Šta je novo?

Frekvencija daljinskog upravljača

_Mita

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruke
188
Poena
169
Kupio sam Tesla TV i frekvencija njegovog daljinskog se poklapa sa frekvencijom daljinskog od risivera koji isporučuje Polaris distributer uz svoje pakete. U pitanju je sledeći risiver.

Da li je neko imao sličnih problema i da li je ikako ovo moguće zaobići? :wall:
 
Gotovo svi daljinski upravljači koriste IR (infra crvenu) svetlost za prenos signala, a ne radio vezu, pa sama frekvencija ne mora ništa da znači. Kod IR daljinskih postoji nosioc koji radi na nekih 30-40kHz i modulisan je signalom (kodovima) koji se razlikuju za različite uređaje (uglavnom). Ti baš nisi imao sreće pa imaš dva uređaja kod kojih se poklapa frekvencija nosioca i delimično kodni raspored.
Ne vidim nijedno drugo rešenje problema sem da neki od uređaja zameniš. Možda Polaris ima nešto drugo u ponudi, ili pošto je TV nov imaš mogućnost da ga zameniš za neki od drugog proizvođača (možda i drugi Teslin model ali odnesi Polarisov daljinac u radnju da isprobaš).
 
Napravi onaj "levak" za daljinac,kao u kladionicama sto imaju... samo razmakni malo ta dva uredjaja i eto ghetto resenja,makar za privremeno. :D
 
Hvala na pojašnjenju!
Polaris teško da ima druge uređaje, baš im je samo ovaj na sajtu, a menjanje televizora bi mi bilo glupo, moraću da se snađem ovako.

Hahahahahaha, ne posećujem kladionice, tako da ne znam kako to izgleda, moraću da improvizujem nešto :D
 
U vecini kladionica sam vidjao tako nesto.... Kad imaju na jednom zidu 5 televizora, da se ne bi menjali kanali odjednom na svim, nabiju ovo na daljinski i "snajperski" precizno kontrolisu svaki posebno :D
evo nacrtao sam,da imas predstavu, mozes da napravis sam...cini mi se da je i njihovo napravljeno :D

westinghouse-rmt-10-original-tv-remote-control.jpg
 
Hahahahahahaha genijalno :d Napraviću nešto ovako ako pomeranje ne bude dovoljno.
Hvala na pomoći :wave:
 
Moras onda i da ih razmaknes malcice, ne mogu bas na istom mestu da budu.... Jeste snajper,ali ne bas tako precizan :D
 
Razmaknuću ih svakako, pa ako to ne bude radilo onda sledi pravljenje snajpera :D
 
Update: Teslin daljinac vrši posao sam za sebe - pali oba uređaja u isto vreme, menja kanale na Polarisu, pojačava/smanjuje ton. Jedino je problem kada se nešto podešava mora da se sedne ispred TV-a, ali s obzirom da je TV kod babe i dede jednom je podešen i to je to, još će im i lakše biti sa jednim daljincem :D
 
Ovo malo crno je "flekica" koja se lepi za nogice od namestaja da ne grebe podlogu. Presecete na pola i zalepite tako da ostane malecni procep izmedju.
1731971e260b5bfbf7d03b8b4e6c47fb.jpg


Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno