ti taj novac stavili na neki hipay acc, lepo uzmi nesto sta zelis od igara i idi kupi sebi ili drugu na isti nacin, samo sto ce onda da ti skine novac sa tog hipay acc-a, bar ja tako mislim. Vidi sa njima kada su ti vec izasli u susret i odgovorili na mejlove. A ako drugu treba kes, onda ustedi ili pozajmi.
 
Matori.. Ako si pogresio i zalio se, vratice ti novac na karticu u roku od nekog vremena, a ako su ti taj novac stavili na neki hipay acc, lepo uzmi nesto sta zelis od igara i idi kupi sebi ili drugu na isti nacin, samo sto ce onda da ti skine novac sa tog hipay acc-a, bar ja tako mislim. Vidi sa njima kada su ti vec izasli u susret i odgovorili na mejlove. A ako drugu treba kes, onda ustedi ili pozajmi.

Molim te nemoj vise da dajes ljudima savete, ti ih samo jos vise pogubis nego sto im pomognes.

Jel lepo pise da je pokusao da kupi igru nije mu proslo a uzeli su novac a isto tako pise da je uzeo preko skirll-a i kupio igru koju zeli a da sada hoce da mu se ovi novci vrate na karticu da bi mogo drugaru da vrati pare koje je pozajmio. Sta ima ponovo da se zaduzuje i da stedi kada vec ima pare samo treba da mu vrate.

Marko za ubuduce da znas sve sto radis radi preko paypal jer ako se neki problem desi ti kao njihov korisnik si 100% zasticen i uvek ce da stanu na tvoju stranu, zato lepo otidji u intesa banku uzmi internet karticu nemas na nju nikakvo odrzavanje to jest da palcas neke pare na mesecnom nivo sto koristis njihovu karticu, cekaces neko vreme dok je ne dobijes... napravis paypal nalog posto sada moze u Srbiji da se koristi i da se placa sve preko neta a ako nesto kupujes odes u banku na taj racun koji ces dobiti uplatis pare a na paypal sajtu povezes svoju internet karticu i mozes da kupujes bilo gde i da placas bilo sta na sve i jednom sajtu jer svi podrzavaju paypal.
 
Hteo sam da kupim Just Cause 3 preko Instant Gaminga. Odabrao sam plaćanje preko kartice što me odvelo na sajt HiPay-a. Uneo sam sve podatke, misleći da je to legalan sajt jer ga ipak koristi IG. Popunio ja sve, stisnuo OK i šta se desi? Vrati me na Instant Gaming sajt sa porukom "Payment Rejected". Otvorim ticket na IG support, odgovaraju automatskim porukama da pokušam ponovo kupovinu. A u vezi HiPay-a ništa ne odgovaraju. I posle čitam ovde i na stranim sajtovima da HiPay uopšte nije dobar sajt i kako da još uvek postoji tako nešto. Moje jedino pitanje glasi. Da li ću dobiti svoj novac nazad i da li moram da kontaktiram HiPay/banku da bih dobio svoj novac nazad ili će se automatski vratiti posle nekog vremena?
 
A da procitas od prvog posta ove teme? Nema puno! :)
 
Hteo sam da kupim Just Cause 3 preko Instant Gaminga. Odabrao sam plaćanje preko kartice što me odvelo na sajt HiPay-a. Uneo sam sve podatke, misleći da je to legalan sajt jer ga ipak koristi IG. Popunio ja sve, stisnuo OK i šta se desi? Vrati me na Instant Gaming sajt sa porukom "Payment Rejected". Otvorim ticket na IG support, odgovaraju automatskim porukama da pokušam ponovo kupovinu. A u vezi HiPay-a ništa ne odgovaraju. I posle čitam ovde i na stranim sajtovima da HiPay uopšte nije dobar sajt i kako da još uvek postoji tako nešto. Moje jedino pitanje glasi. Da li ću dobiti svoj novac nazad i da li moram da kontaktiram HiPay/banku da bih dobio svoj novac nazad ili će se automatski vratiti posle nekog vremena?

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-com-problem&p=4732941&viewfull=1#post4732941
 
instant gaming i kupovina tamo

Pozdrav svima, hteo bih burazerovom klincu da kupim jednu igricu na instant gaming-u, ali imam problem.

Naime moja Intesa kartica za online plaćanje neće da prođe tamo :S Probao sam pre 20-tak dana prvi put da kupim i odbili su me, posle toga su mi prihvatili kupovinu, ali je posle opet odbijeno. Nakon kontakta instant gaming-a rekli su mi da moram da imam 3d secure plaćanje aktivirano :S

Da li je neko uspešno kupovao tamo? Gledam da klincu uzmem Anno 2205, kod njih je 11€ a na Uplay-u je 40€, a iskreno radije bih dao 1500 dinara nego 5000 :)

Kakva su vaša iskustva? I ako ima neko ko kupuje tamo, kontaktirajte me, pa da vam uplatim na račun a vi kupite igru, kapiram da se dobija kod koji se kasnije ukuca u uplay
 
Pozdrav svima, hteo bih burazerovom klincu da kupim jednu igricu na instant gaming-u, ali imam problem.

Naime moja Intesa kartica za online plaćanje neće da prođe tamo :S Probao sam pre 20-tak dana prvi put da kupim i odbili su me, posle toga su mi prihvatili kupovinu, ali je posle opet odbijeno. Nakon kontakta instant gaming-a rekli su mi da moram da imam 3d secure plaćanje aktivirano :S

Da li je neko uspešno kupovao tamo? Gledam da klincu uzmem Anno 2205, kod njih je 11€ a na Uplay-u je 40€, a iskreno radije bih dao 1500 dinara nego 5000 :)

Kakva su vaša iskustva? I ako ima neko ko kupuje tamo, kontaktirajte me, pa da vam uplatim na račun a vi kupite igru, kapiram da se dobija kod koji se kasnije ukuca u uplay


https://www.g2a.com/anno-2205-uplay-cd-key-preorder-global.html

https://www.g2play.net/checkout/cart/

Ne znam od kada naplacuju safe buy, nisam odavno kupovao.ali koliko vidim, naplacuju 2-3e, tako da ti dodje na tih 11-12.

Kupovina bi trebala da prodje bez problema, samo je pitanje koju karticu imas.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno